Windows 8'e Format Nasıl Atılır(Yardım)

Bu konuyu okuyanlar

reflexx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar ben windows 8 pro kurulu bilgisayarıma format atmak istiyorum.
Windows 8 proyu internetten satın aldım dolayısıyla elimde cd mevcut değil.
Biraz araştırma yaptımda windows 8 cdsi oluşturmam gerekiyormuş ama ben gerekli olan
Windows 8 Pro (64bit) Türkçe dosyasını bulamadım nerden bulabilirim
Bu arada satın alındığında bana verilmiş olan KEY duruyor.
Diğer sorumda nasıl format atılacağıyla ilgili konu varsa yönlendirirseniz sevinirim
Şimdiden Teşekkürler.

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows/buy?ocid=GA8_O_WOL_Hero_Home_FPPPrice_Null

bu linkde yardım alabilirsin şöyleki sen dvd sürümü satın almadığın icin dvd yükleyemezsin yani şöyle microsoft sitesinde windows 8 pro yüksetmişsen ve satın aldığın anahtarla yükleme yapmışsındır

bir sitem kurtarma dvd oluşturman lazım aşağıdaki adımları izle 2 adet dvd al

[h=1]Windows 8 Kurtarma Diski Nasıl Yapılır?[/h]

Windows Vista ile beraber kurtarma diski oluşturma özellğiyle tanışmıştık. Aynı olanakWindows 7‘de de sunuldu. Elbette Windows 8′le de devam ediyor. Bu yazı içindeWindows 8 kurtarma diski oluşturmayı öğreneceğiz. Böylece beklenmek bir problemde bu disk ile sistemi başlatarak sorunları çözebileceksiniz. Bu problemlerin başında genellikle başlatma sorunları geliyor ve bu disk ile üstesinden gelebiliyorsunuz.
[h=2]Windows 8 Kurtarma Diski[/h]
windows-8-recovery-disc.png
Win + Q tuş kombinasyonunu kullanarak arama menüsüne geçelim. Burada arama kutusuna “Windows 7 File Recovery” yazacaksınız. Evet, yanlış okumadınız; Windows 7 File Recovery yazmanız gerekiyor
icon_smile.gif
Arama sonucunda sol tarafta ilgisi sonucu göreceksiniz.

windows-8-recovery-disc1.png
Sol bölmede “Create a system repair disc” yazılı alana girin.

windows-8-recovery-disc2.png
Açılır menüde CD/DVD sürücünüzü seçin ve boş bir CD bulup optik sürücünüze yerleştirin. Ardından Windows 8 kurtarma diski yazma işlemini başlatabilirsiniz.

reflexx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hemen denemeye başlıyorum teşekkürler sonuç ile dönerim birazdan.
Hı birde bu kurtarma diskini oluşturduktan sonra neleri nasıl yapabilecegmi de sölersen çok makbule geçersin.

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Hemen denemeye başlıyorum teşekkürler sonuç ile dönerim birazdan.
Hı birde bu kurtarma diskini oluşturduktan sonra neleri nasıl yapabilecegmi de sölersen çok makbule geçersin.

önce sen bir kurtarma diski oluştur sanırım geri yüklemeyi diyorsun orası basit

unmak istiyorsanız lütfen g+

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
windows 8 recovery yeniden kurmak

Bilgisayarı Yenileme & Bilgisayarı Yeniden Yükleme

Toplamda 3 seçenek olmakla birlikte seçeneklerden ikisi konu başlığımız “Bilgisayarı Yenileme & Bilgisayarı Yeniden Yükleme” diğeri ise gelişmiş seçenektir. Gelişmiş seçenekte bir aygıt veya diskten (USB Disk, DVD sürücü gibi) windows u başlatarak bu aygıtların içindeki sistem imajlarını geri yükleme şartıyla çalışmaktadır.
Bilgisayarı Yenileme

Hiç bir dosya ya da veriyi kaybetmeden windows u yenileme işlemidir. Yine de her ihtimale karşı çok önemli yedekleri almak gerekir ama bu işlem diskteki kullanıcı dosyalarının hiç birine erişip kullanma ihtiyacı duymaz bu yüzden silinmesi ve kaybolması gibi bir durumda söz konusu değildir.
Windows 8 yenileme işlemi sonucunda :

• Hiçbir dosya ve kişiselleştirme ayarlar değişmez
  • Kişisel bilgisayar ayarları varsayılan ayarlarla değişecek
  • Windows mağazasından satın alınan uygulamalar silinmez
  • Disklerden ya da web sitelerinden kurulan programlar silinir
  • Silinen programların listesi masaüstüne kaydedilir.
Bilgisayarı Yeniden Yükleme

Yenileme fonksionu bir bakıma windows 8 i yeniden kurmakla eş değerdir. Bilgisayarı fabrika ayarlarına geri yükleyen bu fonksiyon sayesinde herşeye sıfırdan başlamış gibi olacaksınız. Bu işlem öncesi tüm verilerin yedeğini almakta fayda var çünkü kişisel dosyalarınız siliniyor ve sıfırlanıyor.
Windows 8 yeniden yükleme işlemi sonrasında:

• Tüm kişisel dosyalarınız ve programlarınız kaldırılacak
  • Kişisel bilgisayar ayarlarınız varsayılan değerleriyle değiştirilecek
Eğer bilgisayarınızda bazı problemler varsa ya da varsayılan ayarların sıfırlanmasını istiyorsanız birinci seçeneği. Bilgisayarda virüs, dosya ahataları ve onarılamayacak kadar büyük sorunlar varsa 2. seçeneği kullanabilirsiniz.
2. seçenek yani yenileme seçeneği bu konuda daha katı kurallara sahiptir ve sistemi olduğu gibi ilk kurulum anına çevrir.
Sonuçta 2 seçenek te birbirinden bağımsız fonksiyonlara sahip olduğu için farklı durumlar düşünülerek tasarlanmış.

reflexx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler yardımın için.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
windows 8 yaziyorum. c diskini farmat ediyorum. amma windows 8 acildikda windows 7 nin oldugunu bildiriyor. yani windows acildikda 2 secim veriyor: windows 8 ve windows 7. bunu nasil duzelte bilirim? onceden tesekkurler

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
S

SDN Okuru

SDN Okuru
iki tane işletim sistemi kurmuşsun bir c ye birde d ye onun için hangisini istemiyorsan silecen

S

SDN Okuru

SDN Okuru
O kadar yazılandan sonra hala win 8 e nasıl format atarım diye sorma be güzel insan.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ark Windows 8kullanıyorum pz internete girerken çok yavaş böle değildi önceden format atmak istiyorumda cd yok elimde cd siz format atma şansım varmı acaba