Pamukta Fasulye Yetiştirmek...

Bu konuyu okuyanlar

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Neredeyse her çocuğun ilkokul yıllarında yaptığı bir deneydir bu.

Foto%C4%9Fraf-0003+%282%29.jpg

Fasulye taneleri bir kapta iki pamuk arasına yerleştirilir ve düzenli olarak sulanır.
Kap, ilk filizler çıkana dek karanlıkta bekletilir, sonra güneşe alınır. en sonunda ya pamuk çürür ev kokar ya da fasulyeler ölür falan bir sekilde çöpe gider, çok az kişi yetiştirebilmiştir o fasulyeyi :) İlkokulda ektiği fasulyeye halen bakan kaç kişi vardır merak konusu.

.:Siz De Pamukta Fasulye Yetiştirdiniz mi ? :) :.

twilight_flame

Doçent
Reaksiyon puanı
20
Evet zamanında yetiştirdim :D resimdeki gösterilenler kadar oldu ancak daha sonra valide sultan iğrenc kokuyor diyerek cöpe atti :D

yavuz_4106

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Ben vitamin olsun diye bal'yogurt karışımı yapmıştım çürüyo dıye sonra sabaha çıkamadı...:D

berckai

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
leş gibi kokar o ne kdr salakça birşeydir nedenini bile sorduğunda öğretmen cevap veremez bir Allahın kulu yani toprak olmasada bitki ekiyoruz demiyor sanki dünyada topraktan bol ne varsa tuzlu su dışında çıkması için 1 haftadan fazla süre gider toprağa ektiğin fasulye 3 günde filizlenirken

YoungClever

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
:: Siz De Pamukta Fasulye Yetiştirdiniz mi ?

Olma mı :D Ama sonra çok büyüyünce doğru dedemin bahçeye yolladık :D

TazzzY

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Çok pis kokardı :D ürün almayı bile düşündüm Ama sonra annem çöpe atmıştı :D

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Hiç girmedim bu işlere. :D

muallem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
leş gibi kokar o ne kdr salakça birşeydir nedenini bile sorduğunda öğretmen cevap veremez bir Allahın kulu yani toprak olmasada bitki ekiyoruz demiyor sanki dünyada topraktan bol ne varsa tuzlu su dışında çıkması için 1 haftadan fazla süre gider toprağa ektiğin fasulye 3 günde filizlenirken
Deneyin amacı çimlenme için hangi şartların gerektiğini öğrencilere kavratmaktır.Özellikle toprak olmadan da çimlenmenin olacağını göstermektir.Tabiki deneyin bunun dışında öğrenciye sağladığı ek kazanımlar da vardır.

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Öğretmen yapmıştırdı malesef..:)

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
Aspirin Atmıştım Suyuna Canlanmıştı Biraz . Bir Sonraki Gün Yeğen Kapına Çişini Etmiş Gecesi Soldu zaten :)

TazzzY

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Aspirin Atmıştım Suyuna Canlanmıştı Biraz . Bir Sonraki Gün Yeğen Kapına Çişini Etmiş Gecesi Soldu zaten :)

İdrarın içindeki asit Bitirmiş çiçeği :turned: Ama büyüğü yapsaydı gübre etkisi gösterirdi :lol::lol::lol:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:blush:ben şimdi yetiştiriyorum ve neden karanlıkta yetiştirmemiz gerektiğini merak ettiğim için internetten araştırıyorum

LoLLyPoPeD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fasülyede pamuk yetiştirdiğim çok oldu ama onu denemedim hiç :huh: :mrgreen:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
fen ödevi daha öncede yetiştirdim şimdide yetiştiriyorum b
iraz büyüdü ama çok kötü kokacak eminim

E32KERNEL

Doçent
Reaksiyon puanı
0
çay tabağında yetiştirmiştim ben. benim ki de solmuştu. :(

Kurşun Kalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
58
Benimki de kokuyor diye çöpe atılmıştı. Ama içimde kalmış, üniversitede okurken evde yaptım bu işi. Filizlenince plastik bardağa ekmiştim. Yaz tatiline memlekete gidince unutmuşum evde, kurumuş rahmetli. Hatta bir fotoğrafta arka planda kalmış, kesip koydum :)

4Vo

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Ben işi biraz daha büyütüp pencere önündeki saksıya koyup düzenli sulamistim üç tane yeşil fasulye çıkmıştı.

kowalskii

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Pamuktan sonra, toprağa aktarılamaz mı ? :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
1 yıl yaşata bildim e tabi ki 1 tane de taze fasulye çıktı çok mutlu olmuştum, baya büyümüştü. Şuan patates filizlendiriyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:mrgreen:Şuan Yetiştiriyorum filizlendi küçükken yaptığımda filizlendikten hemen sonra koktu attım:dil:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben daha yetiştirmedim nasıl yapılır bilmiyorum aslında 2. sınıfta yetiştirdim ama unuttum biraz hatırlıyorum ki boyları çok uzamıştı ama hiç kokmadılar hem bikere fasulye karanlıkta yetişmez aksine bol ışıkta ve sıcak yerlerde yetişir ondan benimki daha uzun oldu