Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
meraba arkadaslar ben lg kullanıyorum ınternetten indirdigim flimleri oynattıgımda kumanda uzerınden 3d ye tıkladıgımda yanyana veya ustuste bolumu aktıf olmuyor bu sorunu nasıl halledebılırım yada bu sorunu gıderen medıa player varmı???

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
meraba arkadaslar ben lg kullanıyorum ınternetten indirdigim flimleri oynattıgımda kumanda uzerınden 3d ye tıkladıgımda yanyana veya ustuste bolumu aktıf olmuyor bu sorunu nasıl halledebılırım yada bu sorunu gıderen medıa player varmı???

nasıl olmuyor anlamadım. Arkadaşın evinde Lg 3d tv var. interneti çok yavaş olduğu için filmleri ben indiriyorum, bir kaç kez beraber izledik. kumandadan 3d yi açtığı an yan yana olan görüntü üst üste binerek 3d oluyor.

bu arada ben hiç bir sinemada bu kadar 3d derinliği görmedim. filmleri 4-5 gb boyutlarında indiriyorum ama sanki 15-20 gb lık 1080p kalitesindeymiş gibi görüntü oluşuyor. nasıl oluyor anlamadım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba Arkadaşlar,
Bizde de 1 senedir LG Lw4500 bulunuyor. Yalnız 3d film izlemek sadece D-Smart'ın kanalında nasip oldu. Bilgisayara film nasıl indirebilirim? 1 filmin 1 parçasını indirdim ama onu da 3 boyutlu olarak göremiyorum, hata veriyor. Sanırım program yüklemem gerekiyor. Stereoscopic Player adlı program var ve filmi çalıştırmak istediğimde yine çalıştırmıyor.
Film nasıl bulup pc'de çalıştırabilirim. Sonrasında Tv'ye yansıtacağım da.
Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Hayırlı akşamlar.

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
Merhaba Arkadaşlar,
Bizde de 1 senedir LG Lw4500 bulunuyor. Yalnız 3d film izlemek sadece D-Smart'ın kanalında nasip oldu. Bilgisayara film nasıl indirebilirim? 1 filmin 1 parçasını indirdim ama onu da 3 boyutlu olarak göremiyorum, hata veriyor. Sanırım program yüklemem gerekiyor. Stereoscopic Player adlı program var ve filmi çalıştırmak istediğimde yine çalıştırmıyor.
Film nasıl bulup pc'de çalıştırabilirim. Sonrasında Tv'ye yansıtacağım da.
Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Hayırlı akşamlar.

arkadaşım, zamundaya üye olup oradaki 3 boyutlu filmleri indirebilirsin. sonra onu hdd'ye ya da flash diske atıp keyifle izle. ama dikkat et, ses formatı DTS olmasın. LG tv ler DTS ses formatını desteklemiyor, filmi sessiz izlemek zorunda kalırsın.

Stereoscopic player ile işin yok. o bahsettiğin, renkli gözlükler ile izlenen film formatları için.

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
arkadaşım, zamundaya üye olup oradaki 3 boyutlu filmleri indirebilirsin. sonra onu hdd'ye ya da flash diske atıp keyifle izle. ama dikkat et, ses formatı DTS olmasın. LG tv ler DTS ses formatını desteklemiyor, filmi sessiz izlemek zorunda kalırsın.

Stereoscopic player ile işin yok. o bahsettiğin, renkli gözlükler ile izlenen film formatları için.

bilgilendirme icin tesekkurler fakat ufak bir duzeltme yapalim. Lg' nin yeni seri televizyonlarinin cogu DTS formatini destekliyor..

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
bilgilendirme icin tesekkurler fakat ufak bir duzeltme yapalim. Lg' nin yeni seri televizyonlarinin cogu DTS formatini destekliyor..

hmm. teknosa'da çalışan bir arkadaş bu tarz bir şey söylemişti. teknosa teknolojinin gerisinden geldiği için olsa gerek :)

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
teknosa samsungcu oldugu icin demistir :)

biraz öyle ama arkadaş kendi evinde lg kullanıyor. yalnız lg'lerdeki fps yüksekliğinden çok şikayetçi. pc'ye bağlamış ekranı, benim de gördüğüm kadarıyla mouse acayip geç tepki veriyor. benim samsung o konuda kusursuz. 3d tv ye geçişim nasip olursa eğer kesinlikle samsung ile olacak.

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
biraz öyle ama arkadaş kendi evinde lg kullanıyor. yalnız lg'lerdeki fps yüksekliğinden çok şikayetçi. pc'ye bağlamış ekranı, benim de gördüğüm kadarıyla mouse acayip geç tepki veriyor. benim samsung o konuda kusursuz. 3d tv ye geçişim nasip olursa eğer kesinlikle samsung ile olacak.

oyun falan oynuyorsa begenmemesi normal... tepkime sureleri yuksek dedigin gibi...
televizyon seciminde, smart olursa samsung, 3d olursa lg, diger her turlu sony derim...

bende 3d'ye gecmek istiyorum.. ama sony'nin fpr teknolojisini veya daha ustun bir teknolojisini bekliyorum.. hee hadi hemen aliyim dersem lg alirim...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
vestel alın usb den mkv 3d avi dvix cok format oynatiyor 1tb hd destegi var fat32 nfst

S

SDN Okuru

SDN Okuru
vestel alın usb den mkv 3d avi dvix cok format oynatiyor 1tb hd destegi var fat32 nfst

teksorun 1080p filim leri 15 20gb filmi rip yapıp kodeklerini herkes kafasina gore yapıyor goruntu bozuk cikar ve bazen ses vermiyor aynı filmi elden gecirmeniz gerekecek ha unutmadan her 1080p 3d filimi her mahine desteklemez 720p ister vestel de o sorun da yok konu karısık biraz

ahmeta

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
lg marka tv ler usb den 3d film izlemeye olanak vermiyor. bilgisayardan izleyebilmen içinse ekran kartının 3d sinyali gönderebilecek kabiliyette olması gerekir. bunun dışında dsmart alırsan zaman zaman 3d maç yayını yapıyorlar. birde tv ayarlarını kontrol et. 3d ayarlarında sinyal alımı otomatik yan-yana yada alt-alta diye seçenekler vardır. yan-yana seçeneğini seçersen youtube 3d vidyoları seyredebilirsin.

