Windows8 mi Windows7 mi ?

Bu konuyu okuyanlar

Vefasiz

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Daha tam olarak piyasaya sürülmemiş bir işletim sistemine nasıl oluyorda iyi diyebiliyorsunuz ..Windows 7

Ümitt

Müdavim
Reaksiyon puanı
52
Win 8 çnkü daha şık,hoş ve gelişmiş bence

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Daha tam olarak piyasaya sürülmemiş bir işletim sistemine nasıl oluyorda iyi diyebiliyorsunuz ..Windows 7

Windows 8 Pro kullanıyoruz.Bu sebeple ne olduğunu biliyor olabilirmiyiz?
Sadece optimus için ekran kartı driverı bir de touchpad yüklüyorum.Fazla driver yüklemediğim için sisteme yük olmuyor.
Açılış-Kapanış hızlı.
Kimileri kullanmasa da metro arayüzünü kullanıyorum.

tooclose

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Windows 8 satışa çıktığından haberim yoktu. Benimde lenovo notebook alana yanında 29 tl ye win 8 pro kampanyasından dolayı haberim oldu. Şuan için Windows 7 İyidir, iyice yerleşsin güncellemeler falan seneye şubat ayı gibi alırsın Windows 8'i .

Kenpachi

Müdavim
Reaksiyon puanı
25
Sadece optimus için ekran kartı driverı bir de touchpad yüklüyorum.Fazla driver yüklemediğim için sisteme yük olmuyor.
Açılış-Kapanış hızlı.

Metro arayüzü Windows phone 7 telefonlardaki gibi mi ?

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Metro arayüzü Windows phone 7 telefonlardaki gibi mi ?
Buna benzer.
F7W2.png

asderin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tabi ki Windows 8...enterprise sürüm...Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum inanılmaz hızlı...oldukça stabil....internet explorer hızı müthiş...tabi sistem konfigürasyonumda oldukça yüksek...sistem açılış ve kapanışı saniyeler içinde gerçekleşiyor...uygulamalar çok hızlı açılıyor...

ffgul

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
>>Win-8 in akıbeti vistada kine dönecek..
>>Ms in inadı kendini bitirecek bigün.
>>Başlat menüsünün, kenar araç çubuklarının olmayışı, pencerelerin win-98'e dönmesi ve kısayol tuşlarından bazılarının artık çalışmıyor olması(başlat tuşu+tab gibi) gibi faktörler...
>>Ayrıca dokunmatik kullanmayan pc lere de metroyu dayatmaları gibi sebeplerden ötürü..
>>Win-7 64bit ultimate..forever..

BeratAdgzl

Asistan
Reaksiyon puanı
3
win 8 çünkü daha hızlı daha şık cpu tuketimi az

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
W7 kullanmamışsan W8 normal gelebilir.
W7 kullanıcısıysan W8 garip gelecektir. Uzun bir müddet W8 düşüncem yok. Çıkar direcxt 12 gibi bişey ve sadece W8 destekler ve bende de DX12 destekli kart olur o zaman geçerim.

Ancak ben şimdiden W9 u bekliyorum.

goodtornado

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Windows 8 onceki versiyondan daha hizli, daha stabil, yeni gelen ozellikleri ile kullanimi keyifli bir isletim sistemi, ben de gecen hafta aktivasyonumu yaptim, artik windows 8 ve windows 2008 enterprise kullaniyorum,

acabuco4

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
bugün 2006dan beri kullandığım xp den vazgeçip windows 7 ye geçicem sonrada windows 8 için sp1 çıkınca ona geçerim büyük ihtimalle ve bir sorum olucak bu metro arayüz zorunlu mu olucak yoksa klasik başlat menüsüne dönme imkanı olucak mı ? 3.şahıs yamalardan bahsederek sormuyorum bunu tabi ..

CMYK

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
6 farklı dizüstüne ve yaklaşık 5 farklı masaüstüne kurdum.Windows 8'den genel olarak memnun kaldılar ama 11 bilgisayardan 4 tanesinde tekrar Windows 7'ye geri döndük ekran kartı yazılımı Windows 7'de daha uyumlu çalışıyor diye.Şu anda 1gb ram ile çalışan Windows 8 kasa var :p internet ve ofis programlarını kullanıyor.

Şahsi tercihim; henüz final olmamasına rağmen uygun bilgisayarda Windows 8 Pro veya Enterpise'dir.Bu ara uyumlu bir donanıma sahip bilgisayardaki W7 ultimate sistemi özledim :).

