Ps3 kafe yada internet kafe açmak istiyorum

Bu konuyu okuyanlar

sharlk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben ankarada sincan taraflarında ps3 kafe yada internet kafe açmak istiyorum bu işi yapanlar varsa ne gibi önerilerde bulunabilirler iş yaparmı sizce yardım ederseniz memnun olurum .

kpln04

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
ben ankarayı bilmem ama türkiyede net kafeler iş yapar evinde pcsi olupta neti olmayan cok genç var

NT1

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Net cafe ıs yapmaz artık onun tarıhı gectı fazla kazandırmaz ama ps 3 ler kazandırır

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
ben ankarayı bilmem ama türkiyede net kafeler iş yapar evinde pcsi olupta neti olmayan cok genç var

Bence ps3 kafe daha çok iş yapar özellikle biz arkadaş tayfası toplanıp fifa turnuvalarına gidiyoruz ps3 kafede. Sana tavsiyem müşterilerine çok iyi davran ve fahiş fiyatlar verme. Bizim mesela gittiğimiz kafede çipli makina var oturuyoruz sıkıldık diyelim oyunu değiştiriyoruz filan çok rahatsın yani. Mesela 4 lü masa var iki kişi gidiyoruz kimse yoksa 4lü masaya geçiyoruz filan adam karışmıyor yani ama bizi kazanıyor her hafta toplanıp gideriz. Önceden gittiğimiz bir yer vardı ayağını uzatıyorsun karışıyor kola hafif sert bastın karışıyor tvnin sesini açtın karışıyor bıraktık orayı mesela..

BlackXr

Müdavim
Reaksiyon puanı
32
artık herkesin evinde internet var burdaki internet kafeler hepp boşş :) Ps3 salonu aç derim

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Çok uygun fiyatlı internet satılıyor artık.
Hatta onu geç internet alana PC - laptop veriliyor artık.
PS3 ünde 600TL ye kadar düştüğü memlekette artık PS3 de bitmiştir düşüncesindeyim.

Ancak piyasadaki kafeler (en son askerde Kıbrıs'da gittim gerçi ama, duyuyorum, görüyorum, biliyoruz) çok vasat
Eğer amacın 2 masa iki sandalye iki PS3 1 TV atıp parayı kırmak ise ben sana söyliyim, elektrik - kira - internet paranı çıkartamazsın.

Biraz insanları özgür bırakmak lazım. Relax olacaklar, adam evindeymiş gibi hareket edebilecek.

Aksi taktirde oturur kalkar arkasına bakmadan mal gibi gider.
Mesela benim bildiğim bir net cafe var adam müşterilerini laptop bile veriyor. Dükkanın balkonuna çıkıp yerdeki pofuduk yastıklara oturuyorsun nargileni tüttürüyorsun o derece yani.

Bulunduğun semt ve muhit + nasıl bir yer kurmayı planlıyorsun çok önemli.

Birde bu işin yasal izin vs si çok zahmetli diye biliyorum bunları hiç araştırdın mı?
Bir çok iki kafadar bir araya gelip hadi cafe açalıp diyip daha sonra hevesleri kursağında kalmıştır.

sharlk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Çok uygun fiyatlı internet satılıyor artık.
Hatta onu geç internet alana PC - laptop veriliyor artık.
PS3 ünde 600TL ye kadar düştüğü memlekette artık PS3 de bitmiştir düşüncesindeyim.

Ancak piyasadaki kafeler (en son askerde Kıbrıs'da gittim gerçi ama, duyuyorum, görüyorum, biliyoruz) çok vasat
Eğer amacın 2 masa iki sandalye iki PS3 1 TV atıp parayı kırmak ise ben sana söyliyim, elektrik - kira - internet paranı çıkartamazsın.

Biraz insanları özgür bırakmak lazım. Relax olacaklar, adam evindeymiş gibi hareket edebilecek.

Aksi taktirde oturur kalkar arkasına bakmadan mal gibi gider.
Mesela benim bildiğim bir net cafe var adam müşterilerini laptop bile veriyor. Dükkanın balkonuna çıkıp yerdeki pofuduk yastıklara oturuyorsun nargileni tüttürüyorsun o derece yani.

Bulunduğun semt ve muhit + nasıl bir yer kurmayı planlıyorsun çok önemli.

