Hafıza Kartı Biçimlendirme Sorunu (Çözüm)

Bu konuyu okuyanlar

ufon

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar,bende defalarca bu hatadan mağdur oldum.Hiçbir yöntem ve internet sayfası çözüm olmadı,çözümü bulmak için kaç defa format attım,neler yaptım sonunda buldum ve benim gibi mağdur kişiler faydalansın diye konuyu açtım ki birçok kişi hafıza kartı satın almak zorunda kaldı.Hafıza kartını telefonum görüyor ama windows takar,takmaz biçimleme istiyor hadi biçimle dediğimizde!olmadı,başaramadım gibisinden kafa tutuyor,başka telefonlarda format attım,cmd ortamında fdisk yaptım,neler yaptım neler olmadı meğer çözüm elimin altındaymış.

Gelelim çözüme:

1-Öncelikle elimizde,ubuntu 8.10 live cdsi olmalı dikkat! başka sürüm değil sadece 8.10 çünkü diğer önceki veya enson olan,12.04'da bile ondaki özellik yok.
2-Biostan boot öncelik hakkını cd-dvd sürücüsüne verdikten sonra,ubuntu 8.10 live cd takıyoruz tabii bu arada hafıza kartı önceden takılı kalsın.Boot başlar,başlamaz dil seçeneklerinden seçeneği yapıyoruz ve,''Hiçbir değişiklik yapmadan ubuntuyu dene'' seçeneğini enterleyip masaüstünün gelmesini bekliyoruz.
3-Masaüstü geline,yukarda ''Place'' yazan yere tıklıyoruz ve açılan seçeneklerden,''removable Devices'' seçeneğine tıklıyoruz ve kart okuyucu bölümlerini orda görüyoruz hafıza kartı hangisinde takılı ise ona tıklıyoruz ve hooop içerdeyiz
biggrin.gif
Ben,windows bölümünde klasörde tuttuğum,mp3,tema,foto vs içerikleri aldım ve içine yapıştırdım.Siz isterseniz ubuntunun disk biçimleme ve yönetme yazılımları ile biçimleme vs yapabilirsiniz tabii kurmanız gerekiyor
wink.gif
Ben kurmaya gerek duymadım benim amacım içinden alacağım veya içine bişey atacağım zaman live olarak kurmadan hallediyorum.En azından mağdur arkadaşlar içindeki dosyalarını kurtarabilirler hatta ben windows da macera yaşadığımda,bazen sistem çöküyor format atmaya gerek kalmadan,yedeklediğim önemli sistem dosyalarını,live cd ile girip gerekli yerden,gerekli yere atıp çıkıyorum ve herşey yolunda
biggrin.gif

Umarım yardımcı olmuşumdur.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
mrb fotoğraf makinasındaki resimleri bilgisayarıma atmaya çalıştım fakat biçimlendir diyor biçimlendirirsen içindeki resimler gidebilir nasıl halledebilirim.acill

S

SDN Okuru

SDN Okuru
mantık doğru ben pc de bad sector hatası alıyorum haftada bir falan format atmak zorunda kalıyorum ama bazen verileri kurtarmanın tek yolu live cd ler oluyor güvenle kullanın derim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yukarıdaki yorumumu windows tan yazmıştım fakat şimdi ubuntu live disc ten yazıyorum
arkadaşım benim sd karta girmeye çalışınca unable to mount location diyor. aşağı yukarı windowstaki hatanın aynısı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardesım bu ubuntu 8.10live cdsini nerden bulcaz her pcye uygun mu ? tesekkür ederim