Yeni Uyuşturucu Madde Bonzai

Bu konuyu okuyanlar

Korpe

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
merhaba arkadaslar oncelıkle bugun itibari ile bu madde ile taniştım bir komşumuzun kucuk oglu nerden bulduysa temin ettiyse içmiş ve sonrası cok vahim.. henüz kendisi 17 yaşında ama malesef sigara kullaniyor ve yavas yavas arkadaslari sayesinde farklı ortam ve farklı maddelere kaymakta gozlemlediğim kadariyla ALLAH kimsenin kardesini cocugunu yakınını boyle bir duruma düşürmesin..

bulundugum semtden dolayi bir cok şeyde bilgim oldu sagolsunlar ama yolumuz belli idi bir kayma söz konusu olmadi kımseyede olmasini istemem bugun o cocugun durumu aklıma geldikce ve anlatılanlar sayesinde iyice nefret etmeye basladim bu işin ticaretini yapan insanlardan..

bu madde hakkında fikri olan yorumu olan arkadaslar varmidir?

internetden bu maddeyi araştırırken Adsız Narkotik adında bir toplukla karsılastim bir cok semtde toplaniyorlar ve birbirlerine yardımci oluyorlar emniyet de bu olusumdan haberdar ve destek veriyorlarmis edindiğim bilgiler neticesinde a,b,c,d, (atiyorum) adinda bir cok bolum varmıs kullandiği madde ve süre zarfına gore ayrılıyorlarms genel olarak giden ve takılan cok memnun kalan insanlar varmiş..

bu olusum hakkında bilgisi olan varmidir?

bu konular hakkında düşünceleriniz nelerdir genel olarak..

hepinize saygılar sevgiler..

Adsız Narkotik adlı gurubu bulacağiniz adres
http://www.na-turkiye.org/
Burada ise bonzai hakkında bir kac haber
http://www.psikoyorum.tv/yeni-uyusturucu-madde-bonzai-2081.html

kullanan arkadas 5 6 kere düşmüş çenesi kırılmıs 12 dıkıs atmıslar dili bogazini tıkamiş bir kac kere nefes alamayip bogulma tehlıkesi yasamiş suan bilinci kapalı

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
İsminde meymenet yok zaten :)

Korpe

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
bunun adinda bir agac türüde var ozel satilip bakanlar bile varmiş ikea da falan satiliyormus

VincentVega

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
benim bildiğim bonzai dekoratif bir ağaç. bence o ağaçla bu uyuşturucunun alakası yok yoksa satılır mı öyle

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Emniyet haberdar ve destek veriyormuş ne demek?

Amanda

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Allah kimseyi doğru yoldan ayırmasın .

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
ALLAH Çoluğumuzu Çocugumuzu Esirgesin.
Bende ilk defa duydum bilgisi olan varsa açıklayabilirse bizde bilgi edinelim.

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Adsız Narkotik adlı gurubuna destek cikıyormus giden birisine ile tanıstım aramızda sivil polisler bile var dedi
Uyuşturucu ve Polis ha.
Pis kokular geliyor burnuma.
Bu site üyeleri yakalanamıyor mu?
Yada böyle bir yere enazından erişim neden engellenmez acaba.

Korpe

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Bombay Mavisi olarakta ismi geçiyormuş

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
Kıbrısta fazlasıyla bulunabiliyor.

Korpe

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Uyuşturucu ve Polis ha.
Pis kokular geliyor burnuma.
Bu site üyeleri yakalanamıyor mu?
Yada böyle bir yere enazından erişim neden engellenmez acaba.
[MENTION=47324]mustang[/MENTION] abicim o grup anti uyusturucu :) biraktirmak topluma kazandirmak icin cabaliyorlar :D

