TTNET'ten Superonline'a Geçiş

Bu konuyu okuyanlar

antimatter

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Selam arkadaşlar,
Başlıktanda anlaşıldığı gibi bezdim telekomdan ve superonlinea birazda 6 aylık 9.99tl sebebiyle geçmek istiyorum. Teredddüt ettiğim nokta ttnet aboneliği devam ederken superonline başvursam ttnet otomatik iptal olacakmı, çift faturalama olurmu ilk ay??
Ve superonline için yorumlarınız nelerdir?
Şuanda limitsize 63 TL ödemeye başladım ttnette, kesin bırakıcam.

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Benim taahüt devam ederken geçtik. TTNeta cayma bedelini ödedik ve faturasını superonline'ye faksladık. Superonline da o fatura kadar benden ücret almıyacağını söyledi ve daha fatura ödemedik. Galiba haziranda başlarım ödemeye. :)

antimatter

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Bende taahhüt çoktan bittide enayiliğine kaldık bunca zaman işte :)
Memnunmusun bari superonlinedan?

aceleciburak

Asistan
Reaksiyon puanı
3
şimdi şöyle anlatiyim arkadaşım 23 aralık 2011 de TTNET ten süperonline a hattı taşımak için başvurdum TTNET'te ne sözleşmem nede ödenmemiş bir borcum vardı 3 arkadaş TTNETten Superonline a benzer zamanda bi arkadaşım 2 hafta önce diğer arkadaşım benden 3 4 gün sonra başvuru yaptı benden sonra başvuru yapan arkadaşım 4 gün içinde TTNET hattı kapanıp Superonline a geçişi tamamlandı.

Ben ise yaklaşık 1 ay sonra yani 25 ocakta geçebildim tabi tamamen TTNET in şerefsizliği çünkü ADSL portunu boşaltmadı defalarca aramama rağmen kapatacaz dediler kapatmadılar süperonline da onlar adsl portunu boşaltmadan biz hat veremeyiz dediler süperonline üzerinde 9 ocakta kullanıcı adım ve parolam verildi ama hız 1 mbit yani TTNET portu üzerinden kullanıyordum hemen aradım port kapatma işlemi yaptım Sonra Birebir Pendik Türk Telekom Müdürlüğüne başvurdum 11 Ocakta başvurum 25 ocakta sonuçlandı ve Superonline bana hat verdi.

olayın kaynağı TTNET in şerefsizliği diğer geçen 2 arkadaşım a 1 ay sonra birine 140 diğerine 209 liralık fatura geldi neymiş sözleşme bitmemiş öyle geçmişler 140 lira ya itiraz etti arkadaşım sonçlandı diğer arkadaşımada Telde 1 yıllık sözleşme demişler ama sisteme 2 yıl işlenmiş sonra kayıtlar tekrar dinlendi ve 1 yıl old anlaşıldı 209 lira geri çekildi.

velhasıl TTNET şerefsiz para alabileceği insanların netini hemen kesiyor ama bende sözleşme yok borç yok başka servis sağlayıcıya geçme isteğimi yavaş yaparak sallayarak yada iptal başvurusunu sistemde askıya alarak geciktiriyor ki ben superonline ın ne kadar ağır olduğunu anliim TTNET in (olmayan) kıymetini anliim diye....

hat açılmadan önce 22 ocakta tepem attı cumartesi olmasına rağmen müdürlüğe direk santrala gittim orda sağolsun bi eleman ilgilendi sistemden baktı senin bu işin son imzaya kalmış dedi ama dedi madem bu kadar mağdursun ben bi sisteme takla attırayım sen git evde TTNET modemi bağla kullan dedi eve geldim TTNET i taktım hat sabitlemiyor kendini sonra Superonline modemi taktım hat sabitledi hız 12 mbit idi.

kısacası TTNET şerefsiz old için Superonline hattı verdiği halde bilerek ve isteyerek Altyapı elinde bulunduğu için müşteriyi beni bıraktın diye süründürmeyi biliyor anca..

