Avea Jet Modem sim kartı ile telefondan internete girmek

Bu konuyu okuyanlar

Nemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
Böyle birşey mümkünmüdür ? Jet Modemde takılı Sim kartı Telefona taksamn nete girermıyım ?

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Girebilirsiniz.Arkadaşımın Vodem e takılı sim kartını,yeni aldığı Huawei İdeos x5 e taktık.Birkaç ayar ile nete girebiliyor.Fakat telefon olarak kullanamıyorsunuz aleti o kadar.

redthecrow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet telefon olarak kullanılmıyor fakat bende yurtdışında usb modem kullanıyorum arada telefona takıyorum mesaj alıp gönderme özelliği var emin değilim ama seninkindede olması gerekiyor diye düşünüyorum

Nemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
Denedım Oldu.Ayar Falan Yapmadım.Direk Nete gırdım. Androidden uygulama ındırırken bayağı işime yarıyor. Çift Sim Kartlı bır telefonum olsa mukemmel olurdu ıkı simle :)

kalamara

Asistan
Reaksiyon puanı
0
l** girme paralı paralı sakın girme faturan kabarık gelirse suçu avea da arama kardeş

geçen sene açmışsın kouyu zaten boşver. :D

muhammedyakup

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Denedım Oldu.Ayar Falan Yapmadım.Direk Nete gırdım. Androidden uygulama ındırırken bayağı işime yarıyor. Çift Sim Kartlı bır telefonum olsa mukemmel olurdu ıkı simle :)
bende bir kaç yerden duymuştum telden girince fatura kabarık geliyormuş Aman dikkat :D

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Böyle birşey mümkünmüdür ? Jet Modemde takılı Sim kartı Telefona taksamn nete girermıyım ?

Girersin ama telefonda 2tip ayar vardır , avea gprs wap ve avea intenet olarak , avae intenet ile girersen ekstra ücretlenmezsin ama wap ile girersen ücretlenir. Eğer telefon marka modelini iletirsen yardımcı olabilirim.

kalamara

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar avea jet modemimin bilgisayar yere düşünce ucu (usb olarak takılan yeri)eğildi ,yamuldu. bazen kabul ediyor. bazen tanımıyor. bazense hata 628 mi ne alıyorum. garanti kapsamına girer mi ?

kalamara

Asistan
Reaksiyon puanı
0
özür dilerim yanlış konunun altına yazmışım :D

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
arkadaşlar avea jet modemimin bilgisayar yere düşünce ucu (usb olarak takılan yeri)eğildi ,yamuldu. bazen kabul ediyor. bazen tanımıyor. bazense hata 628 mi ne alıyorum. garanti kapsamına girer mi ?

girmez eğer huwaie modem değilse 02123710000 telpayı arayarak yakın bir şb bırakabilirsin modemi

kalamara

Asistan
Reaksiyon puanı
0
her neyse avea jet fenercell hattını telefona takıp ücretsiz internete girmek mümkün mü ?. bana alırken bayii de sakın girmeyin paranız gider demişti de. senden şimdi duyunca emin olamadım. bi de avea-internet yokta profiller de yeni kendim oluştursa ve girsem olur mu ücretsiz ? telefon markam
samsung s3653w corby wifi

paranız gider derken avea jet faturası kabarık gelir .

kalamara

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Girersin ama telefonda 2tip ayar vardır , avea gprs wap ve avea intenet olarak , avae intenet ile girersen ekstra ücretlenmezsin ama wap ile girersen ücretlenir. Eğer telefon marka modelini iletirsen yardımcı olabilirim.
fenercell müşteri hizmetleri ni aradım ücretli diyor. ?

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
her neyse avea jet fenercell hattını telefona takıp ücretsiz internete girmek mümkün mü ?. bana alırken bayii de sakın girmeyin paranız gider demişti de. senden şimdi duyunca emin olamadım. bi de avea-internet yokta profiller de yeni kendim oluştursa ve girsem olur mu ücretsiz ? telefon markam
samsung s3653w corby wifi

paranız gider derken avea jet faturası kabarık gelir .

Menü/Internet/Ayarlar/Internet Profilleri/Oluştur
Ayar adı: AVEA İNTERNET
Erişim Adı : internet
Kimlik denetimi türü : Normal
Kullanıcı kimliği : boş olacak
Parola : boş olacak
Protokol : HTTP
Anasayfa URL'si : farketmez
Proxy : W
Menü/Internet/Ayarlar/Internet Profilleri/AVEA internet ->Seçiniz

ve ayarı etkinleştirip aöç/kapa hatta diğer wap ayarını silmende sakınca yok daha sonra ekstra ücretlenmezsin hat aramaya kapalı sadece internet amaçlı girebilirsin hatta her ihtimale karşı sadece wap apn'yi kapttırmak istediğini söyle , yani wap erişim çıkışını kapatıcaklardır.

fenercell müşteri hizmetleri ni aradım ücretli diyor. ?

ücretlendinmi peki ?

kalamara

Asistan
Reaksiyon puanı
0

ve ayarı etkinleştirip aöç/kapa hatta diğer wap ayarını silmende sakınca yok daha sonra ekstra ücretlenmezsin hat aramaya kapalı sadece internet amaçlı girebilirsin hatta her ihtimale karşı sadece wap apn'yi kapttırmak istediğini söyle , yani wap erişim çıkışını kapatıcaklardır.

ücretlendinmi peki ?

