Bada 2.0 Türkiye sürümü resmi olarak KİES’te! (İndirme linki içerde!)

Bu konuyu okuyanlar

MuStAfAA

Doçent
Emektar
Reaksiyon puanı
17
Aylar boyunca beklenen Samsung Wave serisi için “bada 2.0″ sürümü resmi olarak KİES’te güncellemeye sunuldu.
Herkesin neredeyse 1 yıldır beklediği Wave serisi için Samsung, bada 2.0 sürüm güncellemesini Türkiye için resmi olarak yayınladı. Telefonlarınızı KİES’ten bağlayıp çok kolay bir şekilde sürüm güncelleyebilirsiniz. :)
Eğer beta olarak çıkan bada 2.0 sürüm kullanıyorsanız bu sürümü yüklemek için MultiLoader aracılığıyla yükleyebilirsiniz.Gerekli olan dosyalar ;

• S8500 için Wave I (S8500JVLC2) bada 2 sürümü indirmek için TIKLAYIN.
  • S8530 için Wave II (S8530JVLC2) bada 2 sürümü indirmek için TIKLAYIN.
  • MultiLoader indirmek için TIKLAYIN.
  • USB driver indirmek için TIKLAYIN.

HERHANGİ BİR BRİCK DURUMUNDA SHİFTDELETE.NET SORUMLU DEĞİLDİR!

NOT: Yüklemeye başlamadan önce telefon şarjınızın tam olması, Multiloader programı ile çalışırken her zaman yararınıza olacaktır. Bu nedenle işlemlere başlamadan önce telefonunuzu şarja takın

Başlıca alıncabilecek hatalar ve çözümleri:

Serial port open error hatası alırsanız yada ekran Yeşil-Mavi-Kırmızı renklere bürünürse usbbağlantısını kesin, bataryayı çıkartıp takın, Multiloaderi kapatıp açın tekrar baştan kuruluma başlayın
Warring : Security fail!!hatası alırsanız firmware içinde gelen USBsürücülerini kurmayı unutmuş olabilirsiniz.Kies-antivirüs tarzı programları kapatın.Telefonun bataryasını çıkarıp takın ve yenidendownload moda alın.Farklı bi usbgirişinetelefonu bağlayınve port search'e basın.
Ready-Lismore yada Ready yazılarını gördükten sonra Multiloader hazır edin ve download butonuna basın.Artık Firmware'nin yüklenmesini bekleyebilirsiniz

Güncel USB Driverlarınız Yok ise :
http://www.multiupload.com/F4DUVSAKOQ

Multiloader 5.65 elinizde yoksa: http://www.multiupload.com/OY3UCKEWU0
Eğer yüklemede hata alıyorsanız veya yapamıyorsanız, http://forum.shiftdelete.net/bada/257853-teamwiever-bada-android-destek-toplulugu.html Konuya cevap atınız.

Dosyalar için BadaTR’ye teşekkürler..

NT1

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Ben yukledım oldukca sorunsuz oldu ama su navıgasyon & samsung apps baglanırken hava vermese ıyı olacak ag baglantılarını kurun dıye

beytug

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tmm bende yükleme buldum bir sorun çıkmaz inşallah.

MuStAfAA

Doçent
Emektar
Reaksiyon puanı
17
Ben yukledım oldukca sorunsuz oldu ama su navıgasyon & samsung apps baglanırken hava vermese ıyı olacak ag baglantılarını kurun dıye

Ağ bağlantılarını operatörünüzle iletişime geçerek veya Şebeke den ağ ayarlarını yaparak halledebilirsiniz.

Ağ bağlantılarını operatörünüzle iletişime geçerek veya Şebeke den ağ ayarlarını yaparak halledebilirsiniz.

muratb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,
Kies üzerinden Wave güncellemesi tüm wave modellerini kapsıyor mu?
Telefonum WAVE723, Kies'de bada 2.0 yükseltmesi yapamadım.
Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.
teşekkürler, iyi forumlar.

MuStAfAA

Doçent
Emektar
Reaksiyon puanı
17
Merhaba,

Merhaba Wave 723 için bada 2.0 güncellemesi değil, value pack verilecektir.İnşallah bugün vakit bulursam value pack güncellemesini paylaşacağım.

