İş Kurmak İstiyorum

Bu konuyu okuyanlar

CuMaAli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Ben abimle bir iş kurmak istiyorum ama ne iş yapacağımıza karar veremiyoruz. Ne üzerine işyeri açsak yürütebiliriz. Aklımıza şarküteri, bakliyat ve telefon aksesuarları gibi aklımıza geldi lakin burada bundan çok var. Sermayemiz 30-40 bin arasıdır. Sizin aklınıza böyle fikirleriniz var mı?

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
hortlatcam ama iç çamaşırı iyi satar

Hafiye

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Ne sattığın kadar işi nerede yaptığın da önemli (hatta daha önemli). Yaya trafiği bol olan bir yerde ne satsan gider ama gıda işine hiç bulaşma derim.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Benim mesleğim bu diyebileceğiniz bir şeyiniz yok mu elinizde?

Exp_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ne iş olursa yaparım derseniz yapamassınız :)

byneco

Asistan
Reaksiyon puanı
1
abi market acmaynda ne acarsanız acın her taraf market

Fox.

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Market şöyle bişey olabilir işlek bi caddede tekel bayii, vitrininizi güzel tutarsanız çok iyi gelir elde edersiniz.

vagojeo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben abimle bir iş kurmak istiyorum ama ne iş yapacağımıza karar veremiyoruz. Ne üzerine işyeri açsak yürütebiliriz. Aklımıza şarküteri, bakliyat ve telefon aksesuarları gibi aklımıza geldi lakin burada bundan çok var. Sermayemiz 30-40 bin arasıdır. Sizin aklınıza böyle fikirleriniz var mı?

Merhaba üstad. İnşallah hakkınıza hayırlı olur. Bir danışman olarak KOSGEB ve bulunduğunuz ildeki ajansları incelemenizi tavsiye ederim. Bunların size iş kurmada hibe veya kredi desteği olacaktır.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Merhaba üstad. İnşallah hakkınıza hayırlı olur. Bir danışman olarak KOSGEB ve bulunduğunuz ildeki ajansları incelemenizi tavsiye ederim. Bunların size iş kurmada hibe veya kredi desteği olacaktır.

Evet KOSGEB yeni işyeri açacak olan girişimcilere 100.000 tl ye kadar %0 faizli ve 30.000 tl geri ödemesiz devlet desteği ile kredi vermeye başladı. Önce hangi işi yapacağınıza karar verip ondan sonra hemen müracaat şartlarını öğrenerek girişimde bulunmanızda fayda var.

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Ne alırsan 1 liracılar var eğer sizin oralarda yakın yerlerde yoksa açabilirsin.. bizim burda 2 tane var yıllardır çalışıyolar kazanıyolar demekki.. Herbirindede en az 5 eleman almışlar..

xyz1234

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
zamanına ve parana yazık olur. daha ne iş yapacağına karar veremedinse yapmayı planladığın yada karar vereceğin işle alakalı bilgi ve birikime sahip değilsin demektir. ayrıca o işle alakalı ticaretin gereklerinide bilmiyorsun demektir. o nedenle, iş kurma işini bir kere daha düşün derim.

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Ticaret dışardan görüldüğü kadar kolay değil.

Biz firma olarak 6 haneli euro lara kadar iş yapıyoruz ancak yıl sonu geldiğinde, o gider, bu gider, şu vergi dediğimizde elimizde kalana baktığımızda ulan biz koca sene ne yaptık oluyor???

Ticaret gerçekten kolay değil. Özellikle umuma açık genel bir forumdan çıkan bir karar ile kurulacak bir ticaret hanenin sonunun parlak olmayacağı zor bir tahmin değil.

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
iş kurmadan önce bir meslek sahibi olmanız daha sağlam adımlarla ilerlemenizi sağlayacaktır.

shadow2

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Size tavsiyem öncelikle ne satabilirsiniz ona karar verin.Mal alınıyor,üretiliyor ama satılamadı mı ne yazik ki hiç bir yararı olmuyor.

