Turkcell'den parayla reklam ayıbı!

Bu konuyu okuyanlar

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
TURKCELL'den parayla reklam ayıbı! (Siz bu tuzağa düşmeyin)

turkcell-avea-vodafone-400x272.gif

Milliyet yazarı Mehmet Tezkan, Turkcell'in "yok artık" dedirten bir uygulamasını köşesine taşıdı.

Bir arkadaşım anlattı.. Ahlaki bir durum değil..

Kontörlü hat kullanıyormuş.. Telefonu bip bip demiş, bakmış bir adet sesli mesaj yazıyor..
Açmış.. Turkcell'in yeni kampanyasının tanıtımı..
Bedeli; 50 kuruş!..

Nasıl ya demeyin.. Çat diye 50 kuruşunu kesmişler.. Parayla reklam dinletiyorlar.. Açma diyeceksiniz.. Nereden bileceksin..

Bir adet sesli mesaj yazıyor, bir adet reklam yazmıyor ki.. Bu nasıl uygulamadır anlamadım..
Turkcell'in bir cevabı olur herhalde.. İnsanları tuzağa düşürmek hoş değil..
50 kuruş deyip geçmeyin.. Gazete parası..

kaynak

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Aktif kaynak iletilene kadar konu kilit.

--

Konu açıldı.

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Çok sağol kardeşim

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
haber gerçekse yapılan çok büyük ayıp helede kurumsal bir firma için

ulash

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Tam da zaten Turkcell'den beklenecek bir davranıştı hiç de şaşırmadım. Benden "Müşteri kitlemiz paralı sınıf ve bu sınıfın paralarını söğüşlemek de bizim en doğal hakkımız." yaklaşımına sahip olduğu imajını şimdiye kadar silmeyi başaramadı maalesef.

uA23uA

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
turkcell yapar abi inanırım valla:D

s3000

Asistan
Reaksiyon puanı
2
şu bankaları ve gsm operatörlerini anlamak imkansız neredeyse hiçbirşey üretmeden sadece hizmetle müthiş kazançlar elde ediyorlar ama hala ne çakallık yapsakta vatandaşı daha fazla yolsak diye yöntemler üretiyorlar. keşke teknolojiye, cep telefonlarına ve kredi kartı taksitleriyle yaşamaya bu kadar alıştırmasaydık kendimizi. durum böyle olmazdı...

zatura

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
son zamanlarda bir çok firma bankalarda dahil telefonu açıyorsunuz anlatıyor kabul ediyorsanız 1 'e basın .. sonrası yok ... kabul etmiyorsanız diye bir seçenek yok ..
şu telefonları bloklama programlarına bakmak lazım ..

Nemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
Böle zihiniyetin taaaaaaaa (Anlayın artık)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Hemen bir adamın lafıyla bir firmaya sövmek ne kadar da güzel değil mi ? Hanginizin başına geldi böyle bir şey. Evet sesli mesaj dinlemek 50 kuruş. Ama kendimi bildim bileli Turkcell kullanırım ne bugüne kadar öyle bir şey yaptı nede yapacağını sanmıyorum. Hemen bir gazete yazarının lafıyla firmalara çamur atmayın. Coca-Cola haramdır içinde böcek var şu var diyen zihniyette aynı araştırmadan etmeden trink inanıyoruz.

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Bir reklamcı geldi yine.

Şu ana kadar, vodafone ve avea kullandım, başıma hiç böyle bişey gelmedi. Turkcell kullanmadığım için bilmiyorum ama yinede uyarmakta yarar var, niyemi, Çünkü burası Türkiye, başka ülkelerde olmayan en saçma, en oyunbaz, en düzenbaz oyunlar hep burda oluyor ve gitgide artıyor. Dün iş yerinde arkadaş karşımda sitem etti, olay şu, aynen aktarıyorum.

Garanti bankasında kredi çekmiş 2000 tl, arkadaşın haberi olmadan,kredi ödeme boyunca hayat sigortası yapmışlar ve her ay 4.5 tl hesaptan cukka etmişler, borcunu bitirmiş aradan 7 ay geçmiş ama halen 4.5 tl hesaptan düşürüyorlarmış, arkadaşda sonradan farkına varmış, müşteri hizmetlerini aradı, neymiş efendim kredi borcu bitince bize haber vermeniz gerekiyormuş, sigortayı yapan onlar, yine bize yüklüyor suçu, aradı konuştu 7 aylık alınan para geri iade ettiler, düşünün, milyonlarca insandan alınan paraları. Yorumu sizlere bırakıyorum.