Rüstembey

Doçent
Reaksiyon puanı
1
bence işletim sistemlerinin iyiliği bileşenlerine çok bağımlı...yazdığım makine w7 ul.64 bit vede ssd li(ahcı mod yok)...w8 kurulu makinede pata hdd 2GB ram..ve eskibir anakart P31 4500 işlemcili.. hızda w7 yi geçiyor..
bu demek deyildirki w8 iyidir final sürümü görmeden birşey söylemek erken bana göre..
amma ben beğeniyorum vede severek kullanıyorum..alıştıkça vazgeçilemeyecek bir işletim sistemi....

Max2Life

Asistan
Reaksiyon puanı
0
tablet pc ve telefonlarda win8 iyi olurda masa üstünde en iyisi şimdilik win7.

fatihcamli

Doçent
Reaksiyon puanı
0
win 7 suna için iyi görüyor herşeyi tam ileride dokunmatik ekran alrısamn beliki win 11 gecerim :D
Şuan win7 randımanlı sorunsuz kafamı agrıtmayayım yok driverdesteklemiyor yok şu olmuyor bu oolmuyor....

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Windows 8 wista akibetine ugrayabilir Windows 7 piyasaya şuan hakim X64 ultimate sürümünü 3 yldır sorunsuz kullanıyorum.

Kenpachi

Müdavim
Reaksiyon puanı
25
Win 8'e geçtim.Tek kelimeyle Win 7'den 10 kat muhteşem denebilir.Metro arayüz kullanıyorum bilgisayarım dokunmatik olmasada çok rahat.

bugün 2006dan beri kullandığım xp den vazgeçip windows 7 ye geçicem sonrada windows 8 için sp1 çıkınca ona geçerim büyük ihtimalle ve bir sorum olucak bu metro arayüz zorunlu mu olucak yoksa klasik başlat menüsüne dönme imkanı olucak mı ? 3.şahıs yamalardan bahsederek sormuyorum bunu tabi ..

Metro arayüzü zorunlu değil.İstediğin zaman normale geçebiliyosun.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben daha bilmiyorum ama win 8 tanıtım videosu na göre win 8. WİN 7 BİRAZ KÖTÜ

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar sebepleriyle beraber kıyaslayarak yazarsak daha iyi olmazmı..mesela neden win8 veya neden win7?

kamildoan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bence kesinlikle win8 çünkü performans bakımından win7 den daha iyi, daha modern bir tasarımı var. Kesinlikle başlat butonuna ihtiyaç duymuyorum. Uygulama marketinde şu an için fazla uygulama olmasa da zamanla gelişeceği kesin. Son olarak bilgisayarıma hiçbir donanım sürücüsünü yüklemek zorunda kalmadım tamamen otomatik yüklendi hepsi

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Açılış-Kapanış hızlı.

bana göre çok mantıksız bir yorum olmuş..

siz driver yüklemediğiniz için işletim sisteminin hızlı olması anlamsızdır.
kullandığınız cihazın sürücülerini win8 kendisi algılayıp yüklemiştir, dolayısıyla herşekilde yüklü olan bir donanım sürücüsü mutlaka vardır. manuel yüklemediğiniz için bir hız kazancı elde etmezsiniz.

kullandığınız donanım win8 kriterlerine uygun bir donanım kombinasyonu ise win7 ye göre daha verimli açılması/çalışması çok normaldir.

Wİn8 mi 7 mi sorusuna şahsi yorumum ise;

Win8 + ları..
Win8 şuan için Donanım konusunda bazı seçici durumları olsada uyumlu sistemlerde oldukca hızlı ve seri
Yeni nesil donanımlara Daha iyi destek. Daha düşük sistem kaynağında çalışabilme.

Win7+ları...
Çok daha Daha kararlı ve stabil, Donanım desteğinde Win8 e göre daha verimli ve kullanışlı.
Alışagelmiş Windows tasarımında uzak olmaması,Kullanım olarak Win8 bu konuda bir çok acemi kullanıcı için sıkıntılı

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
Eminim ilk sayfada Windows 7 diyenler şimdi Windows 8 kullanıyordur :D

Corch

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Her PC için Windows 8 driverını çıkmadı daha. Onun için biraz bekliyoruz 8 için :)

cheleby

Müdavim
Reaksiyon puanı
227
Şuan 29 TL lik indirimim var.Ne zaman Win8 almaya kalksam bu yorumlar beni tedirgin ediyor.Final sürümü nedir ? Bu yayınlanan final sürümü değil mi zaten ? Kimse artısını eksisini düzgün yazmıyor.

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
windows 8 bir çok açıdan güzel ancak sürücüler henüz hazır değil. geçenlerde yazıcı sürücüsüyle ilgili çıkan sorunda beni çok uğraştırdı. sonuç olarak windows 7'e geri dönmek zorunda kaldım