Münazara ''Para Her Kapıyı Açar mı Açmaz mı''

Para her kapıyı açar mı açmaz mı konusunu hangi grup daha iyi savundu?

• Para her kapıyı açar diyenler daha iyi savunmuş

Kullanılan: 31 44.9%
  • Para her kapıyı açmaz diyenler daha iyi savunmuş

Kullanılan: 19 27.5%
  • Ben yorum yaptım sonuçları görmek için bu seçeneği işaretliyorum

Kullanılan: 19 27.5%

• Kullanılan toplam oy
    69

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
şimdi arkadaşlar günümüzde malesefki paranın açamadıgı kapı yokk senin paran yoksa saygınlıgın yoktr paran yoksa sen insanlarının gözünde hiç bişeysindir..günümüzdeki insanlar için bu böyledir fakat bazılarına görede degişebilir buu ben kendim şahsen kesinlikle paraya gereginden fazla deger vermem fakat çogunluk paranın her kapıyı açtıgını söylüyor eyer insanları biraz tanısanız paranın onlar için ne oldugunu anlarsınız. para için tüm acizlikleri tüm s....sizlikleri yapacak insanlar varrrr MALESEF Kİİ.. bu biraz tartışma gibi olmadı ama neyse:unsure::unsure:

grkn-g

Doçent
Reaksiyon puanı
3
para her kapıyı öyle yada böyle illaki açar ama sonuçta açmak yetmez o kapıdan içeri girebilmek önemlidir kapıdan geçemiyorsan kapı açtırmanın bir anlamı yok

i.am.kira

Asistan
Reaksiyon puanı
2
para, parayla açılan her kapıyı açar. misal değerli elmasları satın alabilirsiniz ama dünya para verseniz kaşıkçı elmasını alamazsınız. değerli binaları satın alabilirsiniz ama beyaz sarayı satın alamazsınız. karaktersiz, para düşkünü bir kızı paranızla kendinize esir edebilirsiniz, ama karakterli, namuslu bir kızı ancak sizi beğenirse ve prosedürüne uygun bir şekilde(evlilik gibi) elde edebilrsiniz...

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
493
paranın açamayacağı kapı yok kim ne derse desin
mutlulukta verir para denen meret :)
sağlığın yerindeyse başka problem bırakmaz geride sana...sağlık bir istisna sadece.
mutlu olursun sevdiğinle olursun istediğinle olursun

xyunusx

Doçent
Reaksiyon puanı
40
hak kapısını açamayan kağıt parçasını demir yığınını neyleyim ben

annttiigs

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24
hak kapısını açamayan kağıt parçasını demir yığınını neyleyim ben
aslına bakarsan onu da açar. ama işte orada devreye nefis giriyor. kurban keseyim desen 10 tane kessen fakire fukaraya dağıtsan; her sene hacca gitsen; malının 40'da biri ile zekatını versen ve hele ki bu iyi bir meblaysa gayet de ekstra puanlar kazanırsın.

Bu saydığım farzları yerine getirmeniz için bir miktar paraya ihtiyacınız var. Ama sıkıntı parada değil sıkıntı onu nasıl kullandığınızda. Sen kurbanı kesmeye kalktın da bir tomar para karşına mı çıktı ? Sen hacca gitmeye kalktın da bir demet para uçağın motoruna mı sıkıştı ? İnsan oğlu olarak hep böyleyiz. Baş edemediğimiz içsel isteklerimize ( nefis ) suç atamıyoruz onun yerine suçu çevremizdeki en ufak olumsuzluk emaresi gösteren nesnelere bölüyoruz.

ArenA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Para her kapıyı açar.

