Praktica TP10 Tablet? (Kullanan varmı?)

Bu konuyu okuyanlar

aykut5855

Doçent
Reaksiyon puanı
8
İyi günler arkadaşlar daha önce mobee s1200 için sizlerin görüşlerinizi sormuştum. Araştırmalarıma devam ettim ve bu ürün ile karşılaştım.

Mobee s1200 7"
Praktica TP10 HD ise 10" ayrıca ekran HD

Özellikleri buradan inceleyebilirsiniz. Yorum Yaparsanız Sevinirim. Fiyatı 600 TL civarında ama indirim ile 480TL ye buldum ne diyorsunuz?

Praktica TP 10 HD

--- Mesaj Güncellendi ---

[MENTION=25391]keyloger[/MENTION]
@Webkurum Bu konuda ki düşünceniz nedir arkadaşlar ? : )

Sipariş verdim 480TL ye bulmuşken hemen almak istedim. İyi mi yaptım sizce?

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
Fiyatı giderek yükseltiyorsun :) 700TL civarına dün hepsiburada da zoom gördüm sanki yanlış mı hatırlıyorum? :)

volkanos

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
İyi günler arkadaşlar daha önce mobee s1200 için sizlerin görüşlerinizi sormuştum. Araştırmalarıma devam ettim ve bu ürün ile karşılaştım.

Mobee s1200 7"
Praktica TP10 HD ise 10" ayrıca ekran HD

Özellikleri buradan inceleyebilirsiniz. Yorum Yaparsanız Sevinirim. Fiyatı 600 TL civarında ama indirim ile 480TL ye buldum ne diyorsunuz?

Praktica TP 10 HD

--- Mesaj Güncellendi ---

@keyloger
@Webkurum Bu konuda ki düşünceniz nedir arkadaşlar ? : )

Sipariş verdim 480TL ye bulmuşken hemen almak istedim. İyi mi yaptım sizce?

isabetli düşünmüşsün ben 8.0 ını kullandım prakticanın çok memnundum düşüp kırılmıştı 8.1 ve 10 inc sürümleri mükemmel ram işlemci ve andoid olarak daha güçlüler almakla iyi etmişsin memnun kalacaksın wwifisi de iyi çekiyor sinyali .hayırlı olsun

aykut5855

Doçent
Reaksiyon puanı
8
[MENTION=25391]keyloger[/MENTION] : ) fiyat yükselttim 600 TL lik üründe 480 Tl olunca hemen internetten sipariş verdim : ) Ürün elime ulaşsın hemen bi inceleme yapıp forumda yayınlarım : )
[MENTION=63546]tehnaz[/MENTION] Teşekkür ederim. 280TL mobee yerine 480 TL 10" tablet bulunca aldım hemen. İnşallah bende memnun kalırım. : )

volkanos

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
@keyloger : ) fiyat yükselttim 600 TL lik üründe 480 Tl olunca hemen internetten sipariş verdim : ) Ürün elime ulaşsın hemen bi inceleme yapıp forumda yayınlarım : )
@tehnaz Teşekkür ederim. 280TL mobee yerine 480 TL 10" tablet bulunca aldım hemen. İnşallah bende memnun kalırım. : )
kesinlikle memnun kalırsın garanti veriyorum ben polypad aldım wifisi berbat diğer odadan kablosuz modem çekmiyor praktica tp 8.0 ise balkondan çekiyordu memnun kalacaksın

aykut5855

Doçent
Reaksiyon puanı
8
kesinlikle memnun kalırsın garanti veriyorum ben polypad aldım wifisi berbat diğer odadan kablosuz modem çekmiyor praktica tp 8.0 ise balkondan çekiyordu memnun kalacaksın

Tşk ederim. Aldım birkaç gün oldu kurcalıyorum : ) Şimdilik memnunum tek eksisi googleplay yok...onun çözümü varmı?