Clicker

Asistan
Reaksiyon puanı
0
merhaba dostum öncelikle paylaşım için teşekkürler ben dosyayı ındırdım ama bilgisayar mı kuracam yoksa telefona mı atıcam bi sıra sıra anlatırmısınız teşekkürler ?

bada 2.0 yapmak istiyorum

konyak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Aylar boyunca beklenen Samsung Wave serisi için “bada 2.0″ sürümü resmi olarak KİES’te güncellemeye sunuldu.
Herkesin neredeyse 1 yıldır beklediği Wave serisi için Samsung, bada 2.0 sürüm güncellemesini Türkiye için resmi olarak yayınladı. Telefonlarınızı KİES’ten bağlayıp çok kolay bir şekilde sürüm güncelleyebilirsiniz. :)
Eğer beta olarak çıkan bada 2.0 sürüm kullanıyorsanız bu sürümü yüklemek için MultiLoader aracılığıyla yükleyebilirsiniz.Gerekli olan dosyalar ;

• S8500 için Wave I (S8500JVLC2) bada 2 sürümü indirmek için TIKLAYIN.
  • S8530 için Wave II (S8530JVLC2) bada 2 sürümü indirmek için TIKLAYIN.
  • MultiLoader indirmek için TIKLAYIN.
  • USB driver indirmek için TIKLAYIN.

HERHANGİ BİR BRİCK DURUMUNDA SHİFTDELETE.NET SORUMLU DEĞİLDİR!

Eğer yüklemede hata alıyorsanız veya yapamıyorsanız, http://forum.shiftdelete.net/bada/257853-teamwiever-bada-android-destek-toplulugu.html Konuya cevap atınız.

Dosyalar için BadaTR’ye teşekkürler..

Merhaba hocam, Paylaşım için teşekkür ederim. Wawe 2 için paylaştığınız link üzerinden dosyayı indirdim bilgisayara şimdi ne yapacağım nasıl yükleme yapıp yükselteceğim bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim.. Teşekkürler.

MuStAfAA

Doçent
Emektar
Reaksiyon puanı
17
Merhaba hocam, Paylaşım için teşekkür ederim. Wawe 2 için paylaştığınız link üzerinden dosyayı indirdim bilgisayara şimdi ne yapacağım nasıl yükleme yapıp yükselteceğim bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim.. Teşekkürler.

Bu anlatım size yardımcı olacaktır ;

BU İŞLEMDEN SDN FORUM VE YÖNETİCİLERİ SORUMLU DEĞİLDİR.!

NOT: Yüklemeye başlamadan önce telefon şarjınızın tam olması, Multiloader programı ile çalışırken her zaman yararınıza olacaktır. Bu nedenle işlemlere başlamadan önce telefonunuzu şarja takın

Serial port open error hatası alırsanız yada ekran Yeşil-Mavi-Kırmızı renklere bürünürse usb bağlantısını kesin, bataryayı çıkartıp takın, Multiloaderi kapatıp açın tekrar baştan kuruluma başlayın
Warring : Security fail!! hatası alırsanız firmware içinde gelen USB sürücülerini kurmayı unutmuş olabilirsiniz.Kies-antivirüs tarzı programları kapatın.Telefonun bataryasını çıkarıp takın ve yeniden download moda alın.Farklı bi usb girişine telefonu bağlayınve port search'e basın.
Ready-Lismore yada Ready yazılarını gördükten sonra Multiloader hazır edin ve download butonuna basın.Artık Firmware'nin yüklenmesini bekleyebilirsiniz

merhaba dostum öncelikle paylaşım için teşekkürler ben dosyayı ındırdım ama bilgisayar mı kuracam yoksa telefona mı atıcam bi sıra sıra anlatırmısınız teşekkürler ?

bada 2.0 yapmak istiyorum

İlk mesaja ekledim.

Clicker

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu anlatım size yardımcı olacaktır ;

BU İŞLEMDEN SDN FORUM VE YÖNETİCİLERİ SORUMLU DEĞİLDİR.!

