Windows 7 CPU Kullanımı %100

Bu konuyu okuyanlar

Freude

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar 3 Haftadan beridir Windows 7 Kullanıcısıyım ve 3 hafta boyunca da hiç böyle bir sorunla karşılaşmamıştım.
Bu Sabah Hiçbir program yüklmediğim takdirde aynı normal Bilgisayarımı açtığımda CPU KULLANIMIMIN %100 Olarak çalıştığını farkettim ve şuanda da hâla çalışıyor.

Resimlerde de Gördüğünüz Gibi.
Sizce Sorun Neyden Kaynaklanabilir?

CPU.jpg

CPU2.jpg

CalliOped

Asistan
Reaksiyon puanı
4
sorunun cevabı görev yöneticisinde görünüyor zaten, pc'nin %85'ini firefox kullanıyor, kalan %15 te arka planda çalışan işlemler.

1- windows 7'de çok sık olmasada 1 GB'lık RAM'lerde %100'luk kullanım olabiliyor.
2- firefox kullananların %74'ü pc'nin kasmasından ve çok nadir pc'nin %100'luk RAM kullanımından şikayetçiymiş.
3- eğerki 1'lık RAM'iniz var ise chrome kullanmanı öneririm.
4- herhangi bir uygulamanın donmasından kaynaklanan bir problem olabilir.
5- temiz bir format ve ek olarak 1 GB'lık RAM sorunu ortadan kaldıracaktır...

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
aynı şey benimde başıma gelmişti sorun virüs kapmış olmasından kaynaklanıyor.

Freude

Asistan
Reaksiyon puanı
2
45180713032616686678.jpg

93959918702312136326.jpg

Buda İnternet Explorer'la Girdiğim Zaman..Aynı Değişen birşey yok.Firefox' kapalı olsa dahi Pc'de hiçbir program çalışmasa dahi Aynen %100 Kullanıma devam ediyor..

KarsperSky'ı kuruyorum şimdi.Virüsden kaynaklanabilir diye düşünüyorum ben.
Format atmak istemiyorum.

Cloakengaged

Müdavim
Reaksiyon puanı
145
Görev Yöneticisinden resimleri koyarken "Tüm kullanıcıların işlemlerini göster"in seçili olduğuna emin olun. Daha ayrıntılı bilgi için.

ByKaMiKaZe

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
işlemcı ısısının yüksek olmasıda bu sorunu yaratıyor.
bende de yapıyordu fan aldım şimdi normale döndü

Freude

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Zaten Kasamda Extaradan bir tane daha fan var.içerideki tüm ısıyı dışarı atıyor.yani fan konusunda problemim yokta..
şöyle bir sorun var ama muhakkak bundandır diyorum ben
geçenlerde kasamın içini komple temizledim-ince bakım-. komple parçaları söktüm(power,ram,ekran kartı,işlemci,HDD) ve işlemciyi söktüğüm sırada üzerindeki CPU JELinin OLmadığını farkettim. Sizce sorun bundanmıdır?

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Combofix ile bi tarat derim spy felan varsa düzelir bişey yapmana gerek kalmaz..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba ben mert öncelikle bendede aynı sorun var ilk açtığımda olmasa bile daha sonradan cpu kullanımı %100 oluyor yeni format etıldı işin ilginç yanı önceden böle bir problem yaşamadım

amd atlhon 3200 64 processor 2.00 ghz 1gb ram ati x1650 ekran kartı banada yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar sistemim inter core duo 2.20 ghz 2 gb ddr2 ram ve ati radeon hd6850 var win 7 yükledim pc cpu yüksek neden ?_

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Tarayıcıda Flash devredışı bırakın. Youtube hariç vidyoları izleyemezsiniz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba benim 1gb ekran kartım var 1.50 ram var. windows Xp de ekran kartının sürücüsünü yükledim kasmadan çalıştı. Daha sonra format attım windows 7ye geçtim pc ekran kartı takılı olmadan kasmıyo 1gblik ekran kartını tanıtıyorum pc açılanakadar 5 dakka geçiyo ve hiçbi program açmadan %100 işlemciyle çalışıyo ve sürekli kasıyo sebebini bilen varmı ?

djvahset

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
hayır aabi bu problem amvo.exe diye bir virüsün yapmış olduğu neden ve tahminen system32 içinde yerleşmiş bir virüs bunu temizlemek için pcdeki uygulamaları kapa ve kasperi kur eminim bulucaktır ki bulmassa hijack diye bi pro var onla tarat olmassa en kötü formatla olay budur

thesavarona

Doçent
Reaksiyon puanı
1
AVG bi kullan istediğini alırsın sonuç olarak .

Vefasiz

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Virüs olabilir, İşlemci fazla ısındığı için oluyor olabilir (macunu bitmişse ) program ve uygulamalarda bi çakışma olabilir.

突厥汗國

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,236
İşlemci uzerınden Fan Kaymıs olabılır veya Uzerınde Termal Macunu Yenıle.

Bunlardan SOnra Kasada Sogutma ve Havalandırma Olayını Kontrol et Islemcı Sıcaklıgında Sorunda Yapar.

En Son Bunlar Kesmezse Combofıx ıle Tarama Yap. Muhtemelen Sorunun Kalmıcak..

Bu Islemler bıttıkten Sonra Normala Dondunde Norton veya Kaspersky Ikısınden bırı ıLe Tarat..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ben zize windows xp deyilde windows7 öneriyorum

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
İşlemciyi temizle araya termal macun sür

S

SDN Okuru

SDN Okuru
vistada böyle bir sorun yok w7 w8 de kuruyorum durum hep aynı formatta fayda etmiyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Virüs diyenler sussun bir kere. adamın ram ini görmüyor musunuz win7 ye 500 mblik ram le çalıştırıyor. benim pc win7 1,5 gb zor çalışıyor. onun pc ne yapsın. bence sen bilgisayarı hangi bilgisayarcıya format attırıyorsan onunkapısından geçme. win7 yi seviyorsan biraz paraya kıy da en az 2gblik ram al . paran yoksa win7 gibi grafikleri olan xp formatları bul at formatı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar konunun üstünden baya geçmiş ama ben combofix indirdim yapmaya çalışırken hata verdi tam nasıl yapıldığını anlatırmısınız ?

Son mesajlar