Windows 7'den Windows 8'e yükseltme ile İlgili Sorularım

Bu konuyu okuyanlar

Kenpachi

Müdavim
Reaksiyon puanı
25
Öncelikle herkese iyi akşamlar.
29 TL karşılığında Windows 7'ler Windows 8'e yükseltildiklerini okumuştum.Sorum kısaca şöyle:

29 TL karşılığında yükseltilen windows 7'ler Windows 8'in hangi sürümüne yükseliyorlar.Ve kaç kere kullanılabiliyor.

Saygılarımla.

aquess1999

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Pro sürümüne yükseltiliyor ve kaç kere kullanılabiliyor diye birşey yok.İstediğin zaman kaldırıp kurabilirsin.

karalamaca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim başka bir sorum var.bende lisanslı vista var. şimdi bu yükseltmeyi indirdim kurdum diyelim.sonraki formatlarımda her seferinde once vista kurup 8 e mi yükselteceğim. yoksa indirdiğim sürümü direkt kurabilecek miyim?

köroglu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu orjinal win 8 alma olayı korsan win 7 kullananlar içinde geçerlimi acaba ?

thepolice2

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Windows 7 Home Basic sürümündeysen Windows 8 Ultimate sürümüne yükseltmezler herhalde. Eşit sürüme yükselteceklerini düşünüyorum.

köroglu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Windows 7 Home Basic sürümündeysen Windows 8 Ultimate sürümüne yükseltmezler herhalde. Eşit sürüme yükselteceklerini düşünüyorum.
bana söylediysen eğer şöyle deyim ben sana win 7 ultimate kullanıyorum bende,29 tl verip de orjinal win 8 e bizde geçebiliyormuyuz ki ?

goodtornado

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
bana söylediysen eğer şöyle deyim ben sana win 7 ultimate kullanıyorum bende,29 tl verip de orjinal win 8 e bizde geçebiliyormuyuz ki ?
Dostum tabiki de yukseltebiliyorsun. Microsoft un aciklamasi su sekilde;Uygunluk AyrıntılarıBu teklif sadece, bu teklife uygun PC satın alan bireysel müşteriler (örn. ev kullanıcıları, öğrenciler ve teknoloji meraklıları) için geçerlidir. Ticari işletmeler, katılmaya uygun değildir. Katılım uygunluğu olan bir PC, promosyon döneminde satın alınan ve geçerli bir Windows 7 OEM Orijinallik Sertifikası (Certificate of Authenticity) ve ürün anahtarı olan, aşağıdakilerin önceden yüklenmiş olduğu yeni bir PC'dir. Windows 7 Home Basic,Windows 7 Home Premium;Windows 7 Professional veyaWindows 7 Ultimate.Bu promosyon fiyatı, satın alınan ve kurallara uygun her PC başına bir yükseltme ve müşteri başına en fazla beş yükseltme ile sınırlıdır.

thepolice2

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Sürüm yükseltirken elbette Orijinallik testi yaparlar. Korsan Windows 7 den orijinal Windows 8 e çıkamazsın. Dışarı da kutulu Windows 8 sürümleri çok daha pahalıya satılıyor.

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Sürüm yükseltirken elbette Orijinallik testi yaparlar. Korsan Windows 7 den orijinal Windows 8 e çıkamazsın. Dışarı da kutulu Windows 8 sürümleri çok daha pahalıya satılıyor.

Evet korsandan yükseltemez ama ilk gün olan açık sayesinde kod alanlar gayet güzel yükseltti 29 TL ye. Ama şimdi bunu yapmak mümkün değil.

Kenpachi

Müdavim
Reaksiyon puanı
25
Evet korsandan yükseltemez ama ilk gün olan açık sayesinde kod alanlar gayet güzel yükseltti 29 TL ye. Ama şimdi bunu yapmak mümkün değil.

Peki ben orjinal Win 7 yüklü laptopum üzerine aldım Win 8'i ama sahtesini yükseltmek istiyorum Win 8'e yani örjinal Win 7 üzerine aldığım Win 8'i sahte Win 7 kullandığım bilgisayara yükleyebilir miyim ?

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Peki ben orjinal Win 7 yüklü laptopum üzerine aldım Win 8'i ama sahtesini yükseltmek istiyorum Win 8'e yani örjinal Win 7 üzerine aldığım Win 8'i sahte Win 7 kullandığım bilgisayara yükleyebilir miyim ?

