Amerika'ya Göre 2050 Yılında Türkiye Osmanlı Olacak ve Rakibi Olmayacak

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Muvahhid

Doçent
Reaksiyon puanı
0
@Elmacik kardeş, galiba ilk sayfadaki bu mesajımı okumamışsınız. ben bu mesajı daha işin başında yazmışım, öyle zannettiğin gibi koltuklarım falan kabarmamış, sazan gibi atlamamışım.

biz kendimizi biliyoruz, ülkemizi biliyoruz, ne olabileceğimizi, ya da olamayacağımızı biliyoruz, amerikada oturup ahkâm kesen ne idüğü belirsiz kıytırık gâvurların sözüyle yelken şişirecek kadar echel taifesinden değiliz, müsterih ol arkadaşım.

@|SeYYaH| sana takmış kardeş illaki tersini söylemek zorunda hissediyor herhalde kardeşimiz.. :D

leroy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
burda etnik çatışma yapmayalım ayıp oluyor milletin istediğide bu...zaten herkez birbirini yiyor birde siz yapmayın

Bthnkdgn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şimdi burada atatürk atatürk diye bağıranlar var kemalistler var
arkadaş hiç araştırmadınızmı atatürk kimdir ne yapmış kötü yanı nedir iyi yanı nedir diye?
atatürk bu türkiye cumhuriyetini kurarken gitmiş cavurun dilini resmiyetleştirmiş önceden arapçaydı yeni dil latince.
gitmiş osmanlı soyundaki adamları türkiyeden kovmuş arkadaş hiç mi kanın sızlamadı o adamları ülkeden kovarken?
oda yetmedi sen git o zamanın köylerin ağalarını öldürtmeye kalk daha çok şey var....
bu atatürkü seviyorum diyenler bizi kurtardı diyen angutlar iyi düşünün bakalım türk halkı aptalmı? daha önce ne yapmış?
ne yapmış; dünyaya hakim olmuştur , kanında kahramanlık vardır sizce atatürk olmasada biz kendi ülkemizi sonuçta kuramayacakmıydık?
atatürk hiç olmasaydıda şimdiki bizim çevredeki insanlarımız yahudiye hristiyana özenmeseydi öyle daha iyi yerlere varırdık kanatındayım.

+ okulun duvarlarına asılmış ne mutlu türküm diyene!
iyi tamam güzelde bu güzel ülkemde arnavutta var,kürtde var,laz da var sen gidip ne mutlu türküm diyene dersen
diğer ayrı soydakinler neden ne mutlu kürtüm diyene demesin?
Ne mutlu Türküm diyene kelimesi sen sadece türksün türk milleti 1 dir.
biraz mantıklı düşünün arkadaşlar bunun tek sebebi atatürkdür.
vede osmanlı zamanında kaç tane soydan insanlar vardı..
ve tek çözümüde kardeşliktir islam birliğidir.

özellikle osmanli tarihi bilmedigin osmanli pasalarinin bile son yüzyildaki osmanlidaki durumu ve yobazligi anlattiklari o kadar kitap varki. siz zeka seviyesi insanlar atatürke laf atip osmanli osmanli diye bagirip halifeligi kaldirdigini idda ederken karsi tarafta osmanliyi ayakta tutmak isteyen 3. selim ve alemdar pasanin seyhislam destegi ile osmanli halifesini öldürmesini görmezden geldiginiz yetmezmis gibi. osmanli halifesinin cihad ilan ettiginde cok az etkisi oldugu yetmezmis gibi osmanlinin son yüz yilinda arapyarimadasindaki isyanlari ve araplarin osmanliya olan nefretini bildiginiz halde hala atatürke saldirmaktan baska birsey bilmezsiniz.

ortaya atarsiniz bir iddaa o da sudurki Kuran bir mucizedir bütün bilimler onda bildirilmistir

kullandiginiz internetten tutun ilaca doktora gittinizdeki cogu tippi araclarin ve hastaliklarin adi latince oldugu halde. ucagin makinelerin son iki yüzyildaki cogu icatin hristiyan ve dinsizler tarafindan bulundugu halde arabistanda köleligin 1962 yilinda kaldirildigi halde. afganistanda hala talibanin insanlarin kafalarini kopardigi halde hep islam birligi deyip durursunuz..

almanyada yasayanlara alman amerikada yasayanlara amerikali türkiyede yasayanlara türk denir. atatürk kusursuz insan degildi siz nasil size ögretilenlerden yola cikarak bir ideoloji yi savundugunuz gibi atatürkte fransiz ve ulus devlet ilkesinden etkilenip dunyadaki gidisati iyi okuyup bilimin insanligin gelecegi olacagi ve avrupadan bilimi almamiz gerektigi aksi taktirde araplar gibi abd ve bati usagi olup batinin istedigi gibi isgal edip kullanicagi bir oyuncak olacagini biliyordiki suanki iktidar o halde zaten. eminimki sende suanki iktidara oy vermissindir.

