D-smart mı digiturk mü?

Bu konuyu okuyanlar

sofu44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar
Evime özel platform bağlatmayı düşünüyorum. Bazı incelemeler yaptım. D-Smart'ın belgesel kanalları discovery channel kanalları, digiturk te ise national geographic, history channel gibi daha çok seçenek var. Sizde hangi platform belgesel açısında daha yeterli?
Teşekkürler
Eski bir digituük çalışanı olarak kesinlikle digitürk derim ancak teknis servisler kusura bakmasınlar digitürk aynı ay içinde 2. teknik servisin parasını şirket karşıladığı için teknik servisler işi başdan savma yapıyor ve 2. defa gelmek istiyorlar ki digitürkten para alsınlar.Tanıdık teknik servis bulup büyük bir çanak bağlatıp birde üstüne digitürk Plus bağlat kaliteyi gör kar yağarken bile sorunsuzca tv izlediğimi biliyorum.Tabi digitürk plusın kaydetme özelliği 10 numaraydı şimdi işten çıkınca pahalı geldi çünkü çalışanlara ucuzdu.

GassipGirl

Doçent
Reaksiyon puanı
5
bizde d smart var belgesel kanalları çok iyi discovery channel çok güzel yayınlar yapıyor
altın arayanlar,denizde kocaman balıkları yakalayanlar,araba yenilemeler ben severek izliyorum.
animal planet var o da akşama kadar hayvan belgeseli yapıyor ben memnunum d smarttan üyeliğimiz falan da yok ama maçlar konusunda hangisi iyi ben bilmem çünkü ilgi alanımda değil

ahmeta

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Her iki platformuda full kullanan birisi olarak ;
Güncel film , dizi , belgesel olsun Türkiye dahil önemli ligleri izlemek isterim, türkiye Basket maçlarından da vazgeçemem ayrıca parada önemli değil diyorsan Digiturk :)
Filim ve diziler çok güncel olmasın ne bulursam izlerim ama önemli olan HD yayın çokluğu ayrıca NBA baskettende vazgeçemem diyorsan D-Smart :)
Ben maddi durumum olsa şahsen çift modul destekli bir uydu olup ikisinide kullanırdım. Digiturk bütçeme ağır geldiği için şu anda D-Smart kullanıyorum çok da memnunum.

Bir noktayı düzeltmek isterim, Digitürk'ün şu an modül satışı yok yani mecburen kutu (receiver) almak zorundasınız.
D-Smart CAM modüllü üyesiyim ve memnunum uydu alıcım yok TV'nin üzerinde dahili uydu alıcısı ve CAM modül girişi var oraya takıyorsun receiver mış çift kumandaymış uğraşmıyorsun.
Digitürk modüllü üyeliği başlatırsa o zaman iyisinden bir receiver alıp üye olmayı düşünürüm ancak şu an için o dandik kutularına 5 para vermem.
D-Smart şuan için bir çok ihtiyacımı karşılıyor, zaten ligtv de çok pahalı digi abonesi olsaydım da bu fiyatlara ligtv almazdım.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Bir D-Smart kullanıcısı olarak en iyisi D-Smart diyorum. Neden diye soracak olursanız, şöyle özetlemek gerekir..

