Diyanet'ten "Kuran-ı Kerim" Portalı

Bu konuyu okuyanlar

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Diyanet İşleri Başkanlığı'nın hazırladığı portalda pek çok hizmet var.

99861.jpg

"Kuran-ı Kerim" portalı açıldı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan portalda, Kuran-ı Kerim okumaya girişten, tefsire kadar pek çok hizmetten faydalanılabilecek.

''Kur'an Öğrenmeye Giriş'', ''Kelime Arama'', ''Ku'ran Dinleme'', ''Hatim Okuma'', ''Kur'an Kütüphanesi'', ''Meal'', ''Tefsir'' ile ''Sureler ve Konu Fihristi'' bölümlerinin bulunduğu portal, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın hazırladığı en büyük Kur'an-ı Kerim portalı olması bakımından önem taşıyor.
Kuran-ı Kerim portalında, Türkiye'nin ve dünyanın seçkin hafızlarının okuduğu hatimler de yer alıyor.

Portal, Kuran-ı Kerim'den belli kelimeleri arama hizmetini de sağlıyor.

''Kur'an Arama Motoru'' olarak isimlendirilen bölümde Türkçe ve Arapça kelimeler arama motoruna girilerek, kelimenin geçtiği ayetler kolaylıkla bulunabiliyor.

http://kuran.diyanet.gov.tr/

Kaynak

yaşli çocuk

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Herşeyin var da bunun neden olmasın.Çok güzel,tebrikler ve başarılar.

Şehzade~

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Güzel olmuş:)

Güzel paylaşım teşekkürler:)

Kurşun Kalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
58
Diyanet bu aralar güzel işler yapmaya başladı. Amacının ne olduğunu sonunda hatırladı sanırım. Güzel gelişme...

Korpe

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
arkadaşlarimin söylediklerine katiliyorum : )

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Çok güzelmiş.
Oğlum Kuran Kursuna gidiyor,faydalı olacak onun için.
Paylaşım İçin Teşekkürler. [MENTION=84327]deatmania[/MENTION]

SARKAT

Müdavim
Reaksiyon puanı
68
İnceledim çok güzel bilmiyorum diyen bile öğrenebilir...

MesutCULCUL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arapcasını da mealini de indirebilmek de güzel olmuş :) elhamdülillah :)

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Hayırlı olsun geç bile kalındı bana göre Allah yolundan ayrımasın..

ashabulyemin

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Ehl-i sünnet düşmanlarının tefsir çalışmalarına hayır müslüman gözünü aç karamanın tefsirine kanma
Şu anda geçerli tefsir Elmalılı hamdi yazır tefsiridir Diyanete camilerden ve islamdan elini çek diyoruz müslümana dayattırılmak istenen muharref tefsire hayır amaç bir müddet sonra kur'anın incil gibi muharref olması bazı ayetlerinin saklanması bazılarının değiştirilmesidir facede kampanya başlattık buna izin yok

WebNick

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
şöyle bir yüzeysel hızlıca göz attım. gayet güzel. Htlm5 ile yapmışlar siteyi bu da güzel. faydalı olur inşaallah.

nedben

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Paylaşım İçin Teşekkürler. Gerçekten güzel bilgilendirme oldu...
@
deatmania

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Ehl-i sünnet düşmanlarının tefsir çalışmalarına hayır müslüman gözünü aç karamanın tefsirine kanma
Şu anda geçerli tefsir Elmalılı hamdi yazır tefsiridir Diyanete camilerden ve islamdan elini çek diyoruz müslümana dayattırılmak istenen muharref tefsire hayır amaç bir müddet sonra kur'anın incil gibi muharref olması bazı ayetlerinin saklanması bazılarının değiştirilmesidir facede kampanya başlattık buna izin yok

Bun KİMİN GÜCÜ YETEBİLİR ?