webadam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Şimdi sana git biraz tarihi gerçekleri oku diyecem ama okusan şimdiye kadar okumuş olurdun. İlk önce, gavurun dili diye bir şey yok. Geçmişte hangi dili konuşmuşsak bugün de aynı dili konuşuyoruz. Görende Atatürk Türkçe'yi yasaklayıp japonca getirdi sanır. Yaşın kaç bilmiyorum ama galiba "Dil" derken "alfabe"yi kastediyorsun. Alfabe ne bir din, ne bir gelenek görenek, ne de bir ırkı tanımlar. Türklerin bugüne kadar kaç farklı alfabe kullandığını biliyor musun? Alfabe bir araçtır ve önemli olan dile uygun ve kullanımı kolay olmasıdır. Sırf din ile bağdaştırılıp halk cehalete itilemez. Ayrıca, Osmanlıda alfabenin kullanışlılığı için pek çok değişiklik yapılmasına rağmen, alfabenin dil ile tam uyumlu olmaması yüzünden bu değişim 1860 yılında başlamıştır (1881 doğumlu Atatürk daha dünyaya bile gelmemişken). Alfabe bir gece değil, yıllar boyu süren bilimsel araştırma tartışmalar sonucunda oluşmuştur.

Osmanlı paşalarını kovmuş... O zamanki koşullarda ne yapacaktı? Emperyalist güçlerin adeta uşağı olmuş teslimiyetçi, kendine ve halkına güvenmeyen işbirlikçileri meclise mi sokacaktı? Yoksa kominist rusyadaki gibi diktatörlük yapıp tüm hanedanı kurşunamı dizecekti? Yaşadıklarına dua etsinler! Aynı şekilde isyancılar da öyle.

Biraz aklı olan senin şu söylediklerine bir tarafıyla güler. O çok "büyük" devletlerin gücünü kabul ederek boyun eğmiş, bağımsızlık mücadelesini verdiği sözlerden dolayı isyan gibi gören ve bağımsızlık için savaşanların idam cezasını onayan bir yönetim mi ülkeyi kurtaracaktı. Öyle boş kahramanlık nutukları atma burada. Kimse yemez.

"Ne mutlu Türküm diyene". Sen daha yaşadığın ülkenin neresi olduğunu bilmiyorsun galiba. Burası Türkiye! ... kürdiye, arabiye, çerkeziye değilde neden Türkiye diye bir düşün bakalım. Düşün sonra tekrar gel. Yada dur ben söyliyeyim. Türkiye vatandaşı olan herkes Türktür kardeşim. Bugün buraya bir japon gelip ben T.C. vatandaşı olmak istiyorum derse, o da kimliğini aldıktan sonra bir Türk olur. Bunun lamı cimi yok! Ama o kalkar kendini ben japon asıllı bir Türküm ya da benim dedemin dedesi aslında papua yeni gineliydi, o yüzden ben papua yeni gine asıllı bir Türküm derse kendi bilir. Emperyalistler kan emiciler ve onun buradaki hokkabazlarının ülkeyi bölmek için kullandıkları bir şeyi gelip bize anlatma. Ha eğer Türk vatandaşı olupda asıllarından gelen gelenek ve görenekleri yaşamak istiyorlarsa zaten bunun tüm hukuki alt yapısı bu ülke kurulduğundan beri var. İsteyen hukuki hakları içinde gidip ne istiyorsa yapsın. Biraz mantıklı düşünün demişsin ama senin yazdıkların arasında mantıklı tek bir cümle dahi bulamadım. İyi forumlar.

tarihden bilgin yok. atatürk neden o zaman latinceyi seçti cavurun dilini seçti?
oda bitmedi elin cavuru istanbula gelmiş burayı başkent yapmayın yoksa burası bizim olur diyen kimdi?
sonra atatürkün kalkıp ankarayı başkent yapması nedendi?
atatürk gidin siz ankaraya orayı başkent yapalım demiştir.
bunun adınada istanbulun kurtuluşu adını vermişler afedersin ama ben bununla şimdi gururmu duyuyum?

ha benim burada söylemek istediğim gerçeklerdir sen gelmişsin dilden değilde alfabeden kastsediyorsun diyorsun.
ha onu demişim ha dil demişim?

çok felsefe yapıyorsun bence biraz büyüklerine danış gel öyle konuş.

Bthnkdgn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu ulkede herkes dinini istedigi gibi yasiyordu fakat dindar = kindar lar yine ortaya cikip ülkeyi kutuplar halinde böldüler malesef türkiyenin gelecegi cok karanlik insanlarda empati sifir. dogmalara saplanip kalmislar.cehennem korkusu akillarini baslarindan almis.