Birde bu işin yasal izin vs si çok zahmetli diye biliyorum bunları hiç araştırdın mı?
Bir çok iki kafadar bir araya gelip hadi cafe açalıp diyip daha sonra hevesleri kursağında kalmıştır.

evet araştırıyorum bnde ps3 cafede karar kıldım insanların rahat birşeekilde oynayacağı serbet bir yer düşünüyorum burada ps3 cafe sahibi olan varsa yardımcı olursa sevinirim .

goodolddays

Müdavim
Reaksiyon puanı
202
Sincan ı boşver, eryaman tarafında aç, mekanın tasarımı güzel olsun, koltuklar uzun saatler oturmaya müsait olsun. Yazın kapının önüne bi iki masa koyabileceğin bi yer olursa tadından yenmez

sharlk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
evet eryamanda açmayı düşünüyorum arkadaşım tavsiye etmişti orayı içeride iyi bir ambians yakaladıkdan sonra zaten müşterilerin rahatlıgı ön planda tutulacak inş bu iş tutar çok heveslendim .

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
evet eryamanda açmayı düşünüyorum arkadaşım tavsiye etmişti orayı içeride iyi bir ambians yakaladıkdan sonra zaten müşterilerin rahatlıgı ön planda tutulacak inş bu iş tutar çok heveslendim .

Tutar tutar sen yazdıklarımı dikkate al bir müşteri kitlesi oluştur emin ol tutar birde turnuvalar düzenlersin oh tadından yenmez. 1 saat oynayana nescafe ikram et bunlar küçük ama önemli şeyler.

IuTKuI

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
[MENTION=83278]samilcan[/MENTION] arkadaş haklı. Ps3 kafe her daim tutar merak etme. Tutar diyorum ama açtığın yerin ortamı da önemli tabi ki.

PS3 alırsan Multi-Tap özelliğinin ve şu zamana kadar sadece GameZone'da gördüğüm PS Move özelliğini halkın kullanmasını sağlayabilirsin.

Arkadaşıyla gelen olur Move denemek ister. Atıyorum PS3 saati 3TL dir fakat Move saati 5TL olabilir. Move kollarının ücreti en son 109TL idi. Şarj ile ömrü uzun kullanılabilir kollardır. Ben tavsiye ederim. Benim de bir zamanlar vardı bu fikirler.

Sadece PS3 olmaz zamanla Xbox olur, Kinect ile oynatırsın gelen müşteriyi.

Ayrıca [MENTION=83278]samilcan[/MENTION]'a tekrardan katılıyorum, gidilen yerlerde müşteri rahat olmalıdır. Sonuçta oraya stres atmaya, eğlenmeye gidiyoruz. Yemek servisinde olur. Fast-Food yemekleri. Müşteriyi daha kalıcı yapabilirsin.

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
İnternet cafe daha masraflı olur , internet için evet her zaman gelen olur ama pek kazandırmaz ve çift çekirdekli işlemciler işini görür. Ama oyun oynatıcam diyorsan sağlam bir makine kurmalısın.
Örneğin Bayrampaşa'dayım (istanbul) bir kafe var senelerdir(en az 8 sene) adamlar Full'e yakın iş yapar. 70+ makine var , 1 tane teknisyenleri var donanımları falan kontrol ediyor güncelleştirmelere bakıyor oyunlarla ilgileniyor gibi. Makineler sağlam istediğimiz oyunu yükletebiliyoruz , ayrıca multiplayer karşılaşmaları yapıyoruz. Dolayısıyla bir kafe açıcaksan böyle bir kafe aç ki iş yapsın yoksa sinek avlarsın bitti o sadece mayın tarlası oynayabildiğimiz pc dönemleri:)

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
bu işi yapacaksan yarım yamalak ucuza kaçıp ucuz seri cihazlar alıp işe girme derim.
bu işi yapacaksan ya tam ya yada hiç yapma. bu işle ilgili çok ciddi tecrüelerim oldu çünkü..

ha birde yatırım kısmında sorun varsa hele hiç girme taksitle filan almayı düşünüyorsan yani.
bu iş için mevcut bir gelirinin olması şart arkadaşım ve alacağın tüm cihazlar için nakit paran hazırda varsa gir.

sonra emin ol başın çok ağırır.

birde böyle bilgisayar konusunda çok uzman olması gerekmez ama ne bilim genç liseyi yeni bitirmiş teknoloji konusunda meraklı biri bulman lazım ki
formatdı güncelleme idi oyunlardı vs . sorunları analiz edip çözebilsin. hem kendini geliştirsin hemde yeni şeyler uygulasın.

Tekno Çocuk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bence uğraşmayın böyle işlerle,sadece serseri yetiştiriyor,isteyen zaten bilgisayarını alır,ağı bağlatır,oyun konsolunu da baş köşesine koyar :)

Son mesajlar