Hicr Suresi 9. Ayet-i kerime >

Elmalılı-orijinal 15:9 Şüphe yok o zikri biz indirdik biz, her halde biz onu muhafaza da edeceğiz.

DiyanetMeali 15:9 Doğrusu Kitap'ı Biz indirdik, onun koruyucusu elbette Biziz.

Colditz

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Allah razı olsun sizden ve yapanlardan, hayırlara vesile olur inşallah.

ashabulyemin

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Bu konuya Mustafa Kemal Atatürk ile başlamak istiyorum yanlız sabredin sonuna kadar okuyun ve sonra cevaplayın
Nette özellikle youtubede tıkladığınızda ne yahudiliği ne masonluğu ne kafirliği kalır işte bunların nedeni nedir
Mason düşmanıdır ve masonluğu yasaklayıp idarecişlerini sürmüştür vefatından sonra mason bayar onları tekrar getirmiştir
Doğduğu yerde yahudi boldur ama yahudiler onu bir tanıtmıştırki nesebine kadar çarpıtmışlardır anacığının yüzündeki nuru gördünüzmü
ha nereden nereye bağlayalım
Mü'minin ferasetinden korkunuz çünki o allah[cc]ın nuru ile bakar[sadaka resulullah]
İsmiyle müsemma Mustafa Kemal kendi parasıyla zamanın hattat ve alimlerinden elmalılı hamdi yazıra bir anlaşmayla tefsir yazdırmıştır işte o feraset bu günleri göstermiştir tefsir hakkında çok hassastır ehl-i sünnet/hanefi üzerine hazırlanacaktır.
Mübarek tefsiri yazar Dergahımızın alimleri incelemiş günümüzüm en muteber tefsirlerinden kabul ve tavsiye etmiştir.
Tabii bizim ve sizin tefsirlerden beklentilerimiz farklıdır.
tefsir islam tarihini ayetlerin nuzulunü iyi bilen islam fıkhını ve ilmihal ve akaidini iyi bilen ehl-i sünnet alimlerince kendi fikirleri siyasi ve dini görüşleri dahil edilmeden yazılır tabi arabça ve türkçeyide iyi bilmek gerekir
E adam prof olmuş hepsini bilir
hayır bilmek yetmez uygulamak gerekir şeytam alleyilla'ne yaradılmış en alim bir kuldur 15 bin sene meleklere ders vermiştir
Cildinin güzelliği tezhibi sayfa kaliteside önemli değildir
Ama ibni teymiyyeci vahhabi görüşlerin tefsirlerden uzak olması gerekir piyasaya baktığınızda yaşar nurinin beyazın islamoğlunun tefsirleri vardır
amaç kur'anın anlamını saptırmak onu anlam olarak dahide olsa değiştirmek ibniteymiyyeci vahhabi ve şia görüşlerini eklemek yani muharref bir kur'ana öncülük etmek
kardeşimiz kur'andan alıntı yapmış onu biz indirdik biz koruruz zaten öyle olmasa çoktan değiştirirlerdi
islam şeriattır şeriat Allah[cc]ın yoludur bir suça karşılık bir ceza vardır mesela hırsızın kolunun kesilmesi ve ya zina edenin recmi gibi ama osmanlı tarihinde kaç recm olmuş kaç kol kesilmiştir hepsinin bir hikmeti vardır
ab yasaları bunu kabul etmemektedir indeddine indallahilislam allah[cc]indinde tek din islamdır ayeti camilerden kaldırılmış yasaklanmıştır kur'an ayetleri ab normlarına uygun hale getirilmiştir.
karaman bir islam alimi, değildir kendi mezhebine meşrebine uygun diğer eserleri ister tefsir ister tercüme etsin kur'anın tefsiri ona düşmemiştir
bunu kısa olarak özetleyeyim eğer niye derseniz reddiyelere başlarız ki günlerce sürer ve katılımcıyı bayar
yeniden söylüyorum hala atatürkü bir adım geçemedik onun hassasiyetini yakalayamadık ehl-i sünnet düşmanları kur'an tefsier edemez edersede kabul etmeyiz
[video=youtube;dhm21ZdyBUQ]http://www.youtube.com/watch?v=dhm21ZdyBUQ[/video]
[video=youtube;CRcipOEk6AM]http://www.youtube.com/watch?v=CRcipOEk6AM&feature=related[/video]
[video=youtube;VO717Mvasc4]http://www.youtube.com/watch?v=VO717Mvasc4&feature=related[/video]