Reaksiyon puanı
4
özet geçeyim : elin ürettiği apple ın yenisinin çıkmasını beklemekle ve kullanmakla türk devleti küresel güç olamaz.

ayrıca 2. bir konu. Petrolünü almadıktan sonra banane arapları yönetmekten. türkiye sanayilşmesini tamamladıgında ne satacak arap pazarına.alım güçleri yok. türkiye arap ülkelerini açık bir pazar olarak kullanıp,kendi kültürünü dizisini oralara yayarak.ekonomisine katkı yapmalı.gerisi boş.bu çağda impartorluk ayakta kalamaz. Kalması için çok çok özerk haklar vermeliyiz. onuda türk milleti vermez.

webadam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
özet geçeyim : elin ürettiği apple ın yenisinin çıkmasını beklemekle ve kullanmakla türk devleti küresel güç olamaz.

ayrıca 2. bir konu. Petrolünü almadıktan sonra banane arapları yönetmekten. türkiye sanayilşmesini tamamladıgında ne satacak arap pazarına.alım güçleri yok. türkiye arap ülkelerini açık bir pazar olarak kullanıp,kendi kültürünü dizisini oralara yayarak.ekonomisine katkı yapmalı.gerisi boş.bu çağda impartorluk ayakta kalamaz. Kalması için çok çok özerk haklar vermeliyiz. onuda türk milleti vermez.
bu işler belli olmaz.. yarın bir gün amerika,çin,rusya dağıldığında ya hindistan çıkar yada türkiye
ama elbet hep beraber görüşürüz inşallah amerika batacak.

Muvahhid

Doçent
Reaksiyon puanı
0
bu ulkede herkes dinini istedigi gibi yasiyordu fakat dindar = kindar lar yine ortaya cikip ülkeyi kutuplar halinde böldüler malesef türkiyenin gelecegi cok karanlik insanlarda empati sifir. dogmalara saplanip kalmislar.cehennem korkusu akillarini baslarindan almis.

Cehennemi Peygamber Efendimizin tasvirlerinden okusaydın böyle konuşma lüksü gösteremezdin.. Cahil insanların yaptıklarını bütün müslümanlara mal edemezsin.. Senin istediğin gibi yaşama hakkın varsa onlarında istediği gibi yaşama hakkı var.. Peçe yırtarak başörtüsü parçalayarak bir yere varamazsınız.. Putlara tapınmak istiyorsan seni zorlayan yok dindarların yakasından düş yeter..

Bthnkdgn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cehennemi Peygamber Efendimizin tasvirlerinden okusaydın böyle konuşma lüksü gösteremezdin.. Cahil insanların yaptıklarını bütün müslümanlara mal edemezsin.. Senin istediğin gibi yaşama hakkın varsa onlarında istediği gibi yaşama hakkı var.. Peçe yırtarak başörtüsü parçalayarak bir yere varamazsınız.. Putlara tapınmak istiyorsan seni zorlayan yok dindarların yakasından düş yeter..

Peceyle turbanla salvarla kürtceyle lazcayla dinlerle hicbir sorunum yok benim. benim istedigimde dunyada dindarda dinsizde beraber yasamali. bu ulkede atatürk sonrasi hep atatürkü kullanarak dindarlara kürtlere haksizlik yapilmis. ayrica kurani okumus birisiyim kurani okuduktan sonra deist olmaya karar verdimki bu ulkedeki en buyuk sorun dindarlardaki kindarliktir. aksini idda edenin aklindan süphe ederim. eger dindarlar benim istedigim gibi yasamama izin vericekse o zaman sorun olmazdi ama suana kadar hangi dindar müslüman ülkede inanmiyanlar yada müslüman olmayanlar özgürce yasamis ?? iranda arabistanda basortusu takmadan gezebilen kadin varmi ??

webadam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
özellikle osmanli tarihi bilmedigin osmanli pasalarinin bile son yüzyildaki osmanlidaki durumu ve yobazligi anlattiklari o kadar kitap varki. siz zeka seviyesi insanlar atatürke laf atip osmanli osmanli diye bagirip halifeligi kaldirdigini idda ederken karsi tarafta osmanliyi ayakta tutmak isteyen 3. selim ve alemdar pasanin seyhislam destegi ile osmanli halifesini öldürmesini görmezden geldiginiz yetmezmis gibi. osmanli halifesinin cihad ilan ettiginde cok az etkisi oldugu yetmezmis gibi osmanlinin son yüz yilinda arapyarimadasindaki isyanlari ve araplarin osmanliya olan nefretini bildiginiz halde hala atatürke saldirmaktan baska birsey bilmezsiniz.

ortaya atarsiniz bir iddaa o da sudurki Kuran bir mucizedir bütün bilimler onda bildirilmistir

kullandiginiz internetten tutun ilaca doktora gittinizdeki cogu tippi araclarin ve hastaliklarin adi latince oldugu halde. ucagin makinelerin son iki yüzyildaki cogu icatin hristiyan ve dinsizler tarafindan bulundugu halde arabistanda köleligin 1962 yilinda kaldirildigi halde. afganistanda hala talibanin insanlarin kafalarini kopardigi halde hep islam birligi deyip durursunuz..

