Chrome'da yeni sekmede v9tr.com açılma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

erray00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selam arkadaşlar,

soru başlıkta chrome'da her yeni sekme açtığımda standart görünüm yerine bahsi geçen melun http://www.v9tr.com/ adresi geliyor. değişmiyor

ben uzunca yaptığım işlemleri anlatayım. bu ve benzeri sorunlar için şunlar önerilmiş

1- Programlarda V9 adından toolbar programı var kaldır ---> BENDE YOK

2- Chrome uzantılarda bir eklenti var onu kaldır ---> kaldırdım değişiklik olmadı.

3- chrome sağ tıklayıp özelliklerden hedef klasörde gereksiz uzantıları sil ---> bende böyle bir şey de yok

4- kayıt defterinden v9 olarak arat çıkan değerleri sil ---> aramada sadece IE için çıkıyor ve sildim gene değişiklik yok

5- Ayarlar kısmındaki başlangıç bölümündeki başlangıç bölümünü düzelt ---> google ayarları ve benim meselem yeni sekmede açılan sayfaya müdahale edememek

6- Adres satırının arama bölümü ile de bir sorunum yok

şimdiden ilgili ve bilgili arkadaşlara yardımları için teşekkür ederim.

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Kardeşim, program ekle kaldırdan bulup kaldır.

Düzeliyor.

erray00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
işte sorun orda program ekle kaldırdada gözükmüyor

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Teamviewer bilgilerini at istersen kardeşim pm ile, düzeltelim iki dakikada.

arsenik

Müdavim
Reaksiyon puanı
242
Ayarlarda arama motorlarını yönet kısmından v9 falan varsa kaldırmayı denedin mi? System32 drivers etc klasörü içinde hosts dosyasını not defteri ile açıp içinde v9lu ne varsa silin.

Olmazsa bir de şu exe dosyasını deneyebilirsin.

http://www.go-remove-malware.com/how-to-remove-v9-redirect-virus/

http://www.go-remove-malware.com/files/V9RedirectVirusRemovalTool.exe

Bu da virustotal raporu https://www.virustotal.com/file/451...efa9f07febbb6151321d4548/analysis/1354034409/

Kaspersky ile tarattım bir zararlı bulamadı eset'in sebepsiz hatalarından biridir bu.

erray00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şu an tarıyor neticeyi tarama bitince yazarım

uma350

Müdavim
Reaksiyon puanı
70
Firefox olsaydı kolaydı da chrome kullanmadığımdan pek bilmiyorum. :)

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
bir arada oldu.şöyle düzelttim ben.

• Aşağıdaki resimde gördüğünüz sarı ile işaretlenmiş www.v9.com şeklinde devam eden kısmı silin.
  • Değişiklerin geçerli olması için Tamam butonuna basarak işlemi tamamlayın.

v9-portalindan-kurtul2.PNG

110512032442.jpg

erray00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende işte öyle birşey çıkmıyor zaten açıklamada da yazyo ama desteğin için saol yinede

S

SDN Okuru

SDN Okuru
slm arkadaşlar aynı sorun bende de vardı sorun çok basit bende v9tr uzantısı flas player olarak gizlenmişti yapcağınız tek şey onu silmek , olurda olmazsa tüm uzantıları teker teker "etkinleştir" kutucuğunu boşaltarak denemek v9 v9tr kendini daima kulandığımız bir uzantı adı altında gizler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ulan ne adi ne şerefsiz bi şey bu ya zorbalık faşistlik resmen iki gece uğraştım ya, hala daha çözmüş değilim söylediklerinizi denedim işe yaramıyor, yeni sekme açtığımda görmek istemiyorum artık chorem u komple silicem bu nammussz v9tr yüzünden

S

SDN Okuru

SDN Okuru
teşekkürler SDN Okuru flash player adlı uzantıyı silince düzeliyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
valla ne çakal adamlar ya flash player uzantısı olarak gözüküyor. onu kaldırınca düzeldi sağolun

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Dostum aynı sorun aynısı bendede vardı şimdi chrome de araçlar / uzantılar / giriyorsun orada Flash Player var kaldır onu nasıl anlamadık ki flash player bi uzantı değil orda gözükmez ama adam lara helal olsun iyi gizlemişler Flash player adı altında neyse onu kaldır sorun kalkıyor :)) saygılar

simsekpc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum aynı sorun aynısı bendede vardı şimdi chrome de araçlar / uzantılar / giriyorsun orada Flash Player var kaldır onu nasıl anlamadık ki flash player bi uzantı değil orda gözükmez ama adam lara helal olsun iyi gizlemişler Flash player adı altında neyse onu kaldır sorun kalkıyor :)) saygılar

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Bilgisayara nasıl bulaştırıyorsunuz bunu??..

Bazı bedava programları yüklerken araya bunuda koyuyorlar ve dikkat etmezsen yüklüyorsun. :)
Geçen gün bir program yüklerken bir baktım v9com gibi bir şey download ediyor, hemen iptal ettim. :)

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Bazı bedava programları yüklerken araya bunuda koyuyorlar ve dikkat etmezsen yüklüyorsun. :)
Geçen gün bir program yüklerken bir baktım v9com gibi bir şey download ediyor, hemen iptal ettim. :)
Onu biliyorumda işte yüklerken dikkat etmek lazım.. Hatta bundan 3 ay öncemiydi neydi ASC programında bile vardı yüklerken dikkat etmezsen oda yükleniyor..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yarım saat uğraştım sen söylemesen uzantıyı kaldırmak aklıma gelmezdi teşekkür ederim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
uzantılar kısımında flash player diye eklenti var kaldır sorunun çözülür.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar Hiç kimse bu tür yazılımları sizin bilgisayarınıza sizden habersiz yüklemiyorlar.
İnternet ortamında hoşunuza giden bir takım ücretsiz programlar içerisinde geliyor kurulumda size uyarı veriyor ama ne yazık ki bizim halkımız okumayı okuduğunu anlamayı düşünmeyi araştırmayı pek sevmiyor. Hoşuna giden bir şeye Balıklama atlamak istiyor.
Sonrada böyle sızlanıp duruyorsunuz. Aslında kaldırmakta yüklemek kadar basit Ayrıca yapımcı firmaya ulaşıp derdinizi anlatın hatta onlara gerekli uyarıları yapın kendinizi kullandırmayın. Sizin sırtınızdan hiç tanımadığınız insanlar oturduğu yerden para kazanıyorlar. Hatta bu durumu BİMER üzerinden Ulaştırma Bakanlığına ve Telekomünikasyon İletişim Başkanlığına Bildirin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Biri bana söylemişti flash plaeyeri kaldır diye bende ul*n buda bilgisayar programcısı diye geçiniyor diye içinden dalga geçmiştim adam haklıymış. Flash playeri uzantı gösterip içine gizlemişler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Allah razı olsun ya. yemin ediyorum bir haftada kanser oldum bunların yüzünden. çok teşekkürler iyi bi kemoterapiyi hakettim. hakkınızı helal edin. böylelerine prim vermeyin. saygılar
Tahir Bey

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar teamwiewrdan yardım edebılecek varmı ya bu lanet seyı bır turlu düzeltemedim :(((

Son mesajlar