Adil Kullanım Kotasını Btk'ya Şikayet Ediyoruz!

Bu konuyu okuyanlar

ismail_srp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar hatırlarsanız 1 Mayıs'tan itibaren, gelen şikayetler üzerine 444'lü aramaların ücretini Btk, arayanların kendi tarifesinden olmak üzere değiştirerek, tüketici lehine bir karar verdi.

Peki aynı btk gelen şikayetlere istinaden akk kotasını daha da yükseltmez mi bence yükseltir, yeter ki birlik olalım. Btk'ya yaptığım şikayeti aynen aktarıyor ve şikayette bulunmayan tüm arkadaşlarımı da davet ediyorum. Buyurun;

Arkadaşlar üşenmeden yollayın bu durum çok önemli Finlandiyada 1 mbit internet insan hakkı olarak ücretsiz verilirken biz burada 60 TL gibi bir fiyata alıyoruz.Sessiz kalmayın yollayın...

https://tuketici.btk.gov.tr

ÖRNEK ŞİKAYET DİLEKÇESİ
Adil kullanım kotası uygulamasının şu andaki uygulanış tarzı, ben ve benim gibi birçok internet kullanıcısı tarafından adil bulunmamaktadır. Üstelik AKK kapsamında belirlenen kota ve hız limitleri hangi bilimsel veriler referans alınarak hazırlanmıştır bunuda bilmemekteyiz. Günümüzde içerik bakımından son derece zenginleşmiş Web ortamında 50GB gibi bir limit son derece yetersiz kalmaktadır. Üstelik AKK limiti aşıldığında, hızların 1Mbps gibi son derece yavaş bir seviyeye düşürülmeside internet kullanımı için ayrı bir handikaptır.

AKK uygulanan tarife paketlerinde iyileştirme yapılmasını, kota limitlerinin yükseltilmesini talep etmekteyiz

Konuyla ilgilenmenizi ve gereğinin yapılmasını arz ederim.

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
gönderdik bakalım birşey olacak mı :)

Ali TEMEL

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Böyle bir konu açılmıştı sanırım :) Tekrardan gönderdim.

ismail_srp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlgi gösteren arakadaşlara teşekkür ederim :)

Durmak yok şikayetlere devam...

halil413

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
dilekçe çok kötü olmuş ifade zorunluluğu var hiç acık olmamıs

- - - Updated - - -

dilekçe çok kötü olmuş ifade zorunluluğu var hiç acık olmamıs

halil413

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Bir dilekçe örneği bekliyoruz sizden . Buyrun...

btk bu konuyla ilgilenmicektir cunku gerekli hukumler turk telekomda belirtilmektedir.
AKK degısıklık ıstıyorsak kı buna bende varım daha etkili bir çözüm olarak aramızda imza toplayıp kamu denetçiligine basvurmamız gerekir yada yeni öneri hazırlayarak meclise sunulur

Felix Dzerjinski

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
btk bu konuyla ilgilenmicektir cunku gerekli hukumler turk telekomda belirtilmektedir.
AKK degısıklık ıstıyorsak kı buna bende varım daha etkili bir çözüm olarak aramızda imza toplayıp kamu denetçiligine basvurmamız gerekir yada yeni öneri hazırlayarak meclise sunulur

Konu şuan BTK'nın zaten gündeminde. BTK piyasayı düzenleyip,denetleyen bir üst kurul bu sebeple Türk Telekom'un kendi sözleşmelerine koyduğu hükümler BTK'yı bağlamaz. Ayrıca BTK'nın aldığı kararları yerine getirmeyen işletmeciler sonuçlarına katlanır(paracezası v.s.)

Sizin verdiğiniz tepki yanlış arkadaş kendi tepkisi belirtip bir örnek yazı koymuş, daha iyisini yapabiliyorsanız buyrun siz yapın...

UgurABA

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Gönderdik bakalım ne cevap gelecek.

Escaper

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Gönderdim ben de. Umarım 444'lü hatlarda olduğu gibi lehimize karar çıkar.

skys

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
11
Gönderdim paylaştım her birşeyi yaptım :D

Beo

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Kimi kime şikayet ediyoruz. Al birini vur ötekine :)

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
BTK'nın kararı bağlayıcıdır. Ama AKK konusunda operatörler gerekçelerini sununca BTK pek de tüketici lehine karar almaz diye düşünüyorum...

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
gönderdim. yine arayıp "sözleşmede yazıyor" diyecekler ama olsun.

brskyk

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Her şeyde olduğu gibi somurmeye devem halkı yeter ya yeter.

halil413

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Konu şuan BTK'nın zaten gündeminde. BTK piyasayı düzenleyip,denetleyen bir üst kurul bu sebeple Türk Telekom'un kendi sözleşmelerine koyduğu hükümler BTK'yı bağlamaz. Ayrıca BTK'nın aldığı kararları yerine getirmeyen işletmeciler sonuçlarına katlanır(paracezası v.s.)

Sizin verdiğiniz tepki yanlış arkadaş kendi tepkisi belirtip bir örnek yazı koymuş, daha iyisini yapabiliyorsanız buyrun siz yapın...

iyide daha bu sene düzenlenmedi mi AKK ?
hukumlerdeki degişiklik btkyı aşar ilgili bkk ilgilendirir

-MuzaffeR-

Superlative Сasual Dating - Real Women
Reaksiyon puanı
4
göndermiyecem çünkü daha geçen gün attığıma cevap gelmedi.

CTRL-SHIFT-DEL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aslında Twitter'da tt olsa basında yer alır basında yer alırsa zaten yenı duzenlemeler yapılır.İyi organıze olmak lazım fakat NASIL? 1mbps ile ADSL'in ilk yılları gibi sörf yapıyoruz. Bu uygulamayı kim neden hangi zihniyetle koymuş anlamiş değilim.Net demek sadece yazı birşeyler okumak değil...Reklamlarda basbas bağiriyorlar HD film-dizi izle.Peki bu hızla nasıl ? AKK olmasın demıyorum ama ADİL olunsun istiyorum.

ozgur79

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Mesela 100 GB'da 3 Mbps gibi düşüşler olmalı.

Sen 16 kullanıyorsun 50 yi aştınmı hız 1 Mbps :D