TyC

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Cennet kapısı hariç her kapıyı açar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
BEN AÇAR DİYORUM?
hani diyorlar ya öbür dünyaya paranın faydası yok bana göre paran varsa durumu çok kötü olanlara ev para yemek falan verirsin sevap kazanırsın hele şuan ki durumları çok kötü olan Somali'deki insanlara yemek giysi gönderirsin büyük katkın olur hem mutluluk duyarsın hemde sevap alırsın haksızmym krdeşim?!

ibrhma

Müdavim
Reaksiyon puanı
10
Konuyu görünce Zorhak geri mi döndü acaba dedim...!

ByEGT

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Herkesin bir fiyatı vardır.

black-prince

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Rahmetli sakıp sabancı'nın lafo geldi aklıma...

''-Onca araba fabrikam olacağına, evladımın baba bana araba al demesini isterdim...''

Herşeyin başı sağlık.Aslında her fert doğduğu anda büyük bir servete sahiptir.Kimi farkeder bunu; kimisi asla farkına varamaz. Allah bize büyük nimet vermiş, her birimize gören gözler işiten kulaklar vermiş,yürüyen ayaklar tutan eller.Düşünen akıl vermiş zeka vermiş.Hangi insan gözlerini satar para karşılığı hangisi vazgeçer duymaktan tatmaktan, hangisi ister düşünememeyi.Dolayısıyla para her kapıyı açamaz arkadaş.

Paranın satın alamayacağı şeyler vardır... Gerisi için Visa... :D

Herkesin bir fiyatı vardır.
Senin ki ne kadar mesela...?
Alacağımdan değil merak ettim...

para, parayla açılan her kapıyı açar. misal değerli elmasları satın alabilirsiniz ama dünya para verseniz kaşıkçı elmasını alamazsınız. değerli binaları satın alabilirsiniz ama beyaz sarayı satın alamazsınız. karaktersiz, para düşkünü bir kızı paranızla kendinize esir edebilirsiniz, ama karakterli, namuslu bir kızı ancak sizi beğenirse ve prosedürüne uygun bir şekilde(evlilik gibi) elde edebilrsiniz...

Gayet açıklayıcı olmuş...

fnrbhçeli qız .

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
para her kpıyı açmz içn iyi bi savunma da bna para her kpıyı açr lzm yha ://

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
daha ilk mesajı imiş :)

[MENTION=319656]fnrbhçeli qız .[/MENTION] Forum kuralları derki

Başlık ve mesaj içeriği Türkçe yazım kurallarına uygun olmalıdır.

Deja Vu.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Para her kapıyı açar hemde hiç istenmediği kadar ancak açılan kapı sonrasında yeni kapılar oluşur kilitli.Kapıyı kilit ile değilde para ile açarsan oluşan kapılarda kilitli olur bence..

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
Para kesinlikle çok şeydir ama her şey para değildir. Orhan Gencebay :)

Vefasiz

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Türkiye'de ise açmayla kalmaz kapıyı komple sökerler. Diğer ülkeleri bilmem.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bence para her kapıyı açar...(bence:rolleyes:)
çünkü: elde etmek istediğn şeylér sén! mutlu édér , ve sén! mutlu edecek şéylérdé parayla bulunurrrrr... :yes:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkedaşlar bana para her kapıyı açar lazım pazartei günü münazara var

S

SDN Okuru

SDN Okuru
para araçtır amaç değil her şeyin kapısını sadece para açmaz ne kadar çevren dostun varsa okadar zenginsin dostluğu parayla alamazsın...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bizimde pazartesi münazara var ne şans konumuzda aynı sana biraz yardımcı olayım.

Evet Öncelikle Paranın Bütün Kapıları Açabileceqine dair Bazı İspatlarım Var.

Mesela Evinize Girersiniz Karşınıza Kapı Çıkar Kapı Nasıl Yapıldı Nasıl alındı tabikide Para İle Demmekki Para Evin Kapısını açıyor.
Yeni bir Araba Alacaksanız Kapısını açmak Binmek İçin Paranızın Olması Lazım.
Yeni Bir Buzdolabı aldınız Kapısını Açmak İçin Paraya İhtiyaç var .

Son mesajlar