Galaxy S3 Yedekleme, Rehber, Ram Sorunları

Bu konuyu okuyanlar

Stillwater

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar kolay gelsin; Samsung S3 cihazıma internette ne kadar araştırma yaptıysam da, uğraştıysam da, Kies üzerinden yedekleme yapamadım. Forumlarda yazılanları uyguladım ama nafile. Uygulamaları hiçbir şekilde yedekleyemiyorum. Ya "hazırlanıyor" şeklinde onlarca dakika takılı kalıyor; ya da % bilmem kaçta saatlerce takılı kalıyor. Kies'i telefona ve bilgisayara yeniden yükledim, antivirüsü pasif ettim olmuyor.Ayrıca 833 Mb lık ramin 700-750 mb arası sürekli kullanımı var. Arka planda çalışan uygulamaları kapatıyorum, Es Task Manager vs benzeri uygulamalar kullansam da değişen yok. Bazen kasma yaşatıyor ve pil ömrü hiç tatminkar değil! Rehber desen evlere şenlik bazen 5 saniyeyi buluyor açması. Favori kişiler widgetı ekledim ordan belki hızlıca arama yaparız diye o da ayrı bir rezalet! (Facebook senkronizasyonu kapalı)Telefon 4.1.1 güncellemeli. Rootsuz. 6 sene iPhone kullandım bir tane sıkıntım olmadı. Telefona alışıyorsun ama yazılım İos'un kenarından bile geçemez. Artık çözüm bulamazsam da satacam telefonu o kadar sinir oldum.

plaksan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaş aplle fanı alın bunu alın bunu samsungu kötüleme çabaları vol15615315 :D

BlackShopAre

Doçent
Reaksiyon puanı
1
30 milyon satan bi telefon için bunları söylüyorsan yazık sana:laugh: zaten asıl bunlarda sorun

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Çok fazla sorunun var s3'üm olmadığı için hepsini bilmem ama en son çıkan güncellemeyi yükledin mi telefonuna?
Son güncelleme ile birlikte bir çok sorunda düzelme olmuş diyorlar, rehbere geç girme süresi de buna dahil.

30 milyon satan bi telefon için bunları söylüyorsan yazık sana
30 milyon sattı diye sorunsuz olması mı gerekiyor? :)

BlackShopAre

Doçent
Reaksiyon puanı
1
gülücük koymayı unutmuşum saka mayetindeydi zaten yanlış anlaşılmasın şimdi koyarım

Stillwater

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar sorunlarım hala devam etmekte. Burada Apple fanı diye yafta vuracağınıza bana yardımcı olmanızı yeğlerdim. Apple bana maaş vermiyor; ben burada kullandığım telefonu kötüleyecek bir şekilde propaganda da yapmıyorum. Telefonun 30 milyon satması da umrum dışı. Bu sorunlar varsa eğer 30 milyon satan bir modelin üretici çözüm getirememişse yazık gerçekten.

Apple fanı olduğum doğruydu. 4s den ben bu telefona geçiş yaptım. Ve çok mutlu bir şekilde kullanıyordum ve daha önce neden geçmedim diye kendime kızdım. Ancak şuan da geçtiğim için ve "neden 6 senedir kullandığın telefonu değiştiriyorsun" diye kendime kızıyorum. Benim belirttiğin sorunlar bana mahsus sorunlar değil. Azıcık internette arama yapıldığında sorunlar zaten yaprak yaprak dökülüyor. Ama sanırım birçok kullanıcı benim gibi sorununa bir çözüm bulamamış. Şimdi bana söyler misiniz bu donaımda bir telefonun neden durduk yerde bu kadar Ram kullandığını, neden yedekleme de hata ile karşılaştığımı ve hala yedekleyemediğimi, neden uygulamaların %30 unda hatalar ile karşılaştığımı, neden rehbere geç girebildiğimi, neden ekranının fiziksel olarak bu kadar kalitesiz olduğunu, neden bazı oyunlarda bu donanıma rağmen kasma yaşandığını?..

Ben telefondan anlamayan biri değilim. Yıllardır haşır neşirim akıllı telefonlarla. Ve bu kadar yıllık tecrübeme rağmen bu tarz şeylerle daha üst sınıf bir telefon olak görüğüm cihazda karşılaşmak gerçekten sinir bozucu. 4s in üzerine para verip aldığım S3 ü, yeniden üzerine para verip 4s alacak seviyeye geldim. Gerçekten sinirlerimi bozdu bu telefon benim.

