Ücretsiz AppStore Hesabı Açmak Ve Uygulamaları İndirmek [Resimli Anlatım]

Bu konuyu okuyanlar

muratveb

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
55
Merhaba arkadaşlar. Bu anlatımımda sizlere AppStore ile ücretsiz olan uygulamalar nasıl indirilir göstereceğim. Ve bunun içinde herhangi bir kredi kartı bilgisine ihtiyacımız olmayacak. Dilerseniz hemen başlayalım.

Öncelikle AppStore uygulamamızı açıyoruz ücretsiz uygulamalardan birinie tıklayıp Uygulamayı Yükle diyoruz ve karşımıza gelen Login penceresinden Apple Kimliği Yarat butonuna tıklıyoruz.

Daha sonra gelen pencereden Devam diyoruz.

Gelen pencereden "Bu koşulları okudum ve kabul ediyorum"u işaretleyip Kabul Ediyorum'a tıklıyoruz.

Şimdi geldik kayıt ekranımıza. Burda eposta kısmına eposta adresimizi , parola kısmına en az 8 haneli şifremizi yalnız bu şifre sadece sayılardan oluşamaz. Hem sayı hemde harf olmak zorunda ve o harflerinde biri büyük biri küçük harf olmak zorunda. Örneğin : 123456789SDn gibi... Gizli soru ve cevap kısmınaysa şifrenizi unutmanız durumunda size sorulacak soru ve cavabın ne olmasını istiyorsanız onu girmeniz gerekmektedir. Son olarak doğum tarihinizide girdikten sonra Devam butonuna tıklıyoruz.

Evet şimdi karşımıza kredi kartımızın bilgilerinin girilmesini isteyen sayfa geldi. Burda kart tipi bölümünden None yada Hiçbiri'yi seçip alttaki bilgileri dolduruyoruz ve Apple Kimliği Oluştur butonuna tıklıyoruz.

Ve son olarak gelen pencerede maiilimizi doğrulamamız için e-posta gönderildiği yazıyor. Mailinizi kontrol edin özellikle spam bölümünede bakın. Zira bazen normal inbox/gelen bölümüne düşmemektedir gelen mail. Eğer mail gelmemiş ise "Doğrulama e-postasını yeniden gönder" butonuna tıklıyoruz ve Tamam diyoruz.

Daha sonra mailimize gelen linkten hesabımızı doğruluyoruz ve Mağaza menüsünden Giriş Yap'a tıklıyoruz .

Sonra indirmek istediğimiz uygulamaya tıklıyoruz ve inmeye başlıyor :) Böylelikle ücretsiz uygulamaları açtığımız ücretsiz hesabımız ile indirmiş oluyoruz... Örnek olması açısından ben dRadio programını yüklüyorum. Gördüğünüz gibi program yükleniyor.

Ve son olarak indirdiğimiz uygulamarın güncellemeleri geldiğinde Güncellemeler bölümünden istediğimiz uygulamayı seçip GÜNCELLE dediğimizde ilgili programı güncellemeye başlıyor. Yada en üstte bulunan TÜMÜNÜ GÜNCELLE butonuna tıklarsak tüm güncellememiz gereken yazılımları otomatikmen güncellemeye başlar .

Umarım faydalı bir anlatım olmuştur. Herkese iyi forumlar...

conquistador

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Oradaki ekran görüntüleri zaten bir bilgisayardan alınmış telefon falan değil ki. Bahsedilen App Store iOS tabanlı cihazlar için değil Mac'ler için olan.

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
internetten açınca hiç biri seçeneği çıkmayabiliyor, kredi kartı bilgilerinizi verin, cep telefonunuzdan girip none yapın :)

Lhuki

Asistan
Reaksiyon puanı
0
internetten açınca hiç biri seçeneği çıkmayabiliyor, kredi kartı bilgilerinizi verin, cep telefonunuzdan girip none yapın :)
aynen bende şimdi yeni bir mail adresiyle hesap açtım App store dan yapınca hiçbiri seçeneği geldi diğerini internetten açmıştım :)

Johnny_

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=74155]muratveb[/MENTION] Abi Hesap yarat'a tıklıyorum ama hiçbirşey gelmiyor.
Applenin kendi sitesinden kayıt oldum ondada hesap numarası falan istedi bende yazmadım Hiçbiri seçeneğide yok :(

muratveb

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
55
@muratveb Abi Hesap yarat'a tıklıyorum ama hiçbirşey gelmiyor.
Applenin kendi sitesinden kayıt oldum ondada hesap numarası falan istedi bende yazmadım Hiçbiri seçeneğide yok :(

Kardeşim eğer Hesap yarat dediğin halde hiç bir ekran gelmiyorsa seninde benim yaşadığım bir problemi yaşıyor olman kuvvetle ihtimal.