1- Fiyat açısından Digiturk çok pahalı onun için D-Smart!
2- Uydu alıcısı kalitesi yönünden Digitürk'ün şuan yeni bir Receiver çıkardığını zannetmiyorum, D-Smart'ta ise Receiver'ları yönünden gayet kaliteli malzeme kullanılmış ve sağlam makineler.
3- Yağmurlu ve bulutlu havalarda Digitürk ve D-Smart arasında büyük farklar görülebilir. Digitürk'ün bu konuda yayınlarında cd çizikleri ile dolu!.. :)
4- Yayın akışı ve programlar yönünden D-Smart kendini gelirştirmiş durumda, Digitürk aynı konular üzerinde dönüp dönüp duruyor.
5- Digittürk Türkiye Süper Lig konusunda zaten tartışmasız, Şansal abimizi seven varsa izlesin.. D-Smart Avrupa Ligleri ile kendisini kanıtladı. 3D kalitesinde yayın bile verme imkanları var. Digitürk'ün böyle bir uygulaması var mı? Onu bile bilmiyorum ve olacağınıda zannetmiyorum..
6- Müşteri Hizmetleri yönünden bakıcak olursak. Digitürk bu konuda çok eksik. Sadece bir telefon ile işinizi bile halledemiyorlar. Bir arkadaşım bir gecede 8 kişi ile görüştü bir sorunu çözemediler. D-Smart'ta ise ilk aldığımda bir kaç hata yapmışım, bir telefon ile 10 dk içerisinde konu düzeltildi..
7- Belgesel izleyecek bir kişi için kesinlikle D-Smart diyorum. Discovery HD Showcase ve Animal Planet HD bu konuda bir numara.. (Bu benim görüşüm..)
8- Sinema konusunda birşey diyemeceğim, çünkü hiç Digitürk'te sinema izlemedim. D-Smart her ay farklı filmler ve oscarlık filmleri harmanlayarak kullanıcılarını cesbetmeyi başarıyor..

Kusura bakmayın konuyu biraz hortlattım ama affola..

Bu arada D-Smart bana ödül verse olacak sanırım. Bu kadar övdükten sonra.. :dil:

cabanas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bizde d smart var belgesel kanalları çok iyi discovery channel çok güzel yayınlar yapıyor
altın arayanlar,denizde kocaman balıkları yakalayanlar,araba yenilemeler ben severek izliyorum.
animal planet var o da akşama kadar hayvan belgeseli yapıyor ben memnunum d smarttan üyeliğimiz falan da yok ama maçlar konusunda hangisi iyi ben bilmem çünkü ilgi alanımda değil

aynen d smart cok cesitli belgesel ve hd kanal bakimindan. futbol maclarini da kahvede izlersin. hem cay da icersin:)

equivalent

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Hiçbiri. Normal uydu. Şampiyonlar ligini ANS TV ile, avrupa ligini de ICTİMAİ ile izlersin.
Hiç onlara para vermeye lüzum yok.

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Bende Digiturk diyorum nedenmi çünkü belgesel i seviyorum HD belgesel kanalları ve discovery zaten sd de olsa 16:9 Digiturk te var Dsmart ın bana göre belgesel manasında bi üstünlüğü kalmadı...

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
3 yıldır digiturk kullanıcısıyım. daha önce bikere iptal ettirdim, burnumdan getirdiler, sözlemedeki açıkları kullanarak koparabildikleri kadar para koparmaya çalışıyorlar. ama hizmet olarak da çok iyi hizmet veriyorlar. 2 ay evel yeni evime ne bağlatsam diye araştırdım, sonunda döndüm dolaştıp digiturk u çağırdım 2 saate bağlayıp açtılar :) hd ve plus kutu seçenekleri süper.

mei

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
işin içinde lig maçları var ise mecburi digitürk benim gibi ama maç seyretmeyeceksin dsmart daha kaliteli.

NT1

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bırsey soracagım..
Benım dıgıturk sozlesmesı kasımda doluyor sonrasında bunu ıade etmek ıstesem sorun cıkarmazlar sanırım degıl mı ?

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Bırsey soracagım..
Benım dıgıturk sozlesmesı kasımda doluyor sonrasında bunu ıade etmek ıstesem sorun cıkarmazlar sanırım degıl mı ?
bitmesine 1 ay kala iptal ettirmen gerekiyor . yoksa otomatik yeniliyorlar 1 sene daha :) aman dikkat et yoksa başın yanar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
DSmart ta national geographic kanallarının hiçbiri yokken nasıl belegesel için kesinlikle DSmart diyebilmektesiniz anlayamıyorum. sırf bu sebeple digitürk tercih ettim.

by10ur

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
DSmart ta national geographic kanallarının hiçbiri yokken nasıl belegesel için kesinlikle DSmart diyebilmektesiniz anlayamıyorum. sırf bu sebeple digitürk tercih ettim.

