Format sonrası kamera çalışmıyor (bu gece görüşme yapmam lazım)

Bu konuyu okuyanlar

ugurcan90

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bu gece önemli bi kamera görüşmem var ve benim kameram çalışmaz oldu format öncesi çalışıyordu şu an resimde gördüğünüz gibi formattan sonra da aynı driver'ı yükledim ama, ayrıca driverı tekrar yükledim ama yine aynı (flash ışığı yanıyor)

lütfen yardım

cx84c.jpg

m.Mypat

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kameranın modeli nedir, güncel driver yükleyelim yararı olabilir.

ugurcan90

Asistan
Reaksiyon puanı
0

m.Mypat

Asistan
Reaksiyon puanı
0
minton mwc-8010

bak windows otomatik bulksun dedim yüklüyor
ama sonuç yine aynı

masaüstü simgesine tıklayıp açtığımda bu hatayı veriyor

Aşağıdaki bağlantıyı açtığınız da çıkan sayfada sağ köşede "Yazılım" linki var oraya tıklayıp güncel yazılımı indirip deneyelim.

HTML:
http://www.minton.com.tr/urun.asp?MenuId=18&TypeId=1&SCatId=18&ProdId=1141

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
internette şöyle bir çözüm buldum. Denemek sana kalmış.
gecen gun benımde başıma geldi. formattan sonra kamera çalışmadı. 4-5 saatlik ugrasının ardından olayı çözdüm.

1 - kısa yoldan olayı çözmek istiyorsan program ekle kaldırdan xp sp3 kaldırıyorsun. yenıden başlat olay kesin çözülür.

2 - uzun ama olması gereken yol veya ben sp3 ten vazgecmem dersen. kamera çalışan bir makınadan veya sp2 ye cevirdiğin bir makınadan "c:\windows\system32" klasörü içindeki
iyuv_32.dll
ksproxy.ax
kstvtune.ax
ksuser.dll
kswdmcap.ax
ksxbar.ax
msh263
msyuv.dll
tsbyuv.dll
vfwwdm32.dll
vidcap.ax
vm303prp.ax
vm303sti.dll

dosyalarını bir yere kopyala.

sonra "c:\windows\system32\drivers" klasörundende

ks
usbvm303

dosyasını bir yere kopyala (usb bellek, flashdisk vs.). sonra kameranın çalışmadıgı bilgisayarı güvenli kipte açıp. kopyaladıgın dosyaları c:\windows\system32 klasorunun içine at. bilgisayarı yeniden başlat. olay kesin olarak çözülüyor. anlamadığın bir şey olursa yardım etmeye çalışırım.

internette bu problemle ilgili tum türkçe ingilizce almanca siteleri gezdim. ama kimse problemle ilgili bişey anlatmamış. umarım işinize yarar. sizin yaramazsa birinin işine kesin yarar
Kaynak: http://www.internetcafeciler.net/teknik-yardim/35730-a4-tech-pk636-ma-kamera-sorunu.html

Benim çözüm yolum ise eğer iki defa kurduysan veya daha önce başka bir kamera sürücüsü kurulu ise çakışma yapıyordur. Bunlardan birini kaldır ya da hepsini kaldır tekrar kur. Ya da başka bir yol ise şuan elindeki kamerayı daha önce kurulum yaptığın usb porta tak :)

ugurcan90

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Benim çözüm yolum ise eğer iki defa kurduysan veya daha önce başka bir kamera sürücüsü kurulu ise çakışma yapıyordur. Bunlardan birini kaldır ya da hepsini kaldır tekrar kur. Ya da başka bir yol ise şuan elindeki kamerayı daha önce kurulum yaptığın usb porta tak :)
senin çözüm yolunu deniyorum o üstteki paylaım hem karışık hem 2 tane bilgisayarım yok

Aşağıdaki bağlantıyı açtığınız da çıkan sayfada sağ köşede "Yazılım" linki var oraya tıklayıp güncel yazılımı indirip deneyelim.

HTML:

deniyorum

ugurcan90

Asistan
Reaksiyon puanı
0

HTML:

olmuyor kardeşim ya yine aynı yine aynı başka bi şey yapamaz mıyız yaa çok lazım bu gece görüşmem var

olmuyor kardeşim :(

m.Mypat

Asistan
Reaksiyon puanı
0
olmuyor kardeşim ya yine aynı yine aynı başka bi şey yapamaz mıyız yaa çok lazım bu gece görüşmem var

olmuyor kardeşim :(

"AMCAP" Programını açtığınızda yukarıdaki "Devices" sekmesine tıkladığınızda farklı donanımlar gözüküyor mu ?

1-2 adet donanım gözüküyorsa, seçim yapıp görüntü sağlamaya çalışalım.

ugurcan90

Asistan
Reaksiyon puanı
0
"AMCAP" Programını açtığınızda yukarıdaki "Devices" sekmesine tıkladığınızda farklı donanımlar gözüküyor mu ?

1-2 adet donanım gözüküyorsa, seçim yapıp görüntü sağlamaya çalışalım.

Hayır :( sadece minton var

thepolice2

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Windows XP Service Pack 3 bilgisayara direk kurulduğunda arızalara yol açabiliyor. O yüzden SP3 ü Windows kurulum diskine entegre edip o şekilde kurmanı öneririm.

dirent

Asistan
Reaksiyon puanı
4
XP'nin aklımda kaldığı kadarıyla şöyle bir hastalığı vardı:
Bir USB aygıtı kuracağınız zaman yani XP'ye tanıtacağınız zaman, usb aygıtı bağlayıp sonra sürücüsünü kurma yolu hep sorun çıkarıyordu. Bu yüzden XP'de usb aygıt kurma işi, önce yazılımı ve/veya sürücüsünü kurup sonra aygıtı bağlama sıralaması ile yapılıyordu diye hatırlıyorum.
Sırasıyla şunu denemenizi öneririm:

1- Aygıt yöneticisinden cihazı bulun ve sağ tıklayıp cihazı kaldırın. Yazılımını silme seçeneği ile ilgili onay kutusu ya da bir soru geldiğinde sürücü ile birlikte yazılımı da kaldırmasına onay verin.

2- Kamerayı usb yuvasından çıkarın.

3- Bilgisayarı baştan başlatın.

4- Kamerayı usb yuvasına takmadan sürücüyü kurun. Kurulum sonrasında herhangi bir program çalıştırmayın.

5- Kamerayı bağlayıp biraz bekleyin, otomatik olarak az önce kurduğunuz sürücü muhtemelen aktifleşecektir.

ugurcan90

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sp2'ye geçtim sonuç aynı ayrıca, kamerayla ilgili herşeyi kaldırıp yeniden başlattım. Driveri yükleyip yeniden başlattım, kamerayı taktım driver'i görüyor fakat sonuç aynı!!!

farklı usb girişlerinde de denedim aynı!

YA LÜTFEN BİRİSİ YARDIMCI OLSUN ARKADAŞLAR FORMAT ÖNCESİ SORUNSUZ ÇALIŞIYORDU BU KAMERA! :crying:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bak kardeşim sen bilgisayarı aldığında sana özel kurulum cd leri verilmiştir bendede aynı problem vardı biraz ortalığı dağıttım cd leri buldum klavye fare vb aksesuar aralarından kamera cd sini aldım yükledim oldu :helpsmilie:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
xp sp3 yazıyorum çıkmıyor programlarda nasıl kaldıracam