Galaxy S3 Mü ? Note 2 Mi ?

Bu konuyu okuyanlar

SENATÖR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlarlar 2000 Tl Telefon için bir bütçe ayırdım S3 ve Note 2 enine dibine araştırdım ve ikisi arasında çok fena keşmekeş içindeyim.Note 2'deki 5,5 inçlik bir ekran var cepe sıgarmı diye düşünüyorum,S3'de 4,8lik bir ekran var.Note 2 Ram olarak 2Gb,S3 ise 1Gb--Note 2 exynos 4412 Quad core 1600 Mhz iken S3 1400 Mhz--Pil olaral note2'de 3100 mA iken S3 2100 mA Ayrıca Note2de S-pen var ve Not 2 4.1 JB ön yüklü olarak Kullanıcıta geliyor.Bunlar bir yana S3 Note 2'YE Bakarak daha zarif gibi gözüküyor Note2 biraz daha kaba duruyor Sizce Hangi Tel almalıyım ve nedeninide Söylerseniz Çok Sevirim. :blink:

cuhadar

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Özellik olarak note 2 önde görünüyor. Sizin için önemli olan özellikse elbette note2

Felagund

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
boyut önemli diyosan note2 işlev diyosan s3 :D

thepope

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeş ben zamanında s2 kullandım sonrada note geçtim ilk aldığımda açık konnuşmak gerekirse büyük geliyodu ama taşıma konusunda kesinlikle problem yaşamadım.Ya tabi Bir 3' ekranlı telefon gibi olmuyor ama cebinden çıkarınca o büyük ekranın verdiği kullanım kolaylığı sana o taşıma farkını unutturuyor.
Eğer boyut konusunda endişeliyosan kesinlikle böyle düşünme al 1 hafta sonra ne kadar doğru karar verdiğini kendin anlıyacaksın.
Galaxy Note 2 deki ekran teknolojisi s3 ten farklı ve daha iyi olduğunu heryerde söylüyorlar.
En önemli +sı Bataryası 3100 Mah ve orta kullanımda 2 günü çıkarıyor Aynı zamanda hızlı şarj oluyor.
Hoparlörünün gayet yeterli sesi var.
S3 Ün krallığı Note 2 çıkana kadardı.Şimdi tahtı note 2 aldı.S3 ile 4s Arasında Kalsan Sana bırakırdım.AMA KESİNLİKLE HİÇ DÜŞÜNMEDEN NOTE 2 AL HEM DAHA YENİ BİR CİHAZ SPEN +sı var CANIM SIKILDIĞINDA KULLANIYODUM:)
AYRICA DARTY DE BUGÜN İNDİRİM VAR S3 1499 TL NOTE 2 1699 BU FIRSATI KAÇIRMA BENCE AMA KESİNLİKLE NOTE 2 AL DİYORUM.

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
S3'ü hiç sevmedim. Note al derim..

SENATÖR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kardeş ben zamanında s2 kullandım sonrada note geçtim ilk aldığımda açık konnuşmak gerekirse büyük geliyodu ama taşıma konusunda kesinlikle problem yaşamadım.Ya tabi Bir 3' ekranlı telefon gibi olmuyor ama cebinden çıkarınca o büyük ekranın verdiği kullanım kolaylığı sana o taşıma farkını unutturuyor.
Eğer boyut konusunda endişeliyosan kesinlikle böyle düşünme al 1 hafta sonra ne kadar doğru karar verdiğini kendin anlıyacaksın.
Galaxy Note 2 deki ekran teknolojisi s3 ten farklı ve daha iyi olduğunu heryerde söylüyorlar.
En önemli +sı Bataryası 3100 Mah ve orta kullanımda 2 günü çıkarıyor Aynı zamanda hızlı şarj oluyor.
Hoparlörünün gayet yeterli sesi var.
S3 Ün krallığı Note 2 çıkana kadardı.Şimdi tahtı note 2 aldı.S3 ile 4s Arasında Kalsan Sana bırakırdım.AMA KESİNLİKLE HİÇ DÜŞÜNMEDEN NOTE 2 AL HEM DAHA YENİ BİR CİHAZ SPEN +sı var CANIM SIKILDIĞINDA KULLANIYODUM:)
AYRICA DARTY DE BUGÜN İNDİRİM VAR S3 1499 TL NOTE 2 1699 BU FIRSATI KAÇIRMA BENCE AMA KESİNLİKLE NOTE 2 AL DİYORUM.