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Ben kendim Türkcell kullanıyorum, şirket olarakda Türkcell kullanıyoruz.

Geçen gün iş telefonuna sesli mesaj bırakılmış, mecburen açtım.
Sekreterin söylediği cümle şu.
1 adet yeni sesli mesajınız var. Sesli mesajı dinlemek 0.50TL dir, "bip sesinden" sonra ücretlendirlecektir.

İster dinle, ister dinleme sizin elinizde.
Eğer dinlemek istiyorsanız, sesli mesaj hizmetinden faydalanmak istiyorsanız bu hizmetin parasını ödemelisiniz.
Nasıl SMS e, internete para veriyorsanız.

Diğer operatörlerde belki bu ücretsizdir ancak Türkcell de ücretli.
Sebebini de açıklayacağım.

Nitekim iş telefonu olduğu için dinlemem lazımdı belki acildir diye.
Açtım mesajı, devlet sigarayı bırakma hattından sevgilerle diyor :)
Şimdi bunda Türkcell in suçu günahı ne?

Gelelim ücret kısmına.

Bizim iş yerinde her hafta Avea ve Vodafone dan temsilciler gelir şaşmaz ama...
İşte bizde konuşma böyle ücretsiz, internet şu kadar ücretsiz, telefon bedava sayarlarda sayarlar.
Türkcell ise (Yanı başımızda Türkcell genel binası var.) bugüne kadar bir kez geldi.
Adamların anlattığı şu abi bizde fiyatlar böyle pahalı farkındayız ancak yapacak bişeyimiz yok.
Vodafone un firmalara para verdiğini duyuyoruz ama elden bişey gelmiyor.
Türkcell in kalitesini sanırım kimse inkar etmez, bariz bir şekilde tüm operatörlerden iyi (lokal baz almayın TR genelini düşünün).
Avea 1000dk bedava görüşmeyi 10TL ye veriyorsa Türkcell de 1000dk yı 10TL ye verse;
Türkcell mi tercih edersiniz Avea mı?

Vodafone da 1gb internet 15TL ise, Türkcell 1gb ı 15TL ye verse hangisini tercih edersiniz?

Eğer kişisel bir gareziniz yoksa hepiniz Türkcell i tercih ederdiniz.

Hah işte burda devreye Rekabet kurumu giriyor, Türkcell i frenliyor.
Eğer x firması 15TL ye veriyorsa sen 18TL ye vereceksin diyor.

Dendi bize. Hadi lan ordan dedim bende ama sonra düşününce gerçekten gayet mantıklı bir açıklama.

Elinizde çok kaliteli bir mal var 15TL ye satıyorsunuz iyi bir kar ile satıyorsunuz ama
Neden 13TL ye satıp karı azaltıp sürümü kat ve kat artırmayasınız ki?
Türkcell tam olarak finans çakalları tarafından yönetiliyor emin olun böyle bir imkanları olsa böyle bişey yaparlar.

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10
iphone kullanan arkadaşlar iblacklist diye bir uygulama var yükleyin... hepsini engelleyin.. şu an 52 numara engellemiş durumdayım... reklam mesajları yok, reklam aramaları yok... kafam rahatladı oh beee...

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
iphone kullanan arkadaşlar iblacklist diye bir uygulama var yükleyin... hepsini engelleyin.. şu an 52 numara engellemiş durumdayım... reklam mesajları yok, reklam aramaları yok... kafam rahatladı oh beee...

Blacklist android de de var ilgilenen olursa.

ulash

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Bende zaten finansbankın kredi kartı satan hatları engelli androidde otomatik olarak. 2 hafta içinde beni bıktırmayı başarmışlardı kendileri:) Bir de şu devlet sigarayı bıraktırma hattını denkleyip engellemem lazım. Hep de uyurken mi aranır bir insan kardeşim. İşin daha komik yanı hayatımda ağzıma sigara değmemiş birisiyim.
Turkcell'in fiyatlarının yüksek olması kısmına gelince sebastian kardeş size gelen eleman biraz yazmış o konuda. Mehmet Emin Bey Turkcell'deki hisse payını kaybetmemek için Yapı Kredi'den vazgeçti bundan birkaç sene öncesini hatırlarsan. Rekabet kurumunun müdahelesine gelirsek, tutup da başkasının 15TL'ye sattığı ürünü Turkcell kaliteli diye ona 18TL'ye sattıramaz. Çünkü Turkcell'in kaliteli olduğu yargısına varacak kurum o değil. Turkcell mevcut fiyat ve tarifeleri ile şuanda diğer operatörlere oranlar muazzam oranlarda kar ediyor.

