Chrome "Shockwave Flash Eklentisi Bozuldu" Hatası

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
linux debian kullanıcısıyım
shockwave ile ilgili herşeyi kaldırdım paket yöneticisi ile..
flash plugin kurdum...
sorun çözüldü

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bende de bu sorun var ama çözümü de var . en kolayından google chrome den vazgeçin. opera ya geçin ya da normal google a geçin.

Biray

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ARKADAŞLAR BEN BUNUN SORUNUNU BULDUM

Shockwave 'in çokme nedeni : Google Chrome Güncelleştirmesi

Açıklama: Bunun nedeni Google tarayıcıyı yeni sürüm'e güncelliştirdiğinden dolayı diğer uzantıları da google güncelleştirir.

Ör: Güncelleştirmeden önce = Ben Youtube da rahatca izledim video ...
Güncelleştirme yapılırken = Shockwave sürekli çökerdi
Güncelleştirme bittikten ve Chrome ' ı otomatik restart attıktan sonra = Sorun yok ve hiç çokmeden izlerim

(NOT:Bu sadece bende oldu.Sizde bilmem olurmu)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar, Shockwave 'in çokme nedeni, iki ayrı flash yüklenmiş olması.
Örneğin biri adobe' nin diğeri
Chrome ile birlikte yüklenen gibi.
Yüklü Flash programlarından birini silin problem bitecek.

april01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de 3 tane shockwave eklentisi mevcut. Daha önce de hata olduğunda diğerlerini devredışı bırakmıştım sorun çözülmüştü ama en son güncellemeden sonra o da kar etmedi, ne yaptıysam olmadı, teker teker sildim yükledim nafile, yok mudur bir çözümü...

utku79tr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yok hocam çaresi kaç gündür takip ediyorum konuyu yok çare flash uygulaması çıktığında çöküyo flash uygulaması varsa sayfada aşırı cpu ve ram kullanıyor pc neden oluyor anlamadım o kadar webmaster geçinen arkadaş bir çözüm üretemediler

carizmauqur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fazladan flash vardır eskini kullanın yenisini devre dışı bırakıp deneyin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar çözüm olarak tavsiyem:adobe flashplayer shockvave'yi silin çerzleride silin (ccclenar) olsa daha iyi mümkünse..sonra resetleyin .. adobe flash playerin iki sürümünüde yükleyin:
1-adobe flash player 11 activeX
2-adobe flash player 11 plugin :bu iki sürümüde yükleyin problem ortadan kalkacaktır ..yardımm dokunduysa ne mutlu kolay gelsin (sahipsizMAN)

cheleby

Profesör
Reaksiyon puanı
227
Sürüm güncel fakat bu sorun hala devam ediyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende monzilla da chromeda exprolel de oluyodu ama ben çöz düm hatayı rem slotlarını değiştirdim tabi bende çift rem var ve bios pilini çıkarttım taktım oldu :) bunu yapın baba dua edeceksiniz arkadaşlar :dil:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeşim son sürüm flash player chrome ile uyum sağlamıyor
en iyisi flash player gerekmeyen programlarda şu adresten(chrome://plugins/) burdan Adobe Flash Player (2 files) - Sürüm: 11,5,502,110 devre dışı bırakın

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ah şu google chrome.. :( bi çökme olayı olmasa varya operayı geçecek .