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
İnternetten sanal ticaret olabilir. Yurtdışından ucuza ithal edip gittigidiyor tarzı bir sitede dükkan açıp pazarlayabilirsiniz. Takı, aksesuar, elektronik, oyun(ps3, pc).

İOS

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bağcılar yürüyüş yolunda var

S

SDN Okuru

SDN Okuru

Merhaba,

O sermaye ile bijuteri ve çanta işi yapabilirsiniz. Çanta derken çantadan kastım bayan çantası, okul çantası, valiz vs. gibi. Hem kolay bir iştir, hem de zevklidir. Fazla uzmanlık isteyen alanlar değildir ikisi de, ama ürün seçimi önemlidir tabi, özellikle bayan çantalarında. O sıralar hangi ürün revaçta, hangi ürün tercih edilmiyor, hangi renkler moda biraz da olsa takip etmelisiniz. Çanta işinde kar marjları %100 civarıdır. Bijuteri işinde ise % 300-400-500 - 1000 vs. dir. Çantanın ekürisi ayakkabı işine de girin diyeceğim ama sermayeniz ayakkabıya yetmez. Çanta ve bijuteriden yeterli miktarda para kazandıktan sonra işleri ayırabilirsiniz. Bijuteri için ayrı bir dükkan açarsınız çanta ve ayakkabı için ayrı bir dükkan. Tabi bijuteriyi bırakıp ayakkabı çanta işinde devam edebilirsiniz. Tercih sizin. Hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama çantayı Beyazıt'tan, bijuteriyi ise tahtakaleden alabilirsiniz.

Yalnız şunu iyi bilmeniz lazım. İşinize saygı duymalısınız. Çalışmalı, çalışmalı ve de çok çalışmalısınız. Unutmayın ki siz işinize sahip çıkmazsanız kimse sizin işinize sahip çıkmaz. Başarıyı yakalayınca da ne oldum delisi olmamalısınız. Mütevazılığı elden bırakmamalısınız. Dükkanınıza bakmalısınız. Dükkanınıza bakmalısınız ki o da size baksın. Bir de unutmadan müşteriye şu üç şeyi vermezseniz hangi sermaye ile hangi işi yaparsanız yapın başarılı olamazsınız. Güven, İlgi ve de Sevgi.

Yeni işinizde başarılar, kolaygelsin. :clover:

mei

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
bilmediğin işi yapma, bilmem anlatabildim mi.

CuMaAli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
8 yıldır bir muhasebecinin yanında çalışıyorum ve artık bu mesleği yapmak istemiyorum. Çalıştığım sürece şöyle bir hafta izin alayımda dinlenim diyemedim.

Önerilerinizi için teşekkür ederim hepsini düşüneceğim düşüneceğim. Birde oyun konsolu ve oyun aksesuarları diye düşünüyoruz nasıl olur.

Bir türlü cesaret edemiyorum. Bu ticaret riskli bir iş.

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
8 yıldır bir muhasebecinin yanında çalışıyorum ve artık bu mesleği yapmak istemiyorum. Çalıştığım sürece şöyle bir hafta izin alayımda dinlenim diyemedim.

Önerilerinizi için teşekkür ederim hepsini düşüneceğim düşüneceğim. Birde oyun konsolu ve oyun aksesuarları diye düşünüyoruz nasıl olur.

Ticaret kolay iş değil.
Para kazanmak hiç değil. Muhassebecisiniz siz daha iyi bilirsiniz.

Perşembe akşamı acil sipariş geldi, cumaya hazırlanması lazım.

Motor sürücüsü satıyoruz 2 adet 2,2kW 2 adet 18,5kW
Normal şartlarda %68 ile alıp %66 ile veriyoruz. Yani %2 karımız var. Müşteri acil istediği için normal alışveriş yaptığımız yerden alamadık. Başka yerden iki adet 2,2kW sürücü %66 iskonto ile alıp %66 ile verdik.

