Eset Smart Secirty 5 vs Trend Micro Titanium İnternet Security 2012

Eset mi Trend mi?

• Kullanılan toplam oy
    34

Bu konuyu okuyanlar

cloud27

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar yeni bir soru ile karşınızdayım esetin yapmış olduğu bir kampanya ile 90 günlük lisans aldım ama eseti kullanıp kullanmama konusunda tereddütteyim.Sizce eseti kullanmalımıyım yoksa trend micro daha mi iyi güvenlik ve korumada vs ?

ahmeta

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Her 2 ürünüde kullanmış biri olarak,
Eset'in şöyle bir açığı var bazı trojanları tesbit edemiyor
Trend Micro TIS 12 ise bilgisayarı biraz kastırıyor

cloud27

Asistan
Reaksiyon puanı
0
benim için önemli olan virüsleri tespit etmesi,silmesi,güvenlik,koruma yani pcyi biras kasmis önemi yok yani benim için 2 gb ram var :)

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Hep Eset kullanıyodum fakat Kis 2012 Lisansı Bimeks den 15 Tl ye alma şansım oldu 1 ay önce onu kullanıyorum artık...

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Ben lisans KEY bedava buluyorum kis 2012 bı sorun olur mu :)

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Neden ki cracklemiyorum ki ama :D

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
Neden ki cracklemiyorum ki ama :D

kullandığın keyi biliyorlar.hemen bloklıyorlar zaten.sen güncelleme yaptığını zannediyon ama .orjinal güncelleştirmeleri alamıyorsun.

qjB5W.jpg

突厥汗國

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,236
ESet Kullanmıs Bırı Olarak Uzun sure Benı Goturmustu Yakalama Tespit oranı guzeldı.Birde Saglam Ayar Yapılması Gereklı.

Yanında Malware ve Zemana Da Kullanırsanız Sorun Olmaz..

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
ESET SS, içinde HİPS ve Fİrewall(güvenlik duvarı) gibi çok katmanlı araç modüllerinide sunan ve sistemde hissedilirliği oldukça düşük olan komple bir internet güvenlik programı. Sezgisel zararlı tanımıda çok iyi.

Trend Micro, Japonya çıkışlı ve bu sektörde pastadan büyük dilim alanların başında geliyor. Son 2012 sürümleri ile birlikte bulut tabanlı korumaya geçiş yaptılar. Firewall(güvenlik duvarı) olarak Windows destekler nitelikte çok fazla bir beklentiye girmemeniz önerilir. Eset SS firewall gibi derinlemesine yapılandırma seçeneği yok.

Son olarak yapılan bağımsız Antivirus testlerinde ESET genellikle zararlı tanımında Trend Mİcro'dan daha iyi sonuçlar alıyor.

Birde arkadaşlar sakın olaki ESET NOD32 programlarını FİX tabir edilen uygulamalarla sınırsız sürüm haline getirip o şekilde kullanmayın, kullanan arkadaşlarınız var ise uyarın. O tür yamalar ile tam bir Zombi bilgisayar haline gelmiş oluyorsunuz. Farklı sunucular üzerinden sizin haberiniz olmadan bütün bilgileriniz karşı tarafa gönderiliyor. Ve kesinlikle ESET sunucularına bağlanamazsınız anında tespit edilir karalisteye eklenir ve güncelleme alamazsınız...

Yüklü miktarda paralar harcayıp binbir emek ile kurduğunuz bilgisayarınızı bu tür bilinçsiz davranışlarla zarar vermek akıl işi değil. Bir koruma programı için 20-30-50 TL harcamaz kimseye fazla doknumaz sanırım, heleki online alışveriş bu kadar gelişmişken...

cloud27

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ya testlerde eset smart kötüydü ve bi oyunum var benim combat arms onun açılmasını engelliyordu ondan sildim bende eseti trend microyu geri yükledim

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
ya testlerde eset smart kötüydü ve bi oyunum var benim combat arms onun açılmasını engelliyordu ondan sildim bende eseti trend microyu geri yükledim

Kurmuş olduğunuz oyunda patch, crack gibi yamalar mevcut muydu ?

Eğer temiz bir oyun dosyası ise dışlamalar bölümünden oyun dosyasını tarama dışı bırakabilirsin ayrıca oyun modunu aktifleştirmeniz oyun oynarken yararınıza olacaktır...

cloud27

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kurmuş olduğunuz oyunda patch, crack gibi yamalar mevcut muydu ?

Eğer temiz bir oyun dosyası ise dışlamalar bölümünden oyun dosyasını tarama dışı bırakabilirsin ayrıca oyun modunu aktifleştirmeniz oyun oynarken yararınıza olacaktır...
oyun modunu etkinleştirdim ama yinede çalışmasını engelliyordu
combat arms internet üzerinden oynana bi oyun olduğu için crackli deildi ve benim emeğe saygım var pcimde crackli hiçbir oyun yoktur oynadığım oyun orijinal setupluydu