Win 7 Oyunlarda Tam Ekran Sorunu %100 Çözüm (YENİ)

Bu konuyu okuyanlar

okiva

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar nvidia nın yeni kontrol panelinde çoğu kişide display sekmesi bulunmadığından oyunları tam ekran yapamıyorlar bunun çözümü ise intel kontrol panelinde yatıyor şimdi onu anlatacağım.. Sadece 6 adımda çözeceğiz..

Önce Yazılı Anlatım..

1. masaüstüne sağ tuşla tıklayıp ekran çözünürlük ayarlarına giriyoruz.

2. ekran çözünürlüğünü 1024 * 768 yapıp uyguluyoruz ve ayarları sakla diyoruz.

3. orda gelişmiş ayarlar diye küçük bi tuş var ona tıklıyoruz.

4. orda intel denetim sekmesine geliyoruz

5. ölçeklendirmeden tam ekran ölçeklendir i seçiyoruz ve tamam diyoruz.

6. ekran çözünürlüğümüzü geri eski haline getirip uygula diyoruz sorunumuz çözülmüştür.

RESİMLİ ANLATIM

Adım 1

Adım 2

Adım 3

Adım 4

Adım 5

Adım 6

Sorunumuz çözülmüştür arkadaşlar aratma yaptım forumda bulamadım bu çözümü daha önce paylaşan varsa kusura bakmasın..

Kendi emeğimdir, almak ve paylaşmak serbesttir istediğiniz kadar dağıtın ilgili yerlere ulaştırın..

Saygılar...

kpln04

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
ben amd kullanıyorum eski ayarlarımı bozdum sayende yazı tipi ve ışık ayarım bozuldu gözlerim ağrımaya başladı :(

okiva

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben amd kullanıyorum eski ayarlarımı bozdum sayende yazı tipi ve ışık ayarım bozuldu gözlerim ağrımaya başladı :(

hocam konunun içeriğinde zaten nvidia kartlarıyla ilgili olduğu yazıyor, ayrıca ışık ayarlarına hiç dokunmayan bir ayardır bu.
Güzel yanı ise yaptığın işlemleri tersten yaparak geri eski haline getirebilirsin, saygılarımla..

7/24

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım.
Direkt ölçeklendirme ayarı yapılsa olmuyor mu acaba merak ettim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hocam saol o kadar internette gezdim saçma sapan şeyler söyluyolar sayende çözdüm emege saygı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Hocam adamin en önde gidenisin ya adam gibi oynayamiodum yarim yamalak oluodu ekran sayende full oynuorm eyw sagolasin...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Adam allah razi olsun senden kafayi yicektim yaaaaaa.arkadaşlar yeni sürümler böyle oluyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
walla çok saol:) abi diğer forumlar o kadar uğraştırdı bi türlü de olmadı işi bileni bulmak zor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sennn varyAA arkdaşın dediği gibi kralsınnn kralll bitanesinnnn varyaaa allahh senden binlerce kez razı olsunnnnn çokk sağolll büyük üstaddd

S

SDN Okuru

SDN Okuru
çok sağol bende options gozukmuyodu sımdı tam ekran eywallah

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşim bende ekranı 1024 768 yapıyorum gelişmiş ayarlara tıklıyorum senin gösterdiğin seçenek yok sadece onun alttakileri var nasıl yapıcam ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşim yani anlıcan bende intel denetim sekmesi yok diğerleri var yardım !!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hocam bizi internetteki boş sayfalardan kurtarmakla kalmadın çözüm ürettin allah razı olsun!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ekran tamam büyüdü ama çözünürlük kötü oyun pes 13 ayrıca 1 2 dakika sonra çalışma durduruldu diyor bilen var bunları yardımcı olabilir misiniz?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben amd kullanıyorum onu nasıl düzeltrim pes08 de tam ekran motogp 2de ekran kare oluyor yardım lütfen

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Daha kolayınıda söyleyeyim size sağ tıklayın intel graphics yazan yere tıklayın masaüstü çözünürlüğünü 1 kereliğine mahsus değiştirip tekrar eski haline döndürün probleminiz çözülecektir NOT : intel graphics çıkması için makinanızın onboard vga sürücüsü yüklü olmalıdır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Allah senden bin kere razı olsun ne muradın verse varsın saol kardeş

S

SDN Okuru

SDN Okuru
selam arkadaşlar aynı sorun bende de var notebookta nvıda gt610m 1gb 64 bit ekrn kartı var ama oyunlarda yarım ekran acıyo kenarları siyah olark ne yaptımsa olmdı resimde ki gib denedm ama ekran ölçeklendir fln çıkmıyo yardımcı olurmusnz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Allah razı olsun hocam ya kurtardın bizi çok teşekkür ediyorum kafayı yicektim :D

Son mesajlar