şuan süperonline kullnmaktan memnunum kesilme fln görmedim açıldığından bu yana yani tavsiye ederim ama geçeceksen mutlaka hat kapatma olaylarını takip et

antimatter

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
O zaman önce ttnet iptali ondan sonra superonline a başvuru.
Duydukça soğuyorum bulardan...

aceleciburak

Asistan
Reaksiyon puanı
3
birde superonline cayma bedelini ödüyor ama benim bildiğim sadece Fiberde geçerli cayma bedelini faturadan düşüyolar çünkü aradığımda öyle söylemişlerdi.

şuan tek katlı müstakil evde oturuyorum ama yakında apartman dikilecek apartman bittiği ve eve geri döndüğüm zaman adsl sözleşmem bitecek bu sefer superonline adslden superonline fiber e geçeceğim tabi hizmetlerine bu şekilde devam ederseler ...

anamur

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Superonline gececek arkadaşlar şuna da dikkat etsin: upload miktarında kota var. Ben eski kullanıcıyım, bende 10 gb upload kısıtlaması var(yeni kullanıcılarda 25 gb), 10 gb gecince internet hızını 1Mbit çekiyorlar. Bu uygulama sınırlı-sınırsız her abone için geçerli. Kısacası upload da da akk'ya takılmaktayız.

xsxixsx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benimde 2 yıllık sözleşmem vardı geçen ay bitti ve bende ttnet kullanmak istemiyorum artık hat kesilmelerinden dolayı bıktım internetten birşey indiremiyorum video izleyemiyorum o derece sıkıntı yasadım bende ilk işim ttnet i kapattırıp süperonlne a geçmek olacak

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
TTNET ten SuperOnline geçicek arkadaşlar fiber altyapısı yoksa zaten geçmesin... ADSL altyapısını ttnetten kullanıyor zaten.

kralxs

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ah ah bizim buralarda da sizin oralarda olduğu gibi keşke seçim şansımız olsa dururmuyum hiç yoksa ttnet denen bu firmada süperoline olsada geçsek ama yok uydunet yok smile yok sadece ttnet var siz yine şanslısınız bizde onlar yok maalesef

arkabisrem

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Selam arkadaşlar,
Başlıktanda anlaşıldığı gibi bezdim telekomdan ve superonlinea birazda 6 aylık 9.99tl sebebiyle geçmek istiyorum. Teredddüt ettiğim nokta ttnet aboneliği devam ederken superonline başvursam ttnet otomatik iptal olacakmı, çift faturalama olurmu ilk ay??
Ve superonline için yorumlarınız nelerdir?
Şuanda limitsize 63 TL ödemeye başladım ttnette, kesin bırakıcam.

Merhaba ,

Öncelikle adsl taşıma işlemi yapmanız lazım. Yani Müşteri hizmetlerini arayıp şu an ttnet kullandığınızı ve Superonline a geçmek istediğinizi bildirip satış işleminizi onaylamanız gerekmekte. Satış işlemi bittikten sonra bir Tim bayisine gidip sözleşme imzalamanız ve onaylatmanız gerekecek.Yaklaşık 3 iş günü içerisinde ttnet internetiniz otomatik olarak kapanacak ve taşıma işlemi tamamlanacaktır.

Ttnet hattınız otomatik kesilecek ve kesildiği zaman artık Superonline abonesi olmuş olacaksınız.

Bu işlem adsl aboneliği içindir fiber abonelik süreci daha farklıdır.

Umarım yardımcı olmuşumdur.

Selam arkadaşlar,
Superonline gececek arkadaşlar şuna da dikkat etsin: upload miktarında kota var. Ben eski kullanıcıyım, bende 10 gb upload kısıtlaması var(yeni kullanıcılarda 25 gb), 10 gb gecince internet hızını 1Mbit çekiyorlar. Bu uygulama sınırlı-sınırsız her abone için geçerli. Kısacası upload da da akk'ya takılmaktayız..

Upload adil kullanım hız alanı hesaplaması sadece fiber bağlantı kullanıcıları için gerçerlidir.
Adsl'de adil kullanım hız alanı sadece download'da 50 gb'tır. Upload'da adil kullanım hız alanı yoktur.

