Tabletime 3G Modem Alıcam Yardım?

Bu konuyu okuyanlar

Webkurum

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
3 G modem takmaya çalışmayın içindeki hattı çıkarıp tabletinize takın. Tabletinize hat takılıyorsa eğer. Ben vınn hattını kullanıyorum .

MTOKSOZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bildiğim kadarıyla HAT takılmıyor 3G Modem alıcam

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Modemi direk tablete takamazsın yani USB girişinden , içine simkart takılabilen bir model ise , içine simkart takılabiliyorsa o şekilde takip kullanabilirsin.

abseyhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tablete 3G modem takabilirsin ama maalesef hiç bir 3g modemin android ve ios sistemlere göre yazılımı ve programı mevcut değil. o yüzden modemi çalıştıramazsın. tablette 3g kullanmanın tek yolu şuan, tabletinin sim kart takılabilen bir tablet olması.

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Tablete 3G modem takabilirsin ama maalesef hiç bir 3g modemin android ve ios sistemlere göre yazılımı ve programı mevcut değil. o yüzden modemi çalıştıramazsın. tablette 3g kullanmanın tek yolu şuan, tabletinin sim kart takılabilen bir tablet olması.

e ben ne dedim :)

abseyhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

MTOKSOZ adlı arkadaşa cevap vermiştim.

Bu arada yukarda yazdığım benim en son bildiğim haliydi. Biraz araştırdım yazdıktan sonra. Bilgi eskimiş. Şuan HUAWEI modemlerin çoğuyla ve android 2.3 üzeri sürümlerde harici 3g modemler çalışabiliyormuş. Turkcell Vınn ve Avea Jet bildiğim kadarıyla Huawei modem veriyorlar.

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
MTOKSOZ adlı arkadaşa cevap vermiştim.

Bu arada yukarda yazdığım benim en son bildiğim haliydi. Biraz araştırdım yazdıktan sonra. Bilgi eskimiş. Şuan HUAWEI modemlerin çoğuyla ve android 2.3 üzeri sürümlerde harici 3g modemler çalışabiliyormuş. Turkcell Vınn ve Avea Jet bildiğim kadarıyla Huawei modem veriyorlar.

yok operatörlerin verdiği yazılımlarda henüz böyle bir durum yok

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Operatörler vermiyormuş zaten. Huawei modem android sistemlere tanıtılabiliyormuş.

Mesela tablet üretici mobee sitesinde bile yazmış; http://www.mobee.com.tr/nett7-T1200.php

Turkcell VINN modelleri ve Avea Jet modelleri ile 3G bağlantısı sağlayabilirsiniz.

Sözünü neye istinaden söylemişler anlamadım mail attım cevap gelince bilgilediririm. Android işlemcilere ek uygulamamı bulmuşlar yoksa imkansız böyle bişi simkart yuvası yokise.

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Huawei marka modemleri sorunsuzca kullanabilirsiniz.. Tanıtmanıza gerek yok, sadece otg kabloyla modemi bağlayın, 10 saniye kadar bir işlem yapılacak, sonra bağlantı gelecek..

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Huawei marka modemleri sorunsuzca kullanabilirsiniz.. Tanıtmanıza gerek yok, sadece otg kabloyla modemi bağlayın, 10 saniye kadar bir işlem yapılacak, sonra bağlantı gelecek..

Eğer sen kullanabiliyorsan örnek bir huwaie modeli verebilirmisin ? Çünkü avea modemler kullanamıyor (huwaie marka). Bu cihazın içindeki yazılımla ilgili birşeymi acaba.

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Eğer sen kullanabiliyorsan örnek bir huwaie modeli verebilirmisin ? Çünkü avea modemler kullanamıyor (huwaie marka). Bu cihazın içindeki yazılımla ilgili birşeymi acaba.