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
[video=youtube;-EoXC1dG0Cc]http://www.youtube.com/watch?v=-EoXC1dG0Cc&feature=related[/video]

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
[MENTION=51895]ashabulyemin[/MENTION], bu kadar hüsn-ü kabul görmüş hayırlı bir konuyu dahi bulandırdın ya, hela sana be mübarek, ne deyim yani!

bak şimdi arkadaşım, vitrinine malını koyarsın, -insanlar aptal değil ya- beğenirse gelir ve alır.

başkalarının malını kötüleyerek hiç kimse ticarette başarılı olamamıştır.

yahu Allah aşkına söyleyin, siz kendinizden başka bu ümmet içinde beğendiğiniz bir Allah kulu yok mu?

herkes tu kaka da bir siz mi iyisiniz?

inanın bana, bu tavrınız size iyilik getirmiyor, sizi daha sevimli kılmıyor, size daha fazla teveccüh sağlamıyor!

bilakis, uzaklaştırıyor sizden bütün insanları,

rijit ve uç bir örnek olarak kalıyorsunuz.

sevgili efendimiz, "benim ümmetim vasat (orta) bir ümmettir) diye buyurmamış mıydı?

yahu insanları rahat bırakın artık, önünüze gelene zındık, önünüze gelene kâfir, fasık bilmem ne isimlerle tavsif ederek kendinizi kabul ettirebileceğinizi mi zannediyorsunuz.

insanlar günahkâr olabilir, insanlar hata edebilir, insanlar kusurlu olabilir, ama bu size onları bu gibi rijit kavramlarla tavsif etme hakkı vermez. yeter artık yav, biraz edepli olun, biraz mütevazi olun, sürekli olarak insanlara tepeden bakmayın, ayıp oluyor cidden.

alpaslan kuytul denen zat da size aynı kavramlarla vuruyor, peki biz kime inanalım?

ona değil de, size inanmamızı gerektiren farklı bir tarafınızı söyleyin, farklı bir yönünüzü söyleyin de size inanalım, olur mu abim?!

ashabulyemin

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Spy bu tartışmaya girersen çok uzar Alpaslan kuytul ehl-i sünnet camiadan uzak sapık zihniyetlere sahip bir kişidir
Efendi hazretlerinin[ka]hasta olduğundan dem vuruyor edebsiz velevki vefat etse mürşidi kamilliği devam eder Ali Haydar ahıskavi[ksa]hazretleri gibi
Efendi hz[ks]nin vefatında yerine geçecek kişi bellidir Cübbeli hocaefendi cemaat içerisinde belagatı yüksek bir hocaefendidir işte bu dey... tarikatla cemaati birbirinden ayıramayacak düzeyde zır cahildir atamayla şeyh olunmaz sıraya konsa belki ellici sıra bile cübbeli hocaefendiye düşmez.
Senden daha mantıklı bir cevap beklerdim hayal kırıklığı yaşadım
[video=youtube;-_F9g78UNfk]http://www.youtube.com/watch?v=-_F9g78UNfk[/video]
[video=youtube;R5F2otX-K9Y]http://www.youtube.com/watch?v=R5F2otX-K9Y&feature=channel&list=UL[/video]
yüzlerce eklerizde kuytula değermi ne hoca ne birşey
bir adamla cevap vereceksen adam gibi adamla cevap ver

tuskilidi

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
aynı sureyi veya aynı ayeti play tuşuna basmadan otomatik olarak tekrarlasa ezber yapanlar için çok daha güzel olur.

