Ziraat Bankası Havale Ücreti

Bu konuyu okuyanlar

Sorun destek

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar.

Ben, ilçemde bulunan Ziraat Bankası şubesinden (Benim herhangi bir hesabım yok) başka birinin Ziraat bankası hesabına 15 TL yatıracağım. Bu havale işlemi için bile fiyatın kendisinden daha fazla ücret kesiyorlar diyenler var. Tahmininizce havale için benden ne kadar ücret istenir ?

Teşekkürler. :)

Sorun destek

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Havaleden ücret kesmiyor EFT 1 lira ücreti var.

Eminmisiniz ? Yani benim hiçbir hesabım olmadan Ziraat bankasından bir başkasının Ziraat Bankası hesabına havale yapmam ücretsiz mi ?

Adresi inceledim lakin çok fazla karışık işlenmiş. Ancak sanırım şu;

Bankamızdan Ödenen Havaleler (TL) 0-250 TL arası10,00 TL-10,00 TL-BSMV dahildir.24.10.2011 12:00
250 TL ve üzeri30,00 TL% 0,40500,00 TL% 0,40BSMV dahildir.24.10.2011 12:00

Eğer böyle ise 0-250 TL arası havale için 10 TL alıyorlar. Yuh yani..

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
en masrafsız yöntem bankamatiklerden göndermektir.. kartsız işlemle havale yapabilirsiniz, maksimum 3-4 lira masrafı olur

muratveb

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
55
:D Doğru pardon. Yani hiçbir hesbaım olmadan yapabilrim değil mi ?

Hiç bir hesabın yoksa ve bankamatik ATM ise yapamazssın. Çünkü ATM'ler sadece para çekmeye ve hesapta olan parayla işlem yapmaya yarar.

Ama eğer BTM ise (para yatırılmaya müsait olan bankamatik) kartsız işlem yapabilirsin.

wolkhy1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
79
ah bankalar ah bırılerı dur demelı artık bu kadar kesıntı yapılmaz yahu

Sorun destek

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ptt ne güne duruyor :D

Ptt de aynı durumda. Ziraat Bankası haric bütün havale işlemlerinde 0 ile 150 TL arası 7,5 TL. Yani 5 TL göndersen dahi 7,5 TL alıyorlar. Ama bankalar daha insafsız... Ziraat hariç dedim, çünkü PTT nin Ziraat ile anlaşması yok.
Hiç bir hesabın yoksa ve bankamatik ATM ise yapamazssın. Çünkü ATM'ler sadece para çekmeye ve hesapta olan parayla işlem yapmaya yarar.

Ama eğer BTM ise (para yatırılmaya müsait olan bankamatik) kartsız işlem yapabilirsin.

İlginiz ve cevabınız için teşekkürler. Eh işte bizde mahrumiyet bölgesinde yaşadığımız için sadece Atm var. O da bir tek İş bankası ve Ziraat. Yani gönderime kapalı :S

S

SDN Okuru

SDN Okuru
öğrenciyim ziraat bankasından vadesiz kart çıkardım her üç ayda bir 15 tl kesiyorlarmış peki hiç bankada para olmasa bankaya borçlanma gibi bir durum var mı?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ziraat bankasında halk bankasına para transferi yapabilir miyim? kendi hesabım var ve ATMde yapacağım işlemimi. eğer yapabilme imkanım varsa bunun ücreti ne kadar olur? yardımcı olursanız sevinirim!