O sorunuda smbios.plist dosyanı güncelleyerek çözebilirsin. Daha önceki konularımda anlatımı yapmıştım nasıl değişeceği hakkında . Ordan bulabilirsin. Smbios.plist dosyanı iMac12..vs olarak değiştirirsen muhtelemen sorun çözülür.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kullanıcı adını yazıyorum ama sifrem olmuyo hangı sıfremı yazıcam yardımcı olur musunuzzz

BEFEGA

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
kullanıcı adını yazıyorum ama sifrem olmuyo hangı sıfremı yazıcam yardımcı olur musunuzzz

Şifrenin içinde veya başında büyük harf bulunması gerekiyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Örneğin "Sdnokuru123" gibi.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Hiç bir şekilde kredi karti olmadan halledemedim.
None yada Hiçbiri seçenekleri ne safar iden ne de app store ' dan gelmiyor.

muratveb

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
55
Hiç bir şekilde kredi karti olmadan halledemedim.
None yada Hiçbiri seçenekleri ne safar iden ne de app store ' dan gelmiyor.

Atladığınız nokta şu : Herhangi bir ücretsiz uygulamaya tıklayıp ordanda yükle diyin. Daha sonra hesab girişi isteyecek. İşte o noktada üyelik yaparsanız o zaman NONE seçeneği gelecektir. Direkt hesap açmaya çalışırsanız NONE seçeneği gelmiyor arkadaşlar.

Ben bunu zaten anlatımdada belirtmiştim. Önce herhangi bir ücretsiz uygulamayı yüklemeyi seçip oradanda üyelik oluşturun. O zaman sorunsuz bir şekilde NONE seçeneği geleceğinden hiç şüpheniz olmasın .

yavuzgokhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim eğer Hesap yarat dediğin halde hiç bir ekran gelmiyorsa seninde benim yaşadığım bir problemi yaşıyor olman kuvvetle ihtimal.

O sorunuda smbios.plist dosyanı güncelleyerek çözebilirsin. Daha önceki konularımda anlatımı yapmıştım nasıl değişeceği hakkında . Ordan bulabilirsin. Smbios.plist dosyanı iMac12..vs olarak değiştirirsen muhtelemen sorun çözülür.

Aynı problemi iAtkos L2 ile kurduğum sistemde yaşıyorum. Bu dosyayı nasıl değiştireceğimi size zahmet tekrar anlatırmısınız,forumu araştırdım ama bulamadım böyle bir konu.

yavuzgokhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Hocam smbios.plist dosyasını nasıl değiştirecağimi öğrendim. Champlist ile değiştirip mesajda yazdığınız gibi iMac12.1 ve 12.2 olarak değiştirerek denedim ama hala hesap yarat butonuna tıkladığımda hiç birşey olmuyor. Web üzerinden aldığım hesabı açtığımda da iTunes ile eşlesmediğini söylüyor,eşleştirmeyi kabul ettiğimde de kredi kartı bilgisi istiyor,none seçeneği çıkmıyor. ona da eyvallah diyip kredi kartı bilgilerimi giriyorum,3 farklı kart denememe rağmen kartınız reddedildi diyor. Anlamadımbu işi ben, yardımcı olurmusunuz? ne tür altenatifler deneyebilirim şu app storedan uygulama indirmek için. Kredi kartsız başka türlü nasıl üye olabilirim?

yavuzgokhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam smbios.plist dosyasını nasıl değiştirecağimi öğrendim. Champlist ile değiştirip mesajda yazdığınız gibi iMac12.1 ve 12.2 olarak değiştirerek denedim ama hala hesap yarat butonuna tıkladığımda hiç birşey olmuyor. Web üzerinden aldığım hesabı açtığımda da iTunes ile eşlesmediğini söylüyor,eşleştirmeyi kabul ettiğimde de kredi kartı bilgisi istiyor,none seçeneği çıkmıyor. ona da eyvallah diyip kredi kartı bilgilerimi giriyorum,3 farklı kart denememe rağmen kartınız reddedildi diyor. Anlamadımbu işi ben, yardımcı olurmusunuz? ne tür altenatifler deneyebilirim şu app storedan uygulama indirmek için. Kredi kartsız başka türlü nasıl üye olabilirim?
Problemi iTunes Store üzerinden halletim. Aynı sorunu yasayan arkadaşlara duyrulur.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kredi kartı bölümlerine geldim ad soyad falan oraları doldurdum doldurduktan sonrada kredi kartını hiçbiri yaptım kimliği oluştur deyince bedava mı giricem para falan almıycaklar öylemi? :D