almanyada yasayanlara alman amerikada yasayanlara amerikali türkiyede yasayanlara türk denir. atatürk kusursuz insan degildi siz nasil size ögretilenlerden yola cikarak bir ideoloji yi savundugunuz gibi atatürkte fransiz ve ulus devlet ilkesinden etkilenip dunyadaki gidisati iyi okuyup bilimin insanligin gelecegi olacagi ve avrupadan bilimi almamiz gerektigi aksi taktirde araplar gibi abd ve bati usagi olup batinin istedigi gibi isgal edip kullanicagi bir oyuncak olacagini biliyordiki suanki iktidar o halde zaten. eminimki sende suanki iktidara oy vermissindir.

osmanlı bir devleti 1000 yıl yönetmiştir. vede elbetteki iç sıkıntılar vardır ama en azından atatürkün yasasından bin kat iyi.
'''''kullandiginiz internetten tutun ilaca doktora gittinizdeki cogu tippi araclarin ve hastaliklarin adi latince oldugu halde. ucagin makinelerin son iki yüzyildaki cogu icatin hristiyan ve dinsizler tarafindan bulundugu halde arabistanda köleligin 1962 yilinda kaldirildigi halde.'''' demişsin sen burda şimdi yahudileri,hristiyanları övmüşsün neden bizim kardeşlerimiz yapamasın?
hiç birşey imkansız değildir. dünyanın öbür ucunda adam uçağa binip tatile giderken dünyanın bir öbür ucunda adam ekmek aramaya çalışıyor onların durumları hıristiyanlar gibi yahudiler gibi olsaydı eğitim ilim sağlam verilseydi emin ol kullandığımız internetten ilaca,araçlardan hatlatıkların adı hepsinden daha iyisini yaparlardı. onların gözünde öyle bir hırs varki kimsede bulamazsın git bak bakayım veya araştır bkaıyım afrikallıların hallerini o zaman böyle demezsin.

Reaksiyon puanı
4
bu işler belli olmaz.. yarın bir gün amerika,çin,rusya dağıldığında ya hindistan çıkar yada türkiye
ama elbet hep beraber görüşürüz inşallah amerika batacak.

abd nın batmasını senın kadar istiyorum .ama abd batmaz. nedenmi.
1) abd iki ayak üzerine kurulmuştur. Bunlar 1 anglosakson ingiliz ayagı, 2. ise yahudi ayagıdır. obama ingilterenin adamıdır. şu anda abd de anglosakson yahudi kapışması var. biliyorsunuz dünya ekonomisinde libor sıkandalı patladı. bazı yahudi şirketlerin irana kara para verdikleri ortaya çıktı. ingiltere nın yahudi leri sarmasıydı bu.seçimler var su anda.
2)abd de siyaset herne kadar anglosakson yanı ingilterenin kontrolünde olsada ekonomi musevilerin elindedir.
3) abd yi ve dünyayı 2. büyük aile yönetir bunlar roshchild ve rocketfeller aileleridir. bunlar hanedanlıktır.Bu aileler avrupanın ve dünyanın ilk sanayiyi kullanan aileleridir. roschil ailesi dünya para sistemini ,rocketfeller hanedanlıgı dünya altın,petrol,madenlerini yönetir.Rocketfeller ailesinin 1800 lü yıllarda parasının 200 milyar dolar oldugu yazıyor.bugun servetleri tüm dünya ekonomilerinin 2 katı buyuklukte.yani bir farika dünya herkes işçi 2 tane patron var.
4)abd başkanı garibanın tekidir abd de.hiçbir gücü yok.Biliyorsunuz yeni dünya düzeni diyorlar.ilimümanati gibi bir zımbırtı geri sayım yapıyorsu.o geri sayım bu ailerin yenı dunya düzenıne kalan zamanı gosterır.
5) ABD nin çökmesi için Bu musevi ailelerinin abd nin çöküşüne izin vermeleri gerekiyor.dünya dengeleri değiştiğinde bu aileler bu sefer çini kullanırlar.
yani abd çöksede bu ailelrin hanedanlıgı devam eder.Avrupanın sanayileşmiş 2 aileleri bunlar.

Bthnkdgn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aziz nesinin de dedigi gibi.. Bütün icatlarin kuranda önceden bildirildigi iddaa eder dindarlar. peki müslümanlar aptalmiki yüzyillardir hicbir bulus yapamiyor kuranda yazdigi halde ? bir haber sitesinde cern arastirmasiyla kafa bulmustu hep dindarlar bu bilim adamlari aptal cevap kuranda diye yüzlerce yorum vardi peki bu aptallar internetin cern deki fiziksel deneyler sonrasi bulundugunu ve telefonun internetin pc nin fizik adamlarinin buluslariyla bulundugunu bilemiyicek kadar aptallarmi ve kaldiki bu adamlar hep dinsiz yada ateisti.

