Sony Xperia Neo V ön kamera sorunu..

Bu konuyu okuyanlar

asıw

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba demek istiyorum formda yeniyim..
Sorunum gb ile kullandığım neo v ics geçtikten sonra ön kamerayı kullanamıyor olmam yani ön kamera tuşu yok olmuş diyebilirim..bununla beraber yüz tanıma kilidide çalışmıyor..canımı sıkan bir durum güncellemeler ile düzelir diye beklemedim ama değişen bişey yok .587 güncellemsi yüklü şuanda yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim iyi günler...

raxetul

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Bu akıllılar böyle birer ikişer özellikleri kapatıyorlar. Sanki zararı vardı. Bende de gitmiş. Muhtemelen görüntülü görüşmelerde aktifleşiyor o düğme.

Zaten ben son sürümü çıkınca Cyanogenmod 10'a geçmeyi düşünüyorum.

asıw

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yani artık benim telefonumun ön kamerası yok öyle mi ?

Kutay

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ön kamerayı açmak için kamerayı çalıştırın SCN AUTO yazısına dokunun ordan ön kamerayı seçin.

asıw

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Buyrun ekran görüntüsü daha açıklayıcı olacak herhalde..
[IMG
][/IMG]
fl3mb.png
[/URL][/IMG]

Kutay

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bence siz yazılımınızı sony update service ile yeniden yükleyin çünkü bende xperia neo v kullanıyorum .587 rom ile sorun yok bunlarda benim ekran görüntülerim
flfgz.png

flfjr.png

asıw

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Update Service ve Sony PC Companion 2.1 ile de yükledim fakat benim tarafımdan düzelen hiçbirşey yok çok canımı sıkmaya başladı bu durum sanırım ics geçtiğimden beri bu durum böyle..çözüm önerir misiniz yada yetkili servis ile irtibata geçeyim mi ? gerçi telefonla arıyorum fakat açan yok buda işin bi başka yönü

Kutay

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Servisle irtibata geçmene bence gerek yok eğerki bu sorun gingerbread'da yoksa ona downgrade et sonra tekrar update service ile yükselt bence sorunun %99 çözülür downgrade et dememdeki sebep telefon norveç rom'u ile norveç olarak tanınsın ics yüklerkende norveç romuyla yüklesin sorun düzelir ama tekrar söylüyorum gingerbread ile çalışıyorsa eğer çalışmıyorsa kamera bozuk. Downgrade garantiye zarar vermez yani en azından Türkiye servisi önemsemiyor hatta bazıları kendisi bu işi yapıyor nasıl yapılacağını bilmiyorsan yardımcı olurum.

asıw

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Az önce teknosa ile görüştüm. Telefonunuzu getirebilirsiniz dediler.Sizde böyle bi yanıt verdiniz kafam karıştı zaten servis için oldukça kolay bir işlem bu.Norveç romlu olması Tr ile bir farkı olmaz mı ? Gb kullanırken ön kamera tuşum vardı.Downgrade dediğiniz program flashtool gibi bir program mı? farklı sitelerde okudum yok telefon brick oluyormuş falan filan böyle bir durumun olması beni sıkıntıya düşüren tabiki garanti dışı kalması birde.

Kutay

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben çok fazla downgrade upgrade yaptım telefon brick olmadı brick denilen durum olsa bile kalıcı değil orjinal dosyaları flashlarsınız normale döner yani sony sizin seri numaranızı kaydedip update service ile yüklemenizi engellemiyor yükleme flashtool ile olacak ve flashtool gerçek manada telefonu resetliyor zaten başka türlü flashladığınız rom çalışamaz bence flashtool ile şansınızı deneyin olmazsa teknosaya gidin.

Edit:ayrıca downgrade upgrade sony forumlarında anlatıldığı gibi yapıldığı zaman(zaten çok fazla yol yok) telefona çok fazla bir mudahalede bulunmuş olmuyorsunuz risk çok az ben bootloader kilidini kaldırdım cyanogenmod kurdum kerneli değiştirdim sonra tekrar flashtool ile gingerbread yükledim bootloader'ı kilitledim sonra tekrar ics kurdum hatta ara ara yeni rom denemek için defalarca bu işlemleri yaptım hiçbirşey olmadı.

asıw

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teşekkür ederim ilginiz için gelişmelerden tekrar haber vericem size...servise yollarsam 2.3 mü istemeliyim yoksa yine aynı sürüm mü ?

Kutay

Asistan
Reaksiyon puanı
0
teşekkür ederim ilginiz için gelişmelerden tekrar haber vericem size...servise yollarsam 2.3 mü istemeliyim yoksa yine aynı sürüm mü ?
Bence ics isteyin son sürüm ics hızlı 2.3'ten çok farklı değil tabi ama 2.3 kadarda hızlı değil şahsi kanaatimi soracak olursan ics derim mesela ics'te kamera 2.3'ten daha iyi resim çekiyor bizzat test ettim gingerbread romuna downgrade yaptığımda kameranın ics kadar güzel resim çekmediğini fark ettim örneğin aynı çözünürlükte benzer ışık ile odamın duvarının resmini çektim gingerbread 704kb ics 1.6mb resim dosyası oluşturdu ve gingerbread'ta çektiğim resme zoom yaptığım zaman tüm detay kayboluyordu ics'te ise zoom yaptığımda bile gayet kaliteli bir resim görünüyordu yine ics'te artı olarak tarayıcı performansı çok iyi son sürümde tarayıcının kendiliğinden kapanma sorunları çözülmüş tek eksi yanı dialler yavaş çalışıyor son sürümde biraz daha hızlı ama yeterli değil onuda internet erişimi istemeyen ve çok hızlı çalışan exdialler programı ile çözüyorum markette bulabilirsin. Benim tavsiyem ics'tir kolay gelsin.

asıw

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefonum bugün geldi yenisi ile değiştirilmiştir yazısı ile.. 2.3.4 yüklü sorun yok gayette hızlı çalışıyor.. Bna birsey sormadilar rom ile ilgili..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
scn autoda önceleri ön kamera yazıyordu şimdi yazmıyor arkadaşımda aynı telefon var onda yazıyor bende yazmıyor neden olabilir

blued

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bendede aynı sorun var ne yapabilirim yardım ederseniz sevinirim

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bendede aynı sorun var garantisi bitti ne yapabilirim yardım ederseniz sevinirim

asıw

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben telefonumu garantiye yollamıştım yenisi ile değiştirdi.Senin garantin bittiği için ya kendin yeni bi yazılımın yüklemen gerekiyor yada telefoncuya servise vs. yüklettirmen gerekiyor.Benim telefonum gb sürümü ile gelmişti servisten bana ben tekrar yazılım güncelledim tekrar olsaydı aynı sorun tekrar göndereyim diye fakat bir sorun olmadı o günder beri. Saygılar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar sony xperia telefona sahibim ama ön kamerası iğrenç puslu çekiyo nasıl düzelir?