İnternette kolayca ulaşılabilen bu uyuşturucu madde tütsü ve gübre paketlerinde adresinize kadar teslim ediliyor. Eroin, kokain gibi bilindik uyuşturucu maddelerle yapılan mücadele ve ağırlaştırılmış cezalar nedeniyle yasal boşlukları değerlendiren uyuşturucu tüccarları sürekli yenilikler peşinde. Son bomba olarak bilinen ve hızla tüketilmeye başlanan Bonzai adlı sentetik bazlı uyuşturucu madde internetten sipariş edilerek eve teslim yapılıyor.
Bonzai tütsü tozu ve gübre olarak tanıtılırken internette bitkisel ürün olarak satılıyor. Kredi kartına sahip olan herkesin alabileceği bu uyuşturucu madde peki gümrükten ülkemize nasıl giriyor?
Bonzai bitkisel ürün olarak tanıtıldığı ve 100 doların altında bir maliyeti olduğu için gümrük denetimlerine pek takılmıyor. Bonzai içindeki etken maddeler aptallaşmaya ve ölüm korkusuna neden olurken kolay ve hızlı bir bağımlılık yaratıyor.
Kokusuz olan bu bombay mavisi topluluk arasında farkına bile varılmadan tüketilebiliyor. Kullan bir kaç kişinin verdiği ifadelere göre unutkanlığın yanı sıra aşırı sivilce oluşumuna neden olduğu belirtilirken satış yapan internet siteleri genelde ABD, Çin, ve esas olarak Belçika kaynaklı.

kaynak : www.webtesin.com/adrese-teslim-uyusturucu.html

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Amman iyikide yanlış anlamışım.
Korkmuştum vallaha
Teşekkürler [MENTION=74929]korpe[/MENTION].

sefircan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sen bu yazıların aynısını başbakanlığa gönder dostum , başka insanlarında canının yanmamasını istiyorsan,

Korpe

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Kıbrısta fazlasıyla bulunabiliyor.

evet okudgum bir cok yazida özellıkle kıbrıs ın adi cok gecmekte

kaynak http://www.cyprusconsumers.org/index.asp?subp=135&page=295

sen bu yazıların aynısını başbakanlığa gönder dostum , başka insanlarında canının yanmamasını istiyorsan,

bir kac dostumla paylastim insallah olacak bisiler bulundugum ilcedekı polis arkadaslarim var onlarada izah edicem gencleremize ihtiyacımız var

Dünyada birçok ülkede uyuşturucu kapsamında olduğu için yasaklanan bonzai veya diğer adıyla The Dream (rüya) ve Bombay Blue (Bombay Mavisi) Bakanlar Kurulu kararı ile uyuşturucu madde kapsamına alındı.

Karardan habersiz Macaristan’dan mektupla sipariş veren çoğu, holding yöneticisi, bankacı, doktor, İngilizce öğretmeni ve eğlence mekanı sahibi 172 kişiye uyuşturucu kapsamında soruşturma başlatıldı.

İstanbul Gümrük Muhafaza müdürlüğü ekipleri, Macaristan’dan zarf içerisinde gelen 10-20 gram ağırlığındaki maddelerin teslimi sırasında müşterilerden 400-500 TL alındığını tespit etti.

Yükte hafif pahada ağır olan bu mektup zarflarından şüphelenen muhafaza müdürlüğü ekipleri inceleme başlattı.

Kriminal laboratuvarında yapılan incelemelerde mektuplarda bulunan maddelerin bonzai adlı bir uyuşturucu olduğu tespit edildi.

Bonzai bitkisine sentetik uyuşturucu karıştırılarak elde edilen uyuşturucunun esrardan 10 kat daha etkili, kullanan kişilerde zaman içerisinde beyin tahribatı yaptığı belirlendi.

Bunun üzerine 13.02.2011 Tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan Bakanlar Kurulu Kararı uyarınca, JWH-018 olarak adlandırılan Bonzailer uyuşturucu kapsamına alındı.

İstanbul Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekipleri, Macaristan’dan internet üzerinden sipariş verilen 172 ayrı bonzai mektubunu takibe aldı. İçerisinde uyuşturucu olduğu tespit edilen bonzai mektupları adreslere teslim edilir edilmez alıcılar hakkında uyuşturucu kullanmak suçlamasıyla işlem yapıldı.

Yapılan soruşturmada, Türkiye’de satışı serbest olduğu için sipariş veren 172 kişinin adresleri tek tek tespit edilerek, uyuşturucu mektupları adreslere teslim edilir edilmez operasyon için düğmeye basıldı.

Bu uyuşturucu mektuplarını alan kişilerin büyük bir bölümünün, holding yönetcisi, bankacı, doktor, öğretmen ve lüks eğlence merkezi sahipleri olduğu ortaya çıktı. Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekipleri, internet üzerinden Macaristan’dan sipariş veren Bonzai kullanıcılarını postalarını takip ederek tek tek yakaladı.

