Eskişehirspor 1-1 Fenerbahçe | Spor Toto Süper Lig 12. Hafta | 2012/2013

Bu konuyu okuyanlar

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
G.Saray'ın puansız kapattığı haftada rakibini yakalama şansı bulan F.Bahçe, Es-Es karşısında 1 puana razı oldu. Maçı 10 kişi oynayan F.Bahçe de birçok gol kaçıran Eskişehirspor da 1-1'le mutlu olmadı.

fener600_L5PV8.jpg

Lider Galatasaray'ın puan kaybettiği hafta Eskişehir deplasmanına konuk olan Fenerbahçe, ezeli rakibini yakalama fırsatını değerlendiremedi. 27. dakikada Caner'in kırmızı kart görmesiyle 10 kişi kalan sarı-lacivertliler, Necati'nin penaltıdan attığı gole Sow ile karşılık verdi ve sahadan 1-1'lik eşitlikle ayrıldı.

Spor Toto Süper Lig'in 12. hafta mücadelesinde Eskişehirspor, sahasında Fenerbahçe'yi konuk etti.

Eskişehir Atatürk Stadı'nda oynanan karşılaşmayı hakem Fırat Aydınus yönetirken. Aydınus'un yardımcılıklarını Cem Satman ve Aleks Taşçıoğlu yaptı.

Karşılaşmaya Eskişehirspor, Fenerbahçe'ye oranla daha iyi başlayan taraf oldu. İlk dakikalarda Eskişehirspor orta sahayı geçip savunmanın arkasına atılan uzun toplarla etkili olmaya çalıştı.

Mücadelenin ilk tehlikeli atağını ev sahibi Eskişehirspor golcü oyuncusu Necati Ateş ile yakaladı. Dede'nin sol kanattan ceza sahasına yaptığı ortada Necati sağ ayağının içiyle dokundu ancak Volkan topu son anda çeldi.

KIRMIZ KART: Maçın 27. dakikasında Caner Erkin hava topu mücadelesi sonrasında faul bekledi ancak Fırat Aydınus oyunu devam ettirdi. Pozisyonun sonrasında Aydınus, Caner'e kırmızı kartını gösterdi. Pozisyon sonrasında Aykut Kocaman'da sahaya girdi. Kısa bir süre duran oyun Caner'in sahayı terk etmesiyle yeniden başladı.

Kalan dakikaları karşılıklı ataklarla geçilirken, İlk yarının uzatma dakikalarında Eskişehirspor penaltı atışı kazandı. Alper'in ara pasında Kamara ceza sahasında Hasan Ali'nin müdahalesi sonrasında yerde kaldı ve Fırat Aydınus beyaz noktayı işaret etti.

GOL 45 ARTI 4 (NECATİ ATEŞ): Penaltı atışında topun başına geçen Necati, Volkan'ı terse yatırarak, sol direk dibinden topu ağlara gönderdi:1-0.

Eskişehirspor ilk yarının son saniyelerinde penaltıdan kazandığı golle çevirdi devreyi 1-0 önde tamamladı.

Eskişehirspor ikinci yarıya oyuncu değişikliği ile başladı. Erkan Zengin yerini Jerry Akaminko'ya bıraktı. Es Es ikinci devrenin ilk dakikasında mutlak bir pozisyondan yararlanamadı. Tello bir anda topu önünde buldu. Bomboş pozisyonda kelciyle karşı karşıyaydı Tello ancak Volkan gole izin vermedi.

İkinci yarı müthiş bir tempo ile başladı. Es Es farkı açmayı açmaya çalışırken 10 kişi mücadele eden Fenerbahçe ise beraberlik için rakip kaleye yüklenmeye başladı.
52. dakikada Fenerbahçe gole çok yaklaştı.Sol kanattan Baori'nin getirdiği topa boş pozisyonda Meireles vurdu ancak Sow'a çarpan top ağlara gitmedi.