Abi nasılda sallıyorsunuz yaa! LG TV'niz vardamı izleyemiyorsunuz yoksa bir yerden mi okudunuz? İnsanlara yalan yanlış bilgiler vermeyin!
LG TV'ler den de USB HDD yada flash disk ile 3D,HD ve normal film izleyebilirsiniz.
Usb diskinizi TV'ye taktıktan sonra TV zaten HDD'yi görür ve kullanmak istermisiniz diye sorar. Görmez ise HOME tuşuna basın daha sonra Giriş daha sonra da USBDe görünen diskinizi seçin, TV içeriği okuyup klasör ve filmlerinizi gösterir.
3D film izleyecekseniz kumanda üzerinde ki 3D butonuna basın filmin SBS (SideBySide yani yan yana) yada Under-Over (Üst-Alt) seçeneğini seçin ve gözlüğünüzü takın.
LG TVlerin tek sıkıntısı LW/LV serilerinin DTS ses kodeğini çözememesi onun dışında herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız
DTS sesli filmleride buradaki linkdeki ilk sayfada ses formatını nasıl değiştirip filmi izleyebileceğiniz anlatılıyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende de LG 4500 var. sen burdakileri dinleme kardesım herkes atıyor kmse cozumu yazmıyor. ben soyle cozdum. 3d fılmı ınt ındırıyorum. ınternetten tvc converter dıye bıor program var cevırıcı onu bılgısayarına kur fılmı PS3Dvıx formatını secerek cevırme ıslemı yap. yenı cevrılmıs fılmı flash bellege aktar tv ye tak ızle. baska bır cozumu yok. yalnız fılm boyutu yuksel oldugu ıcın bır gununu alabılıyor cevırmek haberın ola... kolay gelsın. tavsıyelerdede herkesı dınleme. lg 3d tv sı olan arkadasların dedıklrını dıkkate al. :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sana kim dedi lg ler 3 d usb den 3 d izletmiyo diye aylardır forumlarda araştırıp mağazalarda test etdim sonun da 55lm 670s lg aldım makine on numara bence lg 3D nin lideri ve 10 gündür forumlarda bütün özelliklerini öğrendim bütün portları bile kullandım dlna masada pcde 3d avatarı açtım kablosuz bile 3 d on numara senin tv nde sorun var sanırım

21olcaybaba21

Doçent
Reaksiyon puanı
2
bizdede 42lm615s var kardeş eğer pc yi televezyiona hdmı ile bağlarsan 3d çeviri modunda film çeviri olmadığını görürsün flasha film atıp ordan izle

S

SDN Okuru

SDN Okuru
saol dosdum yaa cidden avatarı indirdim açıyorum hep ekranda çift görüntü çıkıyodu 3d tusuna basıyodum ama yanyana seceneğini seçmek aklıma hiç gelmemişdi saol cidden artık 3d film ileye biliyorum ve avatarı tavsiye ederim izlemelisiniz :D sadfsghjk

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadas yanyana olan goruntuleri kumandanin 3d tusuna basip 3d seceneklerinin yana olanini seciyorsunuz ok diyorsunuz 3d izleyebiliyorsunuz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba arkadaşlar bende geçen hafta philips 42pfl6097k/12 aldım hardiske yüklenen filmin dilini bi türlüçeviremedim bu konu hakkında bilgisiolan varmı?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yapabıldnmı bnm tv aynı ama bı turlu olmuyooo off yaaa

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bende lgtv var ben dvd den hdcd izlemek istiyorum bana yardımcı olabilirseniz çok memnun olacam

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı sorun bendede var bir çare arkadaşlar Lütfen ...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
öncelikle filmin dilini değiştirmek için dil seceneğine sahip olması gerekiyor. eğer dil seçenegine sahipse filmi açtıktan sonra optinisdan ses diline girip mevcut olan dillerden birini secebiliyorsunuz.

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Blueray oynatıcı alacağınıza ps3 alın :) Blueray 3d filmleri izlersiniz üstelik birde oyun konsolunuz olmuş olur.

promidal

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
slm lg 42l4500 3d tv aldım bilgisayarı hdmı la bağlıyorum pc den 3d film açıyorum hiçbişey olmuyo 3d filmi usb ye attım yine olmadı tv nin bi ayarı varmıdır 3d ile ilgili nasıl yaparım yardımcı olursanız çok sevinirim.
öncelikle bilgisayarının ekran kartı hdmi porundan 3d sinyal verebilecek kabiliyette olmalı. ikincisi 3d filmi oynatabilecek yazılımın olmalı. sen en iyisi bi blue-ray oynatıcı al.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Mcr64570304 tv aldık daha sonra 3d gözlük aldık ama işe yaramıyıyor neden biliyormusun ??