Kullanıcıların büyük bir çoğunluğunun üst gelir grubu olduğu belirlendi.

Bonzai siparişi veren kişilerin bazıları, “Evet ben bağımlıyım. Bu uyuşturucuyu bilerek sipariş verdim” derken, bazı kullanıcılar ise “Ben bu ürünü bitki gübresi sanıyordum. Evimde yetiştirdiğim çiçeğim için sipariş vermiştim.” savunmasını yaptı.

Muhafaza müdürlüğü ekipleri, 10 gramlık gübre için ödediğiniz bu para çok pahalı değimli? sorusuna da, “Ben bitkimi çok seviyorum” diyerek ilginç cevaplar verdi.

ÇOĞU ÜLKE BU BONZAİ’Yİ YASAKLAMIŞTI

Türkiye’de geçtiğimiz haftaya kadar kullanımı ve satışıyla ilgili bir kısıtlama bulunmayan Bonzai bir çok ülkede kullanımı yasaklanmıştı.

Avusturya: 18 Aralık 2008’de uyuşturucu maddeler yasasının 78. Paragrafı ile riskli maddeler (kullanımının kontrol altında tutulması gereken maddeler) kapsamına alındı. Yetkililer yasaklanması gerekip gerekmediğini hala tartışıyor.

Estonya: Narkotik maddeler sınıfına alındı. İthali, ihracı ve bulundurulması yasak.

Almanya: İçeriğindeki kimyasalların bir kısmı kimyasal isimleri belirtilerek 22 ocak 2009’da yasaklandı. İthali, ihracı, bulundurulması ve satılması yasak.

Finlandiya: Bu maddeler ‘ilaç’ sınıfına konularak, “sadece özel reçete ile satışı serbesttir” dendi. Reçete de kolay alınamıyor. Tamamen yasa dışı madde sınıfına alınması hala görüşülüyor.

Fransa: 24 Şubat 2009’da içeriğindeki maddeler ve bu maddeleri almak, satmak, ihraç ve ithal etmek, bulundurmak yasaklandı.

Polonya: Mayıs 2009’da yasa dışı maddeler kapsamına alındı.

Rusya: 9 Nisan 2009’da yasaklandı.

İsveç: 15 Eylül 2009’da yasaklandı.

İsviçre: Temmuz 2009’da yasaklandı.

İngiltere: önce‘B’ sınıfı narkotik maddeler sınıfına alındı. Aralık 2009’daysa tamamen yasaklandı.

KKTC: 29 Mart 2010’da yasaklandı.

kaynak http://www.anadoluhaberleri.com/detay.asp?Id=11340

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
pek yeni sayılmaz 2-3 yıl önce haberdar olduğum gördüğüm bir madde. Bitki değil bitki ilacıdır kendisi, kutusu 1-2 liralık dandik bir ilaçken kafa yaptığını keşfetmiş gereksiz insanın biri şuan gramı deli paralara satılıyor. Satışı tabiki diğer maddeler gibi yasak ama diğer maddeler gibi istendikten sonra bulunuyor meret.

Korpe

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
keyif verici maddeler kısılerin bilinclı dusunmesini engelleniyor ve beynı sureklı ona yoneliyor boylelikle bagımlı olma yolunda ilerliyor ortam vv bunun gibi etkenlerde bu sürecin hızlı ılerlemesini sagliyor sonrasi zaten malum..
[MENTION=56637]aykutyenihan[/MENTION] dediğin gibi istedikten sonra bulunuyor

bulutlardan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=74929]korpe[/MENTION] bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim demişsin. Buraya cevap yazmak için üye oldum.
Bonzai hakkında bir kaç bilgim var.

Bu yazıyı google'dan search ederek gelen ve tesadüfen okuyan ve elinde bu bonzai'den bulunan ya da içmeyi düşünen varsa kesinlikle ama kesinlikle denemesin. Bu hiç bir şeye benzemiyor. Keyif falan vermez acı çekersiniz.

Gerçek anlamda ölümü yaşar diğer dünyaya gider gelirsiniz.