BEFEGA

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
kredi kartı bölümlerine geldim ad soyad falan oraları doldurdum doldurduktan sonrada kredi kartını hiçbiri yaptım kimliği oluştur deyince bedava mı giricem para falan almıycaklar öylemi? :D

Aynen öyle hayırlı olsun :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
vay arkadaş bi ben mi yapamadım arkadaslar olmuyor kredi kartı istiyor app indirdim yinede olmadı bide iphone 3 var bende onu pc ye baglayamıyorum nasıl yaparım ..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya hocam şu smbios dan i mac12 seçimini bn yapamadım acaba kademe kademe anlatırmısın??

er4y

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben yaptım teşşekürler kaliteli paylaşım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya arkadaslar hersey iyi hosta kredi kartı yerinde hiçbiri yada none diye bir şık yok ne yapabilirim yardımcı olursanız cok sevinirim

muratveb

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
55
ya arkadaslar hersey iyi hosta kredi kartı yerinde hiçbiri yada none diye bir şık yok ne yapabilirim yardımcı olursanız cok sevinirim

Arkadaşlar özellikle belirttim bakın dikkatli okusanız böyle uğraşmak zorunda kalmayacaksınız.
O none yani hiçbiri olan seçeneğin aktif olarak gelebilmesi için öncelikle herhangi bir ücretsiz uygulamaya tıklayıp yükle demeniz lazım. Tam o sırada sizden kullanıcı girişi isteyecek. İşte o kısımdayken Apple Kimliği Yarat kısmını tıklayacak ve üyelik yapacaksınız. Böyle yaptığınız zaman None seçeneği yani Hiçbiri seçeneği otomatik gelecektir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
muratveb dediklerini yaptığım halde none gelmiyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
beyler ben oldum üye felan da iphonuma indiremiyorum faceyi itunesi bilgisayara ındırdım ordan bırseyler yaptım acıl yardım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar herşey iyi hoş bi güzel dolduruyorum ama mail ile ilgili sıkıntı cıkıyor , sanki bu mailin üstüne kayıtlıymıs gibi sonra yeni mail açıyorum ondada aynı sorunu veriyor. Ne yapacagımı şaşırdım bi yardımcı olabilirmisiniz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:tongue:arkadaşlar bende hesap var galaxsı s3 kullanıyomm onda calışıyor ıphone 3 aldım giriş yap dıyorum yapmıyorr yardımcı olurmusunuz
yenı hesap yarat diyorum bir türlü olmuyorr mailimi yazıyorumm şifre isteyen yere mailin şifresimi yoksa kafama göre bir şifre mıı yardım cı olurmusunuz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
geliyor arkadaşlar
1. free bir şey indirmeye çalışın indirmeden önce
2. yeni app kimliği yarat yazan butona basın
3. kredi kart simgelerinin sağında none çıkar
4. none a basınız adres bilgilerini doldur.
5. mail gelecek aktif ediniz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya ben bu ap store ı yukledım bı kac gun uygulama yuledım sonra sımdı yuklıyemıyorum (uygulama yukle) (ıcretsız) sonrada bı bulut gıbı bısey cıkıyo ona tıklıyorum tıklıyorum artık uygulamada ındremıyorum yardım edın:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

demircan256

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ;

Şimdi bir arkadaşın elinde iphone 4s var,apple kimliği belli oluyor ancak şifresini bilmiyor,zaten pek anlamıyor bu işlerden...şimdi ben kendisine yeni bir apple kimliği açtık,ve iphone daki hesabı silip yeni aldığımı ekleyeyim dedim,ancak bu sefer onu yapmak için önceden kullanılan mail adresi bilgilerini istiyor,ama eski hesap ile herhangi bir bilgi yok..yani güvenlik sorularına cevap v.s

bu konuda nasıl birşey yapmam lazım...kısaca iphone telefonda var olan apple kimliğini yeni aldığım hesapla değiştirmek istiyorum.