Günün Sözü

Bu konuyu okuyanlar

msamci

Asistan
Reaksiyon puanı
0
doğru söylüyor olabilirsin ama bence burda bu yapılmamalı diye düşünüyorum.burda siyaset yasak keza din söylevleride yasak olmalı neden:türkiye olarak çok farklı etnik yapılara sahibiz ve herkez birbirini anlayışla karşılaması gerekmektedir.bu yapı genel olarak bizde olmadığından her an çatışma çıkma olasılığı var.herkez herkeze laf sokma yarışına giriyor.herşey istediği şeyi yapsın fakat yasalara ve kimseyi rahatsız etmeden.isteyen başörtü taksın ama diğeride açık diye karışmasın,açık olanda çıkıp kapalıya saygısızlık etmesin.kimse küpe takana küpe taktı şuna bak demesin.namaz kılanada herkez şaygı göstersin.işin özü birbirimize saygı duyalım.olaylar farklı yöne kayıyor.burda din muhabbeti olmasın.yada özel bi din forum diye bölüm açılsın orda konuşulsun bu benim düşüncem.
siyaset olacağı hiç aklıma gelmedi ama uyardığın için saol kardeşim [MENTION=84327]deatmania[/MENTION] kaldırabilirmisin son eklediğimi

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Benim burada yetkim yok :) Mesajı raporlayın, yetkisi olan arkadaş halleder.

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Emeklerim dostluktan yana, ama olmuyor.. .
Anneme sordum "niçin böyle?"
Ama baktım oda ağlıyor.. .

virtual worms

Müdavim
Reaksiyon puanı
66
Rumeli Hisarı'nın inşası esnasında Bizans İmparatoru elçi göndererek "Kendi toprakları üzerine kale yapılmasının dostluğa ve ahde vefa'ya uymadığını" bildirir.
Bunun üzerine Fatih Sultan Mehmed elçiye; "Var git kralına söyle! O, rahmetli babam zamanında ahdi çok defa bozmuştu. Arada ahid mi kaldı ki vefa'dan bahseder. Biz bu topraklara hisar yaparız, toprak elçi göndermekle kurtarılmaz. Eğer bu topraklar onunsa gelip kurtarsın" diyerek niyetini az çok bildirmiştir.
... VE ARTIK GERİ DÖNÜŞ YOKTUR!

hüzün_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
491
Hani insan bazen ne ileri, ne geri tek bir adım atamaz ya.
Birini yanında tutmayı bilmez ama onun yokluğunu da istemez.
Kaybetmeyi göze alamaz ama kazanmak için mücadele etmez.
'Bağlanmaya cesaret edemez ama ondan tamamen kopmayı da beceremez'
Ne sevilmekten vazgeçer, ne sevmeyi bilir.
Hani çok sonra zaman geçer savrulurlar ya,
O zaman dökülür dudaklardan, itiraf edercesine;

“Ne gözümü alabildim, ne göze alabildim."

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Umut olmasına var, sınırsız denecek kadar umut var,
ama bizim için değil...

F. Kafka

msamci

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Vicdanların bile dilsiz kaldigi an!!!

293716_366687503405084_590799852_n.jpg

Korpe

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
"Akıllı konuşur, çünkü onun söylemek istedikleri var; aptal konuşur, zira kendinin bir şeyler söylemek mecburiyetinde olduğunu sanır." Plato

energyy

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Söz olsun diye güzel diyorum sana, yoksa yüzün, güzelden daha güzel.. hz.mevlana

Piyonist

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
"Nereye gittiğini bilmiyorsan hangi yönden gittiğinin hiçbir önemi yok."
Alice Harikalar Diyarındaki Davşan

msamci

Asistan
Reaksiyon puanı
0
"Şikayet ettiğiniz yaşam,
belki de başkasının hayalidir."

