Sizce, iPhone alınmalı mı?

Bu konuyu okuyanlar

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
cgrszone merhabalar forumda gezerken bulgaristandan iphone aldığınızı gördüm, bilgilendirebilirmisiniz lutfen. dayım bulgaristana gidicek bende ısmarlamayı düşünüyorum, fiyatlar konusunda, mtel diye görmüştüm daha ucuz oluyormus siz nasıl yaptınız acaba

MTel, Vivatel ya da Globul gibi bir şirket üzerinden anlaşmalı alınır. O da sim kilitli oluyor. Sim kilitsiz fiyatlar da Türkiye fiyatlarına yakın ama her türlü yine ucuz.

wedat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
egerkı butcenye uygunsa almanızı tavsıye ederim iphone alısıldıktan sonra baska telefon kullanmak zor..

giresunlu_28

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kedi ciğer ilişkisi seziliyor biraz ama ?

arkadaş ben ıphone istesem alırım ben 1.500 milyarlık sony ericsson kullanıyorum yani kedi ciğer ilişkisi yok ben beş kuruşsuz çapulcu bi adam değilim allah'a çok şükür bir gelirim var..

--- Mesaj Güncellendi ---

arkadaşım hemen sana söyliyim ne fark var bir kere işletim sistemi farkı var yani android ben sony nokia veya samsun kullanıyorsam bu isteğim telefondan bir dosya alıp göndere biliyorum ıphone bu yok güncelle bedava ama ıphone parayla herşeyi garanti kapsamında bataryası dahil bozulsada senden beş kuru para almıyor ıphone bataryası bozulursa garantide dahi olsa seni donuna kadar soyuyor en önemlisi sony nokia samsung hepsi telefonlarında kendi ürettiği parçaları kullanıyor ıphone ise samsung'tan ve diğer üreticilerden alıyor parçalarını çipleri işlemcisi dahil (çoğunu mahkemeye verdiği samsung tan alıyor ve en sony çıkardığı ürenlerde dahil buna) daha ne olsun....

istbne

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bende calistigim firmanin vermis oldugu IPhone 3GS ve Ihone 4 var. Acikcasi telefon sizinde dediginiz gibi size ait degil. Apple satiyor ama sahipliginide elinden birakmiyor. Hersey telefonun icinde kalacaksa guzel bir telefon ama disari aktarma veya iceri aktarma deyince bes para etmez.
Arayuzu halen kullanisli. Oyle pahali bir kamerada boyle kamera hala anlamis degilim. Kameralar bugun icin cok kotu. Apple;in zaten en ufak bir yeniligi goklere cikariliyor modaya donusuyor.
Ayrica Apple'in bitmek tukenmek bilmeyen yuzlerce sayfalik policy updaetleri ise cok cirkin ve can sikici. Velhasil sirf firmanin cirkinligi yuzunden patronu Samsung Galxy 3'e ikan ettim. Kontrat biter bitmez Galaxy 3 ile yola devam edip birde onun tadina bakacagiz :)))

VincentVega

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
arkadaş ben ıphone istesem alırım ben 1.500 milyarlık sony ericsson kullanıyorum yani kedi ciğer ilişkisi yok ben beş kuruşsuz çapulcu bi adam değilim allah'a çok şükür bir gelirim var..

--- Mesaj Güncellendi ---

arkadaşım hemen sana söyliyim ne fark var bir kere işletim sistemi farkı var yani android ben sony nokia veya samsun kullanıyorsam bu isteğim telefondan bir dosya alıp göndere biliyorum ıphone bu yok güncelle bedava ama ıphone parayla herşeyi garanti kapsamında bataryası dahil bozulsada senden beş kuru para almıyor ıphone bataryası bozulursa garantide dahi olsa seni donuna kadar soyuyor en önemlisi sony nokia samsung hepsi telefonlarında kendi ürettiği parçaları kullanıyor ıphone ise samsung'tan ve diğer üreticilerden alıyor parçalarını çipleri işlemcisi dahil (çoğunu mahkemeye verdiği samsung tan alıyor ve en sony çıkardığı ürenlerde dahil buna) daha ne olsun....

