Hangi İşlemci Daha İyi ?

Bu konuyu okuyanlar

Laploren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar size göre hangi işlemci daha iyi nedenleriyle yazabilirmisiniz ? AMD Phenom II X4 965 Black Edition AM3 8MB 3.4GHz Dört Çekirdekli İşlemci yada AMD FX-4100 Bulldozer AM3+ 8MB 3.6GHz Dört Çekirdekli İşlemci

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Phenomlarda sorun yaşadık....AMD FX-4100 Bulldozer AM3+ 8MB 3.6GHz Dört Çekirdekli İşlemci

karacaerc

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
İntel falan yalan.. AMD inanılmaz Fiyat Performansa sahip. Phenomlar tam bir canavar. OverClock yaparsan bir de şuandaki çoğu modeli rahatlıkla geçer. Eğer isteğin yeni bir modelse Piledriverları bekle. Onlar da tıpkı phenomlar gibi OC makinesi. a10 modeli var en yeni seriden 5.8Ghzlerde falan çalışıyor hava soğutma ile. Seçim senin.. Bu ikisi arasında kaldıysan sadece phenom

Noxeble

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Kardeşim belkide haklısın kış geldi AMD almanın sırası geldi bu doğalgaza para vericeğimize alalım amd açık tutalım makinayı evi komple ısıtır zaten :) AMD phenomlu o kadar makina kullandım ama hiç memnun kalmadım şahsen intelin Core duosu bile daha hızlı çalışıyor sankim :)

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Sen kulaktan dolma bilgilerle konuşuyorsun. AMD ısınıyormuş...
Ben neden Phenom II 555 CPU nun 2 kapalı çekirdeğini açıp 3.2ghz lik CPU yu
stok fanı ile 4.3ghz 4 çekirdek kullanırken bilgisayar bir kere bile teklemedi?

Phenom serisi fiyatlarına oranla müthiş performans verir.
Olay sadece CPU olarak da değerlendirilmemelidir.
Paran vardır gidersin en baba Intel CPU ya 1000TL parayı gözünü kırpmadan verirsin hiç sıkıntı değil ama olay orda bitmiyor birde anakart problemi var.
100-200TL arasına alacağın anakartlar çöp denecek düzeyde.
AMD de ise 200TL ye canavar gibi anakart alıyorsun.
300TL ye exterm anakart alıyorsun.

Noxeble

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Sen kulaktan dolma bilgilerle konuşuyorsun. AMD ısınıyormuş...
Ben neden Phenom II 555 CPU nun 2 kapalı çekirdeğini açıp 3.2ghz lik CPU yu
stok fanı ile 4.3ghz 4 çekirdek kullanırken bilgisayar bir kere bile teklemedi?

Phenom serisi fiyatlarına oranla müthiş performans verir.
Olay sadece CPU olarak da değerlendirilmemelidir.
Paran vardır gidersin en baba Intel CPU ya 1000TL parayı gözünü kırpmadan verirsin hiç sıkıntı değil ama olay orda bitmiyor birde anakart problemi var.
100-200TL arasına alacağın anakartlar çöp denecek düzeyde.
AMD de ise 200TL ye canavar gibi anakart alıyorsun.
300TL ye exterm anakart alıyorsun.

He anladım kardeş kralsın amd işlemciyi öven bi adama daha ne denilebilirki. :)
Kulaktan dolma diyosun benim eski kullandıgım makina AMD işlemciliydi söylede bilelim amd den ne kadar alıyosun belki bizde överiz bu kadar bu AMD işlemcisini yapan adam bu kadar övmüyordur :)

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
10 senedir bilgisayar donanımları ile ilgileniyorum. Kaç çeşit CPU kullandım hatırlamıyorum.
Sırf overclock yapmak için Phenom II 555 bile aldım kullandım.

AMD ısınıyor teorisini ortaya atan birinin yorumunu mu ciddiye alacağım? Kendi deneyim ve tecrübelerime mi güveneceğim?

Noxeble

Asistan
Reaksiyon puanı
6
10 senedir bilgisayarla uğraşıyosun ve AMD'nin ısınmadığını söylüyorsun öyle mi ? bu yorumunu gören bilgisayarcılar kepenk indirir insanları yanıltmaktan başka birşey yapmıyorsun bari bilmiyorsun az forumları takip et.

