Mavi Ekran Hatası (Windows 7)

Bu konuyu okuyanlar

mrpit542

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar, Yaklaşık 10 aydır aynı windowsu kullanıyorum (windows 7) hiç format çekmedim yani memnundum bu zamana kadar ama 1 haftadır mavi ekran hatası alıyorum,

Hata bilgisayar açılırken çıkıyor, PC otomatik reset atıyor. hatanın ne olduğunu kaydedemiyorum bu yüzden.

Sonra açılırken bir açılış menüsü çıkıyor, Normal Olarak başlat diyorum açılıyor. bu hatayı PC açıldıktan sonra yani Masaüstündeyken veya oyunlarda falan hiç almadım.

Sadece bilgisayar açılırken bu hatayı veriyor. Ama her açılışta olmuyor. ​Mesela 10 açılışın 3 veya 4 ünde bu hatayı alıyorum.

Mavi ekranda görebildiğim kadarıyla bilgisayar kapanırken doğru kapatılmadığı için oluyormuş sanırım,

Ama bilgisayarı hep düzgün kapatıyorum hiç fişi çekip kapatmadım hatta kesintisiz güç kaynağı kullanıyorum, elektrik kesilse bile bilgisayarı düzgün bir şekilde kapatıyorum.

Bu hatanın ne olduğunu nasıl öğrenebilirim bunların kaydedildiği bir yer varmı ? veya mavi ekran hatasından sonra otomatik reset atmasını nasıl engelleyebilirim?

Anlattığım kadarıyla hatanın neden kaynaklandığını tahmin eden ve çözümünü bilen arkadaş varsa , sevinirim.

teşekkürler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Hatanın bir resmini koyarsan yardımcı olabiliriz , tahminen RAM den kaynaklı bir sorun olabilir ama kesin bir şey diyemem.

mrpit542

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fotoğrafını çekemiyorum bir kaç saniyede geçiyor. Çekebilirsem koyacağım.

mrpit542

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dscf0010c.jpg

Çektim fotoğrafı.

System_Service_Exception stop: 0x0000003B

Google dan aradım ama heryerde farklı bişey diyor anlıyamadım. Birkaç gün içinde çözmem lazım bu sorunu.

Olmazsa son çare format çekip tekrar kuracağım windowsu, ama sorun donanımsal ise format da işe yaramaz heralde :(

Yardımcı olurm​usunuz.

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
RAM'i ve ekran kartını kontrol et yerine tam oturmuş mu diye devam ederse format at.
[MENTION=296542]mrpit542[/MENTION]

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
win32k bildiğim kadarıyla donanımsal sorunda çıkıyor. Öncelikle kurtarma cdsi ile disk taramayı çalıştır. daha sonra SFC /SCANNOW komutunu uygula. Overclock uygularsan ya da ram timinglerini kurcaladıysan da yapmaya devam eder.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bendede aynı sorun çıkıyo. benimki bugün başladı sürekli çıkıyo sonra kendi kendine kapanıp açılıyo ve yeniden windowsu normal olarak başlat diyorum yine o mavi ekran çıkıyo nasıl düzeltebilirim? bu arada benim pc laptop bazıları çok ısındığı için falan diyo ama ben sadece cumartesileri giriyorum.

mrpit542

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Enkran kartı ve Ramleri çıkartıp taktım yerine tam yerleştirdim, düzelmedi.
Sonra format atıp Windowsu yeniden kurdum düzelmedi.
Teknik servise götürdüm, eleman ilk bakışta sorun anakartta, anakartın kondansatörleri şişmiş, yeni anakart alman lazım tamiri zor iş biz uğraşmıyoruz dedi.
Tekrar getirdim taktım ve Biosu güncelledim belki düzelir diye yine düzelmedi.
Ama sorun kullandığım Seagate 1 TB harici diskte olabilir diye düşünüyorum, harici diskin usb yi çıkarıp bilgisayarı açınca hata vermedi. deneme yanılma yöntemiyle anlamaya çalışıyorum. :)