Windows 8 seriali almadınmı sen?. O sahte windows 7 li bilgisayara windows 8 kurarken windows 8 serialini kur yüklenecektir.

Kenpachi

Müdavim
Reaksiyon puanı
25
Windows 8 seriali almadınmı sen?. O sahte windows 7 li bilgisayara windows 8 kurarken windows 8 serialini kur yüklenecektir.

Yardımın için teşekkürler.Bu arada Win 8 Enterprice Preview kullanıyorum.

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Arkadaşlar bir sorum olacak ben şimdi Windows 8 Relase Prewiew'i yükledim yani denemesini ve Ayarlar kısmında en başta etkinleştir yazıyor ((ve ben daha önce kayıt oldum 29 Tl ye ama satın almadım henüz )) oraya ben orjinal olan windows 7 kodumu yazarsam ne oluyor yani yükseltiyor mu ve yükseltiliyorsa bilgisayara format attığım zaman tekrardan cd ye yazdığım relase prewiew i yükleyip tekrar orjinal olan kodu yazıp kurulabilecek mi lüften acilll bilen varsa yardım etsin...

eem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
windows 8 de 3 farklı sürüm mevcut window 8 rt, windows 8 pro ve win 8 Enterprice Preview... rt sürümü tabletler için olan sürümü, pro ise laptop ve masaüstü bilgisayarlar için.. yani bilgiayarın win 7 home basic de olsa premiumda olsa ultimate de olsa win 8 proya yükseltiliyor :D :D yardımcı olduysam ne mutlu bana :p :D :D

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Arkadaşlar hiç bir şey bilen yok mu acill lazım ?? :(

gunebakan62

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
mrb arkadaşlar ben windows 7 starter kullanıyorum acaba 8 sürümüne yükselte bilir miyim?

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
windows 8 de 3 farklı sürüm mevcut window 8 rt, windows 8 pro ve win 8 Enterprice Preview... rt sürümü tabletler için olan sürümü, pro ise laptop ve masaüstü bilgisayarlar için.. yani bilgiayarın win 7 home basic de olsa premiumda olsa ultimate de olsa win 8 proya yükseltiliyor :D :D yardımcı olduysam ne mutlu bana :p :D :D
benim soruma bakabilri misin ?

eem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
onun hakkında pek fazla bir bilgim yokkk :( :( biraz araştırma yapayım bişeyler bulursam eğer yazarımm...

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
onun hakkında pek fazla bir bilgim yokkk :( :( biraz araştırma yapayım bişeyler bulursam eğer yazarımm...
sağolasın... Arkadaşlar yeni açtığım konuya bakın lütfen çok önemli diyorum... :(

Kenpachi

Müdavim
Reaksiyon puanı
25

Peki ben nasıl yükliyicime yukarıda [MENTION=279733]goodtornado[/MENTION]'nun söylediği gibi win 7'nin üzerine kurup mu yükseltme yağıcaz yada ayriyetten .iso dosyası gibi birşey mi vericek ?

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Peki ben nasıl yükliyicime yukarıda @goodtornado'nun söylediği gibi win 7'nin üzerine kurup mu yükseltme yağıcaz yada ayriyetten .iso dosyası gibi birşey mi vericek ?

İndirince zaten sana nasıl kayıt edilsin diye soruyor.
İstersen iso olarak kayıt edip usb ya da dvd ye yazıp kurarsın.(Benim önerim budur)
İkinci olarakta seçeneklerden direk yükseltmeyi seçersin.

Kenpachi

Müdavim
Reaksiyon puanı
25
İndirince zaten sana nasıl kayıt edilsin diye soruyor.
İstersen iso olarak kayıt edip usb ya da dvd ye yazıp kurarsın.(Benim önerim budur)
İkinci olarakta seçeneklerden direk yükseltmeyi seçersin.

Teşekkürler.

Kenpachi

Müdavim
Reaksiyon puanı
25

Birde benim daha önce aldığım promosyon kodu vardı ilk gün ki bugtan.Onu kullansam olur mu masaüstü pc'im için ?

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Birde benim daha önce aldığım promosyon kodu vardı ilk gün ki bugtan.Onu kullansam olur mu masaüstü pc'im için ?

Ben o ilk günki olay sayesinde 2 tane aldım. Sende dene en son fiyat yerinde uygula o kodu fiyat düşerse satınalırsın.

Son mesajlar