Yandex'den browser hamlesi

Bu konuyu okuyanlar

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Bu arada Chrome Web sayfasındaki eklentiler yüklenebiliyor, doğal eklenti desteği var yani :)

TayfunYilmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bi ara dedim Chrome yimi indirdim baktim yandex miş :D

brskyk

Doçent
Reaksiyon puanı
4
comodo dragon bencede süper 2 seneden fazladır kullanıyorum bırakmam çok ama çok zor comodo dragon ben chrome kardeşim kullanıyor.

qazxcv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence mantıklı bir adım. google açık kaynak oynuyor. mesela herhangi bir telefonun herhangi bir custom romunu alıp, google yazan heryere yandex yazsa, touchwiz gibi bir launcher, zaten kendi marketini de duyurdu, alsana yandex mobile işetim sistemi. bence açık kaynak varken amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok

Hafiye

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Aurora üstüne tanımam :)

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Bende Yandex ten farklı bi atraksiyon beklerdim chromiumu alıp bi kaç değişiklik yapıp tarayıcı yaptım diye çıkmanın manası ne.. Onu herkes yapıyor artık chromium tabanlı tarayıcı yapmayanmı kaldı..

Ben denemedim henüz ama tarayıcıyı tahmin edebiliyorum ilerde denerim..

phoenix_

Doçent
Reaksiyon puanı
0
hakikaten ya neden chrome un altyapısı ile yapmış ki.sen adamla rekabete gir sonra altyapısını al.

_Hayali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Özgün çalışmalar olmadan, gelişim de olmaz.
Örneğin tarayıcı pazarında sekme düşüncesi ortaya atılmasaydı, bu aranda yaşanan zorluklar devam edecekti. Şimdi sekme desteklemeyen güncel tarayıcı yok durumda.

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Yandex browser ile bifincana girince ne diyor bana bakın :D

IqS4d.png

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
chrome aynısını kopyalamış.:D ana sayfayı yandex yapmış.alın size yandex browser.bu yandex'de hiçmi bu işten anlıyan yok.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yahu yok ona benziyo kullanmam şuna şey ediyo kaldırdım felan filan. hoşunuza gidiyorsa kullanın işte.

brskyk

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Türkçesi ne zaman çıkacak acaba ?

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Şuanda Türkçeleştirme çabaları varmış tarayıcı bitmiş sadece Türkçeleştirme olayı kalmış.:D

Bırak bu işleri Yandex biz seni arama motoru olarak anımsamak istiyoruz..

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Fena olmamış ya iki üç gündür kullanıyorum, chrome da olmayan birkaç güzel özellik var. Sevdim :D

seomedya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Takdir ediliyorsan değil taklit ediliyorsan başarmışsındır. Google başarmış ki taklit ediliyor. Google 'a geçemezler.

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Neyin taklidinden bahsediyorsunuz ki :) Adamlar zaten Chromium tabanını kullanmış tabi ki benzeyecek :D Sonuçta açık kaynak kodlu ve taban olarak kullanan çok sayıda browser mevcut.

AlperSad

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Yandex yakında mobil işletim sistemi de çıkartır artık :D

sakirsensoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkes, yok chromium tabanını kullanmış, yok açık kaynak kodlu ne var bunda vs deyip durmuş. Yahu bir girin bakın chromium.org'a, altında koca koca 2 Google logosu var. Tamam açık kaynakta sonuçta Google'ın bir projesi. Sen kalk, Google'a rakip olacam de ardından git onun başlattığı bir projeden yeni bir tarayıcı devşir. Sonrada Chrome'a rakip olmaya çalış. Böyle bir mantık olabilir mi ya? Koskoca şirketsin hiç mi düşünemedin bunu yandex?

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Belki Yandex şöyle düşünmüştür..

Şimdi webkit tabanlı bi tarayıcı yapsa Chrome u geçemeyecek.. Gecko tabanlı bi tarayıcı yapsa Firefox u geçemeyecek işte bu yüzden webkiti tercih edip chromium kodlarını alıp bi tarayıcı yapmışlar. Yandex geckoyda tercih edebilirdi ama etmemiş chrome u Firefoxtan daha başarılı bulmuş sanırım..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Yandexi kullanmayın arkadaşlar rus tarayıcısı rusların hepsi hacker kitler pcnizi bitersiniz.

Son mesajlar