ashabulyemin

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Ehl-i sünneti savunmak bazılarına ama bazılarının nefislerine hoş gelmeyebilir bu konuda aydınlatmak bizim üstümüze farzdır emr-i bil ma'ruftur.velevki bu şerhleri koymazsak din gününde mesul oluruz karamanın tefsiri hoşunuza gidebilir biz olaya hoşa gitme babından bakmayız tefsiri yazacak kişi ehl-i sünnet olmak zorundadır
ha beni sevmek onaylamak zorunda değilsiniz bu kadar kişi eğer ahkam kesiyorsa bizim en az onlar kadar hakkımız vardır
Elhamdülillah edebimiz vardır bu konuda bana katkıda bulunacağınızı zannetmiyorum
insanlar tabiki günahkardır ismet sıfatı sadece peygamberlerdedir
insanların uzaklaştığından dem vuruyorsunuz o zaman doğru yoldayız elhamdülillah Hz Nuh[as]yüzlerce sene kimseyi imana getiremedi oğlunu dahi gemiye alamadı hz İsa[as]da yanlızdı Hakkı savunanlarda bunun sebebi onların açıkladıkları nefslere ağır geldiğindendir
Kimseyi kafamıza göre sınıflandırmayız islam dışıysa kafirdir dönmüşse zındıktır
Değerli seyyah kardeşim bu konuları anlayabilmen için hayli uğraşman gerekir ama tavsiye ederim ama sonunda hak vereceksin
300 000 dolara yazdırılan tefsiri avam kabul edebilir ancak ilim sahibi olanlar bu tefsirden uzak duracaktır
Yinede diyoruz ki kaynak gösterecekseniz Mustafa kemal atatürk'ün kendi parasıyla hazırlattığı elmalılı tefsirine müracaat ediniz Allah[cc]yazanada vesile olanada rahmet eylesin

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
benim en baştacı eserim zaten "hak dini kur'an dili" adlı hamdi yazır merhumun eseridir, bundan şüpheniz olmasın.
ben hayreddin karaman'ın tefsirini satın almış falan da değilim. ama inceleme imkanım oldu kısmen.
ne ki, sizin bahsettiğiniz gibi insanları ehli sünnet inancından çıkarmıyor, kimsenin inancına, itikadın bir zarar vermiyor.
eğer bunu siz söylüyorsanız, buraya tek tek yazacaksınız, hangi yorumunun itikadımızın hangi tarafına dokunduğunu, zarar verdiğini söyleyeceksiniz. öyle atıp tutmakla olmuyor güzel kardeşim.

bakın şimdi, ben sizin fikirlerinize, ehli sünnet hassasiyetinize falan karşı değilim, bunu bilmenizi hassaten hatırlatmak isterim.
çünkü ben de tıpkı sizin gibi sünni inancına mensup, bunu tıpkı sizin gibi hassasiyetle korumaya çalışan bir kardeşinizim.

benim size karşı çıktığım tek nokta, inanç ve itikadi yönünüz kesinlikle değil, sadece başkalarına sürekli kara çalmanız.
insanlara tepeden bakmanız, aşırı kibirli halleriniz.
ben işte bundan hoşlanmıyorum, sevmiyorum.

kaldı ki, sünni inancının genel kabul görmüş bir kuralı vardır:

"bir kişide yüz huyun 99'u küfrü, ama bir huyu islamı hatırlatıyorsa o kişiye kafir denemez" kuralıdır bu.

sizden sadece biraz tevazu, biraz mülayemet, biraz anlayış, ve biraz sevgi, saygı ve muhabbet bekliyoruz.

başka bişey değil.