Bizim firmanın bu işten kartı KDV hariç 170€ civarı para kazandık.
Bunun içinden o gelir vergisimidir nedir kar dan alınan vergi, o 3 aylık muhtasır mıdır nedir o tarz ıvırzıvır hiç bişey yok.

Sonuç?
Ticaret yaptık.

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16

PS3 oyun takası ve konsol aksesuarı işinde çok güzel para var fakat bu işin de zorlukları var. Sektöre yeni giriyorsan ve arkadan sağlam değilse büyük çarşılarda barındırmazlar. Yaşadığın il ve semt e göre güzel ve merkezi bir konumda bu işi yapmalısın. Reklamın güzel olmalı, internetten de ticaret kanalın olmalı, gerektiğinde kargo vs yapabilesin. 30bin tl sermaye de yeterli olacaktır.

PetyrBaelish

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Türkiye'ye Brazzers şubesi aç HD filmleri falan bak nasıl satıyorsun.:D

patronos

Asistan
Reaksiyon puanı
1

sdn'ye ortak ol
:devil2::biggrin:
bana ortak ol milyon dolarlık projelerim var ama kimse inanmıyor... Ben daha önceden ceptelefonu işi yaptım bulunduğun yerde yoksa genç ve orta nüfus fazla ise kazanırsın ben online sitelerden batarya satıyordum güzel para kırıyordum. Tabi işi bilmen işin cabası. Çakalı olacaksın.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
İş kurmak...
Eğer hayatınızı yönlendirecek ve heri kalan günlerinizi bu mesleğe doğru yönlendirecekseniz , fizibilitenizi yapacaksınız.. Maalesef günümüzde açılan bir çok dükkan ya da benzeri işyerleri , daha para kazandırmadan kapanmak zorunda kalıyorlar Neden? Elinde 40.000 tlsi var ama gerekli araştırmayı yapmamamış, gelir gider analizleri ortaya koymamış işyeri sahipleri oluşuyor. İş yapmak zor değil Türkiyede .Herkes işyeri açabilir, ama işten anlayan adam yok.. Basitce bir dükkan açtığınızı düşünün, market diyelim..
Firmalarla görüşülecek ürün almak için,
Tekel olacak mı, izinler alınacak...
Akar kokar mallar vs vs vs vs
Amaç sadece anlık kazanıp yemek olmamalı. Geleceğinizi bağlayacağınız bir işe girişiyorsanız sıkı bir rehberlik hizmeti alın. Gerekiyorsa bir kaç ay üzerinde hesap kitap yapın. Çantacı açarsam maliyeti nedir? 5-6 ay satış olmazsa geçinebilecek para olur mu? ...
Nacizane tavsiyedir. Değerlendirmenize sunarım :)
Sevgiler

iptal

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Kosgeb en mantıklısı hem bütçeyi yükseltirsin bu sayede. Bir araştır :) Konu eskide olsa yazayım dedim :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kimsiniz bilmiyorum ama kesinlikle sizinle görüşmem gerek çünkü ben bunları duymak istiyordum ve siz kesinlikle o sunuz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
İş kurma düşünceniz güncel ise tekstile yapışan metal dizim işini tavsiye ederim getirisi iyidir

MFBYazilim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar ;

İnşallah başarılı olursunuz. Devlet destekli bir iş yeri açarak sermayenize katkıda bulunabilirsiniz. Açtığınız iş yerini sadece fiziksel olarak düşünmeyin e-ticaret boyutundan iyi para kazanabileceğinizi unutmayın. Kendinizi hangi sektörde yetenekli ve yakın hissediyorsanız ondan giriş yapın biz burda ne söylesek size yabancı kalır. Teknolojiye yakın iseniz dediğiniz sektörler güzel.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Not : Konunun eski olduğunu bilmiyordum.