mustifanci

Asistan
Reaksiyon puanı
3
www.approb.com bu adrese gir dostum istediğin google play market programlarının hepsi elinin altında siteyi açınca android kısmına tıkla ve apk olarak indir tabletinin içine at ve File Manager programıyla apk yı aç . İşlem tamam
s8.gif
başka bir sitede gördüm umarım yardımcı olur ben denemedim.

aykut5855

Doçent
Reaksiyon puanı
8
memnunum şimdilik bi sıkıntımız yok : ) vakit buldukça kurcalıyorum : ) Yakında bir inceleme hazırlayıp siteye eklerim resimli falan : )

Webkurum

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Hayirli olsun smart tabte dusunebilirdin ben kullaniyorum ama almisin. Hayirli olsun. Guclu birseyse gta 3u yukle :) ben yukledim pcden farksiz. Fps dusuksuz oynuyorum.

oncorex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar;

Çok yeni bir Praktica TP10 HD ve Android kullanıcısıyım. Bu marka ile ilgili uzun süredir ciddi araştırmalarım ve incelemelerim oldu. 19 Mayıs 2012'de %18 KDV indiriminden yararlanarak bu cihazı edindim. Güzel bir indirimle 2 yıl garantili bir cihaza sahip oldum.

Kasa olarak oldukça şık, estetik bir yapıya sahip. 500gr. ağırlığında. Google Android ICS 4.0.3 kurulu geliyor. Hoş bir açılış ekranı ardından ICS'nin kategori sayfaları ile karşılaşıyorunuz.
Cihazın dokunmatiği oldukça hassas. Yani A+ Kapasitif denilen dokunmatik algıdan daha iyi, oldukça yumuşak dokunuşlara güzel tepkiler veriyor. Birkaç oyun ve uygulama denemem oldu. TempleRun ile maymunlar cehenneminden kaçış ve özellikle cihazın yer çekim sensörünü test etmemde büyük yardımcıdır. Hiçbir takılma olmadan oyunda güzel skorlar yakalayabildim.
Birçok yazıda okumuşsunuzdur. Cihazda GooglePlay yüklü gelmiyor. Bu detayı almadan önce de biliyordum. APK konusunda internette yüzlerce kaynaktan yararlanıyorum. Sadece Google Play'in olmaması bir anlam ifade etmiyor açıkçası.

Müzik ve film konusunda yeterli performansa sahip. Denediğim avi formatlı bir filmi takılmadan ve oldukça net bir görüntüyle izleyebildim. Sadece hoparlör ses seviyesine takıldım. Cihazın normal uyarı ses tonları ciddi yüksek çıkıyorken, standart iç uygulamalarda (müzik, film, youtube vs..) ses seviyesi düşük gibi geldi. Harici bir hoparlör ya da dock yardımı ile bu da aşılabilir diye düşünüyorum.

Cihazı hangi amaçla kullanacağınız çok önemli bence. Ağırlıklı olarak Angrybird gibi kuşların domuzlarla mücadelesi üzerine kurulu stratejik bir ortamdan sonra local okey oyunu, akabinde facebook ve twitter ortamlarındaki havadisler, film izleyerek biraz vakit geçirmek istiyorum diyorsanız bu cihaz tam size göre diyebilirim. Full aktif kullanımda şarj süresi ortalama 6-8 saat gidiyor. Cihazın tam şarj olma süresi ortalama 4 saat. Şarj sırasında cihazı kullanmaya devam edebiliyorsunuz.

Wifi konusunda takılmadan ve kopmadan yaşattığı deneyim çok önemli. Kullandığım iMac 27" 2,66 cihaz bu çekim gücüne sahip değil. Isınma sorunu yok.

Sonuç olarak; bir ipad değil ya da samsung'un ya da sony'in bir modeli değil.
Ama emin olun, oem tabir edilen cihazların arasından sıyrılıp kendine özgü güzel bir yer kazanacağından şüphe duymadığım özellikte güzel bir ürün.