532341_478719145474244_954806667_n.jpg

msamci

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Biz insana, anne ve babasına güzel muamele etmesini emrettik. Zira annesi onu nice zahmetlerle karnında taşımış ve nice güçlüklerle doğurmuştur.
Ahkaf Sûresi, 46/15-16​

600534_439975579355889_1110852239_n.jpg

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
İnsanlar, nankör, yalancı, iki yüzlü, tehlike karşısında korkak, kazanç karşısında çıkarcıdırlar. Bütün bunları bilerek onları yönetmek gerekir. İyi olmayan insanlar arasında iyi kalmak isteyen bir insan er geç ortadan silinir. Şu halde, hükümdar iyi olmamayı öğrenmelidir. "

Niccolo Machiavelli

hüzün_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
491
Sizi gülümsetebilen insanların peşine takılın,
Çünkü; sadece bir Gülümseme karanlık bir günü aydınlatabilir!

-Beneficence-

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Biz;birbirimizin hayatına giremeyen,çıkmayıda beceremeyen iki kişiyiz sadece...

msamci

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Cahil kişi gülün güzelliğini görmez, gider dikene takılır..

- Hz. Mevlana
320449_338850952864788_1741780041_n.jpg

Piyonist

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
parası çok olanın gülümsetemeyeceği kız yoktur. yani peşine takamayacağı. (meclisten dışarı :))
topalsolucan abicim/ablacım (bu aralar abi abla çok meşhur oldu allah allah bende anlamadım :S) Kızlarda erkekleri gülümsetebilir yani. Tamam anladık yuvayı dişi kuş kurarda herşeyi bize yüklemeyin kardeşim. Beyaz eşyalar çok pahalı :S

dipsiz kuyu olmaz boş çuval dik durmaz
Söz çok güzel söyleyenin eline sağlık. Seninde eline sağlık paylaştığın için. Ama şu uzay-sonsuzluk adamın aklını başından götürüyor. Geçen biraz kafa yordum. yora yora bir hal oldum sonu gelmiyor :S (nereden çıktı derseniz dipsiz kuyudan :D )

Korpe

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
"NAMAZ kılmak, yalnızca ALLAH'tan korkan mü'minlere kolay gelir" (İmam-ı Gazali)

Meryyy

Doçent
Reaksiyon puanı
4
topalsolucan abicim/ablacım (bu aralar abi abla çok meşhur oldu allah allah bende anlamadım :S) Kızlarda erkekleri gülümsetebilir yani. Tamam anladık yuvayı dişi kuş kurarda herşeyi bize yüklemeyin kardeşim. Beyaz eşyalar çok pahalı :S

Piyonist kardeşim @topalsolucan abi abi...
Sende anlamadın değilmi bay olduğunu bende bayan zannetmiştim de bey olduğunu anlayıp bunu dile getirince bana asılıyosun gibi beyin göçü yaşatan bi espri yapmıştı, laf aramızda komplesleri var sanırım azcık...:D:D:D

Para mevzuunda yanılıyo beyler bence, artık kızlarda para kazanıyo para için niye başkasının peşine takılayım kendiminkini harcarım :D:D

Piyonist

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Piyonist kardeşim @topalsolucan abi abi...
Sende anlamadın değilmi bay olduğunu bende bayan zannetmiştim de bey olduğunu anlayıp bunu dile getirince bana asılıyosun gibi beyin göçü yaşatan bi espri yapmıştı, laf aramızda komplesleri var sanırım azcık...:D:D:D

Para mevzuunda yanılıyo beyler bence, artık kızlarda para kazanıyo para için niye başkasının peşine takılayım kendiminkini harcarım :D:D
"Nil Karaibrahimgil - Pırlanta" :D
Tabi kadınlarda kazanıyor ama eğlenmek sadece parayla olmuyor. Tamam kabul günümüz şartlarında para olmazsa olmaz gibi ama herşey parayla olmuyor. Konu paraya uzanmışken güzel bir söz "paranın alamayacağı şey yoktur diyenlerin para için yapmayacağı şey yoktur."