BEFEGA

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
[MENTION=172507]webadam[/MENTION] Sonuna kadar destekliyorum. Anlattıklarının hepsinin resmi kaynağı ve belgesi vardır.

Ama bizlere sadece sahte ve pembe tarafı gösterilmiştir.

webadam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
abd nın batmasını senın kadar istiyorum .ama abd batmaz. nedenmi.
1) abd iki ayak üzerine kurulmuştur. Bunlar 1 anglosakson ingiliz ayagı, 2. ise yahudi ayagıdır.
2)abd de siyaset herne kadar anglosakson yanı ingilterenin kontrolünde olsada ekonomi musevilerin elindedir.
3) abd yi ve dünyayı 2. büyük aile yönetir bunlar roshchild ve rocketfeller aileleridir. bunlar hanedanlıktır.Bu aileler avrupanın ve dünyanın ilk sanayiyi kullanan aileleridir. roschil ailesi dünya para sistemini ,rocketfeller hanedanlıgı dünya altın,petrol,madenlerini yönetir.Rocketfeller ailesinin 1800 lü yıllarda parasının 200 milyar dolar oldugu yazıyor.bugun servetleri tüm dünya ekonomilerinin 2 katı buyuklukte.yani bir farika dünya herkes işçi 2 tane patron var.
4)abd başkanı garibanın tekidir abd de.hiçbir gücü yok.Biliyorsunuz yeni dünya düzeni diyorlar.ilimümanati gibi bir zımbırtı geri sayım yapıyorsu.o geri sayım bu ailerin yenı dunya düzenıne kalan zamanı gosterır.
5) ABD nin çökmesi için Bu musevi ailelerinin abd nin çöküşüne izin vermeleri gerekiyor.dünya dengeleri değiştiğinde bu aileler bu sefer çini kullanırlar.
yani abd çöksede bu ailelrin hanedanlıgı devam eder.Avrupanın sanayileşmiş 2 aileleri bunlar.
yarın bir gün türk milletinin aklı başına gelirse kendini çok batılı hissederse geri gerçek müslümanlığa dönerse , bu ülkeyi yöneten kişiler sağlam olursa yöneten kişiler hoca efendilerimizin sözünü dinlerse bilki türkiyeyi kimse tutamaz.

leroy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
mantığa bak ya millet iyice saçmaladı ben kimsenin taraftarı değilim ama iyiden şaçmalayanlar var atatürk olmasada ülke kurulacakmış o zman bende sana deyimki fatih sultan mehmette olmasa istanbul fethedilecekti.atatürk kimse kim az saygılı olun sevmiyorsanız sevmeyim kimsede sevin demiyor.millet ülke kurucusuna değer verir bizde bu tam ters.bu kafayla giderseniz namaz kılana karışan çıkar ibadet edene laf eden çıkar,saçı uzatana laf atan çıkar,sevmeyi geçtim tam bir saygısızlık ortamı kimsenin kimseye sevgisi yok saygısıda yok.ben sünniyim.o aleviye sallıyor öteki kürde sallıyor bilmem ne yaw arkadaş sevmiyorsanızda kimse kimseye saygısızlık yapmasın.durmadan bi siyaset dönüyor.ayıptır ya.bu ülkeyi kurmak için kürdü alevisi,sünnisi beraber savaştı canlarını verdi.boş boş laf yapar burdakiler anca kim gidip aç susuz yağmurda çamurda kim savaşır kim gider boş çene...bu kafayla giderseniz emin olun bu türkiye bölünür.

Muvahhid

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Peceyle turbanla salvarla kürtceyle lazcayla dinlerle hicbir sorunum yok benim. benim istedigimde dunyada dindarda dinsizde beraber yasamali. bu ulkede atatürk sonrasi hep atatürkü kullanarak dindarlara kürtlere haksizlik yapilmis. ayrica kurani okumus birisiyim kurani okuduktan sonra deist olmaya karar verdimki bu ulkedeki en buyuk sorun dindarlardaki kindarliktir. aksini idda edenin aklindan süphe ederim. eger dindarlar benim istedigim gibi yasamama izin vericekse o zaman sorun olmazdi ama suana kadar hangi dindar müslüman ülkede inanmiyanlar yada müslüman olmayanlar özgürce yasamis ?? iranda arabistanda basortusu takmadan gezebilen kadin varmi ??
Bu forumda binlerce kez ifade ettim inatla söylemeye devam edeceğim iran suudi arabistan yok zart yok zurt bunlar şeriat uygulanan ülkeler değil bunlar dini kullanıp kendi mezheplerinden olmayan diğer insanlara eziyet eden zihniyet.. Kur'an Peygamber Efendimize inanmayı emreder Kur'an okuyup bazı yerlerine inanıp bazı kısımlarını seçmen enteresan olmuş.. Hiç bir aklı selim sahibi dindar kindar değildir.. Dindarların üstüne gidip onları inançlarından caydırmaya çalışan din düşmanı kindarlar hakkında da bilgi edinmeye davet ediyorum seni.. Yıllarca insanların korkutulduğu Hocalar ve hakkıyla ilim erbabı olmuş alimlerle tanış birde onlarla konuş.. Yusuf İslam'ın meşhur sözüdür: İlk önce Kur'anla tanıştım müslüman oldum eğer ilk önce müslümanlala tanışsaydım müslüman olmazdım diyor.. Şimdiki müslümanların azıcık kalmış imanları ile yaptıklarını bu dinin hakkını vererek yaşayanlarla karıştırma.. Yukarıdaki bazı yorumlarda o kadar çok eksik bilgi var ki aağzı olan konuşmuş..

