Salih Memecandan Karikaturler

Bu konuyu okuyanlar

kimseciq

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Salih Memecan'dan gundemi yorumlayan super karikaturler

yargi_takdir.jpg

memecan_18_03.gif

dava.jpg

memecan_mesaj.jpg

1503cizgi.jpg

Kaynak

memo_1975

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sabahı tayibin yandaşları alınca bu adamda değişti

calvaria

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
hahaha çok güzel olmuş paylaşım için teşekkürler...

kimseciq

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Salih Memecan'in 6 Nisan 2008 Pazar gunku Karikaturu:

794CB65FFA3103468E6B849Fo.gif

Kaynak

AYT@C

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Salih Memacan bel artına vurmadan herşeyi cok iyi karikatürize ediyor ! salih memacan sabah yeni sahibi almadan oncede her zaman demokratik bir tavır sergilemişti yalan yere suclamayın ..

BaRY

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Sabahı tayyibin alması değil, karısı akp milletvekili olunca, haliyle.

RadoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
AKP yanlısı bi karikatürist.. diğer mizah dergilerinde (uykusuz-penguende) eleştirilmişti..

BaRY

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
RadoN dedi ki:
AKP yanlısı bi karikatürist.. diğer mizah dergilerinde (uykusuz-penguende) eleştirilmişti..
Sen hergece yanyana uyuduğun bir kişinin mensubu olduğu partiye eleştirel bir karikatür yapabilirmisin.

kimseciq

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Salih Memecan degismedi ki. 28 Subat'in en cetin gunlerinde askerleri elestiren karikaturler yayinliyordu. Bu yuzden 28 Subattan sonra Amerikaya gitmek zorunda kalmisti.

Bir panelde ne demisti bakin

"Keyifli bir gazete çıkarıyorduk. Birdenbire tartışmalar başladı. Darbenin iyisi olur mu olmaz mı tartışmaları resmen işin tadını kaçırdı. Bu kritik dönemde kavganın içinde olsaydık taraf olmak zorunda kalacaktık. 28 Şubat dönemi sıkıntılıydı. Ailece bunaldık. Bari bir yıllığına ABD'ye gelelim dedik; geliş o geliş"

Kaynak

Salih Memecan degisti diyenler Sabah'in arsivlerine bir goz atsinlar. Ben Sabah'in arsivlerine baktim ve 28 Subat'ta askerleri elestirdgini gordum.

Size delil olarak o gunlerden 3 karikatur.

28 SUBAT 1997 CUMA gunu yani meshur MGK toplantisi gunku karikaturu:

k0101.jpg

Kaynak

1 MART 1997 CUMARTESI

k0101.jpg

Kaynak

3 MART 1997 PAZARTESI

k0101.jpg

Kaynak

egkhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
"akp yanlısı karikatürist"
"sabah tayyibin yandaşları alınca değişti"
"karısı akp milletvekili olunca değişti"

Adamın şahsına ait eleştiriler zerre kadar ilgilendirmiyor beni. Ama beni ilgilendiren bir şey var. Salih memecan ın şahsını eleştirin, sizin özgürlüğünüzdür elbette, ama karikatürlerinin konusu ve mesajı üzerine tek bir satır etmiyorsanız eğer ben burada başka şeyler ararım.
Karikatürlerdeki mesajlarına yanlış diyen var mı ?
Varsa neden bunu dile getirmiyor da "şahsı" eleştiriyor ?

Türk yargı sistemi iflas etmemiş midir gerçekten ?
Yargı yasama ve yürütmeyi sektey uğratma aracı haline gelmemiş midir ?
Küresel kriz dünyayı alt üst ediyor, haberiniz var mı ? Bu kriz üzerimize üzerimize gelirken bu kapatma saçmalıklarıyla uğraşmak bizi o tünelde yerin altına gömülme tehlikesiyle karşı karşıya getirir mi getirmez mmi ?
o muhtereme leman ve penguen dergileri mi eleştirmiş salih beyi ?
hani şu insanın mukaddes ve mahremi diye kavramlardan habersiz, mizahı sınırsızca saldırmayı meşru kılan bir araç sanan dergiler öyle mi ?
Salih Memecan tarafmış ya hani ?
Leman ile Penguen ne?
CHP nin aylık yayın organı gibi davranıyorlar kaç zamandır.