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaslar merhabalar ben hatayı duzeltttım sanırım.. ayarda gizlilik ayarlarında içerik ayarları icinde eklentiler onun en altındada shockwave yazıyo devredısı derseniz sorun gidecektir :)

tmetalkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Gerçeği görün artık;
Chromium tabanlı tarayıcıları kullanmak tercih meselesi olabilir. Lakin gerçeği kimse inkar edemez. Comodo Dragon, Google Chrome, Yandex Browser. Bunların üçüde biriyle aynı tabana ve normal olarak aynı işi görmektedirler. Google, Chromium motorunu kullanarak kendi tarayıcısını yapmıştır. Üstelik logosu da Chromium'un logosudur. Kullanıcılarda google chrome takıntısı olmamalı. Her program internettten indirildiği gibi tıklanıp bilgisayara kurulmamalıdır. Dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Bu belirttiğimiz tarayıcıların kurulu haldeki dosya boyutları ilk olarak 160-170 mb, sonrasında gizliden kendini güncellendikçe de 400 mb'a kadar çıkıyor. Bundan kurtulmak için, "ctrl+shift+delete" ile geçici dosyaları silmeniz gerekmetedir. Comodo Dragon'un portable versiyonu olduğu için daha avantajlıdır. Dosya klaösörünü siz belirlediğiniz için dosya boyutunu istediğiniz gibi kontrol edebiliyor, yapılandırma ayarlarınız ve yer işaretleriniz format sonrasında bozulmadan olduğu gibi kalıyor. Yani her şeyi size bırakıyor. Belirtecek olduğum risklere rağmen yine de Chromium tabancı tarayıcı kullanmakta ısrar edenlere Comodo-Dragon-Portable versiyonunu öneririr. Merak etmeyin portable versiyonunu firmanın kendisi hazırlamıştır, siz, biz gibi kullanıcılar hazırlamamıştır. Sorun çıkmaz. Artık Phorm'u bilmeyen kalmamıştır umarız. Bir siteye girerken gözümüze almıştır muhakkak. a oix net. Ttnet yabancılara satıldıktan sonra ttnet'in anlaşma yaptığı bir firmadır Phorm'cular. Bu nedenle firefox tarayıcısı ile phorm engelleyen bir çok eklentiyi kullanabilirsiniz. Her geçen gün de bu eklentilerin yenileri çıkıyor. Bunları kullanabilirsiniz. Fakat dikkatli seçim yapmalısınız, aksini uygulayan anlaşmalı eklentiler de çıkabilir. Hem Firefox eskisinden daha hızlı. Ve de boyutu çok yüksek değil. Şu bilinmelidir ki; dünyanın en profesyonel internet tarayıcısı Firefox'tur. Bunu ancak profesyonel kullanıcılar bilir. Gelelim Adobe flash player'a. Birçok firma Abode ile anlaşma halindeler. Google chrome casustur. Aynı şekilde Adobe flash player ve adobe reader'da birer casusturlar. Adobe Reader 'ın PDF okuyucusu kurulduğunda 100 mb'ın üzerinde bir yer kaplıyor ve her geçen gün boyutu artıyor! Peki neden Foxit PDF, Foxit Pahntom, SumatraPDF gibi yazılımlarda bu kadar yüksek boyut yok? Bunu düşünen var mı aramızda? Size tavsiyem, adobe reader kullanmayın. Bunların yerine; SumatraPDF, Foxit Pahntom gibi birçok diğer yazılımlardan herhangi birini kullanabilirsiniz.
Son olarak, Zeistgeist serisini izleyin. 3 filmi var. Ne kadar meşhur firma medya kuruluşu varsa, insanları boş işlerle meşgul etmek ve bilgi toplamak amaçlı hizmet için çalıştıklarının farkına varın. Yukarıda bahsettiğim adobe ve google'da dahil. Neden yeni çıkan ya da yaygınlaşmış şeylere kapılıp gidiyoruz? Şu bilinmelidir ki; dünyadaki her insanın yaptığı, kapıldığı şey işin içyüzü değildir. Dünyadaki çoğu insan yanlışı normal ya da doğru olarak bilir. Az sayıda insan bilinçli ya da gerçeği bildiği halde umursamıyor. Bunu aklı kesen her kullanıcı anlayabilir.

lonely2134

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
KESİNNNN ÇÖZÜMÜ SÖYLÜYORUMMMMM...........