Muvahhid

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Aziz nesinin de dedigi gibi.. Bütün icatlarin kuranda önceden bildirildigi iddaa eder dindarlar. peki müslümanlar aptalmiki yüzyillardir hicbir bulus yapamiyor kuranda yazdigi halde ? bir haber sitesinde cern arastirmasiyla kafa bulmustu hep dindarlar bu bilim adamlari aptal cevap kuranda diye yüzlerce yorum vardi peki bu aptallar internetin cern deki fiziksel deneyler sonrasi bulundugunu ve telefonun internetin pc nin fizik adamlarinin buluslariyla bulundugunu bilemiyicek kadar aptallarmi ve kaldiki bu adamlar hep dinsiz yada ateisti.

Öyle bir saçmalık yok dediğim gibi ahmet deadatların yok ömer çelakılların dini değil bu.. Peygamber efendimiz ve yüce ahlakını öğrenin siz.. İnsanların yaşantısı dinin doğru tarifi değildir.. Bütün bilim adamları dinsiz ve ateistti demek kadar saçma iddia görülmemiştir..

Bthnkdgn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu forumda binlerce kez ifade ettim inatla söylemeye devam edeceğim iran suudi arabistan yok zart yok zurt bunlar şeriat uygulanan ülkeler değil bunlar dini kullanıp kendi mezheplerinden olmayan diğer insanlara eziyet eden zihniyet.. Kur'an Peygamber Efendimize inanmayı emreder Kur'an okuyup bazı yerlerine inanıp bazı kısımlarını seçmen enteresan olmuş.. Hiç bir aklı selim sahibi dindar kindar değildir.. Dindarların üstüne gidip onları inançlarından caydırmaya çalışan din düşmanı kindarlar hakkında da bilgi edinmeye davet ediyorum seni.. Yıllarca insanların korkutulduğu Hocalar ve hakkıyla ilim erbabı olmuş alimlerle tanış birde onlarla konuş.. Yusuf İslam'ın meşhur sözüdür: İlk önce Kur'anla tanıştım müslüman oldum eğer ilk önce müslümanlala tanışsaydım müslüman olmazdım diyor.. Şimdiki müslümanların azıcık kalmış imanları ile yaptıklarını bu dinin hakkını vererek yaşayanlarla karıştırma.. Yukarıdaki bazı yorumlarda o kadar çok eksik bilgi var ki aağzı olan konuşmuş..

1. Kuran adamlarin anadilinde gelmistir. bugun araplara sorsan türkler yari müslümandir derler. cünkü onlarda bizdeki gibi ceviri sorunu yoktur. ayrica otelde calistigim süre icerisinde ve suan almanyadaki hangi arap a sorsam osmanliyi hicsevmezler özellikle sultan selimi ve hilafeti onlardan almasindan nefret ederler.

2. ben tanriya sizin dediginizle allaha inaniyorum devamli bilimsel seyleri takip eden birisi olarak ateistligi mantiksiz buldugum icin kurani okuyarak kendi cevabimi bulmak istedim malesef kuran benim aklimdaki ve bilimin gösterdigi tanridan cok uzak bir tanri sunuyor insanliga. evrim yok kutuplarda oruc yok. bütün bilimleri icerdigi iddaa edilirken kar bile gecmez kuranda. peki muhammed peygamber kötü bir insanmiydi hayir. 1400 yil öncesine göre büyük bir devrimci cok zeki fakat milyonlarca gezegenlik evreni yaratan tanriyi iyi kavrayamamis o döneme görede normal

Alex_78

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peygamber (SAV)'in Allah'ı tam manasıyla kavrayamadığını nereden çıkardın onu anlamadım?
İkinci mevzu da Araplar Osmanlı'yı sevmezler sebep olarak da tıpkı bizim bugün Arapları sevmeyiş sebebimiz gibi.Öğretilmiş vazgeçilemez yalanlar.Bu yalanlardan dolayı Araplar sevmez.