кяαℓ тυяк

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Adil kullanım hakkı nedir ya?Ne saçma bir olay.Geri zekalı bunlar resmen.Sanki ceplerinden para çıkıyor.Ya da taş atıyorlar da kolları yoruluyor böyle sınır falan koyuyorlar.Kardeşim Hız ayrımları tamamda Yani bu belli bir kota dolduktan sonra hız düşmesi falan ne demek anlamıyorum.Adamın biri aylık 100 gb upload yapsa ya da 500 gb download yapsa ne kaybedecek bu servis sağlayıcılar acaba?ALLAH bu milleti sömürenleri inşALLAH tez zamanda bildiği gibi yapar.

VurguN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kardeşim sana diyebileceğim;ben ttnet internet kullanıyorum ve turkcell hat kullanıyodum turkcelltam bir hortumcu değiştirmek için seçenek 2 tane biliyosun biri vodafone biride avea ama ben vodafone'u seçtim çünkü avea da bir türktelekom kuruluşu ve türktelekomda hortumcu sana son olarak diyeceğim süperonline da bir turkcell grup şirketi iyi olmasını bekleme fazla.

pc_manyak

Doçent
Reaksiyon puanı
24
[MENTION=42805]aceleciburak[/MENTION] kardeşim bu olay ADSL için mi geçerli yoksa fiber internet mi ?

-MuzaffeR-

Superlative Сasual Dating - Real Women
Reaksiyon puanı
4
Benim taahüt devam ederken geçtik. TTNeta cayma bedelini ödedik ve faturasını superonline'ye faksladık. Superonline da o fatura kadar benden ücret almıyacağını söyledi ve daha fatura ödemedik. Galiba haziranda başlarım ödemeye. :)

birader sen hangi kampanyaya başvurdun ? bir de fiber mi adsl mi ?

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
İyi günler sizden bi konuda yardım istiycem ilk defa başıma böyle bişe geliyo.Beni 2 temmuzda superonline dan aradılar ve 3 temmuzda taahhtünüz bitiyo dediler ve istiyosanız sizi superonline geçirelim dediler.Bende onay verdim superonline geçme konusunda ve 11 temmuzda geçişimi yaptırlar bu gün ttnet'e gittim borçum varmı diye 9 gun ttnet kullandım sonuçta bana 283 lira ceza bedeli borçum oldugumu söylediler taahhüt bitmediği için ben o gun ttnet'i de aradım taahhtüm ne zaman bitiyo diye 3 temmuzda bitiyo dediler bu gun aradım benim tahütğm yok ve nasıl oluyoda ceza bedeli ödüyorum diye bana dedikleri sizin taahhüt 11 temmuzda bitiyomuş fakat bana 3 temmuz dediler be ben ona göre işlem yapmıştım şimdi bu ceza bedelini kime ödeticem nerelere başvurmam lazım sonuç olarak burda ttnet'in yanlış bilgi vermesi sonucu ben mağdurum yapmam gerekenler hakında yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşşekkürler iyi günler

sanal123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi günler sizden bi konuda yardım istiycem ilk defa başıma böyle bişe geliyo.Beni 2 temmuzda superonline dan aradılar ve 3 temmuzda taahhtünüz bitiyo dediler ve istiyosanız sizi superonline geçirelim dediler.Bende onay verdim superonline geçme konusunda ve 11 temmuzda geçişimi yaptırlar bu gün ttnet'e gittim borçum varmı diye 9 gun ttnet kullandım sonuçta bana 283 lira ceza bedeli borçum oldugumu söylediler taahhüt bitmediği için ben o gun ttnet'i de aradım taahhtüm ne zaman bitiyo diye 3 temmuzda bitiyo dediler bu gun aradım benim tahütğm yok ve nasıl oluyoda ceza bedeli ödüyorum diye bana dedikleri sizin taahhüt 11 temmuzda bitiyomuş fakat bana 3 temmuz dediler be ben ona göre işlem yapmıştım şimdi bu ceza bedelini kime ödeticem nerelere başvurmam lazım sonuç olarak burda ttnet'in yanlış bilgi vermesi sonucu ben mağdurum yapmam gerekenler hakında yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşşekkürler iyi günler