Ya peki sence Not2'nin dezavantajlı yönleri varmıdır varsa nelerdir söylermisin ?

thepope

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya peki sence Not2'nin dezavantajlı yönleri varmıdır varsa nelerdir söylermisin ?
boyu ilk gördüğünde dezavantaj der herkes ama sonra avantaj olur bak bunu arkadaşlarımdan biliyorum ve kendimden.
Eksi yönleri Galaxy S3 e Göre Eksi Yönü Yok Zaten Ondan her yönüyle iyi bir cihaz.
Ancak İphone İle kıyaslarsak Kulaklık sesini iphone dan iyi veren telefon piyasada şuan yok kim ne derse desin.
İphone dokunmatiği hiçbir telefonda yoktur.Şimdilik.İphone 5 in kamerası Note 2 den iyi Fakat 2 Kat fiyatı var bu nedenle Note 2 yi kıyaslamaya alıcağımız telefon Apple olursa İphone 4s olur Fiyatı 4s in 1800 Note 2 1700 burdada Note 2 Kazanıyor.
Yani ben bunları göz ardı ederim çünkü note 2nin kamerası ses çıkışı mükemmel ama iphone ile kıyaslarsak böyle oluyor.
Ben İphone blackberry samsung bir çok telefon kullandım şuan galaxy note kraldır benim için yeri ayrıdır.
Kardeş Note 2 Al keyfine bak son sözüm budur.Sana artısını eksisini herşeyini söyledim gerisi sana kalmış

BlackShopAre

Doçent
Reaksiyon puanı
1
bence her türlü note 2 çünkü her türlü note 2 önde ama gülü seven dikenine katlanır gibi sinden boyutunada alışırsın

sunelan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
note 2 + hs3000 müthiş bir ikili oldular :D tavsiye ederim

lordarcual

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Galaxy Note 2 derim. Herkes cebe sığmaz ve ekranı çok büyük diyor. Evet büyük ama CEBE SIĞMAZ gibi bir söz yalan. Küçük cepli pantolonlara bile rahatça koyuluyor. Yani büyüklüğü dert etme. Oyun oynarken, İnternette dolaşırken, Yazı yazarken, Bir şeyler izlerken, Fotoğraf çekerken, Resim çizerken büyük ekran çok işe yarıyor. Ve pili 3.100 mAh o yüzden çok büyük bir artısı var. Hoparlörü büyük gayet iyi ses çıkarıyor, Kulaklığı güzel, S Pen var yani Galaxy Note 2 en iyisi diyorum. Ama 4 ay beklerim diyorsan şubat-mart arası Galaxy S IV çıkıyor onu alabilirsin.

Samsung Galaxy S IV'ün özellikleri tahminimce şu şekilde olacak :

+ 2.0 GHz 4 çekirdekli işlemci,
+2 GB RAM,
+5 inç, 1080p Full HD, 420 ppi ekran,
+Android 4.2 Jelly Bean,
+8.8 mm kalınlık,
+13 Mp kamera,
+3.300 mAh pil,
+Kısaltılmış şarj süresi,
+Yeni TouchWiz,
+Arttırılmış Stabillik.

Ve daha fazla özellik. Ben bu şekilde düşünüyorum. Yaptığım araştırmalar sonucunda böyle bir karara vardım. Bu şekilde düşündüm yüzde %80 tahminlerimin tutacağını düşünüyorum :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadasım note 2 cok buyuk telefon elıne aldınmı o telefonu cebıne nasıl sıgdırcaksın nasıl tasıcaksın biriyle konusan kafan kadar özellik bakımından dusunuosan tablet al daha iyi yanınada idare etcek alo dıyucek bır telefon