Belgesel için tercih ettiysen yanlış tercih d-smart da gerçekten çok kaliteli belgeseller var kanal listesine bir göz at istersen discovery serisi ve animal planet, national geographic den daha iyi olduğunu düşünüyorum

Dsmart belgesel kanal listesi: http://www.dsmart.com.tr/belgesel-kanallari

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Belgesel için tercih ettiysen yanlış tercih d-smart da gerçekten çok kaliteli belgeseller var kanal listesine bir göz at istersen discovery serisi ve animal planet, national geographic den daha iyi olduğunu düşünüyorum

Dsmart belgesel kanal listesi: http://www.dsmart.com.tr/belgesel-kanallari
discovery serisi için dsmart alınır teledünyada discovery serisi ve national geographic ve national geographic hd var.

muratveb

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
55
Aslında en mantıklısı 12 aylık en fazla 180 tl verip hem DSmart hem Digiturk hemde diğer platformları (nagra,sky italia..vs) çözebilen bir CS server satın almak. Ama öyle sağlam bir satıcı bulmak biraz zor birde işin diğer tarafı illegal olması.

Ben şahsen diyarbakırda şöyle sağlam bir css satan bir yer bilsem hiç tereddüt etmeden alırdım. Düşünsenize Hem Türksat hemde Hotbird uydusundaki kriptolu kanalların tümünü izleyebildiğinizi..

O yüzden bende ikisinide önermiyorum. Ama belgesel konusunda bir tercih yapmak gerekirse hd kalitede kaliteli belgesel kanalları genelde DSmartta.

skocar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
d-smart al ustune bide full paket yaptır . mukemmel ama dıgıturk'te lig tv var tabi .

S

SDN Okuru

SDN Okuru
valla bende futbol müzik belgesel kanalları ihtiyacım vardı şimdi digiturk'te belirli kanallar var sağlam kaliteli yayında var eyvallah hepsine ama nba formula 1 uefa şampiyonalr ligi maçları yok müzik desen sadece pop kanalalrı var öyle adam gibi türki kanalları yok belgeselde ise laf edemem nat geo wild süper bir kanal ama işde maçta sorun oluyo izlemede bende şöyle bişi yaptım aylık faturam 92 tl'yi buluyodu biraz paketlerden kıstım digiturk te müzik kanalalrını çocuk ve yabancı haber kanalalrını kapattırdım anadolu klüplerinin maçalrını iptal ettirdim 70 75 tl arasına indi sonra salonumada bugün d smart aldım full paketi 24 ay taahüd verdim 35 TL ye biraz ailece tv izlemeyi seven birileriyiz en iyi yol buydu şimdi artık bütün maçları izliye biliyorum nba siden süper ligine şampiyonlar ligine kadar imkanı olan herkez bu yolu yapmalı yoksa digiturk ü alan digiturk ten d smart ı alan d smarttan memnun kalır şahsen d smartta digiturk te bence gayet iyiler

muratal

Doçent
Reaksiyon puanı
1
İkiside değil bence. Çanak en iyisi. :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
teledunya'da butun belgesel kanallari var hemde hd olarak inceleyin.

falcon291

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
1. Teledünya öncelikle ucuz bir çözüm ama her yerde yok.
2. Digiturk pahalı. Kusura bakmasınlar gerçekten pahalı. LigTV ile ilgim olmadığı halde bana pahalı geliyor. Bir de benim için önemli NBA'i D-Smart'a kaptırdılar. Ayrıca Digiturk çok fazla sıkıştırma yapıyor. Bu yüzden özellikle kimi kanallarda çamur gibi görüntü oluyor. Son zamanlarda bu biraz düzeldi ama. Bu da önemli bir -. Bunun dışında Digiturk'un dizi ve sinema kanalları daha güzel, yabancı dizi takipçisiyseniz.
3. D-Smart'ın Türksat'ı kullanması avantaj, bu yüzden sıkıştırması az kanalların.
Sonuç her ikisini de alacak maddi gücünüz yok ise D-Smart, tabi Türkiye ligini illa izleyeceğim diyorsanız Digiturk. Benim gözümde izlenecek bir lig yok. :-(
NBA de lazım sonuc D-Smart ama benim için.
Burada tek doğru yok.

apache0990

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Digiturk en iyisi :) Onceden D-SMART DIGITURK ayni anda vardi o tadindan yenmiyordu ama cok maliyet istiyor vazgecmistim :)

jemalizm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, konuyu biraz güncellemekte fayda olduğunu düşündüm.

