Kablolu İnterneti Telefona Paylaştırma (Resimli Anlatım)

Bu konuyu okuyanlar

OnurSorhan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
çok yararlı bir içerik daha öğrenmiş oldum tşkler

SoLidBurn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Windows İnternet bağlantı paylaşımını (ICS) ayarlayamadı hatası alıyorum?

kpln04

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Wi-fi çipine sahip bir laptop sahibisiniz. Sisteminizde Win-7 yüklü. Bir de akıllı telefon aldınız. Akıllı telefonunuzun bütün nimetlerinden faydalanmak istiyorsunuz. Ama o da ne? Kablosuz modeminiz yok. Peder de "yeter olum, bir o eksik kalsın, her istediğini aldık işte daha ne..." diyor. Üzülmek yok, çözüm var:

1- Sağ alt köşedeki simgelerden ağınızla olan simgeye tıklayıp, açılan pencereden "Ağ ve Paylaşım Merkezi'ni Aç"a tıklıyorsunuz.
48J

2- Açılan pencereden "Yeni Bağlantı veya Ağ Kurun"a tıklıyorsunuz. (Tıkla tıkla çekinme)
48K

3- "Bağlantı veya Ağ Kur" penceresi açıldı. Şimdi altlarda "Kablosuz geçici (bilgisayarlar arası) ağ kur" u seçip alttaki ileri butonuna tıkırdatın bakalım ne olacak.
48L

4- Hah şimdi karşınıza alttaki pencere çıkıyor. İster okuyun ister ileriye basıp geçin.
48M

5- Açılan pencerede kutular var, onları dolduruyoruz. Geçici ağımıza bir isim veriyoruz. Türkçe karakter kullanmayın. "Güvenlik Türü" seçeneğini "WEP" olarak seçiyoruz. Diğer seçeneği işaretlediğimde benim telefon bağlantı kuramadı. Belki tesadüfi bir problemdir ama siz yine de "WEP" yapın. "Güvenlik Anahtarı" bölümüne de bir şifre yazın. İster basit ister zor bir şifre yazın, fakat başkalarının da bu ağa bağlanabileceğini aklınızdan çıkarmayın. Buradaki işimiz bitti. İleri deyip devam ediyoruz.
48N

6- Geldik civcivin cik dediği bölüme. Ağ kullanıma hazır fakat yapmanız gereken son bir işlem kaldı. Ağı internet bağlantısı paylaşımına açmak. Alttaki şovalye kalkanı sembolünün yanındaki" İnternet Bağlantısı Paylaşımını Aç" a tıklıyoruz. Daha sonra açılan pencereyi kapatıp, telefonumuzdan kablosuz ayarlarına girerek ağı bulup bağlanıyoruz.
48O

İşlem tamamdır. Yalnız adı üstünde "Geçici Ağ Bağlantısı" Onun için bilgisayarınızı her açıp kapadığınızda yeniden ağ kurmanız gerekiyor.

Anlatım tamamen bana aittir. Bu sıcakta, can sıkıntısından, belki bir faydam olur diye ve yapacak daha iyi bir işim olmadığı için uğraştım. Yani teşekkür falan etmeseniz de olur. Emeğe saygı falan martavalları okumuyacağım. İşinize yarasın, bir de üşenmezseniz "Allah Razı Olsun" deyin içinizden yeterli :)

aga şimdi bende şöyle bi sorun var ben neti başkasından alıyorum wifi adaptörü kullanıyorum baya uzak bana ve bide şifreli şimdi ne yapmam gerekiyor?

PylsWeb

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
aga şimdi bende şöyle bi sorun var ben neti başkasından alıyorum wifi adaptörü kullanıyorum baya uzak bana ve bide şifreli şimdi ne yapmam gerekiyor?
aga aynı şeyleri yapman yeter sen internete bağlandığın zaman o interneti bilgisayarın paylaşmaya başlar.

