Windows Defender açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

nervın

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selam arkadaşlar benim pc de windows defender açılmıyor tıkladığımda ise şu yazı çıkıyor
( Windows belirtilen aygıta, yola veya dosyaya erişemedi. Ögeye erişmek için gereken izinleriniz olmayabilir)
ben pc de herhangi bir değişiklik yapmadım neden böyle oldu ki ???
bu konuda bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardımcı olur musunuz?

cloud27

Asistan
Reaksiyon puanı
0
selam arkadaşlar benim pc de windows defender açılmıyor tıkladığımda ise şu yazı çıkıyor
( Windows belirtilen aygıta, yola veya dosyaya erişemedi. Ögeye erişmek için gereken izinleriniz olmayabilir)
ben pc de herhangi bir değişiklik yapmadım neden böyle oldu ki ???
bu konuda bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardımcı olur musunuz?
kullandığın antivirüs programı kapatmış olabilir.Hangi antivirüs programını kullanıyorsun ?

cipro06

Doçent
Reaksiyon puanı
4
bunu deneyebilirsin.
Başlat > Çalıştır > services.msc > Windows Defender hizmetine çift tıkla kurtarmaya gel Eylem yürütme seçeneklerini Hizmeti Yeniden başlat'a getir 1 değerlerinide 0 yap Tamam de yeniden başlat bilgisayarı.

Strake

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
internet security olan antivürüs kapatacağını sanmıyorum cipro06 arkadaşın dediğinide yapabilirsin veya yeni kullanıcı aç yönetici olsun o kullanıcıda olursa o kullanıcıyı kullanırsın

nervın

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
internet security olan antivürüs kapatacağını sanmıyorum cipro06 arkadaşın dediğinide yapabilirsin veya yeni kullanıcı aç yönetici olsun o kullanıcıda olursa o kullanıcıyı kullanırsın

yeni kulanıcıyı nasıl açıcam onuda yazabilir misiniz lütfen?

Strake

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Başlat-Denetim Masası-Kullanıcı Hesapları ve Aile Koruması hemen ilk altında kullanıcı hesapları ekle kaldır var sonra yeni hesap oluştura tıkla hesap adı gir yönetici seçeneğine tıkla ve oluştur sonra windows'u kapattığın yerde kullanıcı değiştir vardır oradan yeni kullanıcıyı aç.

nervın

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende internet security kullanıyorum gerekmediği için kendisi kapattı yani önemli bi sorun yok bence antivirüs programı kapatmıştın marka olarak söylersen daha iyi yardımcı olabilirim sana

ınternet security 2010
F- Secure

cloud27

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ınternet security 2010
F- Secure
ben f-securenin 2011 versiyonunu kullandım oda windows defenderi kapattı trend micro kullanıyorum oda kapattı yani telaş edicek bi sorun yok
windows defenderin özelliği casus yazılımları bulmak f securede casus yazılımları bulduğu için otomatik olarak kapatıyor yani calıssada gereksiz bence telaş edicek bi durum yok

nervın

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tamam arkadaşlar ilgilendiğiniz için hepinize çok teşekkür ederim

Strake

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
antivürüsleri bilmem ama bendede aynı sorun vardı kullanıcı değiştirdim defender açık oldu.

cloud27

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ayrıca antivirüs yazılımını pcden kaldırdığın zaman defender geri acılacaktır geri kurduğun zaman ise geri kapatılacaktır

nervın

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bunu deneyebilirsin.
Başlat > Çalıştır > services.msc > Windows Defender hizmetine çift tıkla kurtarmaya gel Eylem yürütme seçeneklerini Hizmeti Yeniden başlat'a getir 1 değerlerinide 0 yap Tamam de yeniden başlat bilgisayarı.

ben dediğinizi yaptım fakat pc yeniden başlamıyor

cipro06

Doçent
Reaksiyon puanı
4
ben dediğinizi yaptım fakat pc yeniden başlamıyor
yeniden başlatmatı kendiniz yapacaksınız,ayrıca f-secure kurulu diyorsunuz muhtemelen açılmasına izin vermiyorda olabilir fakat ikisine açarsanız çakışma olabilir ve mavi ekran çıkabilir bilginiz olsun.iki program bir arada çalıştırmayın

nervın

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yeniden başlatmatı kendiniz yapacaksınız,ayrıca f-secure kurulu diyorsunuz muhtemelen açılmasına izin vermiyorda olabilir fakat ikisine açarsanız çakışma olabilir ve mavi ekran çıkabilir bilginiz olsun.iki program bir arada çalıştırmayın

yeniden başlattım ama windows defender programında hiç bir değişiklik olmadı

Strake

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
o zaman antivürüsü değiştir microsoft'un antivürüsünü indir onda sorun olacağını sanmıyorum.

Strake

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
f-secure yi kaldırıp deneyin.normalde zaten f-secure çakışan program varsa kurulum aşamasında kurulmaz yada kapatır.olmDI ŞUNU deneyin ilk olarak http://www.microsoft.com/tr-tr/download/details.aspx?id=17
İndirecek olduğu windows defender ise bunu bilgisarayına yükliyemez ki çünkü zaten bilgisarayında yüklü tek çare antivürüsünü değiştirmek kalıyor.

mse de defenderi kapatıyor
hayır ben microsoft un antivürüsünü kullanıyorum kapatmadı.

veya hiç antivürüs kullanma zaten windows defender bir antivürüs.

Strake

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
trend micro titanium is 2012 var lisanslı su an onu kullanıyorum :))
ayrıca comodo is pro 2012 lisansımda var avgye ben güvenmiyorum acıkcası
niye adamı bezdirecek kadar koruma sağlıyor yani herşeyden onay istiyor çok antivürüs denedim en iyi si bence avg :)

cloud27

Asistan
Reaksiyon puanı
0
niye adamı bezdirecek kadar koruma sağlıyor yani herşeyden onay istiyor çok antivürüs denedim en iyi si bence avg :)
yok ya ben almayayım free sürümünü kullanmıştım okulda 2011 hiç beğenmediydim trend micronun ayarlarını yaptım keyfime bakıyorum virüs çıktığı anda virüsü bana sormadan otomatik olarak siliyor sana öneririm trendi

Strake

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
yok ya ben almayayım free sürümünü kullanmıştım okulda 2011 hiç beğenmediydim trend micronun ayarlarını yaptım keyfime bakıyorum virüs çıktığı anda virüsü bana sormadan otomatik olarak siliyor sana öneririm trendi
Free olan antivürüsleri tavsiye etme hem özelliği yok ben 2012 business-Firewall olan sürümü kullandım hem 2018'e kadar lisanslı bir antivürüste daha ne olsun :) ama bir kötü yanı sistemin kötüyse birazdır bilgisarayı zorluyor

cloud27

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Free olan antivürüsleri tavsiye etme hem özelliği yok ben 2012 business-Firewall olan sürümü kullandım hem 2018'e kadar lisanslı bir antivürüste daha ne olsun :) ama bir kötü yanı sistemin kötüyse birazdır bilgisarayı zorluyor
2018 e kadar nasıl lisanslı oluyor kampanyadanmı aldınız yoksa satınmı aldınız ?