BrainPaid

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tüm operatörler bizi eşek sanıp sırtımıza binmiş yahu ne bu anlamadık ki :D

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146

1 adet yeni sesli mesajınız var. Sesli mesajı dinlemek 0.50TL dir, "bip sesinden" sonra ücretlendirlecektir.

Eğer dinlemek istiyorsanız, sesli mesaj hizmetinden faydalanmak istiyorsanız bu hizmetin parasını ödemelisiniz.

Ama kardeşim reklam olduğunu ne bilecek adama sadece mesajınız var deniyor. 50 kuruş havaya gidiyor, puf!

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Telefon numaranızı sağa sola yazmayacaksınız arkadaş olacak iş bu.
Yazıyorsanız 0 5 3 2 gibi yada 0-5-3-2 gibi aralarada karakter kullanarak numara yazın.

Şuan birde şirket olarak AVEA ile sıkıntı yaşıyoruz.
Eskiden Şirket olarak AVEA kullanmaktaydık 2 hattı. Bunları kapattırdık 6-8ay buluyor.
Kapatmak için resmi dilekçe yazdık firma bilgileri ile faks ladık.

Aradan 2-3 ay geçti bize her ay 80TL civarı fatura gelmeye başladı.
Ne oldu ne bitti derken konuş et aynı şeyleri tekrar gönderdik.
Şuan aylık sabit 80TL fatura geliyor. Yalnız hatlar ilk kapatın dediğimizden 5dk sonra kapandı.
Şuan hatlar kapalı, hiç bir şekilde kullanma söz konusu değil. sabit fiyatla para geliyor geliyor bize.
Geçen ay fatura geldi yine konuştuk arkadaş manyakmısınız siz kapattık ettik kapandı gitti ne yapıyorsunuz diyorum bugün yine fatura geldi 6.50TL :D :D

Hem yazılı hem sözlü (telefon kayıtlarında var) kapattırma talebinde bulunduğumuz hatlar 6 aydan uzun süredir kapalı kullanılmıyor. 300-400TL lik fatura var ortada bakalım nasıl sonuçlanacak.

Ama kardeşim reklam olduğunu ne bilecek adama sadece mesajınız var deniyor. 50 kuruş havaya gidiyor, puf!

Hocam tamam haklısınızda Türkcell ne yapsın.
Sizin telefonunuz atıyorum kapalıyken telesekrere yönlendir, veya meşgülken telesekretere yönlendire ayarlıysa.

Türkcell reklamı otomatikman rastgele arıyor, keza sigara bırakma hattı, keza bilmem ne belediye başkanı...
Sizin kapalı olduğunuz ana denk gelirse adamların suçu günahı ne.

Vardır mutlaka bir çareside oda çakallık peşinde koşacak en nihayetinde.

Yalnız şu belediye başkanlarına hastayım. Bazen evi arıyorlar.
Merhaba ben İsmail Kavuncu Eyüp belediye başkanı diyor yüzüne kapatıyorum :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
banada bi mesaj geldi sesli mesaj aradım 50 kr ucerti varmıs kendi sebekesi cekmiyor madur olan benim karsı taraftan para kesiyor sesli msj için yetmiyor bi de ben oduyorum

burns206

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
bu odemeli veya ucretli servis mesajlari olarak tanimlamislar . sanirim yeni bi sistem ve bunu kullanarak milletin parasini yuruten sirf bundan para kazanmak icin kurulan sirketler bile var. uydurma odemeli mesajlarla dunyanin parasini kazaniyolar. operatorler direkt bi alakasi olmayabilir ancak bi anlama yaptiklari da acik. operatorle bi kagit imzalamislar sonucta. boyle seylere izin vermemeleri lazim aslinda yasal olmasi ciin ucretli icrikte mesajin basliginda ucret belirtilmesi gerekir vb odeme yapmadan once fiyatin belli olmasi lazim illa kullanicaklar varsa bile magdur olmaz kimse :p

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0

Nasıl SMS e, internete para veriyorsanız.