Bthnkdgn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öyle bir saçmalık yok dediğim gibi ahmet deadatların yok ömer çelakılların dini değil bu.. Peygamber efendimiz ve yüce ahlakını öğrenin siz.. İnsanların yaşantısı dinin doğru tarifi değildir.. Bütün bilim adamları dinsiz ve ateistti demek kadar saçma iddia görülmemiştir..

bütün bilim adamlari demedim bu buluslari bulan bilim adamlarinin cogu dedim. karl marks, freud , einstein , webber , durkheim , galileo , darwin , gibi bilim adamlarinin cogu ya dinsiz yada deisttir.

leroy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
1. Kuran adamlarin anadilinde gelmistir. bugun araplara sorsan türkler yari müslümandir derler. cünkü onlarda bizdeki gibi ceviri sorunu yoktur. ayrica otelde calistigim süre icerisinde ve suan almanyadaki hangi arap a sorsam osmanliyi hicsevmezler özellikle sultan selimi ve hilafeti onlardan almasindan nefret ederler.

2. ben tanriya sizin dediginizle allaha inaniyorum devamli bilimsel seyleri takip eden birisi olarak ateistligi mantiksiz buldugum icin kurani okuyarak kendi cevabimi bulmak istedim malesef kuran benim aklimdaki ve bilimin gösterdigi tanridan cok uzak bir tanri sunuyor insanliga. evrim yok kutuplarda oruc yok. bütün bilimleri icerdigi iddaa edilirken kar bile gecmez kuranda. peki muhammed peygamber kötü bir insanmiydi hayir. 1400 yil öncesine göre büyük bir devrimci cok zeki fakat milyonlarca gezegenlik evreni yaratan tanriyi iyi kavrayamamis o döneme görede normal

kardeş bildiğin şeyler çok bilmediğinde var hachacında bildiği çok bilmediğide anlayış farkı var mesela araplara sorsan yarı müslüman derler dersin demişsin fakat kuranda araplarında anlamadığı anlamını çözemediği yerler var örneğin bunun manasını kimse bilmem ayet başlarında elif lam mim , elif lam ra, benzeri kısa ayet olur bunu dünyada kimse bilmez.bunları bence ilim ve bilim adamlarına bırakın derim

Hafiye

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
tarihden bilgin yok. atatürk neden o zaman latinceyi seçti cavurun dilini seçti?
oda bitmedi elin cavuru istanbula gelmiş burayı başkent yapmayın yoksa burası bizim olur diyen kimdi?
sonra atatürkün kalkıp ankarayı başkent yapması nedendi?
atatürk gidin siz ankaraya orayı başkent yapalım demiştir.
bunun adınada istanbulun kurtuluşu adını vermişler afedersin ama ben bununla şimdi gururmu duyuyum?

ha benim burada söylemek istediğim gerçeklerdir sen gelmişsin dilden değilde alfabeden kastsediyorsun diyorsun.
ha onu demişim ha dil demişim?

çok felsefe yapıyorsun bence biraz büyüklerine danış gel öyle konuş.

Tarih bilgin yok diyeceğine gidip bu arada biraz araştırıp okusaydın. En azından bu boş laflar ile kendini küçük duruma düşürmezdin. Yukarıda nedenini yazdım ama okumak yerine aynı şeyi tekrar tekrar sorup duruyorsun. Ayrıca, anlaşılan sen "abi" lerine çok danışıyorsun ki banada aynısı öneriyorsun fakat çok şükür gerçekleri araştırıp, öğrenip, anlayacak kadar aklım var. Kimseden akıl hocalığı alacak değilim. Elin gavuru istanbula gelmişmiş, burayı yapmayın demişmiş. Bunları sana hangi aklı kıt anlatıyor bilmiyorum ama kaynağının üzerinde oturduğunu da ben sana söyleleyeyim. Tam tersi. Doğu ve batının oratsında Ankara stratejik ve askeri nedenler ile başkent oldu. Hatta ingiliz ve diğer işgalciler buna çok sinirlenip karşı çıkarak uzun süre konsolosluklarını ankarada açmadılar. O tarihteki Ankara bugünkü gibi değildi. Başkent olmasaydı bugün bu kadar gelişmesi de imkansız olurdu. O kırsal ankara bugün Türkiyenin en önemli şehirlerinden biri. Hem ne olduda ankara bu kadar battı? Milli mücadeleyi bağrına basmış ankara yerine hakkında idam fermanı çıkartılan, istila altındaki istanbul'a gelip meclisi istanbulda mı açacaklardı? Gerçeklerden bahsedebilmen için önce gerçekleri bilmen lazım.

Bthnkdgn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Son yorumumu yaziyorum cünkü konu cigrindan cikiyor.