barbunyaza

Asistan
Reaksiyon puanı
0
müşteri memnuniyeti için daha iyi ihizmet vermek için telefon görüşmelerini kaydediyorlarya artık. ilk once parayı vermıcem benı sız yanılttınız de yok derlerse yaptıgın gorusmenın kaydını ıste zorla dava acarım de eger sen hakkını aramazsan onlar senden söke söke parayı alırlar. aslında sözleşmende 11 temmuz yazıyorsa işin çok zor onuda söliyim. bide thd tüketici hakları derneğiydi sanırım orayı ara onlar daha iyi bilgi verirler sana

sanal123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ama dediğim gibi onların yanlış bilgi vermesinden kaynaklanıyo ben arayıp sordum onlara 3 dediler bi de tuhaftır ki tam superonline aktif ediyo aboneliği ve o gunde son günü oluyo ttnet tahütünün.Bide ben bu ucreti superonline dan temin edebilirmiyim sonuçta bi yandan onların yüzünden de bu başıma geliyo madem 11 temmuz onlar bilmiyomuyduda 3 temmuz diyip te bana ceza ödettiriyolar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Superonline Cayma Bedelini ÖDEMİYOR... Dikkatli Olun Arkadaşlar..

Ben Kartal Esentepe Mah. deyim. Sitemize Fiber Gelince Geldiler Yarım Saat Anlattılar.. Ttnet Aboneliğimin Bitmesine 4 Ay kalmıştı. Kesinlikle Cayma Bedelini Ödüyoruz Dediler.. Bende 207 Tl Cayma Bedeli Ödeyip Cayma Bedeli Faxını Çektikten Sonra Ben Bana 4-5 Ay Fatura Gelmeyecek Zannederken 2 Ay Ödenmemiş Faturalardan Dolayı Hattım Kesildi Ve Ben Cezaları ile Ödedim. (Açma Kapama Bedeli Diye 20 Tl De Oradan Soyuyorlar)
Sonra Genel Merkezi Aradım Ve Çok Özür Dileyerek Faxın Ulaşmadığını Ama Sorunu Hemen Çözeceklerini Söylediler.. Mail Atmamı İstediler Yine Cayma Bedeli Aktif Olmadı.. Sonra Beni Anadolu Yakası Nova Bilişimden Aradılar Ve İnternet Hizmetimden Memnun Olup Olmadığımı Sordular.. Bede Hızdan Memnun Olduğumu Fakat Cayma Bedelimin Ödenmediğini Bildirince Hemen Fax Çekin Bize Yarın Bu İşi Halledelim Dediler.. Aradan 2 Ay Geçince Ben Kesin Aktifdir Diye Düşünürken Aktif Olmadığını Öğrenince Adta Çıldırdım.. Sonra Site Önüne Stand Kurup Dağıtım Yapan Arkadaşları Görüp Onlara Durumu Bildirdim.. O Arkadaşta Hemen 2 Gün İçinde Halledeceğini Söyledi.. Aradan 10 Geçince Superonline Genel Merkezi Aradım Bize Bayinizden Bir Bilgi Ulaşmamış Bize Bilgi Verirlerse Sorunu Çözeriz Dediler... Sonra Nova Bilişimi Aradım.. Onlarda 2 Defa Bilgi Verdiklerini Söylüyorlar..
Anlayacağınız Arkadaşlar Kesinlikle Oyalayıp Durdular. Ve 207 Tl nin Üstüne Yattılar.. Siz Siz Olun Kesinlikle Cayma Bedelinin Ödeneceğine Dair Yazılı Bir Belge Alın.. Merkez 3 Ay için e Faxlar Ulaşmadı Diyor.. Bayi 300 Günü Geçmiş Diyor.. Yani Saçmalayıp Saçmalayıp Durdular..

Bunlar Böyle Kan Emerek Böyle Büyüyorlar İşte.. Bende Bunların Bu Zulmünü Tüm Site Sakinlerine Anlatıp Dikkatli Olmaları İçin Detaylıca Uyarmaz İsem İnsan Değilim...