hangi ücretli güncellemeden bahsediyorsun sen? dosya gönderme konusuna gelince bluetoothla telefondan telefona dosya gönderme olayı eskide kaldı. artık cloud sistemi diye birşey var istediğim zaman istediğim yere dosya atabiliyorum ya da ordan dosya alabiliyorum.
sağdan soldan duyduğunuz saçma sapan bilgilerle bilmediğiniz bir telefona ve işletim sistemine çamur atmayın.
android kullanıyorsan kullan ama diğer tarafa bilip bilmeden çamur atma komik oluyorsunuz

giresunlu_28

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadşım senden çok daha iyi biliyorum benim etrafımda senin yaşın kadar telefoncu var sen bilip bilmeden konuşma.... sen bana bataryayla ilgili cevap versene yaptığı telefonun parçalarının kendi ürünü olmadığını söyledim onada cevap ver senin cevabın beni pek memnun etmedi

VincentVega

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
arkadşım senden çok daha iyi biliyorum benim etrafımda senin yaşın kadar telefoncu var sen bilip bilmeden konuşma.... sen bana bataryayla ilgili cevap versene yaptığı telefonun parçalarının kendi ürünü olmadığını söyledim onada cevap ver senin cevabın beni pek memnun etmedi
ilk olarak yaşımı bilmiyorsun.
konuya dönersek samsung apple'ın tedarikçi firmasıdır. İphone'un ekranı çipleri çinde yapılsın ne fark eder? Ne eksiltir ne katar?
Ben teknolojiyi telefoncularda öğrenmiyorum. Okulumda hocalarımdan,staj yaptığım yerde üstlerimden öğreniyorum. Benim mesleğimin bir nevi parçası bu.
Batarya olayına gelirsek; ben hayatımda hiç telefonumun bataryasını değiştirmedim değiştirme ihtiyacı duymadım. Bir telefonun ömrü zaten en fazla 4 yıldır benim için.

giresunlu_28

Asistan
Reaksiyon puanı
0
benim telefoncu dediğim senin o okuldaki hocalarına çok fark atar hepside teknoloji manyağı hepside bu ilerin içinde telefoncu derken bunu kastettim...

VincentVega

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
benim telefoncu dediğim senin o okuldaki hocalarına çok fark atar hepside teknoloji manyağı hepside bu ilerin içinde telefoncu derken bunu kastettim...
hangi okuldan hangi hocadan bahsettiğimi dahi bilmiyorsun artık seninle bu konuyu tartısmayacağım telefoncularınla devam et sen.

giresunlu_28

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bak arkadaşım tartışmayı başlatan sensin ve hakaret eden yine sesin sanane benim düşüncemden sen kim oluyorsun bana soru soruyorsun gerizekalılık bende senin seviyene düşüp sana cevap verende kabahat sen kim oluyorsunda benim düşüncemi yargılıyorsun sana dandik ıphonunla mutluluklar dilerim....

VincentVega

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
bak arkadaşım tartışmayı başlatan sensin ve hakaret eden yine sesin sanane benim düşüncemden sen kim oluyorsun bana soru soruyorsun gerizekalılık bende senin seviyene düşüp sana cevap verende kabahat sen kim oluyorsunda benim düşüncemi yargılıyorsun sana dandik ıphonunla mutluluklar dilerim....

nerde hakaret ettim söyler misin? düşünceni uygun bir dille belirtmelisin. bu alet işe yaramaz çöplük diyorsan sebebini göstereceksin.
''ben iphone sevmiyorum hoşuma gitmiyor android kullanıcısıyım her istediğimi yapabiliyorum bence verilen paraya değmez''
demen gereken yerde saçma sapan yorumlar yapıyorsun.

voluman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
MTel, Vivatel ya da Globul gibi bir şirket üzerinden anlaşmalı alınır. O da sim kilitli oluyor. Sim kilitsiz fiyatlar da Türkiye fiyatlarına yakın ama her türlü yine ucuz.

mesela amerikadan verizon at&t den alıp getirenlerde var bunlar simkilitli kullananı gördüm, riskli iş mi dersiniz en temizi sim free mi olur? almak istiyorum çekincelerimde var yardım ederseniz çok makbule gecer