Klasik bir şekilde İnternetten "Digitürk mü? - DSmart mı?" aramasını yaptıktan sonra göz gezdirdiğim siteler arasında en çok bilgiyi bu sitede edindim.
bende 4 gündür araştırmasını yapıyordum, Dsmartla da görüştüm digitürklede görüştüm. Bu konu araştırma yapanlara aşağıdaki bilgilerin faydalı olcağını düşünüyorum.

Öncelikle benim gibi tv seyretmeyi seven kişilerin bu işe ne kadar bütçe ayırdığı çok önemli. ben en düşük maliyet ile ne kadar iyi bir TV yayın hizmeti alırım bunu araştırdım.

Normal uydu sistemi ile TV seyretmek, alınan keyif ödenen para;
bence bütçesi dar kişiler için en ideal TV seyretmek, fakat alacağınız keyifde ödeyeceğiniz para kadar sınırlı. bazı günler TV yi bile açmadığım oldu.

Teledünya-kablolu tv: yaklaşık 4 sene kullandım: bence Türkiye deki Legal yayınlar içindeki en kaliteli yayın normal maaliyet.

şimdi gelelim esas sorumuza.
Dsmart ile görüştüm 17.99 a paket ayarladım Giriş Paketi HD. kurulum için start verdim ve 1 gün sonra beni Dsmarttan aradılar ve bilgi aldılar. bu arada ben Mevcutta Çanak antenimiz var fakat bunu kullanmak istemiyorum yeni bir çanak sisteminin kurulmasını istiyorum, dediğimde +89 lira kurulum ücreti+24 lira aktivasyon hizmetleri için para ödeyeceğimi öğrendim. ve iptal ettirdim.

Digitürk'ü aradım. ön bilgi aldım, Çanak Kurulumu ücretsiz, aktivasyon ücreti30 tl, ayda 19.90 Standart HD paket ve Belgesel paketi,

bu noktada bir değerlendirme yapmak gerekirse, ortalama 20TL ödeyerek TV seyredicem derseniz. Dijitürk Kanal ve HD kanal bakımından Dsmarta göre daha zengin.

ayrıca öyle Belgesel kanalında Dsmart'ın digitürk e fark attığı filan da yok.

20 lira para ödeyeceğim. izliyebileceğim Belgesel kanalları;
IZ TV
Nat Geo Adventure
National Geopraphic
Nat Geo Wild
Reality Zone
History
Discovery
Discovery Science
Animal Planet
IZ TV HD
National Geopraphic HD
Nat Geo Wild HD
History HD

Dsmartın 19 tl ye verdiği pakette bu kadar Belgesel kanalı bulunmamaktadır. Ayrıca kanalları EXCEL'e alıp karşılaştırdım. inanın herşey hemen hemen aynı, Ulusal ve stabil kanallardan bahsediyorum,

26.11.2012 tarihi itibariyle bu firmaları karşılaştırmada, bütçe-kalite arasında kalan tüketiciye Digitürk'ün daha iyi hizmet sunduğunu düşünüyorum.

dip not:
Digitürk 19.90 tarife ile üye olacaklar 14 tane HD kanal izleyebilecekler. 13 belgesel kanalı +130 aktif kanal (ntv Spor hd gibi kanallar içindedir.)

Dsmart 18.90 tarife ile üye olacaklar 9 tane HD kanal izleyebilecekler. +135 kanal kanal (ntv spor var fakat HD yok)

Buyrun bundan sonrası size kalmış.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende d smart aldım ama pişman oldum national geographic kanal hastasıyım o da d smart da yok animal planet var o da sürekli kedi köpek ve maymun belgeseli veriyorlar :(