GOL 57. DAKİKA (SOW): Fenerbahçe, Sow'un güzel golüyle skora dengeyi getirdi. Sağ çaprazdan Kuyt'ın yaptığı ortada Mousa Sow. harika bir vuruşla topu ağlara gönderdi:1-1.

Hızlı bir girişten sonra iki takımda ilerleyen dakikalarda oyunun temposunu düşürürek daha dikkatli bir oyun sergilediler.

Maçın son dakikaları nefes kesen bir mücadeleye sahne olurken Eskişehirspor 87. dakikada direği geçemedi. Korner sonrası ceza sahası içinde oluşan karambol sonrası Necati'nin rövaşatası direkten geri döndü.

Kalan dakikalarda iki takımda gol için bastırsada yakalanan pozisyonlar değerlendirelemedi ve mücadele 1-1 sona erdi.

Ntvspor

|BeyabaN|

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
yazıklar olsun size,
10 kişiyseniz 10 kişisiniz 1-1 in üzerine yatmak ne oluyor.

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Bu sonuç bizim için iyi dün Fatih Terim'in dediği gibi biz Eskişehirle 3 gün oynasak gene yenemezdik.. 1 puan 1 puandır..

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Eskişehirspor, galibiyeti kaçıran taraf oldu.Kırmızı kartın da önemi var tabi.

3D-Clan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Geçmiş olsun Fenerbahçe liderlik hayalleri başka maça artık :D

bayadres

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Güzel maçtı.Kaleciyle karşı karşıya pozisyonlarda gol atamayan futbolculardan bir kez daha nefret ettim.

adrasa

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
Birisi var da bi kelime kullanacağım sonra suçlu ben olacağım. O yüzden cevap vermiyorum.

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
hadi buna da hakem hatası demeyin, hakem yüzünden demeyin.
Caner gereken açıklamayı yaptı.
Sow müthiş bir gol daha bıraktı... :)

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Tamam anlaşıldı. 4 büyüklere hayır yok bu haftadan. Hepsi modaya uyacak :)

muratteas

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
Aykut Kocaman canlı yayında ağlayacaktı neredeyse.. bu adamı bile çıldırttı şe****ler...

184888_423381431049451_1045635950_n.jpg

cobra11

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Caner Erkin:"Çocuğumun üzerine yemin ederim bir şey demedim."
Veysel Sarı:"Caner'in küfrettiğini duymadım."
Ersun Yanal:"Ben herhangi bir şey dediğini duymadım."

Duyan duyuyo beaa aslanım fırat!

adrasa

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
Hakemler bu sene berbat. Ligde hakemlerden dert yanmayan takım yok, her takıma haksızlık var. Bu gidişle dışarıdan hakem getirecez.

tarıkbuğra

Doçent
Reaksiyon puanı
3
aykut kocaman yine ağlamaya başlamış.o an stadı hatta futbolu terk edecektim gibi laflar etmiş:D 2011 senesinde de aldığı kötü sonuçlardan sonra da trabzonsporumuzun penaltıları irdelenmeli şeklinde açıklamaları olmuştu :)

mahmuTS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
305961_302738373164824_755320334_n.jpg

fenerde ADAM gibi futbolcu Maç öncesi küçük çocuk üşüdüğü için montunu çıkarıp çocuğa veren Gökhan Gönül var, yenilmemize rağmen TRABZON TRİBÜNÜN ALKIŞLADIĞI TEK fenerli..

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
Caner Erkin:"Çocuğumun üzerine yemin ederim bir şey demedim."
Veysel Sarı:"Caner'in küfrettiğini duymadım."
Ersun Yanal:"Ben herhangi bir şey dediğini duymadım."

Duyan duyuyo beaa aslanım fırat!
Fırat Aydınus:"İçten gelen bir sesti,sadece köpeklerin duyabileceği bir ses."
:D başka açıklaması yok beyler bence...