Al bakalım.

whitedragon

Doçent
Reaksiyon puanı
1
https://www.google.com.tr/webhp?sou...4751af3a&bpcl=35466521&ion=1&biw=1920&bih=955

cykci.gif

Noxeble

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Anlaşılan amd den kazık yiyen çok :D

.45 ACP

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
vay arkadas bu amd dusmanlarini militan gibi burada yetistirip mi saliyorsunuz dh'ye.adam 6850'yi 1120 shader zannediyor bir tane yanlislamaya google'e dustu diye.bu kadar kasit varsa ve bu adam 2011 47 mesaj atabildiyse hatayi kendinizde arayin cunku kendi hatasi yuzunden tecavuze ugramis birine ya ortaam tecavuz kacinilmazsa zevk alacaksin diyorsunuz resmen.hemen gif swf seviye ilkokul.adam GOLD'dan islemci almis 2009'da x2 5600 65nm 1mb gibi bisi oldugunu tahmin ediyorum 150 lira dedigine gore.27 yasindayim bilirim bu isleri kac senedir diye gecinince su cocuga bir makine topla demisler.cocuk da counter oynayarak "islemciyi" bozmus.garantiye vermisler adamlar demis ki garanti disi kullanici hatasi tamir etmek icin 100 lira vermeniz lazim.vay arkadas islemci tamir olur mu ya ustelik gercekten bozulmus mu sorun neymis onu da soylemiyorlar ve 3 yil gecmis daha da geri alamamislar adam giden islemciye degil de geri bari verselerdi de icini acip baksaydim diye uzuluyor.borc harc bastan islemci anakart buna giriyor 3 sene once 400 lira para bilirim hayir edeyim derken.sonra direkt amd dusmani tabi artik ne dersen de bana yapsalar ben de olurum ki ben 2007'de x2 3600 65nm aleti btx kasada elim carpip ramin birini gevsettigim icin cozzz diye yakmis g3 gibi barut kokusunu almis garantiye verip dandik lan bu yandi boyle yapinca diyince abi tebrikler diye karsilanip 1 ay surmeden yenisini almis biriyim bogazici bilgisayar da mi tebrik etmisti [email protected] gavurlar yapar da ben yapamaz miyim sirf bundan uye oldum bir tane de tr forumunda gosterelim diye.ekstra 400 lira para bayilan arkadastan bahsediyorum e8400 aldik hala calisiyor tas gibi diyor.arkadas sen fsb oc krali aleti default kullanirsan gider tabi.e8400'u alirken de INTEL garantisi varken ve amd garantisi boyleyse intelinkini hayal bile edemiyorum direkt yakin ulan oc ile yenisini vermeni filan reklam yapiyordur ama para isteyebilir... ne diyordum boyle garanti varken ve headquartersine kadar ptt ile gonderme imkanin varken yerel pc dukkanina bos bir kagida sorun cikarsa degistirecem diye kagit imzalatmis.Allah'im sana geliyorum.3 sene sonra makineyi "cocuga" alan arkadas sanirsam oc yapmamakta israrli o iki cekirdek alete o yuzden ocsiz diye i3 3220 begenmis.pasam git al ben tavsiye ediyorum zaten oc yapmiyorsan ucuz isini gorur(bu islemciyi alabiliyorsan zaten gidip de 7970 almazsin) diye.30 yasinda ya bu arkadas artik benim 98'de bu ne la yine mi adana yahoo daha iyiydi dedigim google'i kesfetmis ve muhtemelen sihirli cumle olan i3 3220 inceleme yazmis ki review yazip gavur gorusu de almak lazim bence.neyse bir incele bulmus lanet bir sitede.adamlar ulan bu oc olmayan islemciyi amd'nin hangi islemcisiyle karsilastiracaz demis ve 4170'i secmis.alet fabrika 4.2 4.3 turbo geliyor 5.1 ghz cpu-z gosteren x6 1090t'den iyi diyen var.bir 1090t sahibi olarak batman ac denen oyunun 3 cekirdek ama ghost recon denen oyunun islemciye hakkini verdigini gordugum icin arkadas 3dmark11 ile islemci karsilastirmayin artik diyorum.limited bir islemci cok cok cok az sayida cikti bitti dunyada alan yok neredeyse ve gerek de kalmadi cok cok cok cok yakinda 4300 cikacak ayni kumas o ciksin oyle karsilastirin diyorum ama dinleyen yok dh'nin yuzkarasi basligidir islemci bolumune gidin bir bakin.soyle iki sonuca baglayacam birincisi ben boyle bir adama arkadas gold yuzunden amd dusmani olunur mu diyip kabul ettirdim ve swf gif filan da gostermedim.adam oc yapmayacam dedi ondan hala i3 3220 dusunuyor ki ben de eyw dedim.ikincisi amd intel kurucusunun oglu ya da simdiki ceosu bile olsaniz birine tavsiye verirken adam gelse vay arkadas sen bana boyle boyle dedim yaptim ama soyle soyle sorun cikti senin yuzunden su kadar masraf ettim gunahim yok dese hadi Allah'indan bul diyip para filan da istemese bu adam sizin karsiniza cikmayacak mi kul hakki diye bir seye inaniyorsaniz ki Allah karismiyor yani oyle anlatayim direkt iki eli yakanizda.dh'de 12 bin kusur mesajim var bir kisi de gelip hocam yaktin beni demedi ama ben hala ula kucuk ihtimal bile olsa riske atma diyorum.

