Galaxy S3 4.1.2 Yeni Rom Sızıntı sürüm

Bu konuyu okuyanlar

1004

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet Arkadaslar Şu an kendi Kullanmıs olduğum Galaxy S3 4.1.2 Romunu Sizlerle Paylasacagim.. Odin ile Romu Telefona Kuruyoruz

İlk farkedilen değişiklikler;
- Galaxy Note II ile karşımıza çıkan Multi-View (çoklu pencere)
- Özelleştirilebilir bildirim ekranı
- Yeni Galeri uygulaması (Galaxy Note II)
- Görüş açısına göre ekranın ayarlanması
- Yenilenen klavye uygulaması (Android 4.2 Gesture Typing)
- Galaxy Note II’de yer alan Paper Artist uygulaması
- Daha kararlı, hatasız ve istikrarlı bir yazılım

screenshot2012111513382.png
screenshot2012111513390.png
screenshot2012111513481.png
screenshot2012111513524.png

Firmware: I9300XXELK4 (4.1.2)
Bölge: -
Yapım Tarihi: 08.11.2012
PDA: I9300XXELK4
CSC : I9300OJKELK5
İndirme Linki - http://hotfile.com/dl/179580145/2c2e17e/I9300XXELK4_I9300OJKELK5_ILO.zip.html

Odin 1.85 - http://www.mediafire.com/?zxite3fg1uul7i6

ByEGT

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Bu telefona tam 4.2 desteği gelecek mi?

1004

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet arkadasim suanda kullaniyorum 4.1.2

annttiigs

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24
sms, telefon ve rehber uygulamaları düzelecek mi ? benim şu anda en büyük derdim bu.

GurenGursel

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Çok stabil ve akıcı. Gerçekten bayıldım! 4.1.1 biraz huysuzlandırmıştı beni. 4.1.2 ile telefona yeniden aşık oldum... Şiddetle tavsiye ederim. Ayrıca Beatz Audio sürücüsünü root'layarak telefona yüklerseniz hem hoparlörden çıkan ses hem de kulaklıktan verdiği ses bambaşka oluyor. İlgililere duyurulur :)

sirnatli21

Asistan
Reaksiyon puanı
3
ben kurdum , samsung-firmware sitesinde israil romu olarak gözükmekte.. fakat sızıntı olarakta bildirmişler.. ben odin ile kurdum 1 gün kullanımdan sonra ingiltere 4.1.1 romuna geri dönüş yaptım.. zaten şuan 4.1.1 romlarda en iyisi ingilitere ve italya romları baş alıyor..daha stabil ve daha az loglar mevcut..bataryada da önemli derecede iyileştirme mevcut

thekillingroad

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Yahu kaç gündür bir şey demeyeyim şu konulara diyorum ama..
Herkes farkında sanırım Samsung'un ülke ülke özellik ve kalite farkları barındıran ROM'lar yayınladığının..
ve hala başka markaların güncellemesine bok atılıyor.. :D
enteresan :D

sadoece.

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Sizde Facebook Bildirimleri Geliyor mu bende bu güncellemeden sonraki TEK sorun bu Facebook bildirimi gelmiyor

Edit: Konuyu ben zaten açmıştım Arkadaşım

1004

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar Türkce dil desteğini indirip kurunuz

sirnatli21

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Yahu kaç gündür bir şey demeyeyim şu konulara diyorum ama..
Herkes farkında sanırım Samsung'un ülke ülke özellik ve kalite farkları barındıran ROM'lar yayınladığının..
ve hala başka markaların güncellemesine bok atılıyor.. :D
enteresan :D

Bu konuda kesinlikle çok haklısın.. Samsung un bu yaklaşımı çok kötü bana göre..israil 4.1.2 romunda otomatik olarak yazılımın root olarak gelmeside çok manidar :)

Blackout

Müdavim
Reaksiyon puanı
383
Firmware nasıl root'lu gelebilir arkadaşım sen custom rom yüklemiş olmayasın? :) S3 kullanıyorum ve Samsung'dan güncelleme konusunda hiçbir şikayetim yok şahsen. Ayrıca stok firmware'i de neredeyse hiç kullanmadığımdan Türkiye sürümünün ne zaman yayınlanacağı da derdim değil. Ancak gelen güncellemenin işlevi başka bir konu tabi.