Diğer operatörlerde belki bu ücretsizdir ancak Türkcell de ücretli.
Sebebini de açıklayacağım.

Nitekim iş telefonu olduğu için dinlemem lazımdı belki acildir diye.
Açtım mesajı, devlet sigarayı bırakma hattından sevgilerle diyor :)
Şimdi bunda Türkcell in suçu günahı ne?

Gelelim ücret kısmına.

Bizim iş yerinde her hafta Avea ve Vodafone dan temsilciler gelir şaşmaz ama...
İşte bizde konuşma böyle ücretsiz, internet şu kadar ücretsiz, telefon bedava sayarlarda sayarlar.
Türkcell ise (Yanı başımızda Türkcell genel binası var.) bugüne kadar bir kez geldi.
Adamların anlattığı şu abi bizde fiyatlar böyle pahalı farkındayız ancak yapacak bişeyimiz yok.
Vodafone un firmalara para verdiğini duyuyoruz ama elden bişey gelmiyor.
Türkcell in kalitesini sanırım kimse inkar etmez, bariz bir şekilde tüm operatörlerden iyi (lokal baz almayın TR genelini düşünün).
Avea 1000dk bedava görüşmeyi 10TL ye veriyorsa Türkcell de 1000dk yı 10TL ye verse;
Türkcell mi tercih edersiniz Avea mı?

Vodafone da 1gb internet 15TL ise, Türkcell 1gb ı 15TL ye verse hangisini tercih edersiniz?

Eğer kişisel bir gareziniz yoksa hepiniz Türkcell i tercih ederdiniz.

Hah işte burda devreye Rekabet kurumu giriyor, Türkcell i frenliyor.
Eğer x firması 15TL ye veriyorsa sen 18TL ye vereceksin diyor.

Dendi bize. Hadi lan ordan dedim bende ama sonra düşününce gerçekten gayet mantıklı bir açıklama.

Elinizde çok kaliteli bir mal var 15TL ye satıyorsunuz iyi bir kar ile satıyorsunuz ama
Neden 13TL ye satıp karı azaltıp sürümü kat ve kat artırmayasınız ki?
Türkcell tam olarak finans çakalları tarafından yönetiliyor emin olun böyle bir imkanları olsa böyle bişey yaparlar.
Gayet yeterli bir açıklama olmuş.

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
turkcell yapar abi inanırım valla:D

aynen :)

bizim arkadaşta zamanında Sony ericsson T700 vardı neyse internet paketi filan yoktu eğer yanlışlıkla tarayıcıya tıklasa daha tarayıcı açılıyor demeden kapatıyordu hemen ama Turkcell den şıp diye mesaj geliyordu internet kullanım falan filan diye ve 50 kuruş kesiliyordu :D

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
türkcell yapar abi insanları çift görüyor abone sayısından hatta 5 10 kişiyi tek görüp 34 milyon abonemiz var diyo ya yapar turkcell yapaaaaaarrrrr (HAYAT PAYLAŞINCA GÜZEL LALALALA)

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Bir yıldır avea da yim memnun um bir çakallik yaptıkları an tak başka bir hatta geçerim bitti Türkcell niye ayrıldım dersenız iki defa müşteri hizmetlerini aradım 11 tl param yürütüler bende firar ettim Türkcellden Iyiki de çıkmışim.

adams1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Devlet'in her ay 1,50 TL almasına ne demeli? Neyin vergisidir bu her ay alınan, 1, 50 TL ??

Private-B

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Valla ilk okurken dedim bu ne adam iyi laf yapmis ama

yaşli çocuk

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Turkcell'e en başından beri bi kinim vardı yaptıklarından dolayı, özgürlük ve hesaplı diyorum, Vodafone diyorum =)

adams1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dusunsenıze devletın kabaca her ay 100 mılyon tl maas aldıgını bızden ...

Yahu bir o olsa iyi. İşçi'den, emekçi'den kesilen aylık; 300 TL Sigorta ücreti de nedir? 1000 TL'ye çalışan bir işçi'nin devlete ödediği vergi, 300 TL. E geriye kalıyor mu asgari ücret. Yazıktır be. Neyse konuyu fazla dağıttım, özür diliyorum.