Galaxy S3 ümün ekranı kırıldı

Bu konuyu okuyanlar

emmoli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Az önce LED tester yaptım ekranda hiçbişey yok sanırım ön cam değişecek sadece inş yüksek bi fiyat çıkarmazlar ya heralde hasara göre fiyatta değişirr ya
led tester nasıl yapılır acıklarımısın

Az önce LED tester yaptım ekranda hiçbişey yok sanırım ön cam değişecek sadece inş yüksek bi fiyat çıkarmazlar ya heralde hasara göre fiyatta değişirr ya
hocam led tester nasıl yapılır

Racon

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bende S3'ü ilk aldığım günler kılcal çizikler için ekran koruyucu tavsiyesi üzerine konu açmıştım..
Tepkiler hemen hemen şuydu:
-Sen Gerçekten s3 kullanıyor musun?
-İyi bak yoktur öyle bir şey
-Senin S3 sahte galiba .. v.b.

Sonuç:
Galaxy S3'ün ekran sağlam değil yok döner bıçağıla ekrana vurmalar yok patlatmalar filan hepsi tıraş öyle videolar filan izlemeyin insanın kararı değişiyor birden.

burns206

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
s3 umun ekranı kırılmıstı bıldıgınız gıbı sımdı bana s3 e led tester nasıl yaparım anlatabılırmısnız:)

pekı nasıl anlarım sonucların olumlu oldugunu :)
dikkatlice bakiyosun bozuk pixel varsa mavi beyaz yesil kirmizi vb. sirayla cikan renkler icin siyah bi nokta cikiyo bozuk pixel varsa. buyutec gibi biseyle kontrol etmek daha kolay olur . ama normal bi insan da kolayca gorebilir dikkatli ve yeterince uzun sure bakinca :p

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim de dokunmatiğim kırıldı. Samsung servisine sordum 500tl dediler, normal telefoncuları gezdim (yaklaşık 20 tane) onların verdiği rakam 550tl - 800tl arası değişiyor. ekranla birlikte değiştiği için bu kadar pahalıymış

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar geçmiş olsun ama 2000 tl lik telefon kullanıyorsanız biraz dikkat edeceksiniz yada benim gibi gidip 150 tl verip sigorta yaptıracaksınız sonra telefona birşey olursa satın almış olduğunuz tutarın %70 ini size verecekler bu kadar basit

metalciyiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet dün itibariy ile benmde s3ün ekranın ufak kılcal bi çizik oluştu IPG tavsiye ediyorlar hem ufakları %90a kadar da kapatabiliyormuş.
büyük hasar olsaydı kendim yapmayı düşünüyordum amazonda 200$ a sıfır ekran satılıyor takması basit zaten

blackbatuhan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
flipcover telefonu korumuyor diyorsunuzda , eğer bu adamda flipcover olsaydı biri çarpınca ve telefon yere düşünce ekranda çizik bile oluşmazdı kırılmayı bırakın.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bugün bende 50 cm den yere ekranın üzerine düştü
ekran camı dağıldı....yetkili servis 550 tl fiyat verdi..........

ßjK1903

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ne yapman gerektiğini söyleyim sokakta yürürken telefonla oyalanmayacaksın elinde taşımayacaksın. Benim bi arkadaşım mesaj bağımlısıydı sürekli mesajlaşır dururdu birgün yürürken yine mesajlaşıyordu yoldan karşıya geçerken ben çekmesem ezilip gidiyordu o günden bu yana senin bana can borcun var diyip kafasına kakıyorum :)

