Flash Bellekten Dosya Silemiyorum,Aktaramıyorum vs..

Bu konuyu okuyanlar

hüzün_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
491
Arkadaşlar Yeni bir Flash bellek aldım içine Bir kaç dosya attım.İşlem yarı da kesildi ve attığım dosyalardan bazıları tuhaf harflerle isimlendi.Sİlmeye çalıştım silinmiyor.Ve şuan içine hiç bir şey aktaramıyorum.İçinde düzenleme yapmaya çalışıyorum ve içi boş görünüyor.En son Biçimlendirdim artık ama windows işlemi tamamlayamadı diye uyarı verdi.Şu an bellek durumu kullanılabilir alan 0 boş alan 0 nedir anlamadım..

Hafiye

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Flash belleği tak, başlat > arama boşluğuna cmd yaz, gelen pencereye x: /fs:ntfs yazıp enter bas (x yerine flash belleğin harfini yaz).

T800

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Disk yönetiminden biçimlendirmeyi dene belki düzelir

hüzün_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
491
Denedim bir şey olmadı olmuyor arkadaşın bilgisayarında biçimlendirdim düzeldi ordan dosya aktardım sorun yok benim bilgisayarda sanırım sorun.Bir şey anlamadım

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
virüs sorunu gibi duruyor, iyi bir antivirüsle sorunu çözebilirsiniz

hüzün_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
491
Bilgisayarı tarattım ne yapmam gerekiyor başka?

hüzün_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
491
Hayır yok.Benim bilgisayarımdan hala dosya aktaramıyorum.Hatta arkadaştan aldığım dosyaları da düzenleyemiyorum

Hafiye

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Bilgisayar'dan flash sürücü harfine tıklayınca hangi hatayı veriyor? Flash belleğin markası nedir?

uma350

Müdavim
Reaksiyon puanı
70
Ben sanki bu konuda birşeyler söylemiştim ama ? :)

hüzün_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
491
Bilgisayar'dan flash sürücü harfine tıklayınca hangi hatayı veriyor? Flash belleğin markası nedir?

Tıklayınca hata vermiyor.Ya ben tekrar formatlamak istemiyorum o kadar şey attım içine.SAnırım sorun bilgisayarda.Bilgisayardan dosyaları telefona attım.Ordan arkadaşın bilgisayarına,ordan tekrar benim flasha.Ama benim bilgisayara takınca yine bir şey yapamıyorum!kingston markası.

Ben sanki bu konuda birşeyler söylemiştim ama ? :)

Sanırım gürcü damarım tuttu.Ama flashta değil sorun baksana.:)

hüzün_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
491
E adam demicek mi bunda bişey yok diye onca yol çekilmez yani..

Hafiye

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Tıklayınca hata vermiyor.Ya ben tekrar formatlamak istemiyorum o kadar şey attım içine.SAnırım sorun bilgisayarda.Bilgisayardan dosyaları telefona attım.Ordan arkadaşın bilgisayarına,ordan tekrar benim flasha.Ama benim bilgisayara takınca yine bir şey yapamıyorum!kingston markası.

Sanırım gürcü damarım tuttu.Ama flashta değil sorun baksana.:)

Sürücü harfini değiştirmeyi bir dene. Belleği tak, başlat > çalıştır > diskmgmt.msc yaz ve bellek üzerine sağ-tık "Sürücü Harfi Ve Yolu Değiştir" seç. "Değiştir" > yandaki açılır menüden kullanımda olmayan bir harf seç (örn. "F" ise "H" yap). Tamam diyerek pencereleri kapat ve bilgisayarı yeniden başlat.

Olmazsa buradaki programı bir dene. Birde kingston'ın kendi programı var fakat windows 7 desteği yok.

hüzün_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
491
Teşekkürler deneyelim bakalım

Hakan_E_Deniz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Butun dosya isimleri 0000 li bir isim almamstir umarim cnku zaamaninda basima byle bir olay gelmsti ve garantiye gndermek zorunda kalmstim orada da ugrasmak istemediler sanirsam yenisini gondermislerdi

hüzün_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
491
Yok karmaşık harfler oldu eğer devam ederse uğraşmıcam yollıcam sanırım garantiye.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ama nasıl yapacam sölede yapam flash ın içinde müzikler diye doya vr silemiom nasıl biçimlendirim söle

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar yardım edermisiniz çok karma karışık bir durum içerisindeyim :
bilgisayarımda hiçbir sorun yok flash belleği taktığımda içine girip birşeylere bakabiliyorum fakat biçimlendirme ve herhangi bir dosyaya sağ tıkladığımda sil çıkmıyor flash disk in adını değiştirmeye veya biçimlendirmeye çalıştığımda ise disk yazmaya korumalı diyor bilgisayarda hiçbir sorun yok başka bilgisayara takıyorum aynı flashı aynı şey yazıyor farklı flash taktığımda sorun yok bunu taktığımda sorun oluyor 16 gb aldım flash'ı sandisk fakat ne denediysem deniyeyim çalışmıyor lütfen yardım edin ne yapıcağımı bilmiyorum :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Flaş bellek'in Belirdiği Bilgisayarım Dosyası içerisindeki G,F Benzeri karakterin üzerine gelin ve sağ tıklayın.
Daha sonra çıkan listede Bit Locker'ı Aç diye bir komut var tıklayın Sorununuz çözülsün :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
dosyaya sagtık yapıp biçimlendirmelisin . bu sayede bütün açılamayan dosyaların hepsi silinir ... önemli bir dosya varsa eğer bir bilğisayarcıya danışın ...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hafıza kartından dosyayı siliyorum cıkarıp yeniden takıyorum sanki dosyayı silmemişim gibi dosya gine duruyor bana yardım cı olabilir misiniz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
flashımın içindekileri silemiyorum lutfen yardım edin. sil tuşuna basıyorum evet diyorum fakat dosya açık mı oyle bişi diyor silmiyor nasıl silebilirim format atıp hepsini de silmek istemiyorum