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben çok sağlam bir teknoloji takipçisi olduğumu düşünüyorum. Note 2 donanım ve özellik ve tatmin bakımından S III ten daha iyi bunu kabul ediyorum ama ben Note 2 almazdım çünkü o telefon değil bence. Ben telefon alacaksam S III alırım. Note 2 çok büyük kesinlikle taşıması sıkıntı olacak ne cebe sığıyor ne gittiğin ortamlarda rahatça davranabiliyorsun (Arkadaşta var ordan biliyorum) Ayrıca çok büyük ekranı oldugundan o telefonu düşürürsen kesinlikle ekrana ve donanıma zarar gelir. Telefonun ekranı darbelerden daha kolay etkilenir büyüklüğünden dolayı ben de kararsız kaldım arkadaşla aynı anda alacaktık o gitti Note 2 yi seçti pişman değil telefon çok iyi, pili, sesi vs. ama cebinde taşıyamıyor. Telefon konuşaması yaparken kulağına LCD Ekran yapıştırmış gibi duruyor :D Ben olsam S III alırdım ki alıcam 2-3 güne onun donanımı da mükemmel en az 3 yıl götürür teknoloji gelişedursun ;)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Note 2 cıkmadan arastrmaya karsılastrmya basladım satışta olan telefonlarla tmm buyuk donanımsal acıdan super ama herkes dıor telefon ıstıyosan s3 telefon taplet arası bıse ıstıyon yanı tablet ıslevı olsn hemde arama yapıp sms atayım tarvı bıse arıyorsanz note 2 alcanz. ben ilt 10.1 tabletı dusnuyordm sonra dusundm bı tel tasıcan bı tablet eee arada laptopta tasıyoz hamal mı tutcam sonra dedım :) sonra note 2 de karar kıldm daha mantıklı geldı.. ama note 2 olan arkadasm var hala s3 al olm telefon ıstıyosan ama bilgisayar gibi biae ıstıyosn bunu al bak ıı dusun dedun ztn asırı fıyat farkı yok 300 fln oynuyor.. note 2 de word exel kalem olayından dolayı ogretmensenız uzerunse soru cozup konu anlatmana sansınız bıle var (tabı tablet kadar gzl olmuyo) ben hala karar veremedım 3 yıldr iphone 3gs kullanıcısıyım 1 kere bıle servıse gıtmedı telefon sonra dıom samsung almasam mı ozellık bakıyom ooo daglar kadar fark var derken hala alamadım parayı harcıcam dıe korkuyorm :D:D

sincemcmv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben gecen hafta note 2 aldım herkese göre değişir ama şimdilik büyüklük çok sorun teşkil etmedi.Yıllarca iphone kullanmış biri olarak bazı şeyler bazı şeyler çok kolay geldi.Her geçen gün ya alışnalığımı değiştirmeye yada telefonu alışkanlığıma göre modifiye ediyorum.Kafan rahat olsun note 2 al.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bence ilkbağara kadar bekle s4 çıKsın ama şimdi alıcam diyosan s3 al derim gerek özelik gerek boyut için zaten note iki biraz daha hızlı ve biraz daha büyük tek fark o zaten

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Katılıyorum bu arkadaşa Note 2 ye alıştığınızda çok güzel olacak i, ekran ne kadar büyük olursa o kadar fazla işlem yaparsınız. Hoş durur bi düşnün eski nokia telefonları ufacık ekran insanı boğuyor. gittikçe büyüyor. ŞAHSEN cebime sığsın yeter. 10 inç olsa alırım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
s3 gibi bi telefon varsa senle bi görüşelim note 2 neymiş bi 1.6 ghz note s3de 1.4 ghz farkı bu başka neyi var note2nin s3 alderim sana kardes bir sürü sattı s3 her zaman tutulan telefonu alacaksın bnden bu kadar s3 diyorum kesinlikle..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadasim ben su an s2 kullanicisiyim ve cok memnunum ekrani boyutu tam istedigim gibi galaxy s3 e gecmedim gecmeyide mantikli bulmuyorum sonucta teknolojiye uetismek zor her yeni telefon ciktiginda alirsak...hem suan aralik in sonlarina dogru s2icin 4.1.2 guncellemesi full surumu gelicek ves3 ayni ozelliklre sahip olucak ''direk arama pop up play smart stay ''bence s3 almak istemem s2 al derim eger s3 illa ddiyorsan git o paraya 100 tl daha kat iphone 4s al derim hicdusunmeden...

