Hint Bülbülü (Zebra ispinozu) Kafesi Nasıl Olmalı ?

Bu konuyu okuyanlar

Bekçi

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Hint bülbülü alacaz 10 çift ama nasıl bir kafes almalıyım onu bilmiyorum yardım ederseniz sevinirim. Ha bu arada amcam marangoz ona yaptırmayı düşünüyorum.

zero2900

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Neden bu konuda çakma bilgilere sahip insanlara sormak yerine bir petshop veya veteriner hekim gibi hayvanları tanıyan insanlara sormuyorsun?

washaq

Asistan
Reaksiyon puanı
9
hayvanlari kafese tikmayi yanlis buluyorum, zira onalrin en guzel kafesi ozgur oldugu ortamlardir, ozgur birakin hayvanlari.

Bekçi

Doçent
Reaksiyon puanı
3
ya abicim şimdi hayvanseverlik yapmayın işte ... zaten bu millet oldum olası böyle. Dışarda adam kendisine baktı diye döven eve misafir gelince el üstünde tutan, başkaları kızlarla takılınca sinirlenen kendi takılınca birşey olmayan, sadece ve sadece kendini güzin abla zanneden bir topluluk olmuşuzda haberimiz yok.

zero haklıısn en iyisi petshoplara danışmak. Aslında benim amacım belki besleyen vardır diye düşündüm yardım falan olur amacıyla yani. Neyse yinede sağol.

washaq saol yinede .

washaq

Asistan
Reaksiyon puanı
9
ya abicim şimdi hayvanseverlik yapmayın işte ... zaten bu millet oldum olası böyle. Dışarda adam kendisine baktı diye döven eve misafir gelince el üstünde tutan, başkaları kızlarla takılınca sinirlenen kendi takılınca birşey olmayan, sadece ve sadece kendini güzin abla zanneden bir topluluk olmuşuzda haberimiz yok.

zero haklıısn en iyisi petshoplara danışmak. Aslında benim amacım belki besleyen vardır diye düşündüm yardım falan olur amacıyla yani. Neyse yinede sağol.

washaq saol yinede .

hayvan severlik felan degil bu, okumani tavsiye ederim:

Yeryüzünde yürüyen hiçbir hayvan ve iki kanadıyla uçan hiç bir kuş yoktur ki, onlar da sizin gibi birer ümmet olmasınlar. Biz Kitabta hiç bir şeyi eksik bırakmamışızdır. Sonra onlar Rablerinin huzuruna toplanacaktır.[35] Kur’an, ayrıca hayvanları yaratıcının sanatındaki mahareti ve üstünlüğü dile getiren bir başka sanat eseri olarak da takdim eder: Kuşkusuz sizin için hayvanlarda da büyük bir ibret vardır. Zira size, onların karınlarındaki fışkı ile kan arasından(gelen), içenlerin boğazından kolayca geçen halis bir süt içiriyoruz.[36] Hadis-i Şeriflerde Hayvanlar Kur’an’ın konuya verdiği öneme paralel olarak, Hz. Peygamber’in de hayvanların korunması, onlara merhamet ve şefkat gösterilmesi konusuna çok önem verdiği görülmektedir. Onun hayvanlara şefkat gösterilmesi, korunması, eziyet edilmemesi, aşağılanmaması konularında gösterdiği titizlik gerçekten de dikkat çekicidir. Günümüzde, Allah’ın en mükerrem yaratığı insana her türlü işkence ve zulümler hâlâ uygulanırken, Hz. Peygamber’in (SAV) hayvanlara bile işkence ve zulüm yapılmasını yasakladığı görülmektedir.

yazinin devami ve tamami; http://www.nur.org/tr/nurmektebi/nurkutuphanesi/Hayvanlarin_Korunmasi_825
not; herhangi bir cemaate bagli degilim, dogru her yerde dogrudur, dogru olani alin yanlisi birakin.

Oyyy böyle laf sokma görmedim :D
bende gormedim. nasil bi laf sokma bu?

Bekçi

Doçent
Reaksiyon puanı
3
biz hayvanlara eziyet mi yapıyoruz ? ? Tartışılır...
ama Hz Muhammedin hayvanlara verdiği önem konusunda haklısın . Ama her şeyi zamanıyla değerlendirmek gerek.
Cahiliyet çağlarında canlı deveden bir parça kesilir ve yenirdi. Sonrada hayvan eziyet çeke çeke o insanları eşyaları taşınmaya zorlanırdı.
Ve bunun gibi birçok örnek cahiliyet dönemini açıkça ortaya koyar. Bu davranışlara binaen söylenmiş hadisler olsa gerek bunlar. Ama şimdi cahiliyet dönemnde değiliz ve hayvanları önce kesip sonra kullanmıyoruz. Belkide onları büyük bir kuraklıktan ve de sevgisizlikten koruyor olacağız. Kim bilir işte burası tartışılır. Ama şunu da unutmamak gerek her hayvansever aynı değildir.

washaq

Asistan
Reaksiyon puanı
9
biz hayvanlara eziyet mi yapıyoruz ? ? Tartışılır...
ama Hz Muhammedin hayvanlara verdiği önem konusunda haklısın . Ama her şeyi zamanıyla değerlendirmek gerek.
Cahiliyet çağlarında canlı deveden bir parça kesilir ve yenirdi. Sonrada hayvan eziyet çeke çeke o insanları eşyaları taşınmaya zorlanırdı.
Ve bunun gibi birçok örnek cahiliyet dönemini açıkça ortaya koyar. Bu davranışlara binaen söylenmiş hadisler olsa gerek bunlar. Ama şimdi cahiliyet dönemnde değiliz ve hayvanları önce kesip sonra kullanmıyoruz. Belkide onları büyük bir kuraklıktan ve de sevgisizlikten koruyor olacağız. Kim bilir işte burası tartışılır. Ama şunu da unutmamak gerek her hayvansever aynı değildir.

eziyet etmek illa kesip biçmek vurup kırmak değildir, bu yaptığında eziyettir. neyse olayı daha fazla uzamak istemiyorum, tabiki istediğini yapmakta özgürsün ama ben uyarmak zorundaydım, ben görevimi yaptım. gerisi sana kalmış.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
abicim bu kuşları doğaya salarsan ölürler bu kuşlar fazla yüksekte uçamaz ve çaur yorulurlar doğada kedier, köpekler ,sansarlar vb. yabani hayvanlar vardır bu hayvanların etkisiyle ve çeşitli hava koşullarıyla bu hayvanlar doğada ölürler HİNT BÜLBÜLLERİ DOĞADA YAŞAYAMAZLAR VE BU SENİN EN KÖTÜ BAKIMINDAN DAHA KÖTÜDÜR.[

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ya O Hınt Bulbullerını Dısarıya Salarsan Yasayamazlar Cunku Onlar Evcıldır Ama Yabanılerıde Vardır Bılıpte Konusun

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yahu washag amma yaptın bu kuşlarda ümmet eyvallah bizde muslumanuız gencin hevesini kırmayın s.a.v de kedi beslerdi kedidemi beslemiyek bi mantık Allah aşkına ki kaldıkı bu kuşlar doğada yaşayamazlar çaprazlanmışlardır bunları salmak yerine hakkıyla bakmak bence sevaptır nokta