örnek olarak webadami verelim

arkadaşlar ben işitme engelliyim

arkadas malesef isitme engelli bakin kuran bu insanlara nasil yaklasiyor

Nahl Suresi

NAHL 75. Allah, hiçbir şeye gücü yetmeyen, başkasının malı olmuş bir köle ile katımızdan kendisine verdiğimiz güzel rızıktan gizli ve açık olarak harcayan (hür) bir kimseyi misal verir. Bunlar hiç eşit olurlar mı? Doğrusu hamd Allah’a mahsustur. Fakat onların çoğu (bunu) bilmezler.

Diyanet Vakfı
NAHL 76. Allah, şu iki kişiyi de misal verir: Onlardan biri dilsizdir, hiçbir şey beceremez ve efendisinin üstüne bir yüktür. Onu nereye gönderse bir hayır getiremez. Şimdi, bu adamla, doğru yolda yürüyerek adaleti emreden kimse eşit olur mu?

erde89

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sen süzme cahilsin.Osmanlı Şeriat devletiydi öylemi? ve bu şeriat devleti avrupadaki hristiyanları 400 yıl yönetti.Nasıl olabiliyor?2. Konu Yahu sen kim oluyorsun da seni tanıyacak.Siz alevilerin bir müslüman meshebi oldugu bilmeyecek kadar zıvanadan çıktınız.Begenmıyormusun kardeşim türkiyeyi git istediğin ülkede yaşa.Beşar esad alevi git ozaman suriyede yaşa.tüm ulaşım ücretinde benden.Sen dua et senin bu düşüncelerine ragmen bu ülkede keyif içinde yasıyorsun.yarın ben veya benım mantalitemde biri bu ülkeyi yönetirse sen senın gibi din temelli bölücüler sürgüne gider.

avucunuzu yalarsınız hiç bi yere gitmiyoruz asıl siz bu ülke gideceksiniz caminizide alıp gideceksiniz

Muvahhid

Doçent
Reaksiyon puanı
0
bütün bilim adamlari demedim bu buluslari bulan bilim adamlarinin cogu dedim. karl marks, freud , einstein , webber , durkheim , galileo , darwin , gibi bilim adamlarinin cogu ya dinsiz yada deisttir.

einstein deisttir, weber ateist değildir protestandır.. darwin kendi bile bilmiyor ne olduğunu.. galileo'ya yapılanlar karşısında kiliseye aldığı tavır vardır.. Diğerleri zaten sosyolog ve filozoftur din anlayışı bekleyemezsin..

avucunuzu yalarsınız hiç bi yere gitmiyoruz asıl siz bu ülke gideceksiniz caminizide alıp gideceksiniz

Mod arkadaşlar bu arkadaş uçuyor ilgilenin lütfen..

Alex_78

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nahl Suresi 76.ayetin Taberi tefsiri.
"Taberi bu âyet-i Kerimeyi şöyle izah ediyor: "Allah teala, putları, konuşamayan, herhangi bir şeye gücü yetmeyen, kendisine bakanlara muhtaç olan ve gönderildiği işten başarıyla dönmeyen bir kimseye benzetiyor. Böyle bir insandan herhangi bir hayır beklenemeyeceği gibi, kendisine bile herhangibir menfaat sağlayamayacak ve kendisinden herhangibir zararı da uzaklaştı ram ayacak bir puttan nasıl menfaat beklenebilir

Halbuki Allah, adaleti emreder ve dosdoğru yolu gösterir. Hiç putlarla Allah bir olur mu?"

Tabi sen sadece Kur'an okur da tefsir okumazsan tutar böyle Allah'ı suçlarsın.

erde89

Asistan
Reaksiyon puanı
0
mantığa bak ya millet iyice saçmaladı ben kimsenin taraftarı değilim ama iyiden şaçmalayanlar var atatürk olmasada ülke kurulacakmış o zman bende sana deyimki fatih sultan mehmette olmasa istanbul fethedilecekti.atatürk kimse kim az saygılı olun sevmiyorsanız sevmeyim kimsede sevin demiyor.millet ülke kurucusuna değer verir bizde bu tam ters.bu kafayla giderseniz namaz kılana karışan çıkar ibadet edene laf eden çıkar,saçı uzatana laf atan çıkar,sevmeyi geçtim tam bir saygısızlık ortamı kimsenin kimseye sevgisi yok saygısıda yok.ben sünniyim.o aleviye sallıyor öteki kürde sallıyor bilmem ne yaw arkadaş sevmiyorsanızda kimse kimseye saygısızlık yapmasın.durmadan bi siyaset dönüyor.ayıptır ya.bu ülkeyi kurmak için kürdü alevisi,sünnisi beraber savaştı canlarını verdi.boş boş laf yapar burdakiler anca kim gidip aç susuz yağmurda çamurda kim savaşır kim gider boş çene...bu kafayla giderseniz emin olun bu türkiye bölünür.

bravo kardeşim

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
konu gene amacının dışında Dini tartışmalara dönmüş din tartışmak isteyenleri Din kültürü bölümüne alalım.

Konu amacının dışına çıktığı için kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...