bLaCkSouL

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
USB'ler kısa devre yapabilir. İyi topraklanmamış prize bağlı kasalarda kasa üzerinde elektrik birikmesi olabiliyor. Başka USB girişlerini deneyerek sorunu çözmeye çalışabilirsin. Düzelmezse ve sorun sadece harici HDD takılı iken meydana geliyorsa büyük ihtimalle dediğim gibidir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bende de oenellikle oyun oynarken oluyor mesela Minecraft yada Terraria oynarken bi bakıyorum mavi ekran verip kendini yeniden başlatıyor sorun aynı mı? Cevap verirseniz sevinirim.

Strake

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Bilgisarayında iki antivürüs yüklü gibi birşey varmı bazen o durumdanda çıkıyor en iyisi bir format at :)

GassipGirl

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Az mı çektim o mavi ekrandan maviden soguttu o hatalar beni

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benimki daha açılmıyor 4 veya 5 gündür açılmıyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Diyorki F8 basın diyor güvenli modu'unu seçin diyor ondada mavi ekren geliyor yalandır kesın

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benmki video falan izlerken oluyor oyunlarda fazla sorun olmuo en az 1 aydır çözmeyi deniyorum bi de format atcam bakalım olcakmı :/

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşim benimki güvenli modda açılıyor ama olağan olarak başlatınca açılmıyor mavi ekran veriyor resimse resim vereyim lazımsa kasanın özelliklerini yazayım ama bunu allah rızası için çözelim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeş aynısı bende oluyor ya güvenli modda açılıyor ama başlarken direkt mavi ekran hatası çıkıyor resmini çekip koyim mi?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynen kardeş bendede böle oluyor ama açılırken değil wolfteam oyununa giriyorum sunucu seçiiyorum örnek beyaz kurşun acemiler v.b. tam yükleniyo sunucuya gircek o arada bu hatayı alıyorum aynı ingilizce :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar aynı hatayı bende alıyorum benımkisi leptop win7 starter di ben format attım ultimate yaptım acılıyor pc sorun olmuyor ama arada ekran kesintisi oluyor 4-5 kere ekran gidip geliyor sonra bu geliyor resetleniyor düzeliyor gunde 5-6 kere alıyorum çözumu nedir ??

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bunun çözümü yok zannedersem ekran kartını yeniledim olmadı ram leri yeniledim yine olmadı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
forumda bilen birisi yok galiba, ben de ram le anakart uyuşmazlığından fln diye bişey duymuştum, ya da driverların sırasını yanlış yükleyince oluyo diyolar ama çok sinir bozucu bişey gerçekten

S

SDN Okuru

SDN Okuru
harici hdd kontrol edin bende de oluyor oyle duydum . 1 de format atarken kompa umumen atin hicbirsey kalmasin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı hatayı bende yaşıyom hard disc deyişdim yine olmadı ve formatta atırdım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sanırım çözüm bulabilen yok. format çözüm değil arkadaşlar format attım yine aynı şekilde mavi ekrandan kurtulamıyorum. formattan sonra daha bir yavaşladı pc herhngi bir klasörü bile tıklasam donabiliyor ve sonuç mavi ekran yeniden başlatma. benim artı olarak her açılışta c diski denetleniyor. yardımcı olabilecek varsa çok iyi olur

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bendede oluo pc kapattım dinlendirdim hadi bakalım oyunlarda filan oluyodu sımdı oyundayım dua edin düzelsin allah işinizi kolaylaştırsın ama yinede bi çözüm yazın annem babam cok kızar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar bide arama moturuna sistemi geri yükleme tıklayın sanırım bende oldu .D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ekran kartıyla alakası yok bene alıyodum o hatayı hdd kablosunu cıkartıop taktım ikisinide sonraramı cıkartıp taktım ve en son olarak yüklü güncellemeleri sildim şimdi sorun yok 15 dk dır :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
problem HDD dadir kablosunu cikar tak duzelir duzelmesse F8 tusuna bas duzelt