imla

Noxeble

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Senin bu forumda ne işin var kardeş okumaya bile gerek duymadım, git bi gazetede köşe yazarı ol hem cebine harçlık girer koçum 2011de üye olduk yeni giriyorum bu sıkıntı sana çok batıyor heralde ? Dışardan bakan seni SDN sahibi sanıcak bide yaş 35 yazıyor ama hiç inanmıyorum yaşının 35 olduğuna 12 yaşındaki çocuk beyniyle yazılar yazıyorsun ayrıca konuşma tarzına dikkat et lan'lı lun'lu konuşma askerlik arkadaşın değil karşındaki.

.45 ACP

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
okumadan analiz filan yapabiliyorsan ve askerlik arkadasi olmadigimizi biliyorsan senin bu dunyada(internet) ne isin var kadinlari hakkinda hersey diye bir kitap yaz icine bir sey yazabilirsen.gavurlar get a life diyor o dediklerini yapabilmisler mi acaba?bunu da okumadan analiz yaparsan zaten buyuksun abi seklinde baglaniyor bu mevzular biliyorsun bilmiyorum vaktini harcar uzatir misin?issiz derim baska bir sey demem.93 dogumlu kuzenim 6 yasinda guya ben ona makine toplarken elime veriyordu su anda 12 yasindaki cocuk beyni var sende diyorsan tesekkur ederim.77 modellerde var bi bug kuzen cozmeye calisiyor cern'e kapak mi olur ne olur bilmiyorum sinirsiz ihtimal.

Noxeble

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Kendin yazıyosun kendin tartışmaya girdiğini sanıyosun madem terbiyesizlik istiyosun , biz 2 kişi tartışıyoruz 2 kişi konuşurken 3.kişiye ne pay kaldığını söylememe gerek yok senin gibi adamlara hep düşen paylardan hadi abisi yol al senin gibi çoluk çocukla uğraşacak boş vaktim yok git başka konuları karart burda insanlara yardımcı olmaya çalışıyoruz senin gibi veletleri kötülemek için değil.

Antibiotic

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Amacım bir şeyi isbat etmek değil,bende amd kullanıyorum ve sürekli ısı durumlarını kontrol ediyorum ve hiç masaüstünde 30'u oyunlarda (Crysis MP,Bf3 MP) 60 görmemişimdir.Maximum 55(Stok fan ile).Her CPU elbet ısınır aşırı ısınmalarda teknik sorunlardan olur diye biliyorum yanlışsam düzeltir bir arkadaşımız.

Noxeble

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Kardeşim biz genel olarak konuşuyoruz senin amd işlemcinin ısınması gerekmez yani genel olarak ısı sorunu var onu anlatmaya çalışıyoruz ama 10 sene bilgisayarcısınımı desen sürekli amd işlemci oc yapıp buz gibi mi desen birsürü çoluk çocukla uğraşıyoruz. Valla şanslısın işlemcin ısınmadığı için :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
intel fp olarak baya kötü amd işlemciler ısınsa bile fp olarak çok iyyiler bende fx 4100 kullanıyorum amd nin kontrol panelinden ayarlayabiliyorsun ben o işlemciyi 3.6 Ghz olanlarından 230 tl ye aldım 50 tl yede cooler masterin bir fanıını aldım sıcaklık yük altında olduğunda bile 55 dereceyi geçmiyor stoktaki fanla ısınması normal siz güzel bir işlemci soğuucusu alın öyle yaparsanız amd nin gücünü görürüsünüz...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
eğer paran varsa İntel al . amd fx 6300 var 3.5 gzh ovc 4.4 stabil olarak çıkıyor boş ta 30 derece yüzde max 50 görürsün(zor) tabi bunun içinde işlemci soğutucu olması lazım bende contac 30 var işlemcimden de memnumum. türkiye şartlar altında İntel alınmaz dolar ucuyor

tahir40

Asistan
Reaksiyon puanı
19
X4 işlemci tavsiye ederim, fx4100 gerçek 4 çekirdek değil.

falcon291

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Basit bir işlemci seçiminde bile çocuk gibi kavga etmeyi becerebilmek... Okuduklarıma bakıyorum ve Türkiye'nin geleceğinden korkuyorum.