Yazdığım bu paragraf tadında bir yazıyı çok uzun zaman aramış olmama rağmen hiçbir yerde rastlayamadım.
Kesinlikle bir reklam yazısı değildir.
Bu nedenle de bu cihazla ilgili kafasında soru işareti olan arkadaşlara bir nebze de olsa yarımcı olmak adına yazmaya karar verdim.

Saygılar.

cewoke4444

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hacı gidip böyle tabletler almayın en iyi 2. tab satıcısı zenithink z280-upgrade alın süper alet yeminediyorum ya

S

SDN Okuru

SDN Okuru
13 Ağustos 2012 P.tesi itibariyle NT'den aldım. Yeni geldiğini söylediler ve içinde de GooglePlay yüklüydü."oncorex " kullanıcısının yazdıkları beni ikna etti. Yazdığı (pozitif ve negatif) ifadelerin çoğuna katılıyorum. 3 gündür kullanıyorum ve memnunuz.
* Şarj olma süresi 2-3 saat civarında.
* Ses seviyesi ise MX Player Codec ve MX Player yüklendikten sonra, "Ayarlar-Kod Çözücü" bölümünde "Yazılım Kod Çözücü","Yazılım Ses" ve "Hızlı Kip" kutucuklarını işaretlerseniz biraz daha artabiliyor. (İsteğe bağlı görüntüde hızlanma isterseniz "Titreşimsiz Görüntü" de işaretlenebilir.)
* Wifi çekim gücü hakikaten iyi. (Diğer tabletimiz Motorola Xoom tabletin çekim gücünden iyi.)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadasım yazını okudum GooglePlay yuklu geldıgını soylemıssın. Bende aldım ama yuklu gozukmuyor ve fırmasıylada gorustugumde tp10 serısınde daha GooglePlay guncellemesı gelmedıgını belırttı.. Senın cıhazın hangı serısı?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
TP10 modeli. Isparta NT'den aldım. Yeni geldiği söylendi. Açıp bakılmasını rica ettim. İçinde GooglePlay'i görünce ben de çok şaşırdım. Tabletin açılışında sağ üst köşede Linux pengueni, ardından ekranın ortasında "android" yazıyor.
Bacanağıma da aynısını almak için gittik. 3G modelini (699 TL) pahalı bulduğundan ona da benimkinden almak istedik, fakat ellerinde eski partiden vardı. Ona da açıp bakınca onda GooglePlay'i göremedik. 3G'li modeline (yeni parti) de açıp bakmak istedik. Sağolsunlar kırmayıp ona da açıp baktık. Onda da GooglePlay vardı.
Yani, anladığım kadarıyla TP10 modellerinin yeni partilerinde var bu!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende ilk çıktığı zaman okul erken kayıt olanlara veriyordu play store yüklü değil yüklesemde açılmıyor sensörde ve dokunmatikte sorun yok max 4-5 dokunuş algılıyor ama bu günlerde biraz takılmaya ve sağ alttaki göstergede sorun var bazen görünmüyor görünsede donmuş halde soul craft oyununda berbat grafik kartı yetersiz adamın kafası ekranın tepesinde ve brde aldığımdan beri biraz oyun oynayınca ısınıyor ben genelde 1mobile marketi kullanıyorum tavsiye ederim birde hafıza kartı takmazsan yüklediğin oyun limiti (app storage) 500 mb tabi eğer ayarlarda sd karta taşı dersen sd kart yoksa ana hafızaya taşır ve assasin's creed tarzı sonradan yamalanan oyunlarda ekran büyüklüğü sorunu var gangster serisinde yani market dışında uygulama yükledinmi ekran uyumsuzluğu sorunu çıkıyor film sitelerinde video izlerken player filmin ortasındayken film bitmiş gibi küçülüyor yani almanızı tavsiye etmem birde varsa bildiğiniz iyi oyunlar isim verin (angry bird frt ninj tkicart3d dışında)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende ilk çıktığı zaman okul erken kayıt olanlara veriyordu play store yüklü değil yüklesemde açılmıyor sensörde ve dokunmatikte sorun yok max 4-5 dokunuş algılıyor ama bu günlerde biraz takılmaya ve sağ alttaki göstergede sorun var bazen görünmüyor görünsede donmuş halde soul craft oyununda berbat grafik kartı yetersiz adamın kafası ekranın tepesinde ve brde aldığımdan beri biraz oyun oynayınca ısınıyor ben genelde 1mobile marketi kullanıyorum tavsiye ederim birde hafıza kartı takmazsan yüklediğin oyun limiti (app storage) 500 mb tabi eğer ayarlarda sd karta taşı dersen sd kart yoksa ana hafızaya taşır ve assasin's creed tarzı sonradan yamalanan oyunlarda ekran büyüklüğü sorunu var gangster serisinde yani market dışında uygulama yükledinmi ekran uyumsuzluğu sorunu çıkıyor film sitelerinde video izlerken player filmin ortasındayken film bitmiş gibi küçülüyor yani almanızı tavsiye etmem birde varsa bildiğiniz iyi oyunlar isim verin (angry bird frt ninj tkicart3d dışında)
slm ben bu tablette galaxy on fire 2 THD indirdim THD olduğu içinmi ne yazılar siyah kutu şeklinde gemiler siyah kasa berbat nedir bu tabtin oyun sorunu hiçmi güzel oyun çalıştırmıyacak :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bu cihazı tvye hdmidan bağlayınca kendi ekranında görüntü olmuyor mu nereye dokunulcağı nasıl anlaşılcak yahu uyuz oldum ya da cihaz arızalı olabilir mi? benim bildiğim tv ve pcde aynı anda görüntü olması gerek bilenler deneyenler yardım...

Dorukaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardes ben de 8.1 i var yazılımı orjinal değil oyun vs oynayamıorum kasıyor suan dolapta duruyor boşuna aldım nexus 7 alcam onun için para biriktiriyorum ben yerinde olsam almazdım ama tercih senin ben memlun değilim ama ali , ahmet memlundur

slm ben bu tablette galaxy on fire 2 THD indirdim THD olduğu içinmi ne yazılar siyah kutu şeklinde gemiler siyah kasa berbat nedir bu tabtin oyun sorunu hiçmi güzel oyun çalıştırmıyacak :(

sonunda thd yazıyorsa tegra işlemci istiyor ondan ths yazanları indirme tegra işlemci çalıştırıyor birtek

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardes ben de 8.1 i var yazılımı orjinal değil oyun vs oynayamıorum kasıyor suan dolapta duruyor boşuna aldım nexus 7 alcam onun için para biriktiriyorum ben yerinde olsam almazdım ama tercih senin ben memlun değilim ama ali , ahmet memlundu..

benimde elimde 8.1 'i var bana kafayı yedirttti resmen,ne angry birds ne instgram ne o ne bu açılmaz yüklenmez en son alıp aşşağı atıcam

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende okuldan almıştım google play yoktu ama hocadan programı alıp güncelledim. google play kendiliğinden yüklenmişti ve açılıyordu. size de güncellemenizi tavsiye ederim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benım tablet ıkı gun önce kapandı ve bıdaha açılmadı bana bu konuda yardımcı olabılecek arkadaşlar varmı?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
cok güzel yapmış adamlar memnun kalırsın ii yapmışsın
tabi aple ye benzemesede digerlerine nazaran en iyisi bu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
praktica nın yeni ürünleri bosch magazalarında profilo bayilerinde google play yüklü üstelik çift çekirdek.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
play store yükledim ama temple run subway surf dead hunter 2014 alan gibi oyunlar kasmıyor fakat adamlar dans edıyomuş gibi koşuyor dead hunter de ceylanlar sanki dans edıyomus gibi oluyor acaba sıfırlasam play store gidermi diye korkuyorum :(