Casper Windows 8 Yükleme Sorunu Kesin Çözüm [Denenmiştir]

Bu konuyu okuyanlar

axpe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Casper CN serisi laptop kullanıcısıyım bilgisayarımdan oldukça memundum ancak malum konun sebebide olduğu gibi Windows 8 yüklerken siyah ekranda takılma sorunu verdi. Biraz araştırdıktan sonra sorunu caspera bildirdim ve bana bios dosyasını gönderdiler biosu günceldikten sonra Windows 8 yüklendi ve sorunsuz olarak çalışyor. şuan Windows 8'den yazıyorum forumda düzgün konu olmadığı için bu konuyu açmak zorunda kaldım.İnşallah yardımcı olabilmişimdir.

Uygulanacak adımlar;

• Aşağıda verdiğim linkden indirdiğiniz .rar dosyasının Winflash uygulamasını windows 7 işletim sistemine kurunuz.
  • Program çalıştırıldığında yüklenecek bios dosyasını isteyecektir.
  • Yine aynı .rar dosyanın içindeki "A15.303" dosyasını seçip, bios update işlemi uygulayınız.
  • Bilgisayar yeniden başladıktan sonra Win8 DVD takılarak kurulum yapabilirsiniz.

Winflash uygulamsı ve yeni bios dosyası aşağıdaki linktedir sorunun tam çözümü buyrun.Alternatif 3 link verdim.(Bios version 303 kesin çözüm)

http://www.mediafire.com/?za2r5gp1gnv545a

http://s3.dosya.tc/server4/mDu10S/casper-win8.rar.html
https://rapidshare.com/files/2491313477/casper-win8.rar

ÖNEMLİ NOT: Yukarıda verdiğim bios dosyası sadece A15 (CNA-CND-CNE Serisi) bilgisyar modelleri içindir.Eğer modeliniz farklı ise casper ile iletişime geçerek kendi bilgisayarınızın bios dosyasını isteyiniz.Casper ile iletişim kuracağınız mail adresi aşğıdadır.E-Mail: [email protected]

[Ops]Ambiance

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum bende Casper CN-DXL460B Kodlu notebook bulunmakta bunada aynı biosu kurabilirmiyim?

axpe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet kardeşim kurabilirsin eğer çok emin olmak istersen caspera mail atıp bios dosyasını istiyorum de ama kurabilirsin çünkü laptoplarda anakart aynı..

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Casperın kendi sitesinde yokmu yeni bios dosyası da rapidshare, mediafire gibi yerlere yüklemişsin. Benim pc yede home basicten başka sistem yükleyince wifi ağlarına bağlanmıyordu girdim sitesinden indirdim güncel biosu. :)

axpe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Casperın kendi sitesinde yokmu yeni bios dosyası da rapidshare, mediafire gibi yerlere yüklemişsin. Benim pc yede home basicten başka sistem yükleyince wifi ağlarına bağlanmıyordu girdim sitesinden indirdim güncel biosu. :)
arkadaşım bizm modelin yok biosu sitesinde hatda çoğu modelin yok mail ile isteyince gönderiyorlar..

nuclear

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
hocam nasıl çalıştırdınız anlamadım. bu winflash programı ne yaptıysam yapayım win7de acıkmıyor.

axpe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım ilk denememde çalıştı sana tavsiyem virüs programını sil yada pcye yeniden windows 7 yükleyip dene başka programlar nedeniyle engelio olabilir ayrıca yönetici olarak çalıştır.

vetteron

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar Casper CN serisi laptop kullanıcısıyım bilgisayarımdan oldukça memundum ancak malum konun sebebide olduğu gibi Windows 8 yüklerken siyah ekranda takılma sorunu verdi. Biraz araştırdıktan sonra sorunu caspera bildirdim ve bana bios dosyasını gönderdiler biosu günceldikten sonra Windows 8 yüklendi ve sorunsuz olarak çalışyor. şuan Windows 8'den yazıyorum forumda düzgün konu olmadığı için bu konuyu açmak zorunda kaldım.İnşallah yardımcı olabilmişimdir.

Uygulanacak adımlar;

• Aşağıda verdiğim linkden indirdiğiniz .rar dosyasının Winflash uygulamasını windows 7 işletim sistemine kurunuz.
  • Program çalıştırıldığında yüklenecek bios dosyasını isteyecektir.
  • Yine aynı .rar dosyanın içindeki "A15.303" dosyasını seçip, bios update işlemi uygulayınız.
  • Bilgisayar yeniden başladıktan sonra Win8 DVD takılarak kurulum yapabilirsiniz.

Winflash uygulamsı ve yeni bios dosyası aşağıdaki linktedir sorunun tam çözümü buyrun.Alternatif 3 link verdim.(Bios version 303 kesin çözüm)

http://www.mediafire.com/?za2r5gp1gnv545a

http://s3.dosya.tc/server4/mDu10S/casper-win8.rar.html
https://rapidshare.com/files/2491313477/casper-win8.rar