Format bile attım olmadı.... Yapacağınız şey şu

Adobenin şu sayfasına http://get.adobe.com/shockwave/ gidin ve kurun sonra PC yi yeniden başlatın bu kadar basit

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bende de aynı durum var shockwave oldu halde seafight oyun sayfasına gelmiyor %70 de hata veriyor acaba neden böyle bu çöktümü acaba

S

SDN Okuru

SDN Okuru
anladığım kadarıyla sorun depolamadan kaynaklanıyor mesla bir video izlerken sorun yok 2 de de yok ama 3 e çıınca başlıyor sorun ve bu da demekttir ki ram yetmiyor ama ramim 8 gb olduğuna ve izlediklerimde 25 dklık olduğuna göre sorun program dan kaynaklı bir yerlerde uffak bir yama olmalı yada explorerdaki gibi bir yerlerden o hafızayı chashe belleği arttırabilirsem önbellği yani sorun düzelecek ama bunu googe chrome da yapmak imkansız gibi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Adres çubuğuna chrome:plugins yazın.
Cıkan Sayfada
Adobe Flash Player
Devre dısı bırakın Sorun cozulur

cyclops7777

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, yeni bir başlık açmak istemediğimden konuyu canlandırayım dedim. Sıkıntı bende tam 4 gün önce başladı ve hâlâ devam ediyor. Aşağıdaki yazdığım tüm maddeleri denedim, başka bir öneriniz varsa şimdiden teşekkür ederim. 1. Chrome/shockwave player/flash player ayrı ayrı silip yeniden yükledim, hatta silme işlemlerini iObit Uninstaller ile yaptım yani reg kayıtlarını dahi sildim, daha eski sürümlerini yüklemeyi denedim farklı kombinasyonlarla (önce flash sonra diğerleri, önce chrome...) yüklemeyi denedim. 2. Zaten ilk çözümüm about://plugins yazıp ayrıntılara tıkladıktan sonra bir tanesini etkisiz hale getirmekti. Hepsini ayrı ayrı disable ettim. 3. Arkadaşımın bilgisayarına kendi hesabımı senkronize edip acaba sıkıntı hesaptamı diye kontorl ettim 4. Tüm uzantıları tek tek kapatıp denedim, zaten chrome'u yeniden kurunca hesabı senkroniza etmeden de denemiştim yani uzantılarda bir sıkıntı yok. 5. Bir de fark ettim ki chrome'um program files'a yükleniyor, ayrıca %app data% klasörü içinde localgoogle diye yeni bir klasör oluşmuş durumda bunlar ne anlama geliyor bilmiyorum. 6. Son olarak Google groups'ta Google ve adobe'un buna el attıklarını gördüm ama kasım ayından bu yana bir çözüm getiremedikleri için size soruyorum https://productforums.google.com/forum/!msg/chrome/MsPXBWu1KYk/9c13kPFFf80J

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Google Chrome kaldırın chromium 25.0.1374.0 indirin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
internet explorerdan açın bir sayfa sonra araçlar sekmesine gelip internet seçeneklerine tıklayın genelesekmesi altında arama ayarlarını değiştirin yanındaki ayarlara tıklayıın eklenti türlerini seçin shockwave i göreceksiniz orada durum sekmesi var etkin yazıyor üzerine gelip tıklayın ve etkisizleştirin sonra uygulayın bunu bu ilk olay ikincisine gelicez şimdi bu ikinciside çoklu dosyalarda sorun olanların daha çok işine yarayacaktır kanımca

2) bilgisyaarım a sağ tıklayıp özelliklere basın gelişmiş sekmesinde performans kısmındaki ayarlara tıklayın ve gelişmiş sekmesini seçin sanal bellek kısmındaki değiştiri seçin özel boyutu seçip üsttekine 16 alttakine 1000 firin ve herşeye okey deyip restrart atın bu kadar kolay gelsin bu arada google chrome için ben böyle yaptım diğerlerini bilemem

Son mesajlar