Windows Live Messenger Kapanıyor

Bu konuyu okuyanlar

tolgacem

Profesör
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
47
Windows Live Messenger Kapanıyor

Microsoft'un eski adıyla MSN Messenger yeni adıyla Windows Live Messenger olan anında mesajlaşma yazılımının sonu gözüktü. Artık Microsoft kullanıcıları Skype'a yönlendirecek.

cuhadar

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Sesini özleyeceğim ender yazılımlardan biri idi.

uma350

Müdavim
Reaksiyon puanı
70
Zaten özellikle facebookun da ortaya çıkmasıyla messenger olayı tamamen bitmişti.Sonuçta hatırası var, üzülüyoruz tabi ama bence mantıklı olan da bu.. :)

Max2Life

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Windows Live Messenger iyiydi ya, ne diye kapatıyorlar. facebooka takılmayanlar için yeterde artan güzel bir uygulamaydı. MSN de sohbet gibisi varmı ya :crying:

http://www.skype.com/intl/en/get-skype/on-your-computer/windows-live-messenger/

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Olmadı bu haber yıllar önce orda bir kızla tanışmış ve unutamışken bu yapılmaz ulan :D

eairmak

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Zaten bilgisayar otomatik açmasa elimin gideceği bir uygulama değil hani bi format atsam kurmayacağım bile :) bir tek mailler sıkıntı olabilirdi oda telefon sağolsun herbişeyi yapıyor :)

uma350

Müdavim
Reaksiyon puanı
70
Zaten bilgisayar otomatik açmasa elimin gideceği bir uygulama değil hani bi format atsam kurmayacağım bile :) bir tek mailler sıkıntı olabilirdi oda telefon sağolsun herbişeyi yapıyor :)

Başlangıçta çalıştırmayı kapatabilirsiniz, formatı beklemenize gerek yok :)

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
hiç iyi olmadı bu. eskisi kadar kullanılmıyor olsa da, msn pek çok kişi için günlük hayata entegre olmuş bir yazılımdı. "bana msn'ini versene" veya "akşam msn'e gelsene" gibi muhabbetlere konu olmuş; zihinlere yerleşmiş bir uyglama hatta gelenek... skype ise sadece görüntülü görüşme yapanların sıklıkla kullandığı bir yazılımdı. hiçbir zaman msn kadar popüler olamadı. olmayacak da...

editörün yorumuna katılıyorum. msn kapanınca kazanan skype değil diğer platformlar olacak.

eairmak

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Başlangıçta çalıştırmayı kapatabilirsiniz, formatı beklemenize gerek yok :)

Onu biliyorum :))) ama bilgisayarı artık haftalarca açmadığım oluyor ve açıncada o basit işlemi bile yapmak zor geliyor bi kpss için bide alışveriş için açıyorum o kadar :D

Max2Life

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ya varya şu teknolojinin dayatmalarına sinir oluyorum. :cursing:

SDN anasayfadaki konuda ziyaretçilerinde yorumları var. Ortak fikir skype MSN in yerini tutamayacak. MSN yada WLive messenger ne diyorsanız artık, biz skype a alışamıcaz.

MSN i halen aktif olarak kullanıyorum. Konusma ekranından sürükle-bırak ile dosya paylaşıyordum. Gelen e-postaları ordan uyarı ile görüyor, tek tıkla anında e-postalarıma ulaşıyordum.

Ya MSN de bi samimiyet vardı benim için, bir face'de yada skype da chat bunun yerini asla alamaz. :mad:

"Windows Live Messenger hizmetinin kapanmayacağı tek ülke ise Çin olacak." Aslında TÜRKİYE'de de hizmet devam etmeli.

Bu arada MSN-skype entegrasyonu yapanlar bu konuda deneyimini paylaşabilir mi? Çünkü skype kurunca msn'i kaldırıyor, o yüzden MSN son nefesini vermeden Skype a geçmem..:hammer:

ysf.taskin

Asistan
Reaksiyon puanı
9
gayet güzel olmuş bence. skype ile msn i birleştirdim. msn İD ile giriş yapıyorum direk. skype dakilerde otomatik listede. gayet kullanışlı bence

GhostX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Peki hotmail kullanabilecekmiyiz emailler vs sonuç olarak alışveriş sitesi vs bir çok siteye hotmail emaili veriliyor bunlar nasıl olacak ?

Max2Life

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Peki hotmail kullanabilecekmiyiz emailler vs sonuç olarak alışveriş sitesi vs bir çok siteye hotmail emaili veriliyor bunlar nasıl olacak ?
[MENTION=277678]Byhaydarr[/MENTION]

Hotmail kendini outlook'a yükseltti ya o konuda sıkıntı olmaz, burda sadece mesajlaşma hizmeti olan MSN uygulaması kalkıyor.
E-postalarını kontrol için www.outlook.com/ sitesininden giriş yapıp görebilirsin.