sirnatli21

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Firmware nasıl root'lu gelebilir arkadaşım sen custom rom yüklemiş olmayasın? :) S3 kullanıyorum ve Samsung'dan güncelleme konusunda hiçbir şikayetim yok şahsen. Ayrıca stok firmware'i de neredeyse hiç kullanmadığımdan Türkiye sürümünün ne zaman yayınlanacağı da derdim değil. Ancak gelen güncellemenin işlevi başka bir konu tabi.

yok kardeşim costum romu da , official romu da çok iyi biliyorum.. sammobile tarafından verildi ve sammobile da verilen romlar official romlardır.. israil sürümü olarak gözüküyor ve roma has bir durum olsa gerekki root lu geliyor , dikkat et sadece root lu diyorum cwm falan gelmiyor.. super user uygulamasını kendi içinde barındırıyor... daha önce kuurdum bir gün sonra 4.1.1 e döndüm , dün ne hikmetse tekrardan 4.1.2 e geri dönüş yaptım.. rehberde çok az da olsa bi düzeltme yapılmış bana göre , 4.1.1 e göre çok fazla takılma yok..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
4.1.2 ye turkce dil destegi isteyen arkadaslara yardımcı olabılırım sanırım 4.1.2 rom ıcın turkce dil menusu var kımler ıstıo :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Test sürüm olmadan tam anlamıya S3'e 4.1.2 çıktı veya ne zaman çıkıcak ?

sirnatli21

Asistan
Reaksiyon puanı
3
4.1.2 de wipe yaptıktan sonra türkçe dil gider.. cihazı türkçeleştirmek içinde marketten LANGUE ENABLER uygulamasını indirip telefonuna kursunlar , uygulamayı açınca enabler e basın ve telefon yeniden başatıcak.. sonra ayarlara girin , dil bölümüe gelin ve türkçeyi seçin :)

1004

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
markettten language enabler uygulamasını indirip cvm ile rootlayin telefon türkçe dil desteğine kavuşmuş olacak

strong3r

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam bu italya ingiltere romunu nerden bulucaz yardımcı olursan cok sevınırım ..

ben kurdum , samsung-firmware sitesinde israil romu olarak gözükmekte.. fakat sızıntı olarakta bildirmişler.. ben odin ile kurdum 1 gün kullanımdan sonra ingiltere 4.1.1 romuna geri dönüş yaptım.. zaten şuan 4.1.1 romlarda en iyisi ingilitere ve italya romları baş alıyor..daha stabil ve daha az loglar mevcut..bataryada da önemli derecede iyileştirme mevcut
nerde bu italya ingiltere romu :(

sirnatli21

Asistan
Reaksiyon puanı
3
hocam bu italya ingiltere romunu nerden bulucaz yardımcı olursan cok sevınırım ..

nerde bu italya ingiltere romu :(

dostum sen italya ve ingiltere romları stabil evet ama ispanya sürümü bana göre en stabil ahli.. ben kullanıyorum ve hiçbir sorunu yok , üstelik romu yükkledikten sonra 10 mblık bir güncelleştirme daha indiriyor yazılım güncelleştirme kısmında.. kurmak istersen linki :

http://www.hotfile.com/dl/176380841/bf82273/I9300XXDLIH_I9300PHEDLI1_PHE.zip.html

S

SDN Okuru

SDN Okuru
odin ile kurduğumuzda garantide bı sıkıntı çıkarmı ve rootlamadan direk kurabilirmiyiz dil desteği türkçe varmı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hocam bu yeni 4.1.2 yükledik ama menüde eksiklikler var mesela ana ekran modunda temel moda gecmiyo yani ekranda gösterilen yeni resme gecmiyo aski moda dvm ediyoayrıca güncellemeye basınca ekran yanıp sönüyo son sürüm yüklenmistir güncellemeye gerek yoktur vs bişey yazmıyo ama diger s3 kullanan ve 4.1.2 yi indirenlerde yazıyo bana hiç güncellemede gelmiyo buda normalmi hep pc ye bağlayıpmı güncellıcez böğle

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben sıze ayrıcalık tanıdıqını solemekte gucluk cekıyorum kullandıqım için soylıyorm