Genero

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
SENATÖR zaten note 2 almadın mı sen ? konu çıkmış gelmiş gene =)=) almadıysanda al ben aldım memnunum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
note 2 de çalınma sıkıntısı yaşamaktan korkuyorum öyle birşey olur mu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
niye öyle düşünüyon ki benim nte 2 im olsun ben koynumda saklarım

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
konuyu briaz baltalamış olcam belki ama s3 tamamda şu note2 yi lanse edilen özellikleri için kullanan bir kişi görsem dişimi kırıcam :) şu resim al kes taşı note yaz cizme vs olaylarını kasdediyorum yani :) illaki vardır ama ne bileyim etrafımca onca kişi alıyor ediyor. kimsede bunların kullanıldığını görmedim.

Genero

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
konuyu briaz baltalamış olcam belki ama s3 tamamda şu note2 yi lanse edilen özellikleri için kullanan bir kişi görsem dişimi kırıcam :) şu resim al kes taşı note yaz cizme vs olaylarını kasdediyorum yani :) illaki vardır ama ne bileyim etrafımca onca kişi alıyor ediyor. kimsede bunların kullanıldığını görmedim.

şahsen ben kullanıyorum mimarlık okuyorum bazen aklıma tasarım gelmiyor ödevler ve dersler için internette gördüğüm birşeyi kesip not alıyorum note2 almadan önce yanımda not defteri olurdu ama artık sadece note 2 yetiyor.birde note 2 demek sadece o demek değilki donanım olarak da çok üst düzey bir telefon .. kusura bakma ama yorumun biraz saçma geldi daha doğrusu yaklaşımın note 2 sadece o özelllikten ibaretmiş gibi

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
şahsen ben kullanıyorum mimarlık okuyorum bazen aklıma tasarım gelmiyor ödevler ve dersler için internette gördüğüm birşeyi kesip not alıyorum note2 almadan önce yanımda not defteri olurdu ama artık sadece note 2 yetiyor.birde note 2 demek sadece o demek değilki donanım olarak da çok üst düzey bir telefon .. kusura bakma ama yorumun biraz saçma geldi daha doğrusu yaklaşımın note 2 sadece o özelllikten ibaretmiş gibi

değil tabikide ama cihazın lanse edilen ve sınıfındaki diğer cihazlardan ayıran özelliği o.. yoksa hangi kişi bir telefon görüşmesi için nal gibi bir telefonu yüzüne dayarda konuşur...

Genero

Müdavim
Reaksiyon puanı
1

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
http://www.samsung.com/tr/microsite/galaxynote2/benefits.html

note 2 mikro sitesini incelersen lanse özelliğinin onla kısıtlı olmadığını görürsün

tamam işte yine dediklerim sıralanıyor burda :)

yaratıcılık araçları dediği işte yine benim dediğim note vs kalem ile cizmek vs.

yine dediğim gibi büyük ekranın getisi büyük ekranda çalışmak vs. ihtiyac a göre

yani burda demek istediğimi şöyle özetliyeyim...

mahallede bi abimiz bu note2 yi alıcam dedi marangoz kendisi yok efendim cizecem edecem note alacam tambenlik bu cihaz vs derken.. 2 ay oldu alalı hani cizdiğin bişey göster dedim ? yok ? hani ne note aldın dedim ?? yok :)

demem oki bu cihaz gerçekten ihtiyaç amaçlı bi cihaz bana göre gerçekten büyük ekran ihtiyacı olan varsa almalı.. yoksa yukarda verdiğim örnekteki gibi kendimizi kandırmamalı yada dürüstce telefonu sevdim beğendim alıyorum varmı ötesi dersin olur biter.

saygılar sevgiler..

rimzone

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yahu yaratıcılık içimizdedir. telefon almakla falan yaratıcı olunmaz, çizen adam kendine ne bulsa bu amacını gerçekleştirir zaten

S

SDN Okuru

SDN Okuru
valla para adamı delirtiyor galiba. yada teknoloji adamı iyi kaşıyor. leptop taşımaktan kaçıyorum bu sebeple note 2 almak istiyorum. bazılarında görüyorum konuşurken kafası kadar telefon gülüyorum. bende bi türlü karar veremiyorum. ama saçma olacak ama inadına iphone almak istemiyorum. belki param olmayıp alamadığım için kıskanıyor olabilirim. bide milliyetçilik yapıyorum. yada amerikan düşmanlığı.

Son mesajlar