Monitörde ışık var görüntü yok !!!!!!!

Bu konuyu okuyanlar

gencayuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Laptobun monitöründe ışık var görüntü yok ama pc çalışıyor. Harici bi monitöre bağladığımda sorunsuz çalışıyor sizce neden olabilir ?? Lütfenyardım edin.

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10
basit... monitör hakkın rahmetine kavuşmuş:)

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Ekran çözünürlüğünü yüksek ayarlamışındır diyecemde laptopta olmaz gibi :)
Ben masaüstü pcyi yüksek çözünürlüğe ayarlamıştım lcd ye bağladığımda lcd desteklemediği için görüntü gelmiyordu ekrana. Çözünürlüğü düzeltince açılmıştı ekran. Ama dediğim gibi laptopta zaten izin vermiyordu galiba kendi ekranından fazlasına.

gencayuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran çözünürlüğünü yüksek ayarlamışındır diyecemde laptopta olmaz gibi :)
Ben masaüstü pcyi yüksek çözünürlüğe ayarlamıştım lcd ye bağladığımda lcd desteklemediği için görüntü gelmiyordu ekrana. Çözünürlüğü düzeltince açılmıştı ekran. Ama dediğim gibi laptopta zaten izin vermiyordu galiba kendi ekranından fazlasına.
Evet laptopta izin vermez falasına zaten ekrana ışık geliyor. sadece görüntü gelmiyor. Mesela bilgisayar açılırken anakart ekranı geldiğinde monitör kapanıp açılır ya onuda yapıyo ışık kapanıp açılıyo ama yinede görüntü yok.

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Biraz baktımda bazılarında bu sorun bios güncelleştirmesinden sonra olmuş.
Bazıları ekran kartını yükledikten sonra olmuş ve ya ekrana görüntü veren parçaları arızalanmış olabilir diyenler var.

Ama diğer ekranda çalıştığına göre senin sorunun laptopun ekranıyla alakalıdır diye düşünüyorum. Teknik servise götür en iyisi.

ikspi

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
lcd panel değişimi gerebilir, eski dizüstü ise led aydınlatmalı değildir, florasan lamba ile aydınlanır. İşte o lambalar ışık veriyor ama görüntü yok, en kötü ihtimalle panel gitmiştir, daha önce vestelin panelini (Led) 160TLye değiştirmiştim. Fiyatlar hemen hemen 3-5 aşağı yukarı olur. En iyi ihtimalle de vga kablosu çıkmıştır veya onda sorun vardır, yerine oturtarak düzelir. Teknik servise göndermenizi tavsiye ederim. Kolay gelsin.

gencayuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayar eski değil 1 senelik lcd panelin önündeki plastiği açmama yardım ederseniz belki bir şeyler yapabilirim.

BGAREPAİR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar Kısaca Arıza Nedenleri Anlatacağım.

LCD Panel Florosan Patlak Olabilir.
LCD PANEL DEĞİŞİM VAKTİ GELMİŞ OLABİLİR.
Data Kablo Oksitlenme Yapmış veya Kırılma Ypmış Olabilir.
İnverter Arızalanmış Olabilir.

Kısaca Arızaları Bunlardır.İleri Düzeydeki Teknik Servisleri Ziyaret Etmesi Söz Konusu Eğer İleri Düzeyde Teknik Servis Konusunda Bilgin Yok İse Yardımcı Olabilirim.

BGAREPAİR-ÜMİT DAMAR

gencayuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tamam teşekkürler biraz araştırayım bulamazsam tekrar size danışırım.

dj rush

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Sistemi Live bir cd ile açmayı dene bakalım görüntü gelicekmi gelmezse monitor pert demek ki...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim sorum benim laptop monitorüm led değil çok dikkatli bakınca görüntü var ancak ışığı yok arıza nerdedir? şimdiden teşekkürler

cnrgngr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Genelde monitörünün panel kısmında bulunan yani ekranın içinde alt kısımda bulunan bildiğin evlerimizdeki tavana astığımız florasanın minyatür şekli olan bir florasan var. arızalı olan parçan o. bir ihtimal daha var ama düşük bu florasana elektrik veren inverter adında bir devre bu da bozulmuş olabilir ama dediğim gibi düşük bir ihtimal. florasan olayına gelirsek piyasada notebook panel, monitör vs işi ile uğraşan amcalar var bunlardan florasan temin edebilir ve kendin değiştirebilirsin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar selam. Benim monütörümde problem var. Dokunmatik ekran. Böyle arka plan siyah olunca Örn: Filmlerde oyunlarla koyu renkli sahnelerde monütör kapanıp açılıyor kendi kendine. Cok can sıkıcı bi durum :(( Yardımcı olursanız sevinirim