Yağmurdan Kaçayım Derken Doluya Tutulmayın Arkadaşlar.

promidal

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
ttnetin online işlemler menüsünde taahhüdün ne zaman biteceği yazıyor. oraya bir göz atsaydın bu sıkıntıyı yaşamazdın sanıyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben superonline müşteri hizmetlerindeyim eğer geçmek istersen sana numaranı bırakabilirim tt net ve türk telekom ile iptal işlemlerini biz yapıoruz sen uğraşmıosun 59 tl ye hem sınırsız internet hemde evde telefonu kullanıosun tek fatura altında..
533 719 ** **

azkader

Asistan
Reaksiyon puanı
0
2 hattın imkani yok biri iptal olçak tabiki.

syktv

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bende de TTNET var.Bu ay taahüt bitiyor.Superonline almak istiyordum ama AKK'yı duyunca vazgeçtim.Metronet'te AKK yokmuş.Metronet Nasıldır arkadaşlar ?

hellmarch

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Merhaba,

Eylül 2011'de TTNet'ten 8 mbit'e kadar netlimitsiz paketiyle internet kullanmaya başladım. Şu an sözleşmemin bitmesine 8 ay süre var.

Apartmana superonline geldi ve ben fiber internete geçmek istiyorum. Bu süreç içinde kullandığım indirimleri + modem ücretini ttnet'e geri ödeyeceğimi biliyorum. Fakat bu ödeme nakit mi olacak? Taksitlendirme var mı?

221BSHERLOCK

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Merhaba,

Eylül 2011'de TTNet'ten 8 mbit'e kadar netlimitsiz paketiyle internet kullanmaya başladım. Şu an sözleşmemin bitmesine 8 ay süre var.

Apartmana superonline geldi ve ben fiber internete geçmek istiyorum. Bu süreç içinde kullandığım indirimleri + modem ücretini ttnet'e geri ödeyeceğimi biliyorum. Fakat bu ödeme nakit mi olacak? Taksitlendirme var mı?

Abonelik sonlanacağı için peşin olur diye düşünüyorum.
Ayrıca başka forumlarda superonline a geçmek isterseniz cayma bedelinin de superonline tarafından karşılandığını söyleyenler var araştırmak lazım. Süperonline müşteri hizmetleri veya bayisine sorun derim.

TakeOne

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Çalıştığım şirketin merkez ve şubelerinin toplam 4 adet ttnetini superonline taşıdık. TTnet müşteriyi vermemek için elindne geleni yaptı. TTnetin izlediği bu kullanıcıları bezdiren politiikalar yüüznden bir çok kullanıcı ttneti bırakıyor. Çevremdeki herkese tavsiye ediyorum. TTneti bırakın diye. Aralık 2012 de 260 GB kota yapdım. TTnette oslaydı. 50 GB ta hızım düşecekti. Superonline demek internet demek. Geçişlerde bizi 2 ay kadar uğraştıran ttneti boykot ediyorum.

TTnet out, Superonlie in.... :)

hellmarch

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Geçen aylarda cayma bedeli hakkında buraya yazmışım. Gelişmeleri aktarayım.

Toplamda 232 liralık bir cayma bedeli faturası çıkardılar. Bunu kredi kartına 6 ay taksitle ödedik. Faturayı ve dekontu e-mail ile Superonline'a gönderdim. Hesabımdan 232 lira düştüler. Yaklaşık 4 ay fatura ödemeyeceğim Superonline'a.

Dephree

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Uzun süredir TTNet kullanıcısıyım, AKK sisteminin düzenli olmadığı zamanlarda 8Mbps gayet iyi işimi görüyordu. Ancak son 1 yılda hem anında düşürülen internet hızı, hem saçma sapan bağlantı kesintileri sebebiyle Superonline' a geçmeyi istiyorum. Bizim muhitin(İstanbul'dayım) altındaki anayoldan(e5) geçiyor ve yanımızdaki mahallede mevcut fiber internet. Buraya da 1 seneye kadar getirirler diye tahmin ediyorum. Apartmanlara da veriliyor mu fiber kutu bilginiz var mı? Ve Turkcell kullanıcıları internet kalitesi hakkında beni bilgilendirebilirler mi? Bağlantı kopmaları yaşanıyor mu mesela TTNet'te olduğu gibi. Veya dl olmasa bile up kotası yükseltebiliyor mu? Seçeceğim paketi bile düşündüm. 100 Mbps 250Gb AKK seçmeyi düşünüyorum. Arada bir de turbo buton alırım, gayet iyi işimi görür diye düşünüyorum.