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
mesela amerikadan verizon at&t den alıp getirenlerde var bunlar simkilitli kullananı gördüm, riskli iş mi dersiniz en temizi sim free mi olur? almak istiyorum çekincelerimde var yardım ederseniz çok makbule gecer

en güzeli elbette kilitsiz olanlar. zira gevey her zaman düzgün çalışmıyor ve sistemi bozabilme gibi sıkıntıları var. ayrıca her versiyonla uyumlu değil. bu yüzden alınacaksa sim kilitsiz almak en mantıklı hareket olur...

soneresra

Asistan
Reaksiyon puanı
0
iphone 4s kullanıyorum bundan önce telefonum samsung galaxy idi ikisinide kullanmış biri olarak söylüyorum iphone süper bi telefon ve kullanmayı bildikten sonra yapamayacağınız şey yok gibi bu telefonda

hayranim

Müdavim
Reaksiyon puanı
32
Arkadas senin aklin kalmis bu telefonda. Git al bi tane hevesini alinca satarsin ya da takas yaparsin. Bu kadar buyutmeyin olayi...

What The Hell

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Halen Android - iOS tartışması var forumda. iOS daha iyi stabil,güvenli. Gerisi boş.

buroodriver

Asistan
Reaksiyon puanı
12
hocam bende iphone almaya karar verdim hatta bugün yarın alacağım. bende seninle aynı durumdayım biriktirdiğim para ile 3S alacağım. Yaklaşık 1 aydırda çok derin bir araştırma içine girdim.Bu süre içinde telefonlar hakkında bir çok bilgi edindim.Ve en sonunda iphone almaya karar verdim.(ikinci el) Nedeni ise dokunmatik kalitesi ve tabikide uygulamalar.Bana göre bir telefona bu kadar para veriyorsak bunun nedeni uygulama oyun vs.'dir. Ve en çok ve en iyi oyun/uygulama kimde varsa o kazanır.İphone alacağım ve deneyeceğim.ilk deneyimlerimi bu konuya mesaj olarak atarım ( not: kardeşimde android var , karşılaştırmada yaparım )

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
hocam bende iphone almaya karar verdim hatta bugün yarın alacağım. bende seninle aynı durumdayım biriktirdiğim para ile 3S alacağım. Yaklaşık 1 aydırda çok derin bir araştırma içine girdim.Bu süre içinde telefonlar hakkında bir çok bilgi edindim.Ve en sonunda iphone almaya karar verdim.(ikinci el) Nedeni ise dokunmatik kalitesi ve tabikide uygulamalar.Bana göre bir telefona bu kadar para veriyorsak bunun nedeni uygulama oyun vs.'dir. Ve en çok ve en iyi oyun/uygulama kimde varsa o kazanır.İphone alacağım ve deneyeceğim.ilk deneyimlerimi bu konuya mesaj olarak atarım ( not: kardeşimde android var , karşılaştırmada yaparım )

3GS alacağına hiç alma daha iyi :)

buroodriver

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Beyler iphone 3S aldım dün hemde sizin alma diye mesaj attığınız saatlerde. Neden almamamı söylediğiniz açıklayın bakalım :D ben şimdilik çok memnunum.

buroodriver

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Çok yavaş alet. iOS'un son versiyonlarında çok kasılıyor.

Neye dayanarak söylediniz anlamadım :)sanırım 3G ile karıştırdınız 2-3 yıllık bir cihaza göre hiç kasmıyor ( en azından şimdilik) oyunlar falan hemen yükleniyor kasma donma vs. hiç yok. Android telefonda kullandım . ios her özelliği ile ön planda.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Neye dayanarak söylediniz anlamadım :)sanırım 3G ile karıştırdınız 2-3 yıllık bir cihaza göre hiç kasmıyor ( en azından şimdilik) oyunlar falan hemen yükleniyor kasma donma vs. hiç yok. Android telefonda kullandım . ios her özelliği ile ön planda.

iOS 5'i iPhone 4 ve 3GS'de kullanmış biri olarak yavaş olduğunu çok rahat söyleyebilirim. Ayrıca retina display'den mahrum kalmak da ayrı bir eksiklik :) Bence verilen paraya değmez...