Kurşun Kalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
58
[MENTION=80664]xvolkapx[/MENTION] sen interneti kendi bilgisayarında kullanabiliyorsan, anlatımı uygulaman yeterli, başka bir şey yapmana gerek yok. Bu anlatım, her ne yoldan olursa olsun sana gelen interneti diğer wi-fi çipine sahip cihazlara (laptop, akıllı telefon vs.) paylaştırabilmen içindir.

fredyy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bunları win7 starter' la da yapabilir miyiz. mesela netbook alsam, yapabilir miyim bu söylenenleri?

7/24

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
[MENTION=115737]Kurşun Kalem[/MENTION] güzel bir bilgi teşekkürler.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Şimdi bu anlattığınız olayı wirless adaptör alarak masaüstüne uygulayabilirmiyiz yada wireless adaptör satın alıp virtual wifi router programıyla yani sanal ağ oluşturma programıyla kablosuz paylaşım yapabilirmiyim program çalışıo ama wifi istiyo bu eksikliği wireless adaptör ile giderebilirmiyim çalışırmı o zaman kablosuz internet olarak programı çalıştırınca please enabled the wifi adabter yazıo wifi adabtörü aktif etmemi istio kısacası bu programla wireless adaptör alsam kablosuz ağ kurabilirmiyim

LeoNScooT

Asistan
Reaksiyon puanı
0
windows baglantı kuruklumu yapılamadı diyo

windows baglantı kuruklumu yapılamadı diyo

ewrecca

Doçent
Reaksiyon puanı
0
çok güzel detaylı anlatmışsınız elinize sağlık

LeoNScooT

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sağolun bağlandımda nedense bir google'i 10dk'da açıyor neden olabilir? YAvaş YAni

Kurşun Kalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
58
sağolun bağlandımda nedense bir google'i 10dk'da açıyor neden olabilir? YAvaş YAni

Net yavaştır yada telefonunda bir problem olabilir. Olasılıklar çok. Ben tv izleyebiliyorum, radyo dinleyebiliyorum falan, hızımda bir problem yok...

nobody946

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Allah Razı Olsun kardeş, üşenmeyip bide resimli anlatmışsın.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
connectfy kablosuz aldıımız ağı da dağıtabiliyor.bunda öyle bişey olmuyor :)

Kablosuz aldığım ağı dağıtmıyor, ha iki tane kablosuz ağ adaptörü varsa olabilir de tek ise olmuyor lite sürümünde.

Neyse zaten burada anlatılan garip bir şekilde benim bilgisayarda olmadı.

pumperking

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Kablosuz aldığım ağı dağıtmıyor, ha iki tane kablosuz ağ adaptörü varsa olabilir de tek ise olmuyor lite sürümünde.

Neyse zaten burada anlatılan garip bir şekilde benim bilgisayarda olmadı.

üstad toshiba laptopta işe yaramadı hp de çatır çatır kullanabiliyorum.sebep nedir en ufak bir fikrim yok.belki wireless adaptörü desteklemiyor diye birşey söyleyebilirim ama ne derece doğru bilemeyeceğim.

qmero

Asistan
Reaksiyon puanı
0
acaba xp için de bi anlatabilrmisin ama benim internet vınn, olur mu?

Kurşun Kalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
58
acaba xp için de bi anlatabilrmisin ama benim internet vınn, olur mu?

2. sayfada arkadaşımız xp için bir anlatım yapmış, bakabilirsin. Vınn'dan da olur. Önemli olan bilgisayara herhangi bir yoldan internet gelmesi...

LeoNScooT

Asistan
Reaksiyon puanı
0
telefonum bağlanıyor ama internete giremiyorum daha dogrusu sayfaları açmıyor wireless'te üçgen uyarı işareti çıkıyor

Kurşun Kalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
58
telefonum bağlanıyor ama internete giremiyorum daha dogrusu sayfaları açmıyor wireless'te üçgen uyarı işareti çıkıyor

Üçgen işareti nerede çıkıyor? Telefondaysa nedenini söyler. Bilgisayarda ise ağı internet paylaşımına açmamışsınızdır. Son adıma bakarak internet paylaşımını ağ için açın.