Polemik yaratmadan sorunlarıma gerçekten anlayan, bilen bir arkadaşım cevap verebilecekse cevap bekliyorum, yoksa canınız sağolsun.

Teşekkürler.

elyn_noyt

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar kolay gelsin; Samsung S3 cihazıma internette ne kadar araştırma yaptıysam da, uğraştıysam da, Kies üzerinden yedekleme yapamadım. Forumlarda yazılanları uyguladım ama nafile. Uygulamaları hiçbir şekilde yedekleyemiyorum. Ya "hazırlanıyor" şeklinde onlarca dakika takılı kalıyor; ya da % bilmem kaçta saatlerce takılı kalıyor. Kies'i telefona ve bilgisayara yeniden yükledim, antivirüsü pasif ettim olmuyor.Ayrıca 833 Mb lık ramin 700-750 mb arası sürekli kullanımı var. Arka planda çalışan uygulamaları kapatıyorum, Es Task Manager vs benzeri uygulamalar kullansam da değişen yok. Bazen kasma yaşatıyor ve pil ömrü hiç tatminkar değil! Rehber desen evlere şenlik bazen 5 saniyeyi buluyor açması. Favori kişiler widgetı ekledim ordan belki hızlıca arama yaparız diye o da ayrı bir rezalet! (Facebook senkronizasyonu kapalı)Telefon 4.1.1 güncellemeli. Rootsuz. 6 sene iPhone kullandım bir tane sıkıntım olmadı. Telefona alışıyorsun ama yazılım İos'un kenarından bile geçemez. Artık çözüm bulamazsam da satacam telefonu o kadar sinir oldum.
dostum ayarlardan uygulama seçenekleri çalışanlar kısmından lüzümsuz gördügün uygulamaları durdur bilhassa eposta vs gibi şeyler var ram ciddi şekilde rahatlicaktır

Stillwater

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dostum ayarlardan uygulama seçenekleri çalışanlar kısmından lüzümsuz gördügün uygulamaları durdur bilhassa eposta vs gibi şeyler var ram ciddi şekilde rahatlicaktır

Denemistim hocam onu da denedim. Maalesef değişen birsey olmadı. Kaldı ki tek sorununda bu değil... Kies'e es değer bir program var mı uygulama yedekleyebilecegim?..

Teşekkürler.

arcamenel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Daha önceki bir konuda da söylemiştim JB ile birlikte takılmalar ve sorunlar yaşadım.Bana tavsiye root ederek siyah kernel sürümünü yüklemem yönündeydi.ICS sürümünde S3 standart iken yaşamadığım sorunları JB sürümünde root ederek çözümlemek bana çok akılane gelmiyor.Bu noktada konuyu başlatan arkadaşında bahsettiği gibi ram kullanımında bir artış olmuş gibi geliyor bana.ICS boş ram 779 iken butun acık uygulamaları kapattığımda 400 lü ram kullanımı kalırken (en düşük 372 gördüm) JB sürümüyle birlikte ram 833 olmasına karşın butun programları kapattığımda 510 gibi rakamlarda takılı kalıyor hatta suan arka planada bir program çalışıyor ram 659 da.
Program temizlemeyi sadece görev yöneticisinden yaptım.(belleği sil yaparak) Karşılaştırmada bu şekilde olmuş ve yukarıdaki deneyim ortaya çıkmıştır.Konuyu bu şekilde değerlendirin lütfen.

Stillwater

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bencede fan katılıyorum sana 4aydir tik demedi bi sorunu flas player di oda çözüldü

Arkadaşım yalancimiyim ben? İşinde gucunde adamım burda herseyi bırakıp sorunuma çözüm aramaya geldim Fan muhabbeti yapıyorsun hala... FOTOĞRAF ve VİDEODA çekip gondereyim ki ekranın? Laf kalabaligi yapmayın. Sende olmuyorsa bende oluyor, demekki bir sorun var. Çözüm arıyorum çözüm anlatabildim mi? ROOT olmadan çözüm önerisi bekliyorum.

Stillwater

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar telefonda şimdi de geç şarj olma problemi başladı. Prizden en az 4 saati buluyor şarj süresi. Önceden 2 saatte doluyordu. Diğer hiçbir sorunumuda çözemedim. Bilen anlayan kimse yok mu yahu?...

arslanav

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım yalancimiyim ben? İşinde gucunde adamım burda herseyi bırakıp sorunuma çözüm aramaya geldim Fan muhabbeti yapıyorsun hala... FOTOĞRAF ve VİDEODA çekip gondereyim ki ekranın? Laf kalabaligi yapmayın. Sende olmuyorsa bende oluyor, demekki bir sorun var. Çözüm arıyorum çözüm anlatabildim mi? ROOT olmadan çözüm önerisi bekliyorum.