Serial port open error hatası alırsanız yada ekran Yeşil-Mavi-Kırmızı renklere bürünürse usbbağlantısını kesin, bataryayı çıkartıp takın, Multiloaderi kapatıp açın tekrar baştan kuruluma başlayın
Warring : Security fail!!hatası alırsanız firmware içinde gelen USBsürücülerini kurmayı unutmuş olabilirsiniz.Kies-antivirüs tarzı programları kapatın.Telefonun bataryasını çıkarıp takın ve yenidendownload moda alın.Farklı bi usbgirişinetelefonu bağlayınve port search'e basın.

İlk mesaja ekledim.

merhaba dediğiniz gibi usb'yi bağladım ve boot'tan yükleme yaptım sımdı tekrar açılmasını bekliyorum güncelleştirme yapmış mı oldum ?şuanda tel açılmıyor başlangıçta kalıyor

MuStAfAA

Doçent
Emektar
Reaksiyon puanı
17
merhaba dediğiniz gibi usb'yi bağladım ve boot'tan yükleme yaptım sımdı tekrar açılmasını bekliyorum güncelleştirme yapmış mı oldum ?şuanda tel açılmıyor başlangıçta kalıyor

Boot değil içindeki tüm dosyaları tanıtıp flaşlamanız gerekiyor ayrıca multiloader'da Full download ve LSI seçili olması gerek.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
yahu mustafacım, bak şimdi insanlar senden tane tane, ayrıntılı bir yükleme kılavuzu istiyorlar. -çaktırmadan- bunlardan biri de benim tabii! :)

çok genel ve alıntı olduğunu zannettiğim oldukça teknik bir açıklamayı veriyorsun, oracıkta kalıyor.

benim gibi acemi ve bu işlerden pek çakmayan garibanlar ne yazık ki pek bişey anlamıyoruz. ve benim wave 1 hala bada 1.0 ile idare ediyor, bu kalın kafalılığım yüzünden! :)

şayet bi iyilik yapmak istiyorsan bize bu adımları tane tane, teker teker sırayla yazıver. ve kullandığın her teknik ayrıntı içinde mümkünse parantez içi açıklama yap ki, kafamız sulanmasın.

MuStAfAA

Doçent
Emektar
Reaksiyon puanı
17
yahu mustafacım, bak şimdi insanlar senden tane tane, ayrıntılı bir yükleme kılavuzu istiyorlar. -çaktırmadan- bunlardan biri de benim tabii! :)

çok genel ve alıntı olduğunu zannettiğim oldukça teknik bir açıklamayı veriyorsun, oracıkta kalıyor.

benim gibi acemi ve bu işlerden pek çakmayan garibanlar ne yazık ki pek bişey anlamıyoruz. ve benim wave 1 hala bada 1.0 ile idare ediyor, bu kalın kafalılığım yüzünden! :)

şayet bi iyilik yapmak istiyorsan bize bu adımları tane tane, teker teker sırayla yazıver. ve kullandığın her teknik ayrıntı içinde mümkünse parantez içi açıklama yap ki, kafamız sulanmasın.

Video bile çekmiştim, ancak dsoyalarım silindi. Bu akşam detaylı anlatım videosu çekeceğim :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
b5nmm.jpg
[/URL][/IMG]

bu durumda ne yapmam gerekiyor :(

MuStAfAA

Doçent
Emektar
Reaksiyon puanı
17
b5nmm.jpg
[/URL][/IMG]

bu durumda ne yapmam gerekiyor :(

Merhaba, gösterdiğiniz kısımlarda dosyalar bulunmuyor tabiki boş kalacak bunda bir sorun yok, ancak işleme geçmeden önce USB driverlerı yüklemeniz gerektiğini konudada belirttim. Ayrıca bu konudada nasıl FW atılması gerektiği resimle anlattım, http://forum.shiftdelete.net/bada/2...sil-fw-atilir-[detayli-resimli-anlatim-].html

Not : Forumda telefon numarası vermiyoruz sizin iyiliğiniz açısından :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeş ben sadece "Boot" olan kısmı doldurdum ve dowload dedim. ve telefon şimdi açılma ekranında kalmış açılmıyor ne yapmam gerekiyor :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sadece download ile olmaz konu anlatımınından takip et nerdeyse hepsini yüklemen gerekiyor ben kendim yaptım wawe 723 üme ve harika oldu konu anlatımını dikkatli oku