ufuktemurr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bende s3 alacağımda sağlam ve estetik bir kılıf alıyım diyorum yanında sizce hangi kılıftan almalıyım ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar benimde okulda düştü alacak olanlara tek tavsiyem var üzerindeki o jelatini sakın ha sakın çıkarmayın kendi çıktıysa anında alın yenisini yemin ederim arabadan inerken ekranın üstüne düşürdüm ve artı üstüne bastım kaldırdığımda bir tane çizik yoktu ama ondan sonra jelatin çıktı bende önemsemedim allah kahretsinki bi kere çok alçaktan fayansa düşürdüm çok küçük iki tane çizik oldu bugün alcam yarın alcam dedim yine almadım jelatin ve sonunda okulda cebimden kaydı ekran kırıldı hala dokunmatiği çalışıyo sağolsun ordan yırttım dedim ama içinin komple çıkması lazımmış yine bi şey değişmedi paşa paşa vercem 300 tl tanıdık yere gerçekten biraz dikkat etmemiz lazım ben 16 yaşındayım bide kızım babama hala söylemedim harçlıklarımı biriktire biriktire kimseye söylemeden yapcam 2-3 günde yapılırmış zaten demem o ki jelatinsiz ASLA VE ASLA kullanmayın ben yandım sizde boşuna para bayınmayın 20 tllik bi jelatin taktırmadık diye 300 milyondan oldum ama jelatin olunca kolay kolay bişi olmaz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben telefonu alalı 3 ay oldu, nerdeyse aldığım günden beri flip-cover kılıf ile kullanıyorum. Telefonum kesinlikle düşmedi, kayda değer bir darbe de almadı.. Ancak geçen gün ön yüzeyin üst sol köşesine yakın bi noktada kırık farkettim.. Bu kalitede bir telefonun (üstelik gorilla glass çok sağlam diye reklamı yapıldı) bu şekilde camının kırılması kesinlikle üretiminde bir hata olduğunu gösteriyor ya da işçilikte bir zayıflık var. Ben telefonumu turkcell'den aldım, telefonu orada hemen kutusundan çıkarıp kontrol etmek istedim ilk kontrolumde ekranın alt tarafında nokta büyüklüğünde delik vardı, arkasından başka bir cihaz verdiler(şu an kullandığım cihaz) yani muazzam bir işçilik olmadığını düşünüyorum.. Bazı üretim partilerinde kalite kontrol eksikliği olmuş olabilir, bu kabul edilebilir ancak servisin bunun arkasında durmaması çok ciddi puan kaybettirici bir olay samsung için. Amerika'da telefonunu düşürüp ekranını kıran bir arkadaşım var, servise gönderiyor ve yeni cihazla değiştiriyorlar, bu şekilde dağılması üretimde bir hata olduğunu gösteriyor deyip üstleniyorlar ama Türkiye'de bu işler çok zayıf. Bence telefonunuzun başına gelenler için servisin ilk dediğine hemen razı olmayın.

annttiigs

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24
Ben telefonu alalı 3 ay oldu, nerdeyse aldığım günden beri flip-cover kılıf ile kullanıyorum. Telefonum kesinlikle düşmedi, kayda değer bir darbe de almadı.. Ancak geçen gün ön yüzeyin üst sol köşesine yakın bi noktada kırık farkettim.. Bu kalitede bir telefonun (üstelik gorilla glass çok sağlam diye reklamı yapıldı) bu şekilde camının kırılması kesinlikle üretiminde bir hata olduğunu gösteriyor ya da işçilikte bir zayıflık var. Ben telefonumu turkcell'den aldım, telefonu orada hemen kutusundan çıkarıp kontrol etmek istedim ilk kontrolumde ekranın alt tarafında nokta büyüklüğünde delik vardı, arkasından başka bir cihaz verdiler(şu an kullandığım cihaz) yani muazzam bir işçilik olmadığını düşünüyorum.. Bazı üretim partilerinde kalite kontrol eksikliği olmuş olabilir, bu kabul edilebilir ancak servisin bunun arkasında durmaması çok ciddi puan kaybettirici bir olay samsung için. Amerika'da telefonunu düşürüp ekranını kıran bir arkadaşım var, servise gönderiyor ve yeni cihazla değiştiriyorlar, bu şekilde dağılması üretimde bir hata olduğunu gösteriyor deyip üstleniyorlar ama Türkiye'de bu işler çok zayıf. Bence telefonunuzun başına gelenler için servisin ilk dediğine hemen razı olmayın.

servisin telefonunu açan bayana daha çizik derken ücretli tamir oluyor dedi bana. Dayanamadım sordum; peki dedim bu kadar reklamı yapılan, çizik testleri yapılan gorilla glass için hangi durum kullanıcısı hatası olmuyor ? Bir kaç kere cevap vermeye kalktı. En sonunda Samsung Türkiye'ye sorun bize onlar böyle söylediler dedi.