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
2 yıldır açmıyordum bile :) Haberi çıkmasa varlığını hatırlamayacağım

NESDelisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,295
Bunu facebook a bağlamak çile, sevmedim açıkçası başka uygulamaya yol göründü.

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
açıkçası üzüldüm çünkü küçüklüğümden beri aktif olarak msn kullanırım, eskisi kadar olmasa da hala msn ile konuştuğum arkadaşlarım, akrabalarım var

skype iyi güzel de ısınamadım bi türlü

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bence kapanmamalıydı msn kullannanların coğu skypeyi bilmiyor ve skypede çok kolay bi arayüz yok oda karmaşık bence türkiyede kapanmamalı.

Algos SB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nickimizin nasıl göründüğünü görmek için kendimizi eklerdik, çevrimiçi listesinde bakardık her gidi günler heey diye içlenmiyor değilim ancak kulvarındaki en iyi program bugün Skype olduğu için böyle bir karar alınmış olması isabet olmuş.

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
MSN - Bir tarihin sonu...

Ben sevmedim bu işi.

Max2Life

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yani hotmail'den değilde outlook üzerinden aynı şekilde devam değilmi doğrumu anladım ?

ozzo e-mail servisi konusunda endişelenmene gerek yok. O konuda tek değişen hotmail'in outlook arayüzüne geçmiş olmasıdır. Ve artık [email protected] olarak da e-mail hesabı açılabilir yada [email protected] olarak e-posta kutunuza girerek seçeneklerden> Outlook'a yükselt diyebilirsin.

1. Hotmail hesabınıza (e-posta kutuna git) giriş yapın.
2. Sağ üstdeki anahtar simgesine tıkla.
3. Açılan Bölümden Outlook ürününe yükselt bağlantısına tıkla.
4. Daha sonra açılan pencereden “Outlook deneyimine yükseltin” butonuna tıkla.

Hepsi bu artık hesabınızı outlook görünümne ve özelliklerine başarıyla taşıdın. Bu şekilde sorunsuz e-posta hizmetinden kaldığın yerden faydalanırsın.

Burdaki asıl problem MSN chat uygulamasının artık kullanılamayacak oluşu. :cursing:

Bir TTnetin Zam haberi... İki MSN in kapanıyor olması üst üste adamı çileden çıkaracak iki kötü haber... :cursing::cursing::cursing:

BEFEGA

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
emesene gel diyemeyeceğiz mi yani artık
wavecry.gif

GhostX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
ozzo e-mail servisi konusunda endişelenmene gerek yok. O konuda tek değişen hotmail'in outlook arayüzüne geçmiş olmasıdır. Ve artık [email protected] olarak da e-mail hesabı açılabilir yada [email protected] olarak e-posta kutunuza girerek seçeneklerden> Outlook'a yükselt diyebilirsin.

1. Hotmail hesabınıza (e-posta kutuna git) giriş yapın.
2. Sağ üstdeki anahtar simgesine tıkla.
3. Açılan Bölümden Outlook ürününe yükselt bağlantısına tıkla.
4. Daha sonra açılan pencereden “Outlook deneyimine yükseltin” butonuna tıkla.

Hepsi bu artık hesabınızı outlook görünümne ve özelliklerine başarıyla taşıdın. Bu şekilde sorunsuz e-posta hizmetinden kaldığın yerden faydalanırsın.

Burdaki asıl problem MSN chat uygulamasının artık kullanılamayacak oluşu. :cursing:

Bir TTnetin Zam haberi... İki MSN in kapanıyor olması üst üste adamı çileden çıkaracak iki kötü haber... :cursing::cursing::cursing:

Max2Life; İlginç Sitelere [email protected] olarak verdiğim email [email protected] direk olarak geçiyor yani değilmi ? tekrar sitelerdeki xxx123 değiştirmeye gerek yok yani ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
programın özellikle son sürümleri zaten berbatı yani son 3-4 yılda facebook büyük bir yükselişe geçerken microsoft messengeri batırmak için elinden geleni yaptı olucağı buydu olması gerekende bu

Max2Life

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=77147]by_ozzo[/MENTION] İstersen [email protected] olarak yeni bir mail alır. Eski mailine giriş yapar eski mailinin ayarlarından yeni mail adresini girersin ve artık maillerin direk bu tarafa (yeni olana) yönlendirilebilir. Sitelerde ayrıca gidipte yeni adresini yazmana gerek yok. Kaldıki @hotmail.com olarak da devam edebilirsin sadece web arayüzü outlook görünümüne kavuşuyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
olmadı şimdi bu msnin ayrı bi keyfi tadı vardı skype hiç hoşuma gitmezdi zaten gitmiyoda eskiden msnden tavlardık bu facebook filan piyasayı bitirdi .s.s.s.s