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende wave 723 var hangisini kuracağım wave 1 mi wave 2 mi yardım ltfn

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
ben kendim yaptım wawe 723 üme ve harika oldu konu anlatımını dikkatli oku

Wave 723/525 vb. modellere bada 2.0 sürümü gelmeyecektir.

yav [MENTION=71491]MuStAfAA[/MENTION], iyi de bu sdn okuru arkadaşımız nasıl kurmuş be abim? ben anlamadım bu işi...

bende wave 723 var hangisini kuracağım wave 1 mi wave 2 mi yardım ltfn

arkadaş galiba bada 1, bada 2 mi demek istemiş herhal!

MuStAfAA

Doçent
Emektar
Reaksiyon puanı
17
yav @MuStAfAA, iyi de bu sdn okuru arkadaşımız nasıl kurmuş be abim? ben anlamadım bu işi...arkadaş galiba bada 1, bada 2 mi demek istemiş herhal!

K.bakma abi çok dalgınım bu aralar yoğunum birazda, gözümden kaçmış.

"Bada 2.0 güncellemesi 2012′de Wave I, Wave II, Wave 723, Wave 578 ve Wave 575 için geliyor. Çoklu görev yöneticisi, ChatOn, Geliştirilmiş arayüz ve HTML5 ve Flash desteği ile daha fazlası Bada 2.0′da sizlerle olacak!"

Yazmış bi yerde, bu modellere gelecek birkaç güne konusunuda açarım çok çok özür dilerim. Wave 525 ile karıştırdım, onlara bada 2.0 yerine Value Pack geliyorda..

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
K.bakma abi çok dalgınım bu aralar yoğunum birazda, gözümden kaçmış.

"Bada 2.0 güncellemesi 2012′de Wave I, Wave II, Wave 723, Wave 578 ve Wave 575 için geliyor. Çoklu görev yöneticisi, ChatOn, Geliştirilmiş arayüz ve HTML5 ve Flash desteği ile daha fazlası Bada 2.0′da sizlerle olacak!"

Yazmış bi yerde, bu modellere gelecek birkaç güne konusunuda açarım çok çok özür dilerim. Wave 525 ile karıştırdım, onlara bada 2.0 yerine Value Pack geliyorda..

e [MENTION=71491]MuStAfAA[/MENTION]'m boşuna dememişler, yanlış hesap bağdat'tan döner diye!
biz bağdat'a da bırakmadık, istanbuldan döndürdük bilem! :)))))

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba,

arkadaşım wave 1 imi yükledim yoksa wave 2 yi mi yükledin, salim[at]turk.tc adresine
yardım edebilirsen sevinirim, bide arkadaşın biri wave723!e gelmeyecek demiş, sen
yüklediğinde herhangi bir özelliğinde kaybolma-yavalşama-kötüleşme oldumu acaba ???

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
arkadaşım wave 1 imi yükledim yoksa wave 2 yi mi yükledin, salim[at]turk.tc adresine
yardım edebilirsen sevinirim
, bide arkadaşın biri wave723!e gelmeyecek demiş, sen
yüklediğinde herhangi bir özelliğinde kaybolma-yavalşama-kötüleşme oldumu acaba ???

yav arkadaşım, umarım bot değilsindir!
konuştuğun berbat türkçe bana bunu düşündürdü çünkü! :)

ayrıca mod arkadaş, "723'e gelmeyecek" sözü yanlışlıkla söylenmiş bir sözdü. kendisi açıkladı zaten, dalgınlık sonucu yanlışlıkla yazdığını... mesajları tam okursanız yanlışa düzmezsiniz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Yeterince bilgisi olmayan arkadaşlarım için söylüyorum bilgisayarınıza KİES indirip kurun, telefonunuzu bilgisayara bağlayın ve çıkan iletilere evet deyin 30-45 dakika içinde Bada 2.0 a kavuşabilirsiniz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bu kies nasıl kullanılıyor anlamadım pcye baglıyorum kıesı secıyorum hafıza kartı ıle telefon hafızası cıkıyor nasıl yapıcam nasıl guncellıcem yardımcı olurmusunuz lutfen
wave 723
teşekkürler.