Keşke Samsung global ile olan mailleşmemi bulabilseydim. Gerçekten de komik ötesi bir cevap vermişlerdi.

ReDo

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Benim de sol altta oval olan kısımda 2 cm uzunluğunda çatlak var.Teli düşürmüştüm.

Malum kullanıcı hatası ayakları yapacaklar bana,
Acaba servise versem kaça patlar bana.

Koca Adam

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Benim de sol altta oval olan kısımda 2 cm uzunluğunda çatlak var.Teli düşürmüştüm.

Malum kullanıcı hatası ayakları yapacaklar bana,
Acaba servise versem kaça patlar bana.
genelde biraz pahalıya patlıyor ama biraz alttan aceleci davranma muhabbet kur görevlilerle bakarsın arada kaynamış gitmiş ceplerinden çıkmıyor para müşteriye göre davranıyorlar bir şansını dene derim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadas Ben Almıstım 7 gün sonra düştü ekranda catlak falan birşey yoktu ama görüntü gelmiyordu yolladım servise kullanıcı hatası dediler ve 495 ekran fiyati istediler aldıgıma 1000 pisman oldum telefonu 2100 liraya geldi üzerime geçmiş olsun

Linos

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ne kadar yok çizilmez yok kırılmaz Gorilla Glass 2 bu birşey olmaz densede neticesinde söz konusu olan bir cam değil mi arkadaşlar?Tabii ki kırılacak.Heleki S3te 4.8 Inch gibi büyük ve geniş bir boyutlu cam kullandığını düşünürsek.Ne kadar büyük olursa o kadar çabuk kırılır sonuçta.Kullandığım S3'te bir sorun yok şuan kullanırken bayağı dikkat etmeye çalısıyorum, bazen kendimden fazla özen gösterdiğimi bile hissediyorum açıkcası.Düşürme gibi bir deneyimim olmadığından kırılmalara karşı ne kadar dayanıklı yorum yapamam ama çizilmelere karşı dayanıklı olduğunu söyleyebilirim.Sorunu olan arkadaşlar umarım kısa süre içerisinde bir hal çaresi bulurlar.

goodtornado

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
yazık ya. o kadar para ver, 1 m mesafeden düşünce camı gitsin. :(

telefonu alırken yapılan kaskolar bunu karşılıyor mu?

karsiliyor, kendim dusurdum dersen karsilamaz, ama biri koluma carpti, telefon dustu kirildi dersen kasko yuzde yuz masraflari karsiliyor. Birinde basima gelmisti yanlislikla elimden dustu, kirildi demistim, sigorta calisani uzgunum bu durumda masraflari karsilayamiyoruz dedi, sonra yeni bir telefon alip 4 ay sonra bilerek parcalamistim, ayni sigorta calisanina gitmis ve biri koluma carpti ve telefon kirildi demistim, kadin hafif gulumsemisti ama tum masraflari karsilamisti, kisacasi telefonun yenisi geldi :D

plaksan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Telefonu elinizde tutmanın zararları cebinizde dursun telefon geçmiş olsun.

bootlader

Asistan
Reaksiyon puanı
7
karsiliyor, kendim dusurdum dersen karsilamaz, ama biri koluma carpti, telefon dustu kirildi dersen kasko yuzde yuz masraflari karsiliyor. Birinde basima gelmisti yanlislikla elimden dustu, kirildi demistim, sigorta calisani uzgunum bu durumda masraflari karsilayamiyoruz dedi, sonra yeni bir telefon alip 4 ay sonra bilerek parcalamistim, ayni sigorta calisanina gitmis ve biri koluma carpti ve telefon kirildi demistim, kadin hafif gulumsemisti ama tum masraflari karsilamisti, kisacasi telefonun yenisi geldi :D

Abi psikopatmısın sen :D