ücretlenip ücretlenmediğimi söylemiyolar. anca fatura geldiğinde. :) avea nın oyunu da bu işte fatura hakkında bilgilendirme yapmıyolar. fatura geldiğinde yapılıyo sadece. o zaman da işişten geçmiş oluyor zaten :)

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
ücretlenip ücretlenmediğimi söylemiyolar. anca fatura geldiğinde. :) avea nın oyunu da bu işte fatura hakkında bilgilendirme yapmıyolar. fatura geldiğinde yapılıyo sadece. o zaman da işişten geçmiş oluyor zaten :)

Ne zman aradında ücretlenme bilgisi vermediler ? modem internet apn'nin kullanır ve burdan çıkış yapar telefonda da intenet apnini ayarlıyacaksın ve diğer ayarları sileceksin çok zor bir işlem değil aslında. Aradığında da sadece wap apn'ni kapatmak istiyorum diyeyeceksin. fATURAM gelirmi gelicekmi dersen tabiki net bilgi veremezler çıkmamış faturayı kim bilebilir :)

kalamara

Asistan
Reaksiyon puanı
0

proxy boş olacak yoksa durmadan dns başarısız hatası veriyor. hemde internet ayarlarını aldım orda da boş. seçeneklerde verilmemiş yani.

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
proxy boş olacak yoksa durmadan dns başarısız hatası veriyor. hemde internet ayarlarını aldım orda da boş. seçeneklerde verilmemiş yani.

şimdi farkettm w yi elim kaymş birde evet yazmadığm bir yer varsa boş kalsın

kalamara

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ya benim bi arkadasin fatura 260 gelmiste 1 yil önce. musteri hizmetlerini aradiginda sebebin gprs ile baglanmak oldugunu soylemis. gprs ile bglanmak ne nasil oluyo ve nasil onleriz ? bunlarin cevabını söyleyebilir misin ?

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Ya benim bi arkadasin fatura 260 gelmiste 1 yil önce. musteri hizmetlerini aradiginda sebebin gprs ile baglanmak oldugunu soylemis. gprs ile bglanmak ne nasil oluyo ve nasil onleriz ? bunlarin cevabını söyleyebilir misin ?

Modemdenmi bağlanmış , cep tleofundan mı ?

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
nemre ya konuyu açan arkdaş. başka bi konuya yorum yazmışta. kesin bilip bilmeden telden girmiştir. şu an onun konusundayız :D bu arada ben kalamara üyelik çıktıda atıp duruyo. bende ugrasamadım

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
260 lira gelince şikayet etmiş savcılığa sonucunda 1 lira fatura ödemiş. cepten girseydi avea suclu bulunmazdı herhalde ?

Şimdi ne diyim ki görmeden bişi söylemem yanlış olur. Ama bir yanlışlık yapıldıysa düzeltilir.
Konu çoğu zman mahkemeyede ulaştıysa karşı taraf haksızda olsa büyük firmalar müşteri lehine suçu kabul eder. Ama dediğim gibi kesin bir bilgi değildir.

Sorduğum soruyu hala cevabını alamadım ama arkadaşınız modemdenmi girmiş ,cep tel üzerindenmi girmiş ?

kalamara

Asistan
Reaksiyon puanı
0
onu bilmiyorum. arkadaş nemre. şuan bulundugumuz konuyu açan kişi ama şuan offline. telefondan girdiğine eminim. ama waptan mı girdi avea internetten mi bilmiyorum. ayrıca modemden girse ne olur ben modemden giriyorumda böyle bi hata yapmak istemiyorum. 3g nin olmadığı yerde 2,5 g ile bağlanmak gprs ücretine girer mi ?. arkadaş online oldugunda sorarım tekrar. özelden de atabilirim mesajı.

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
onu bilmiyorum. arkadaş nemre. şuan bulundugumuz konuyu açan kişi ama şuan offline. telefondan girdiğine eminim. ama waptan mı girdi avea internetten mi bilmiyorum. ayrıca modemden girse ne olur ben modemden giriyorumda böyle bi hata yapmak istemiyorum. 3g nin olmadığı yerde 2,5 g ile bağlanmak gprs ücretine girer mi ?. arkadaş online oldugunda sorarım tekrar. özelden de atabilirim mesajı.

kalamara senin bildiğin birşey varsa sor bana o yönde yardımcı olmaya çalışıyım istersen:)

kalamara senin bildiğin birşey varsa sor bana o yönde yardımcı olmaya çalışıyım istersen:)

3G olmadığı yerde 2g ile girmesi ekstra ücret getirmez sen kullanımlarını Kullan yaz 5555 gnd sık sık sorgula bir sorun yaşamazsın

3G olmadığı yerde 2g ile girmesi ekstra ücret getirmez sen kullanımlarını Kullan yaz 5555 gnd sık sık sorgula bir sorun yaşamazsın

kalamara

Asistan
Reaksiyon puanı
0
şu dakikalar ne işe yarıyor yoksa süs mü modem de yazan bağlanalı 23:59 gibi süreler yazıyor. o sadece bilgilendir me dimi ?

daha 8 gb var :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ben 50 mb felan ave a vınn telefonumu taktım kullandım ama vınndan mb eksilmedi neden

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bn hep grsp hemde wap hemde avea war gzüküyo hangisinden girdigimi nasıl anlıcam

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sım kart ile telefondan internete girdiğimde ucretlendirme fatura gorunur mu ?