Salih Memecan ın şahsına eleştirileriniz sizinle onun arasındadır. Ama eğer karikatürlerinde yansıttığı gerçekleri es geçip te sadece şahsına söz söylerseniz beyler-bayanlar işte bunun adı eleştiri değil "saldırı" olur.
Bir şeyleri gizleme yolu olur bu...

Bu ülkede bir iddianamede şu cümleler suç sayıldı:

"“İfade ve inanç özgürlüğünde kararlıyız. Herkes inandığını yaşayabilmeli.
Herkes güven içinde, korkudan, endişeden uzak olmalıdır. Düşündüğünü,
inandığını rahatlıkla ifade etmeli, inandığını rahatlıkla yaşayabilmelidir.
İfade ve inanç özgürlüğü, işkenceden ve terörden tamamen arınmak, bizim hedefimizdir.
Bununla ilgili yasal düzenlemelerin hepsi, kararlı şekilde gerçekleştirilmeye devam edecektir.”
Abdullah Gül

Bu skandal karşısında AKP,CHP,MHP,TKP onlar bunla şunlar kalmaz. Yargı kimsenin oyuncağı değildir. Bunu hiç sayfalarına taşımayanların da Salih Memecan ı "taraf" olmakla suçlamak hadlerine değilldir.
Saygılar

abanoz

Doçent
Reaksiyon puanı
0
nefret ediyorum bu adamdan %(

yer6

Müdavim
Reaksiyon puanı
54
ilk karikatür çok güzel yaa :)

recepyuksel

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bence çok basit espirileri var.
ben hiç beğenmiyorum çizimlerini.

Zzz

kimseciq

Asistan
Reaksiyon puanı
0
recepyuksel dedi ki:
bence çok basit espirileri var.
ben hiç beğenmiyorum çizimlerini.

Zzz

Salih Memecan karikaturleriyle insanlari guldurmeye calismiyor ki, gundemi kendi bakis acisiyla yorumlamaya calisiyor, esprili bir sekilde gundemi yorumluyor.

Salih Memecan'i sevmeyenler onun hep demokrasiden yana tavir almasindan dert yananlar. Sabah'ta cizdigi halde nasil olur da demokrasiden yana tavir alir diyenlerdir rahatsiz olanlar

Hikmet Benol

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
Salih MEMECAN'ı uzun yıllardır takip ederim ( 10 yılı geçmiştir herhalde) Çizgisini değiştirdiğini görmedim. Lütfen eleştirmeden önce biraz araştıralım. Yandaşlıkla suçlamak en çok tutan numara haline geldi Türkiye'de yazık!

BaRY

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Eminim aramızdaki herkes salih memecanı uzaktan yakından takip ediyordur.Yıllardır takip eden biriyim, ama son zamanlarda şunu gözlüyorum.Eskiden iktidar partisi olanları, Eceviti, Mesut yılmazı, tansu çilleri eleştiren bu karikatürist, son zamanlarda iktidarı eleştirenleri eleştirmeye başladı.Bu durum da yıllardır bu adam, karikatürist kimlikle değilde, siyasi bir kimlikle mi çizim yapıyordu acaba diye sorgulamama sebeb oluyor.Yani artık, ters giden işleri, yolsuzlukları eleştirmek yerine yönünü değiştirdi.

egkhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
anlamıyorum ya...
iktidarın gerçekten haklı olabileceğine neden kimse imkan vermiyor ?

Mesut Yılmaz 28 şubatta ellerini oğuşturuyordu "başbakan olacam" diye,
Bülent Ecevit'e ya da Tansu Çiller'e Tayyip Erdoğan'a yapılanlar mı yapılmıştı ?
28 şubat sürecinde Tansu Hanım süt dökmüş kedicik iken, Bu adam 27 nisanın ertesinde çıkıp "Genel kurmay başbakana bağlıdır" dedi. Türk siyaset tarihinde bunu yapabilen başka bir kişi daha var mı ???
Ecevit, Çiller ya da Yılmaz a karşı 4 koldan yalan,uydurma, yuh dedirtecek haberler furyası mı vardı ???
muhalefet ile "körükörüne saldırmak" ayrı şeylerdir.
İktidarı eleştirenleri eleştirmiyor Salih Memecan, iktidar kurumunu eleştirenleri eleştiriyor. Yani halkın egemenliğini sindiremeyenleri, halkına bidon kafalı diyenleri, mantıksız diyenleri, madem aptal halk seçti ben de silahla olmazsa iki laf cambazlığıyla indiririm diyenleri eleştiriyor.
Ellerinizi vicdanınıza koyun artık olay siyasi taraflık boyutunu geçmiştir. Bir ideoloji mi hakim olacak yoksa milli irade mi ?
Yargı ya da ordu oyuncak mı ?
Bunlar olurken "aman dur şimdi iktidar yanlısı derler bana" diye susacak mıyız ?
Varsın desinler...Çok ta umrumda.
Ama burası DEMOKRATİK bir ülke, anayasada öyle yazıyor. Demokrasiyi uygulatmayanlar anayasayı çiğniyor. Bilmem umrunuzda mı ?

