Galaxy S3 hafıza kartına uygulama taşıma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

jeliboncocuk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bende 16gb lik galaxy s3 var fakat hafızayı yormamak için sd hafıza kartına yüklediğim uygulamaları taşımak istiyorum ama "uygulamalar yöneticisi" kısmında sd karta taşı seçeneği yok ayrıca App 2 SD(move app to SD) programıda işe yaramıyor bu konuda bilgisi olan yardımcı olabilir mi ?

Kadir Sekme

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
önce bi laptopunda yeni aldığın sd kartı biçimlendir sonra dene. bendede s3 var ve sd karta taşıma opsiyonu var :)

MesutCULCUL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hafıza kartını telefonun kendi dosya yöneticisi gibi bi programı ile telefon üzerinde formatlayın derim. telefonlarda her ne kadar aynı dosya sistemi ile pc de formatlasanız da kartı telefona taktığınızda sorun olabiliyor.N8 de başıma gelmişti.bi deneyin derim.

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
16 GB hafıza var. taşımaya ne gerek

jeliboncocuk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
16 GB hafıza var. taşımaya ne gerek

16 değil hocam 11 :) ve yüksek boyutlu oyunlar var(1.7 gb gibi)2 tane yüklesem 4 gb gider onun dışında navigasyon programları da okadar yüksek boyutta:).

hafıza kartını telefonun kendi dosya yöneticisi gibi bi programı ile telefon üzerinde formatlayın derim. telefonlarda her ne kadar aynı dosya sistemi ile pc de formatlasanız da kartı telefona taktığınızda sorun olabiliyor.N8 de başıma gelmişti.bi deneyin derim.

pc de formatladım sonuç aynı ama dediğin gibi telefonun kendi içinde formatlamam gereken herhangi bir program bulamadım biraz daha araştırmam gerekiyor... Belkide hafıza kartından kaynaklanan bir durumdur. Cevaplarınız için tşklr arkadaşlar yapmayı başarırsam sonucu yazarım.

Hwoarang

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Rootsuzken her oyun programı taşıyamazsın.

habil333

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende aynı sorunla karşı karşıyayım galaxys s3 ü aldıgımdan bu yana sıkıntı üstüne sıkıntı hafıza kartına uygulamaları taşıyamıyorum çözüm bulduysanız yardımcı olursanız sevinirim.

Bende aynı sorunla karşı karşıyayım galaxys s3 ü aldıgımdan bu yana sıkıntı üstüne sıkıntı hafıza kartına uygulamaları taşıyamıyorum çözüm bulduysanız yardımcı olursanız sevinirim.

jeliboncocuk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
malesef habil333 arkadşım hala bir çözüm bulamadım ve telefonu da halen rootlamadım :). Bizim sorunu ancak root çözer.

habil333

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle yanıt ve ilgi alaka için Çok teşekkür ederim.Ancak boşuna rom veya root atmaya gerek olmadıgını hatırlatayım. Her türlû yöntemi denedim hafıza kartını 2 ye ayırdım, ext,ext2,ext3 vs.. formatlara çevireim en az ben diyeyim 20 siz deyin 25 kez Root ayrıca rom da attım saymadım ama Cihaz kafayı yiyecek duruma geldi çözüm olarak çalmadığım kapı kalmadı sd2flies sd2 vs... pro paketlerini de söylemeden geçmiyeyim bilginiz olsun. Bir kaç site de dikkatimi çekti yapan 1-2 kişi bende taşıma opsiyonu bulunuyor diye inanmak güç full hafızayı hemen doldursun 2-3 uygulama,oyun derken yani coğu kişi doldurmamıştır bile o yüzdenmi bu kadar göze gelmez orasıda meçhul... Benim ònerim Cynagene 9 (nasıl yazılıyorsa artık) karneller vb. Ôzel root ve rom ile halledebilecegimiz... Ama ben neden yapmadım çünkü telefonu alma sebebimden biriside çok kullanışlı ve farklı bir arayüze sahip olmasından dolayı 3.şahız özel aayüzler daha stabilize olsalar dahi zevkler tartışılmaz... Herşey için çok teşekkür ediyorum ve bir çözüm yolu bulabillir bilgilendirirsen çok Sevinirim. a.e.o.

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
Az önce cihaz yeni bir güncelleme aldı 74Mb ve sorun yine çözülmedi.

Samsung müşteri hizmetleri ilede görüşme yaptım Ivır zıvır sanki sıradan bir kşi gibi uygulamalarınızda sorun var vb. saçmalıklardan bahsetti yanlız okadar uygulamada sorun var 1 tanesi taşınmazmı diye sordum ayriyetten s2 de taşınabilen s3 te taşıma yapamadığımı dile getirdim boşuna tabbii ne yapsak nafile...
Güncellemede işe yaramadı yani tek çare farklı arayüze sahip firmware yüklemek jelly bean ı beklemeyi düşünüyorum yapacak bişey yok veyatta bu kadar uygulama ile yetineceğiz... 32gb sdhc kartta elimizde kaldı...

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
arkadaslar s3 de oynuyabılecgım kaliteli bir futbol oyunu önerebilirmisiniz real footbal 2012 kullanıyordum guncelleme geldı guncelledıkten sonra acılmıyor

m.murat.95

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki root yapinca istedigimiz tum uygulamalari ve oyunlarin datasini da hafiza kartina tasiyabilir miyiz

Peki root yapinca istedigimiz tum uygulamalari ve oyunlarin datasini da hafiza kartina tasiyabilir miyiz

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Android li telefonlar için öyle bi uygulama varmı bilmiyorum ama kesin vardır diye düşünüyorum belki yararı olabilir bizim sybianda bile 5800 ımda fexplorer programı yüklü istediğim klasör yada dosyayı istediğim yere taşıyıp oynama yapabiliyorum.. Android de de klasör dosya yöneticisi tarzı bi programla yapılması lazım... saygılar...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bnde aynı hatayla karşı karşıyaym bunu yapabilen yokmu ya cihazn herşeyini yapmşlar taşımayı zorlaştırmşlar nası mühendslik bu yaw:blink:

goodtornado

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
acikcasi ben de 16 gb lik bellek karti taktim,buyuk boyutlu programlar otomatik olarak external bellege tasiniyor,app2sd programi da kurulu degil,orjinal romda da ayni sekilde,custom romda da ayni sekilde external karta kendiliginden kuruluyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
peki farklı hafıza kartları denedinmi bir tek 16gb mı destekliyor acaba .S

ufuk256

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sanırım yeni bir güncelleme beklemekten başka çare kalmadı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
selamlar arkadaşlar.. Bende s3 kullanıyorum ve bir sorum olacak umarım yardımcı olabilirsiniz. galeride kendime ozel bir album oluşturmak istiyorum ama bir turllu beceremiyorum nasıl yapacagımı.. bilen varmı yardımcı olabilirmi ??

melihbeyza

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende S2 vardı onda taşıma özelliği vardı S3 te maalesef yok.bence çözüm güncelleme bekliyoruz....

kesbi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben çok uğraştım ama olmuyor. Mesela real racing 2 uygulamasını bu yöntemle taşıdım akrta ama oyun yine dahili hafızaya data dosyalarını indirdi.

goodtornado

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Ben çok uğraştım ama olmuyor. Mesela real racing 2 uygulamasını bu yöntemle taşıdım akrta ama oyun yine dahili hafızaya data dosyalarını indirdi.

Konu hakkinda gorsel anlatim yapicaz, care yok. Konuyu detaylari ile anlaticam.