Arkadaşım madem öyle samsung müşteri hizmetlerini ara emin ol her soruna usenmeden saatlerce cevap veriyorlar hatta anlamadım de tekrar anlatıyorlar hatta telefonu elinize alın beraber uygulayalım diyorlar artı orasida seni kesmez ise servise yolla telefonu incelensin sadece sorunlarını yaz arıza bildirimine

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Çok fazla sorunun var s3'üm olmadığı için hepsini bilmem ama en son çıkan güncellemeyi yükledin mi telefonuna?
Son güncelleme ile birlikte bir çok sorunda düzelme olmuş diyorlar, rehbere geç girme süresi de buna dahil.

30 milyon sattı diye sorunsuz olması mı gerekiyor? :)

merhaba.
en son güncelleme hangisi? bende arkadaşa benzer problemler yaşıyorum. 4.1.1 i yükledikten sonra oldu ama önce ki romda sıkıntı yoktu.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende s3 kullanıyorum ram seviyesi 500 - 600 civarlarında olduğu halde herhangi bi donma takılma olmuyo güncellemeni bi kontrol et kardeşim sen çünkü bu telefon bir çok testte üst seviyelerde çıktı . kendini kanıtladı yani

Kadir Sekme

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
s3 için bir gerçek şu ki 1 gb ram yetmiyor. Ben bile bazen kasılma yaşıyorum ancak çok da mühim değil. Telefonun sana kazandırdığı artılar çok fazla. 6 senedir iphone kullandım ios yazılım kullandım diyorsun. Peki 6 senede ios' da ne değişti? Hiç bir şey.

Elindeki telefon hem android hemde samsung'un kendine has teknolojileri mevcut. İyi bilirsin iphone da yazı okurken ekran kararmasın diye ekrana dokunduğunu :)

Eğer çok sıkıntı yaşıyorsan kardeşim costum romlara bakmalısın. Onlar daha az sistem harcıyor ve gerçekten sağlam bir çok costum rom etrafta , beğendiğini kur :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar ben Samsung Galaxy S3 yeni aldım ve ilk defa kullanıyorum.
Yazılanları pek anlıyamadım ama sizden ricam bana açıklayıcı şekilde adım adım anlatmanızdır.

Galaxy telefonuma rehberi aktarmışım. Ve bu rehberi yedeklemek istiyorum. Hani herhangi bi sorunla karşılaştığımda rehberime birşey olmasın diye.

Bu telefonun içindeki tüm rehberimi felan nasıl yedekleyeceğim? Şimdiden teşekkür ediyorum.

cihanakova

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar dün Samsung s3 telefonumu motorla giderken düşürdüm. Geldiğim güzergaha geri dönüp aradım ancak bulamadım. Çaldırdım sesini duyabilirmiyim diye ancak şarjı bitti kapandı. Samsung Kies'ten aydalanamadım. Fakat telefonun ayarlarından rehberi senkronize ettim diye hatırlıyorum. Bunu nereye yedeklemiş olabilir ?

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Arkadaşlar dün Samsung s3 telefonumu motorla giderken düşürdüm. Geldiğim güzergaha geri dönüp aradım ancak bulamadım. Çaldırdım sesini duyabilirmiyim diye ancak şarjı bitti kapandı. Samsung Kies'ten aydalanamadım. Fakat telefonun ayarlarından rehberi senkronize ettim diye hatırlıyorum. Bunu nereye yedeklemiş olabilir ?

Samsung accountuna olabilor ama nasil senkronize ettin biraz daha acabilir misin bir de keske dikkatli olsaydin ya .s

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Senkronize etti isen gmail de duruyordur.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
iyi günler bende telefonumu düşürdüm aradım ama bulamadım SAMSUNG GALAXS S3 elimde bir tek ıp adresi var internetten ıp adresine göre aramalar yardımcı olmuyor.ıp ile nasıl telefonu bulablirim yada bulabilirmiyim yardımcı olursanız sevinirim.çok üzüldüm lütfen yardım bekliyorum.

cihanakova

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Rehberin ayarlarından senkronize ettim galiba tam hatırlamıyorum :(

Maqemuya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar telefonumun yedeğini kies ile almıştım fakat telefona full wipe yaptıktan sonra tekrar geri yükleyemiyorum yükleme ilerliyor fakat %71 de sürekli donuyor nedenini çözemedim yardımcı olabilecek varmı?