İnternet üzerinden herhangi bir veri (şarkı,flim vb. )indirmek yasak mı ?

Bu konuyu okuyanlar

byarslans

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar .
Geçen aylarda internet üzerinden : Şarkı , video, flim vb . verilerin indirilmesinin yasak olduğu hususunda haberler dikkatimi çekti . Bugün bu konu hakkında biraz araştırma yaptım dikkatimi çeken ise şu oldu UZMAN TV de izlediğim ([video]http://www.uzmantv.com/internetten-muzik-ve-film-indirmek-yasak-mi[/video]) bir videoda bu tür indirmelerin suç olmadığını lakin paylaşımının suç olduğuna dair cümleler duydum . bu konu hakkında detaylı bilgisi olan biri bana yardımcı olabilir mi ? Şimdiden teşekkürederim.

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Telif haklarına bağlı bir olay bu yani bir anlamda değişken.

byarslans

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Im . Aslında ben genellikle mp3 formatında veriler indiriyorum ve bu veriler genellikle yabancı sitelerden oluyor bu telif hakkını içerirmi ?

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
%99.9 u içeriyordur ama Türkiye'de ev kullanıcısına bunun denetimi yapılmıyor bu da ayrı bir konu.

byarslans

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yani bu güne kadar yabancı sitelerden 2000 aşkın mp3 indirdim ama hiç bir sorunla karşılaşmadım . Çok teşekkürederim [MOD]@erenberk .

S

SDN Okuru

SDN Okuru
internet kafelere giderseniz çoğu masada mp3 vardır bunlar illegal olarak indirilmiş mp3lerdir bazı kafelerde birsürrü filmler vardır oyun olmayan internet kafede yoktur bu oyunların hepsi cracklidir zaten. yani bu durumda internet kafeler bile denetlenmiyorken evlere girilmesi imkansızdır

GelirVergisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Uzman TV doğru demiş. Paylaşmak yasaktır o kesin, belkide indirmek de yasaktır ama yapacak bir şey yok, şayet kağıt üzerinde yazılan herşeyi uygulamaya kalksalar, Dünyada bilgisayarı olan insanların %80'ini hapse tıkamaları lazım, sahte windows kullandıklarından. Belkide milyarlarca insana tekamül ediyor bu%80.

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
her şey aslında internette kayıt altında fakat prosedürler uygulanmıyor

dark82f

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
her şey aslında internette kayıt altında fakat prosedürler uygulanmıyor​

wolkhy1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
79
internete kardesım o kadar para oduyoruz aylık...bır adet mp3 ındırmenın ne zararı olabılır kı...ınternetıme dokunma kardesım..özgur olmak ıstıyoruzz..........................

Burock98

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yasak olduğunu biliyorum ama her şeyi prosedürlere uygun olarak yaparsak cebimizde 5 kuruş para olmaz :(

kpln04

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
ttnet müzikten indiriyordum tel açmıyordu korunmalı felandı artık yapabilecek bişey yok mecburuz illegale

phoenix_

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Telif hakkı varsa yasaktır bence.Bir ara 2 gün içinde silmelisiniz tarzı bir şeyler görmüştüm ama ilginç geldi.Bir de işin şu yönü var.Satın almaya kalktığımızda Türkiye'de her şeyi rahatlıkla bulamayız.iTunes mi kullanacağız illaki.Albümleri de dışarıdan getirme zorluğu var tabi.Arada gözdağı olsun diye cezalar kesilebilir ama onun haricinde çok kişiyi içeriye tıkmaları lazım.

byarslans

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@GelirVergisi , @TMac1 . @dark82f , @wolkhy1903 , @ProgramLama41 , @Burock98 , @xvolkapx , @phoenix_ Hepinize teşekkürederim . Konu hakkında www.telifhaklari.gov.tr'de biraz bakındım sonuç olarak her hangi bir veriyi indirmek istediğinizde karşınıza bir uyarı yazısı çıkıyorsa o veriyi indirmeniz suç olarak kabul ediliyor. Cezalandırma sistemi ise ilk indirme de uyarı alıyorsunuz bu suç sayılmıyor eğer bu işlemi devamlı hale getirirseniz para cezası , yine sürdürürseniz iki (2) yıla kadar hapis cezası almak gibi bir durumla karsılışıyormuşsunuz .

CyberDemon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben youtubeden ındırıyorum mozilla-dowlandhelper sayesınde yasak felan olamaz o sekılde bıde mp3e cevırdımmı tamamdır :)

tatar59

Asistan
Reaksiyon puanı
7
internet download manager i kuruyorum basıyorum bu dosyayı indire :D aaa yasaktı dimi bu düzen senelerdir böyle dostum engellenemez durdurulamaz rahat ol kasma takma eglenmene bak. Orjinallerini makul fiyatlara satsınlar alalım bahanesini kendine benimse :)

Aksunguuur

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Tabii ki yasak. Ancak bu ülkede hatta dünyada o kadar yayılmış bir düzenki bu öyle ben engelliyorum demekle engellenebilecek bir sistem değil bu.. Youtube'dan bile kayıt yapılabiliyorken 'ben mp3 uzantılı dosyaları yasaklayacağım' demenin inandırıcılığı tartışılır.. Bunun yanında şöyle bir konu mevcut albümleri 20 tl'den satmak yerine 6-7 tl civarı satsalar zaten insanlar en azından sevdikleri sanatçıların albümlerini evlerinde barındıracaklardır..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
şimdi ben hiçbirşey anlamadım bana anlayan biri varsa açıklama yapabilir mi ben imesh kullanıyorum indirmek istedim mahfuzdur diye bir yazı çıktı şimdi ben indirmeye kalksam telefonuma atsam dinlemek için bu suçmudur?

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Torent denilen olay varken yasaklamak ne mümkün .

S

SDN Okuru

SDN Okuru
filmi ve vidyo yu indirmeden de izleye biliriz ama mp3 çalarımıza nasıl müzik yüklicez o zaman?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
selam flacast radyolarında dj lık yapıyoruz ve istekları youtubeden indirmek zorundayız şimdi indirmemiz yasakmı ?

drake565

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yasak . Ama bunu yapan milyonlarca kişi var buyüzden pek takmıyolar

kinqplus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Lütfen Bu kadar akılsızca davranmayın biraz bi araştırsanz indirmenin ücretsiz olacığına inanacaksınız.

İnternetten gördüğün Tor Browser diye bi program var İndirin ücretsiz film müzik herhangi birşey indirin

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Misal bir e kitap maliyeti ne kadar dir basılı bir kitabim %2 si ama ne yapıyor lar kalkıp e kitap i 15 tl ve üstü fiyatlar da satıyorlar ondan sonra vay efendim neden millet korsan indiriyor tabiki indirir maliyeti 25 kuruş olan bir veriyi 25 tl ye satarsan tabiki indirir bu mp3 ve filimler içinde geçerli

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben ıdmye para verip lisence alıyorum dosya indirmek için bide suç mu sayılacak paramla suç işliyorum şuraya bak

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bana kalırsa indirmek ya da online izlemek arasında hiç bi fark yok
online film izleyip mp3 dinlesek bile bunlar internet taracımızın ön belleğine kaydoluyor bir yandanda
Yani indirmiyorum desende izlerken iniyor zaten.