Görünüşüne bakarsanız esrar sanarsınız çünkü bildiğin ot. Ama nasıl yapmışlarsa başka bi madde katmışlar buna. Esrar gibi sigaraya kırıp sararsanız eğer ki bir de esrar gibi bol koyarsanız sonun başlangıcı olur sizin için. Aşırı dozdan komaya girersiniz.

AŞIRI DOZ HALİNDE;

-Önce denge kaybı, sonra yavaşça bilinç yitimi ve geçici körlük olur. Sonra zaman ve mekan kaybı yaşarsınız, nerde olduğunuzu ne yaptığınızı unutursunuz normalde gayet net bildiğinizi bir şeyi hatırlamaya çalışırsınız ama hatırlamanız imkansızdır. Cümle bile kuramazsınız. Nefes almaya çalışırsınız sadece. Ölüme bu kadar yakın olamazsınız. kalbiniz aşırı çarpar. Bilincinizi yitirirsiniz bir başkasına çok rahat zarar verebilirsiniz çünkü kendinizi rüyada sanarsınız ya da kendinize çok ciddi zarar verebilir 9.kattan aşağı atlayabilirsiniz.

Siz esrara benzediği için esrar kafasını yaşamayı beklerken 2 dünya arasında sıkışır kalırsınız. bir an önce geçsin diye dua etmeye çalışırsınız. Sürekli ölüyormuşsunuz hissi olur ve bu çok ciddi bir his. Bunu tüm bilincinizle yaşarsınız. Hiç bir yerinizi haraket ettiremezsiniz. Bırak haraket etmeyi elinizi cebinize götürüp telefonu çıkarıp 112'yi bile arayamazsınız yardım çağırmak için.

Eğer bu yazıyı okuyanlar arasında bunu denemeyi düşünenler varsa gidin kendinizi otobüsün altına atın daha iyi. Şaka yapmıyorum düpe düz intihar bu madde. ötesi yok. Bonzai koması'na girmek istemiyorsanız denemeyin. uyuşturucu komasının dönüşü yok.

Az çok demeyin sakın kimse denemesin kimyasal bu !

Bu yazıyı okuduktan sonra 1 kişinin bile kararı değişirse ne mutlu bana.

Korpe

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
[MENTION=276697]bulutlardan[/MENTION] tesekkurler yorumun icin bu arada gecen deneyen arkadastan bahsetmiştim cenesi kırıldi falan demiştim gecen gordum yarasi vardi enfekte olmus ve durumu kotü ve ağzındakı diş leri oynuyor

dadaist

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
sübliminal mesaj veriliyor gibime geldi bu konuyla alakalı yazan arkadaş tarafından. viral reklamını seveyim senin.

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Bir polis arkadaşımdan duyduğum kadarı ile bu maddeden sadece istanbulda 150 kişi komaya girip ölmüş.

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
bonzainin sadece süs ağacı olduğunu zannediyordum fakat bir kaç gün önce knight onlinede soru eventinde uyuşturucu olduğunu öğrendim

GaMeRR119

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
isminde memenet yoq Allah Allah neler çıkıyor baksanıza yaww ?

bulutlardan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sübliminal mesaj veriliyor gibime geldi bu konuyla alakalı yazan arkadaş tarafından. viral reklamını seveyim senin.
inan bana en son reklamını yapmak istediğim şey bu şey olur ki hatta en son bile olsa istemem. anlattıklarımın özendirici bir yanı olduğunu sanmıyorum. Tamamen uyarı içeriyor.

@bulutlardan tesekkurler yorumun icin bu arada gecen deneyen arkadastan bahsetmiştim cenesi kırıldi falan demiştim gecen gordum yarasi vardi enfekte olmus ve durumu kotü ve ağzındakı diş leri oynuyor
arkadaşın için çok üzüldüm [MENTION=74929]korpe[/MENTION] umarım tekrar eski sağlıklı günlerine kavuşur ...

Korpe

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
inşallah kardesim sagol iyi dileklerin ıcın

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Aslında kendini yatağa bağlayıp bu madde deneme yapılabilir ilginç bir şey hani algı düzeyinde Bozulmalara sebep veren başka bir madde duymamamistim ha bir ara lost dizisinde john lock egittigi çocuğa buna benzer bir madde vermiş idi oradan hatırladım.