SiegFrieD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İphone 4 alacaktım ama yemin ediyorum o kadar sıkıldım ki herkeste görmekten.Yani anlayamıyorum.Nereye kafamı çevirsem İphone 4.Dolmuşçusundan tut,smitçisine,hemşiresinden,iş adamına.Tamam çok iyi telefon ama zamanında Nokia 3110'da yaşadığım hisleri İphone 4 için yaşıyorum.Bir de az para değil yani nereden geliyor bu paranın suyu?

xyz10ur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İphone 4 alacaktım ama yemin ediyorum o kadar sıkıldım ki herkeste görmekten.Yani anlayamıyorum.Nereye kafamı çevirsem İphone 4.Dolmuşçusundan tut,smitçisine,hemşiresinden,iş adamına.Tamam çok iyi telefon ama zamanında Nokia 3110'da yaşadığım hisleri İphone 4 için yaşıyorum.Bir de az para değil yani nereden geliyor bu paranın suyu?
Telefonu alırken kimse ihtiyacına göre almıyor klasik ama doğru bir cümle " tüketim çılgınlığı " bir çok kişi tanıyorum iphone almış 3-4 uygulama yüklemiş elinin altında nimet var haberi yok mesela maç sonucu öğrenmek için arkadaşını arıyor 2.000 TL ye cep alıyor 9 TL ye internet paketi almıyor v.s yemesinden giymesinden kısıyor hiç ihtiyacı olmayan cep telefonunu alıyor kimisi hava atmak için kimisinde bir takıntı olmuş
not: iphone bir örnektir diğer markalarda da durum aynı

SiegFrieD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefonu alırken kimse ihtiyacına göre almıyor klasik ama doğru bir cümle " tüketim çılgınlığı " bir çok kişi tanıyorum iphone almış 3-4 uygulama yüklemiş elinin altında nimet var haberi yok mesela maç sonucu öğrenmek için arkadaşını arıyor 2.000 TL ye cep alıyor 9 TL ye internet paketi almıyor v.s yemesinden giymesinden kısıyor hiç ihtiyacı olmayan cep telefonunu alıyor kimisi hava atmak için kimisinde bir takıntı olmuş
not: iphone bir örnektir diğer markalarda da durum aynı

Bu dediğiniz gibi sadece marka takıntısı yoksa müşteri bağlılığı değil Apple'ın yaşadığı.Kendi konumunu,mevkisini ve psikolojisini yükselten bir araç haline geldi İphone sahibi olmak.Yoksa laptop için Apple al desen kim verir ona 3.000 TL der.

global_deejay

Doçent
Reaksiyon puanı
35
iPhone kullandım Android telefonda kullandım. Samsung Galaxy SII almanı tavsiye ediyorum. Her yönüyle üstün bir cihaz. Android %100 stabil SII ile. + Flash var. Çoğu telefonlarda en önemli sorun flash olmaması. Bende Ace var flash yok hiç birşey yapamıyorum desem yeridir

mapii

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yazılara bakıyorum da çok zaman önce yazılmış yorumlar. Ama şimdi o yazıyı yazanlar yeni İPHONE larla tanıştığında fikirleri değişebilir. Bence telefon konusunda varılabilecek en son nokta iphone'dur. Düşünsenize yanında en çok insan ne taşıyor ? susadığı zaman bile insan suyu erteleyebilirken telefon şarjını asla bekletmiyor bile. Sonra bir bakmışsınız telefonunuz sizin en yakınınız olmuş. Zaten baktığımızda her şeyiyle bu telefon sadece bir telefon değil adamın en acayip arkadaşı haline geliyor bir anda. Elinizde olmadımı afallar hale düşüyorsunuz. 1 milyon uygulaması olan başka ne olabilir ki ? belki 1 sene sonra aklınıza gelecek şey şimdiden hali hazırda yapılmış bile olması mümkün. Varsa imkan girin www.gittigidiyor.com'a bakın en hesaplı durumları hangisi www.kilifmarket.com 'danda şık bir koruyucu kılıf alın ve alacaksanız daha fazla ertelemeyin. Sadece NewIpad 'lerde şunu gördüm iphone 'nin sadece büyük kasalısı o beni biraz hayal kırıklığına uğrattı. Bunu da alakalı olmasa da bahsetmek istedim.