kimseciq

Asistan
Reaksiyon puanı
0
egkhan dedi ki:
anlamıyorum ya...
iktidarın gerçekten haklı olabileceğine neden kimse imkan vermiyor ?

Mesut Yılmaz 28 şubatta ellerini oğuşturuyordu "başbakan olacam" diye,
Bülent Ecevit'e ya da Tansu Çiller'e Tayyip Erdoğan'a yapılanlar mı yapılmıştı ?
28 şubat sürecinde Tansu Hanım süt dökmüş kedicik iken, Bu adam 27 nisanın ertesinde çıkıp "Genel kurmay başbakana bağlıdır" dedi. Türk siyaset tarihinde bunu yapabilen başka bir kişi daha var mı ???
Ecevit, Çiller ya da Yılmaz a karşı 4 koldan yalan,uydurma, yuh dedirtecek haberler furyası mı vardı ???
muhalefet ile "körükörüne saldırmak" ayrı şeylerdir.
İktidarı eleştirenleri eleştirmiyor Salih Memecan, iktidar kurumunu eleştirenleri eleştiriyor. Yani halkın egemenliğini sindiremeyenleri, halkına bidon kafalı diyenleri, mantıksız diyenleri, madem aptal halk seçti ben de silahla olmazsa iki laf cambazlığıyla indiririm diyenleri eleştiriyor.
Ellerinizi vicdanınıza koyun artık olay siyasi taraflık boyutunu geçmiştir. Bir ideoloji mi hakim olacak yoksa milli irade mi ?
Yargı ya da ordu oyuncak mı ?
Bunlar olurken "aman dur şimdi iktidar yanlısı derler bana" diye susacak mıyız ?
Varsın desinler...Çok ta umrumda.
Ama burası DEMOKRATİK bir ülke, anayasada öyle yazıyor. Demokrasiyi uygulatmayanlar anayasayı çiğniyor. Bilmem umrunuzda mı ?

Tesekkurler egkhan,

Yazdiklarin bizim de duygularimiz. Bu arada herhalde uye olur olmaz ilk 2 yazini da bu konuya eklemissin. SDN'ye hosgeldin

annttiigs

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24
kalemini satan zavallı bir kişilik öyle ki artık karakterine verdiği tayyeep'i bile kullanmıyor ama ne bekliyoruz biz adamın karısı akp vekili
yazıklar olsun özgür basınmış basın basın biz de yedik..

kimseciq

Asistan
Reaksiyon puanı
0
annttiigs dedi ki:
kalemini satan zavallı bir kişilik öyle ki artık karakterine verdiği tayyeep'i bile kullanmıyor ama ne bekliyoruz biz adamın karısı akp vekili
yazıklar olsun özgür basınmış basın basın biz de yedik..
Satilikmis, bu konunun onceki sayfalarina bakin, adamin 28 Subat'ta yaptigi karikaturler de ortada. Adamda zerre kadar sapma yok. Nasil satilik oluyormus. Sizin gorusunuzden olmayan herkes satilik mi

Yazik cok yazik.

se7en

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Hikmet Benol dedi ki:
Salih MEMECAN'ı uzun yıllardır takip ederim ( 10 yılı geçmiştir herhalde) Çizgisini değiştirdiğini görmedim. Lütfen eleştirmeden önce biraz araştıralım. Yandaşlıkla suçlamak en çok tutan numara haline geldi Türkiye'de yazık!

yerinde bir yorum tbrkler..ve tskler...

betelguese

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sıkıysa AKPyi eleştirsin.. Vallahi Çalıklar işinden eder onu..

Erkekse eleştirsin..

Pardus007

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
memecan değişti diyenler değişimi bize gösterebilir mi acaba?
Değişti denek kolay.
İşinize gelemeyen karikatürler yayınlanınca diyorsunuzki;
Lan bu adam zaten onlardan böyle yapması normal,

Değişmeden önce neler çiziyorduki şimdi değişti.?