ÖNEMLİ NOT: Yukarıda verdiğim bios dosyası sadece A15 (CNA-CND-CNE Serisi) bilgisyar modelleri içindir.Eğer modeliniz farklı ise casper ile iletişime geçerek kendi bilgisayarınızın bios dosyasını isteyiniz.Casper ile iletişim kuracağınız mail adresi aşğıdadır.
E-Mail: [email protected]

axpe kardeşim cok sağol ya dün bende satın aldım direk usb kaydetmiştim sıkıntısız yükledim yükleme sonunda siyah ekran da takılp kalıyordu sonra eski işletim sistemini geri yüklüyordu senin yazını okudum dediklerini yaptım oldu. teşekkür ederim.
fbp10.jpg

axpe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
axpe kardeşim cok sağol ya dün bende satın aldım direk usb kaydetmiştim sıkıntısız yükledim yükleme sonunda siyah ekran da takılp kalıyordu sonra eski işletim sistemini geri yüklüyordu senin yazını okudum dediklerini yaptım oldu. teşekkür ederim.
fbp10.jpg

ne demek kardeşim yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)

o değil 1 ay önce ilk bu yükleme hatası aldığımda microsofta mail atmıştım geçen gün microsoft benim açtığım konuyu bana mail atmış hahaha işe bak :)

caglarxy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeşim bios güncellemede bende böyle bir sorun çıkıyor
fj3y9.png
[/URL][/IMG]

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeş CNC.2430-6K35B Bilgisayarda Kullanabilirmiyim ?

Ve Yaparsam Ne Olur Yani Eğer Kullanamazsam Ve Yaparsam ne olur ?

iboiskin

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Kardeş CNC.2430-6K35B Kodlu Bilgisayarim Var Olur mu ?

axpe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeşim bios güncellemede bende böyle bir sorun çıkıyor
fj3y9.png
[/URL][/IMG]

arkadaşım sana tavsiyem win7 yi yeniden yükle temiz kurulum yap öyle dene çünkü başka programlar engeliyo olabilir ve yönetici olarak çalıştır şarj kablosunu bağlı olduğundan emin ol

Kardeş CNC.2430-6K35B Kodlu Bilgisayarim Var Olur mu ?

olmaz yukarıda verdim kodları seninki CN-C bu , bilgisayara eğer yüklenmiyorsa windows 8 yukarıda verdiğim maile bilgisayarının seri numarasıyala birlikte mail at deki windows 8 yüklenmiyor ne yapmalıyım sana b.ihtimalle bios yoluycaklar öle dene riske girme.

iboiskin

Asistan
Reaksiyon puanı
3
arkadaşım sana tavsiyem win7 yi yeniden yükle temiz kurulum yap öyle dene çünkü başka programlar engeliyo olabilir ve yönetici olarak çalıştır şarj kablosunu bağlı olduğundan emin ol

olmaz yukarıda verdim kodları seninki CN-C bu , bilgisayara eğer yüklenmiyorsa windows 8 yukarıda verdiğim maile bilgisayarının seri numarasıyala birlikte mail at deki windows 8 yüklenmiyor ne yapmalıyım sana b.ihtimalle bios yoluycaklar öle dene riske girme.

Kardeş 3 Gündür Cevap Bekliyorum 3 tane mesaj attım hala cevap yok sen mesaj atarmısın belki sana ataralar cevap :)

caglarxy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tamam kardeşim çok sağol ama öyle bir imkanım yok başka türlü bir bios yükleyemiyor muyuz ??

axpe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tamam kardeşim çok sağol ama öyle bir imkanım yok başka türlü bir bios yükleyemiyor muyuz ??

kardeşim bende tek bu yolu biliom valla en kolay yöntem bu ama dediğim gibi bul bi windows 7 dvdsi yükle öyle dene bence..

Kardeş 3 Gündür Cevap Bekliyorum 3 tane mesaj attım hala cevap yok sen mesaj atarmısın belki sana ataralar cevap :)

deneyim kardeşim :)

karavali

Asistan
Reaksiyon puanı
1
casper beni tanıyo yaa :D bi mailde ben atim :D

iboiskin

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Kardeş Bana Hala Cevap Atmadılar Sana Geri Döndüler mi ?

karavali

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ben mail atmayı unutmuşum oyuna dalmışım :D şimdi attım ama geçende attığımda 24 saat içinde dönmüşlerdi gene öle olur inş. :)

iboiskin

Asistan
Reaksiyon puanı
3
inşallah kardeş bekliyorum çok büyük heyecan ile :) 5.gün oldu hala geri dönmediler :S

axpe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ee Kardeş Attılar mı Cevap ?

kardeş atdılar cvp bilgisayarının seri numarsını istiolar bana burdan gönder döncem sana cvp gelince kusura bakma internete pek girmiom SERi NO sunu gönder pcnin arkasında yazar

karavali

Asistan
Reaksiyon puanı
1
aynen seri numarası istiyolar verdim seri numarasını bakalım nolacak :)

iboiskin

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar Hepinize Teşekkür Ederim :)

Servise Verdim Pc Yi Gittim Sordum Yetkili Servise Yol uzundu Ama Olsun :)
Direk Pc yi verin dediler Bende yanımda götürmüştüm Verdim 2 Gün Sonra Alıcam :)

axpe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Hepinize Teşekkür Ederim :)

Servise Verdim Pc Yi Gittim Sordum Yetkili Servise Yol uzundu Ama Olsun :)
Direk Pc yi verin dediler Bende yanımda götürmüştüm Verdim 2 Gün Sonra Alıcam :)

sen ver seri numarasını yinede isteyim adamlar dönmemi beklio

eem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
[h=2]benim laptopCasper NIRVANA CN.BMC2670B serisi acaba benimkinede olurmuuuu[/h]

Son mesajlar