Pc Kapanmıyor!!

Bu konuyu okuyanlar

sevenyears

Asistan
Reaksiyon puanı
2
arkadaşlar pc 1 saat çalıştıktan sonra kapatıyorum windows kapanıyor ekranında kalıyor öylece.sürekli fişi çekiyorum bende güme gidecek sonunda sorun ne olabilir?saçma da olsa sıcaklar olabilirmi?hd tune ile tarattım bad sector çıkmadı.hdd de soğutucu yok ve sıcaklığı 42 ye çıkıyor oyun açınca.yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler..

sevenyears

Asistan
Reaksiyon puanı
2
bios la oynamadım.gerek yok sıfırlamaya.kuzey köprüsünün ısısıyla alakalı olabilr mi?

embayt

Asistan
Reaksiyon puanı
0
abi aynı olay bi arkadaşımın başına geldi..
hdd'yi değiştirdi sorun halloldu..elinde yedek bi hdd varsa bi değiştirip deneyiver..

serkanbb06

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Arka planda calısan bir uygulama engel oluyordur. Bende exa radyo engel oluyordu onu görev yöneticisinden kapatıp kapatabiliyorum bilgisayarı bu tarz bir sorun olabilir.

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Bu sorunun olası sebebpleri çok..

Mesela bilgisayar başlangıcında ve arka planda çalışan programlar çoksa ondan olabilir..

Aşağıda bazı çözümler var bunları uygulayın..

Powerdown KONULAR

"Powerdown sorunlar" dan oldukça farklı olan "kapatma sorunlarını." Bir formülde, Windows, en azından "Tamam bilgisayarınızı kapatmak için" ekrana bunu yapmaz gibi ben bir kapatma sorunu tanımlayın. Windows o kadar, ya da daha uzak alırsa, o zaman doğru bir şekilde kapattı. Bununla birlikte, bilgisayar bundan sonra doğru kapattığımızda olmayabilir. Bu farklı bir sorun ve ben onların etiketleme net bir ayrım yapmak, bu konulardaki raporlama insanları.
Windows XP otomatik olarak kapattığımızda olmaz zaman, APM / NT Eski Güç Düğümü etkin olabilir. Bunu sağlamak için, Bilgisayarım simgesine sağ tıklatın, Özellikler | Donanım | Aygıt Yöneticisi | Görünüm. "Gizli aygıtları göster." Bilgisayarınızda kullanılabilir varsa kutusunu işaretleyin, APM / NT Legacy düğüm üzerinde kırmızı bir X olacaktır. Bu etkinleştirmeyi deneyin ve bu powerdown sorunu (Terri Stratton gelen İpucu). Yoksa, Denetim Masası'nda Güç Seçenekleri uygulaması açın, APM / ACPI madalyonun diğer tarafını kontrol etmek çözüp çözmediğini görmek. APM sekmesi yoksa, "Enable Gelişmiş Güç Yönetimi Desteğini" kutusunun işaretli olduğundan emin olun. ( MSKB 313.290 )
Bu, çoğu durumda powerdown sorunun çözülmesi gerekir. Ancak, diğer faktörler bazen doğru powerdown işlevselliği engelleyebilir. Bu durumda, aşağıdaki ipuçlarını göz önünde bulundurun:

ALINTIDIR

W7 VE 8 de Aygıt yöneticisini açın görünüm menüsünden gizli aygıtları göster seçeneğini işaretleyip sistem aygıtlarını genişletip ACPI güç düğmesi ve ACPI sabit özellik düğmesini etkin değilse etkinleştirin...

Birde denetim masasından güç seçeneklerine bakın güç düğmesi ayarlarında KAPAT seçili değilse KAPATI seçin..

sevenyears

Asistan
Reaksiyon puanı
2
muratflash dediklerine baktım herşey normal.dün gece farkettim kapanıyor yazısı geldiğinde hdd 5 sn ye sonra falan yanıp sönme duruyor.yani hddnin işlem yaptığını gösteren led yanmıyor.hdd de dönmüyor sanırım elledim hiç bi titreşim yok.bad sectör tarattım o da yok.hd tune de herşey normal.dün yüklendim iyice hdd sıcaklığı 44 e geldi.ısınmadan dolayı kapanmıyor olabilir mi?hatta ilk uyku moduna aldım masus pc ısısı düşsün falan diye açtım sonra yine aynı kapanmıyor...

Arka plandaki uygulamalarla alakası yok diye düşünüyorum.elle kapatıyorum onları ama yine kapanmıyor

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
@sevenyears Senin sorun o zaman kesin donanımsal üstteki belirttiğim alıntı yaptığım yerde donanımsal sorunların çözümleride var onlarada bi bak istersen..

Charlie Scene

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
bendede öle olmuştu hdd bozuk cıktı format atmaktan care bulamadım ama düzelmişti tamamen kapanıyor...

NevermoreTR

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Fişi niye çekiyon ki power düğmesine 10 saniye basılı tut kendisi otomatikman kapanıyor

sevenyears

Asistan
Reaksiyon puanı
2
format attım.chkdsk yaptım.advanced sistemcare ile tarattım.bozukluk buldu düzeltti sözde.şimdilik bi sorun yok.bad sectör yine çıkmadı herşey normal gözüküyor.kapanma öncekine nazaran biraz erken kapanıyor.güme gidecek gibi hdd...

format attım.chkdsk yaptım.advanced sistemcare ile tarattım.bozukluk buldu düzeltti sözde.şimdilik bi sorun yok.bad sectör yine çıkmadı herşey normal gözüküyor.kapanma öncekine nazaran biraz erken kapanıyor.güme gidecek gibi hdd...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
genç sen bunlara bakma format pcnin ömrünü azaltır bun unutma :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı sorun bendede var yeni alınmıs casper nirvana nb 15.6 notebook kapanmıyor. format attım hiçbişey yuklemedim yine kapanmıyor sorunu bilen varmı?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bilgisayar kapanmıyordu fişi cektim hala acık tı bende şartelleri indirdim kapandı