BeyaZayeB

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
@ashabulyemin

Dünyada sizden başka kimse islamiyeti yaşamıyor! Sadece sizin Hocalarınız doğru söylüyor yani.
Nerde devletle ilgili bir konu görsen atlıyorsun hemen. Hep eleştiri hep eleştiri..
Devlet elini çeksin bu işlerden de size kalsın herşey dimi. Tekel olmak her zaman iyidir !

ashabulyemin

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
@ashabulyemin

Dünyada sizden başka kimse islamiyeti yaşamıyor! Sadece sizin Hocalarınız doğru söylüyor yani.
Nerde devletle ilgili bir konu görsen atlıyorsun hemen. Hep eleştiri hep eleştiri..
Devlet elini çeksin bu işlerden de size kalsın herşey dimi. Tekel olmak her zaman iyidir !

şuna bir tesbit yapalım önce
işimiz gücümüz yokta aman bir konu çıksında bulaşalım gibi bir lüksümüz yok buraya harcadığımız kafa yorduğumuz her dakika asıl görevlerimizden çaldığımız dakikalardır ama Sdn ülkemizin en büyük formu platformudur buradaki bir yanlışı düzeltmekte çok önemlidir
Tefsirdeki yapılan hataları görebilmek bizide aşar hem ilim sahibi olmak hemde keşfinin açık olması gerekirki gizlenen saptırıcı öğeleri tesbit edebilelim.Bunu konunun uzmanı hocaefendiler yapar reddiyeler hazırlanır ama biz öncelikle diyoruz ki karaman vahhabi/ selefi akımın hocasıdır ehl-i sünnetin değil bu onu islamdan uzaklaştırır ve hak etmediği bir konumda uğraşıya sokar Diyanet zaten islamı belli bir potada bop normlarına uygun eritmeye çalışan bir kurumdur sadece desekki haramla besleniyor devletin haramdan aldığı vergilere haram demeyip bütçesine katıkor bu yeterlidir keza kutlu doğum haftası safsatasıyla Efendimiz[sav]nin veladetini değişik tarihlerde kutlatıp o günün feyz ve bereketinden mahrum bırakması cabası ve dahi diyaloğa teşne olması saatlerce bu konu yazılır.
Devlet elini çeksede çekmesede ehl-i sünnet mücadeleye devam eder dışındakileri davet eder gelmeyeni kendi kulvarına göndeririz.
Sizin hocalarınız ne yanlış bir kelime islamın ehl-i sünnet hocaefendileridir ki mezhebi cemaati bizim için farketmez dergahıda öyle ölçü ehl-i sünnet olmasıdır.
Değerli seyyah kardeşim iftiranın hükmünü bilenlerdenim kuşkun olmasın yazılarımda bir tek iftira görürsen söyle hemen çekileyim her yazdığımız dayanaklı hesaplı araştırmalıdır.Senin yazdığını sdn okur yanlışta yazsan arada kaynar bizim öyle bir lüksümüz yok bir noktayı dahi fazladan koyma şansımız hakkımız yok doğrusunu gerekçesiyle yazmak zorundayız.Ve hitap ettiğimiz kesimin büyük bölümü alim konumundadır yani yuttur gitsin......yok yemezler
Ben şu anda karamanın vahhabi/selefi olduğunu söylüyorum reddiyeler geldiğinde onlarıda yayınlarız ama senin iki ayetin tefsirini karşılaştırman ya ilmin yetmez buna inan biz dahi kenarda durup ehline bırakırken......
Tekrar ediyorum bunların yaptığı tefsir bir ara benim bu formda yaptığım incil tefsirine benzer hadi linkini vermiyeyim piyasada herkezin tefsiri var ya adamın inancı bozuk tefsir yazsa ne olur size anlatamıyorum.......

energyy

Asistan
Reaksiyon puanı
1
çok güzel olmuş ama ismail biçer ve fatih çollak hocaları da ekleseler çok daha güzel olacakmış

efe77

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Tebrikler ve Teşekkürler. Çok güzel olmuş. Ellerinize sağlık.