ben kullanmıyorum 3g dongle ama uyumlu olduğu modem listesini paylaşayım

3G Usb Dongle Huawei E1750 WCDMA 3G Usb Dongle Huawei E1820 WCDMA
3G Usb Dongle Huawei E173-u WCDMA
3G Usb Dongle Huawei EC1261 CDMA2000
3G Usb Dongle Huawei EC122 CDMA2000
3G Usb Dongle Huawei E220 WCDMA
3G Usb Dongle Huawei E173-s WCDMA
3G Usb Dongle ZTE MF633 WCDMA
3G Usb Dongle ZTE MF110 WCDMA
3G Usb Dongle ZTE MF637U WCDMA
3G Usb Dongle ZTE MF190 WCDMA
3G Usb Dongle Huawei EC150 CDMA2000
3G Usb Dongle Huawei E261 WCDMA
3G Usb Dongle Huawei E1550 WCDMA
3G Usb Dongle ZTE MF226 WCDMA
3G Usb Dongle Huawei(Vodafone)K3770 WCDMA
3G Usb Dongle Huawei ET188 TD-SCDMA
3G Usb Dongle Huawei ET128 TD-SCDMA
3G Usb Dongle ST-Ericsson ST-Ericsson TD CMCC Modem TD-SCDMA
3G Usb Dongle ZTE ZTE-T A355 TD-SCDMA
3G Usb Dongle ZTE ZTE-T A356 TD-SCDMA
3G Usb Dongle A-LINK A-Link 3GU WCDMA

türkiyede ise şu modellerle uyumlu

TURKCELL:HUAWEI E176
VODAFONE: HUAWEI K3520-E160E
AVEA: HUAWEI E1820

kaynak: tabletbilgisayar.gen.tr

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
net bilgi istiyorsanız, alın tabletinizi avea, turkcell, vodafone iletişim merkezlerine gidin, denemek için 3g dongle isteyin, yerinde karar verin :)

MTOKSOZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
net bilgi istiyorsanız, alın tabletinizi avea, turkcell, vodafone iletişim merkezlerine gidin, denemek için 3g dongle isteyin, yerinde karar verin :)

Yarın zaten gidicem ama Turkcell çekim alanı daha iyiymiş diye duydum ama benim tabletle uyumlusu orda olur mu?

IĞDIRLIYIM

leroy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
aslında modeme pek gerek yok çoğu telefoların modem özelliği var yada tablette kart bağlantı yuvası kullanılabilir

S

SDN Okuru

SDN Okuru
mesela Asus TF700T-1B156A 32GB Wifi 10.1" Tablet 3g yok görünüyor , TURKCELL:HUAWEI E176 modemle bağlanabilirmiyim?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar piranha sitesine girin tabletlerle ilgili sık sorulan sorularda ne yapılacağı adım adım yazılmış ayrıca bazı modemler için uyumlu yazılımlar yayınlanmış. Mf 190 sorunsuz çalıştırdım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Polypad C 504 Marka Tablete 3g Huaweı Vınn I Usb Aperatı Bağladım ,şöyle Yazdı: ''USB Depoloma Hasar Gördü.Yeniden Biçimlendirmeniz Gerekebilir.'' Yazdı. Ne Yapmalıyım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bende taplet almyı düşünüyorum bende vodafonenin içine sim kart takılan modemi var bunu taplete taksam internete bağlana bilirmiyim bağlanırsam hızı nası olur benm net paket vodefoneniin ayda 8 tl sınırsız< ilk 100 mb 3 g hızında sonradan 96 kbps ye düşyo bunla taplete youtubeden video aça bilirmiyim eyer taplet pcler de sim kartlı vodafoneti desteklemiyorsa reed pad 4 alcam direk sim kart girişi warmışş lütfen bi yardımcı olun

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya arkadaşım bende 3 gündür uğraşiyorum ama tablet görmedi bi türlü nasıl yaptın kontak kurabilirmiyiz senle

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bu konu üzerinde hala konuşuluyor mu bilmiyorum ama 2012 de imkansız dediğiniz şeyi ben 2010 da yapmıştım. Mobee'nin en kötü tableti Nett 7" sanırım. Turkcell VINN'ı takıp kullandım. Konfigürasyonda şuna muhakkak dikkat edin: VINN yada hangi 3G modem ise, içindeki sim kartın pin kodunu 0000 yapın ve devre dışı bırakın pin sorgulamasını (bir telefona vb. takarak yapılabilir). Çoğu tablet şu an zaten tam uyumlu geliyor ama o zaman (Android 1.6 ile) bu şekilde canavar gibi çalıştırmıştım ben. Sorun yaşamamıştım yani.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
galaxy note 10.1 n8010'larda harici 3g model kullanılır mı?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Lütfen Tv den veya radyodan 199 tl ye aldığınız çin malı tabletleri alıp bize gelmeyin, (Turkcell bayisi) :unsure: